Telefon stacjonarny, macie?

Zaczęty przez konwalia, 26 Lis 2010, 08:06:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

Ja się cały czas biję czy nie zlikwidować. Trzymam przez wzgląd na bacię, bo nie może się przekonac do dzwonienia na komórkę. Ale w sumie przez to co miesiąc płacę abonament. czasem gdzieś zadzwonimy, ale generalnie każdy uzywa komórki.
Zmiana operatora nie wchodzi zbytnio w grę, bo wszyscy kladą swoje kable ;/
co byście zrobily?

mignon

My długo nie mieliśmy stacjonarnego, bo po prostu nie był na potrzebny. Fakt, babcie nie dzwoniły ;) widać nie uznały komórek ;)
Teraz mamy, bo jest za złotówkę w pakiecie: kablówka, internet, telefon. Złotówkę na stacjonarny mogę poświęcić :D

konwalia

właśnie moja kablówka nie ma na moim osiedlu telefonu
a inna ciągnęła by nowe kable ;/

zwierzatko_mojej_mamy

my mamy linie do stacjonarnego oplacana, bo nam zmniejszala sume w pakiecie, ale aparatu nie mamy :D z babcia moge gadac codziennie dzwoniac na jej komorke awaryjna, z ktorej ona nawet sie nauczyla dzwonic po mame ;) natomiast sama do nas nie dzwoni z siebie - bo i tak czesto gadamy, zdarzylo sie jej ze 2 razy w ciagu 4 lat ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

my nie mamy i raczej na pewno miec nie bedziemy. mało dzwonimy, a jak juz to i tak z komórek.
Konwalia a nie lepiej wykupic sobie w ramach abomanentu w komórce darmowy numer do babci? na pewno by to taniej wyszło no i ty bys do niej dzwoniła, ona na komórke nie musiałaby ;) chyba wiekszosc a moze i wszyscy operatorzy maja jakas tania oferte na stacjonarne
moj tato chcial tak zrobic u siebie, chcial zlikwidowac stacjonarny i wybrac sobie darmowy nr na stacjonarny babci, ale moja mama sie nie zgodzila ;) ona jest juz całkiem starej daty i tel stacj musi byc ;)

elve

konwalia ale tylko do celów służbowych, dla siebie bym nie utrzymywała
babcia przekonała się do dzwonienia na komórkę, a ma 93 lata

A twoja sieć komórkowa nie ma tel stacjonarnej? Np Era korzysta z kabli TPSA a abonament można dostać za grosze

konwalia

ja mam orange więc pewnie szału nie ma bo to tpsa
muszę się wybrać do babci pogadać, może ją namówię
a tak naprawdę za najmniejszy pakiet w tp wydaję rocznie 700zł  :padam:

zwierzatko_mojej_mamy

konwalia babcie sa strasznie oszczedliwe, moze wspomnij o tym, ze komorki teraz baaaardzo tanie sa i powiedz, ze dostanie taka z wielkimi przyciskami ;) moja taka dostala ;D co prawda od czay do czasy jak hce zadzwonic do mamy wysyla do mnie pustego smsa sztuk 12 na przyklad ;) ale coraz rzadziej ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

kasiad

#8
konwalia ja bym nie likwidowała  ;) Ma założyliśmy stacjonarny ze względu na fakt, iż Mama pilnuje Młodego u nas w domu, a musi mieć stały kontakt z Tata, który jest u nich w domu  ;)

Dodany tekst: 26 Lis 2010, 09:20:43

Cytat: elvelve w 26 Lis 2010, 08:24:39

A twoja sieć komórkowa nie ma tel stacjonarnej? Np Era korzysta z kabli TPSA a abonament można dostać za grosze

My płacimy za stacjonarny 20 zł z orange  ;) Ta kwota doliczana jest do rachunku Męża, który komórkę też ma w orange  ;)

konwalia

Cytat: kasiad w 26 Lis 2010, 09:13:19My płacimy za stacjonarny 20 zł z orange  wink

hmm a ja sprawdziłam ofertę i najmniejszy pakiet to 35zł na 24mce

kasiad

#10
Cytat: konwalia w 26 Lis 2010, 09:22:29
hmm a ja sprawdziłam ofertę i najmniejszy pakiet to 35zł na 24mce

No to nie wiem  :hmm: Założyliśmy miesiąc albo dwa temu, płacimy 20 zł właśnie przez 24 miesiące  :hmm:

mayagaramond

A rozmowy z komorki na stacjonarny tez sa tanie?

