Prezenty ślubne

Zaczęty przez inkageo, 05 Paź 2007, 13:08:51

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

ja mam problem bo my mamy wszystko
praktycznie 2 mieszkania wyposazone we wszystko co trzeba :)

chrzestny mojego N powiedział że on daje tylko prezenty i że musimy coś wymyśleć

wykombinowałam sztuśce gerlacha
taki najprostszy najuboższy zestaw nie kosztuje majątku
a jak chrzestny bedzie chciał zaszaleć to może kupić jakiś bogatszy zetsaw np. na 24 osoby :)


jedyne co mi sie zawsze przyda to reczniki
bo one dość szybko przestaja mi się podobać (częste pranie robi z nich szmaty) i lubię je wymieniać
no ale ile mozna dostac jednorazowo reczników ;)


hehe

także mamy tylko sztućce dla chrzestnego a reszta gości niech sie martwi

najgorzej jak dostaniemy żelarko
- mamy już kilka nowychy nierozpakowanych więc chyba bedę rozdawac na pożegnanie ;)

mika

Kasia sprzedaj na allegro :D

Kasia

eeeeeeeeeeeee mika to nie takie super żelazka ;)
nie opłaca sie ich wystawiać :)

mika

Kasia na allegro różne kwiatki ludzie sprzedają i co najlepsze one się sprzedają... ostatnio szwagier mojego brata robił porządek na strychu i znalazł tam kowadło: sprzedał na allegro za 500 zł szok

Kasia

kowadło to antyk więc normalne

ale zwykłe żelarko ze sklepu za 30zł to za 10 nie pójdzie :)

ja też sprzedałam wiele wiele rzeczy
chociażby radio Beskid czy radiomagnetofon Condor
a nawet starą Smienę :)


mika

a gdzie tam jaki antyk: z lat 80 ubiegłego wieku heheheh

Kasia

Cytat: dodaa84 w 21 Kwi 2008, 12:29:50
Kasia, Wy macie wszystko, a my jak braliśmy ślub nie mieliśmy kompletnie nic :)
naprawdę, jedno wielkie nic :) wszystko nam sie przydało :)

jak bym była w takiej sytuacji to bym zrobiła dłuugą dłuuga listę


my tez kilka rzeczy moglibysmy wymienić - ale po co???
starszy sprzęt AGD może ładny nie jest ale mikser nie stanie nawet przy zamrozonym maśle ;)

mayagaramond

Meble na balkon juz byly? Wujek H. powiedzial, ze da nam kase jak powiemy mu co za to kupimy. Meble na balkon.

Ale listy jako takiej nie mielismy, szwagierka miala (a tez mieli w zasadzie wszystko) i wpisali na nia  np. wiertarke (taka porzadniejsza), drugi komplet sztuccy (to byla odyseja, bo juz tych sztuccy nieby nie produkuja, ale tesciowa je skads wytrzasnela).

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

my tro samochód chcemy zmienić no i mamy nadzieję że bedzie to zbiorowy prezent ślubny od wielu gości ;)

ja tam nie wybrzydzam, co dostaniemy to bedzie dobrze
dlatego jakoś specjalnie nie martwię sie vbrakiem listy :)

Kasia

Cytat: dodaa84 w 21 Kwi 2008, 12:42:24
byłam w szoku jak rozpakowywałam te koperty :)


my już dostaliśmy jedną kopertę

i też byliśmy w szoku  :o

Kasia

jedna ciocia, bardzo biedna z wygladu ciocia nie wiem czy przyjedzie i dała kopertę przy wręczaniu jej zaproszenia

kwota nas zaskoczyła

elizapj

pytanie o kase jako preznet - wlasnie sie zorientowalam, ze nasi znajomi chca tylko pieniadze.
po raz pierwszy mam taka sytuacje. nie jest to rodzina, ani nawet bardzo bliscy znajomi, i przez to tym bardziej nie mam zielonego pojecia ile moga chciec. przeciez sie nie zapytam hahah

wiem, ze to bradzo zalezy od zasobnosci i to jest zupelnie osobista kwestia ...ale jesli mi tu kilka osob poda przedzialy to moze predzej dojde do wniosku co sama uwazam za ok... bo chwilowo co sobie pomysle o sumie wydaje mi sie albo za duza albo za mala!:(

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aureola

Cytat: wrobelek0403 w 21 Kwi 2008, 11:29:34
ze-nitka, masz racje :) nawet tak mysle, ze niektore to sie na składke nadaja, a niektore sama rozbiłam - bo mozna kupowac oddzielnie :)

kasia, jak chcesz mogę ci swojej pożyczyc ;) ma na razie 30 pozycji (rozbite na 45) i bedzie jeszcze z 10 :) Wczoraj doznałam olśnienia, jak szperałam w necie :)

Moze faktycznie podzielisz sie pomyslami na pw? My juz myslelismy, ze goscie dali nam spokoj pytaniami o prezenty, a tu psikus. Na 3 tyg. przed slubem telefony sie urywaja...

zuzia

ślub jest w Polsce? bo ty to biegasz po tych ślubach na świecie :)

mayagaramond

Na wielu weselach to ja nie bylam, ale na ostatnim dalismy 400 zloty. To bylo wesele przyjaciolki i chetnie dalabym wiecej, ale nas minimum drugie tyle kosztowal sam przejazd.

Na naszym weselu od kolegow H. dostalismy srednio 100€. Wydaje mi sie, ze taka kwota jest OK, bo jesli ktos, kto zarabia kilkakrotnie wiecej ode mnie sprezentuje mi 500€ to co prawda sie uciesze, ale bede sie czula zobowiazana dac podobna kwote na jego/ jej weselu...

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

Cytat: zuzia w 21 Kwi 2008, 16:00:38
ślub jest w Polsce? bo ty to biegasz po tych ślubach na świecie :)
pyt do mnie? nie, nie jest. to ten w madrycie...ale w kwestii kosztu prezentu to chyba bez roznicy....tzn z tego co kiedys cztalam zdawalo mi sie ze ludzie i tu i tu 'rzucaja sie' tyle samo na prezenty
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

400 pln, 100 euro, prawie na to samo (zalezy od kursu)

czyli tyle to ok - jelsi to nie sa zadni od lat znajomi..?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: elizapj w 21 Kwi 2008, 16:03:42
Cytat: zuzia w 21 Kwi 2008, 16:00:38
ślub jest w Polsce? bo ty to biegasz po tych ślubach na świecie :)
pyt do mnie? nie, nie jest. to ten w madrycie...ale w kwestii kosztu prezentu to chyba bez roznicy....tzn z tego co kiedys cztalam zdawalo mi sie ze ludzie i tu i tu 'rzucaja sie' tyle samo na prezenty

ja mam wrazenie, ze w DE daja mniej. Bylo kilka watkow na niemieckim forum na ten temat i wiele par uwaza, ze 50€ wystarczy. Rozumiem, ze zalezy to od zarobkow gosci (i od liczy wesel w danym roku...).
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

Cytat: elizapj w 21 Kwi 2008, 16:06:34
400 pln, 100 euro, prawie na to samo (zalezy od kursu)

czyli tyle to ok - jelsi to nie sa zadni od lat znajomi..?

moim zdaniem do w zupelnosci wystarczy. Nie wiem co prawda co to za mlodzi (zamozni, mniej zamozni), ale zbyt duzym prezentem, mozna tez obdarowanego wprowadzic w zaklopotanie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

Cytat: mayagaramond w 21 Kwi 2008, 16:07:41
Cytat: elizapj w 21 Kwi 2008, 16:03:42
Cytat: zuzia w 21 Kwi 2008, 16:00:38
ślub jest w Polsce? bo ty to biegasz po tych ślubach na świecie :)
pyt do mnie? nie, nie jest. to ten w madrycie...ale w kwestii kosztu prezentu to chyba bez roznicy....tzn z tego co kiedys cztalam zdawalo mi sie ze ludzie i tu i tu 'rzucaja sie' tyle samo na prezenty

ja mam wrazenie, ze w DE daja mniej. Bylo kilka watkow na niemieckim forum na ten temat i wiele par uwaza, ze 50€ wystarczy. Rozumiem, ze zalezy to od zarobkow gosci (i od liczy wesel w danym roku...).
nie no 50 od pary? to chyba przesada... moj tesc no jak nam mowil jak kalkulowac po ile beda nasze prezenty..zebysmy sobie ani za duzo ani za malo nie wybrali po to ta matematyka byla) mowil, ze u nich nikt nie da mniej niz to ile sie spodziewa, ze wynosi organizatorow  zaproszenie gosci na glowe, na pare... a za 25 e ugoscic kogos na weselu, z alkoholem? nie wiem czy  ;D czy :'(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

didi_loczek

elizapj my ostatnio dalismy w prezencie na slubie w Polsce 600zl, to byla moja przyjaciolka.
Drugie tyle kosztowaly nas bilety lotnicze (mieszkalismy jeszcze wtedy w Niemczech).

Z kolei na slub w Szwecji (tez przyjaciolka) dalismy prezent - zestaw do fondue i okazalo sie, ze to byl jeden z najdrozszych prezentow.
Wydaje mi sie, ze wiele zalezy od tradycji w danym panstwie/regionie/wojewodztwie.

mayagaramond

Cytat: elizapj w 21 Kwi 2008, 16:11:32
nie no 50 od pary? to chyba przesada... moj tesc no jak nam mowil jak kalkulowac po ile beda nasze prezenty..zebysmy sobie ani za duzo ani za malo nie wybrali po to ta matematyka byla) mowil, ze u nich nikt nie da mniej niz to ile sie spodziewa, ze wynosi organizatorow  zaproszenie gosci na glowe, na pare... a za 25 e ugoscic kogos na weselu, z alkoholem? nie wiem czy  ;D czy :'(

teoretycznie tak sie liczy, ale jesli ktos zaprosi mnie na wesele do palacu, gdzie menu na osobe kosztuje 100€ to bardzo mi przykro, ale ja nie mam 200€ na prezent. Jesli mlodzi decyduja sie na wesele w drogim lokalu to jest to ich decyzja i nie ma wg. mnie wplywu na wysokosc prezentu.

Aha, w DE nie ma tradycji placenia za nocleg czyli jesli jedziesz gdzies na wesele to za nocleg sama placisz.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

Cytat: didi_loczek w 21 Kwi 2008, 16:11:45
elizapj my ostatnio dalismy w prezencie na slubie w Polsce 600zl, to byla moja przyjaciolka.
Drugie tyle kosztowaly nas bilety lotnicze (mieszkalismy jeszcze wtedy w Niemczech).

Z kolei na slub w Szwecji (tez przyjaciolka) dalismy prezent - zestaw do fondue i okazalo sie, ze to byl jeden z najdrozszych prezentow.
Wydaje mi sie, ze wiele zalezy od tradycji w danym panstwie/regionie/wojewodztwie.
nie wiem nic o ich zamoznosci! :'( poznalismy sie na neutralnym gruncie 1000 km domow...nie wiem nic o ich rodzinach... wiem tylko ze sie swietnie czulismy w swoim towarzystwie i swietnie bawilismy, i stad nasze do nich zaproszenie, i ich do nas.

a ile sie daje w es tez nie wiem, bo todad mielismy tam jedynei slubu niehiszpanow, ale i tak zawsze byly listy, nie kasa...:(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: mayagaramond w 21 Kwi 2008, 16:15:17
teoretycznie tak sie liczy, ale jesli ktos zaprosi mnie na wesele do palacu, gdzie menu na osobe kosztuje 100€ to bardzo mi przykro, ale ja nie mam 200€ na prezent. Jesli mlodzi decyduja sie na wesele w drogim lokalu to jest to ich decyzja i nie ma wg. mnie wplywu na wysokosc prezentu.
szczerze mowiac, mam nadzieje, ze nasi wloscy goscie nie pomysla wlasnie wg teorii tescia..i ze skoro wesele w polsce  'musi' byc tansze  od wloskiego, przyjda z tanszym prezentem hahhaa
Cytat: mayagaramond link=topic=542.msg104702#msg104702 date=12087 87317
Aha, w DE nie ma tradycji placenia za nocleg czyli jesli jedziesz gdzies na wesele to za nocleg sama placisz.
ja tez tradycji nie znam..nikt jeszcze za mnie nigdzie nie placil
jesli praktykowana jest w polsce...to nie w moich rejonach... :-\ ani tam gdzie mnie zapraszano
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Moim zdaniem powinno sie dac prezent wg. wlasnych mozliwosci finansowych i np. stopnia zazylosci z mlodymi a nie wg. tego, gdzie jest wesele. Jak w hotelu 5* to wiecej, jak w remizie to mniej.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"