Nie moglabym bez stacjonarnego, dzwonie za granice (dzwoniac z komorki poszlabym z torbami), poza tym komorka jest strasznie mala, nie mozna przytrzymac jej glowa ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

konwalia

Cytat: kasiad w 26 Lis 2010, 09:25:29
No to nie wiem  :hmm: Założyliśmy miesiąc albo dwa temu, płacimy 20 zł właśnie przez 24 miesiące  :hmm:

kasiad a sprawdziałbyś to?


didi_loczek

konwalia u nas sytuacja jest trochę inna ;)

my mamy stacjonarny w pakiecie z internetem (i dodatkowo 500 min. za darmo na stacjonarne do Polski).
Gdybyśmy dzwonili z komórek do rodziców (a mamy polskie więc jeszcze roaming dochodzi) to byśmy po miesiącu zbankrutowali.

inkageo

#15
Strasznie mnie wkurza nasz stacjonarny!! Ale tato z niego korzysta..
99% telefonów to informacje o pokazie kołder, ankieterzy, super oferty nowych pakietów, jak słyszę dzwonek to mam ciarki na plecach.. Plus kolega z RPA, który dzwoni do taty w niedzielę po 8 rano i nas budzi..
Do mnie dzwoni tylko siostra.

Dodany tekst: 26 Lis 2010, 09:46:09

Konwalia rezygnuj! :)
Imagine there is no hate

kasiad

konwalia no więc  ;)

ta usługa nazywa się orange strefa

http://biuroprasowe.tp.pl/pl/pr/158105/orange-strefa-tani-telefon-domowy?changeLocale=PL

Maż podpisał umowę nie na 2 ale na 3 lata, wtedy opłata aktywacyjna wyniosła nas 1 zł
do wydzwonienia mamy 60 minut a nie 100  ;)
umowę można podpisac tylko w salonie, nie można przez net
to taka stacjonarna komórka, która działa w promieniu chyba 500 metrów :D

inkageo

Kasiad, no ale w sumie po co komu taka stacjonarna komórka? :D
Imagine there is no hate

kasiad

Cytat: inkageo w 26 Lis 2010, 09:47:29
Kasiad, no ale w sumie po co komu taka stacjonarna komórka? :D

inka może powiem po co nam  ;)
Bardzo dużo rozmawiam z moją Mamą, ona ma jakiś pakiet w Vectrze 2000 minut  ;)
Więc na stacjonarny może dzwonić ile chce i rozmawiać ile chce  ;)
Pilnując Olka jest u nas w domu, chory Tata jest u nich w domu i Ona musi mieć z Nim kontakt  ;)
Poza tym wieczorami gdy mamy czas na rozmowy ja tylko puszczam sygnał, że mogę rozmawiać, a Ona oddzwania  ;)
Poza tym dzwoniąc do urzędów, załatwiając wszelkie sprawy w różnych firmach też dzwoni się tylko na stacjonarny  ;)
A ze stacjonarnego na stacjonarny jest taniej niż z komórki  ;)

mayagaramond

Cytat: inkageo w 26 Lis 2010, 09:47:29Kasiad, no ale w sumie po co komu taka stacjonarna komórka?


mialam takie cos z O2, jak bylam na studiach. Zaleta byly tanie rozmowy z "home zone", a ja nie mialam zadnych darmowych minut. Wada bylo to, ze nie moglam dzwonic do PL przez prefixy. Ale to inna bajka.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Ale przecież teraz jest tyle promocji, w plusie można mieć 5 numerów za darmo bez limitów, a to co się płaci za abonament stacjonarnego, na pewno wyrówna różnicę w ewentualnym koszcie rozmów z urzędami itp. Tak mi się wydaje  :hmm:
No i można mieć w plusie darmowe rozmowy z innymi z plusa i ze stacjonarnymi. Tato sobie poustawiał ;)
Imagine there is no hate

konwalia

kasiad dzięki  :beer:
muszę poczytać i coś zadecydować

kasiad

#22
Cytat: inkageo w 26 Lis 2010, 09:59:18
na pewno wyrówna różnicę w ewentualnym koszcie rozmów z urzędami itp. Tak mi się wydaje  :hmm:


No to dodam, że to nie tylko rozmowy z urzędami ale też z Rodziną  ;)
Moja Mama dużo rozmawia z siostrą Taty z Gdańska, kuzynką z Krakowa, poza tym ze swoją siostrą i bratem, to są często godzinne dyskusje  ;)
Zresztą dużo znajomych dzwoni do Rodziców, ona wtedy mówi, że oddzwoni  ;)
Często ten pakiet 2000 minut wystarcza na styk :D
No nikt mi nie powie, że można tyle rozmawiać przez komórkę i nie zbankrutować  ;)

Dodany tekst: pią, 26 lis 2010, 10:05:54

Cytat: konwalia w 26 Lis 2010, 10:00:04
kasiad dzięki  :beer:
muszę poczytać i coś zadecydować

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam :)

inkageo

Kasiad no skoro tyle rozmawiacie ze stacjonarnego to ok, wcześniej zrozumiałam, że tylko okazjonalnie :)
Imagine there is no hate

kasiad

#24
Cytat: inkageo w 26 Lis 2010, 10:15:21
Kasiad no skoro tyle rozmawiacie ze stacjonarnego to ok, wcześniej zrozumiałam, że tylko okazjonalnie :)

O nie, nie :D My czasami, dlatego mamy abonament za 20 zł, to Mama tyle, stąd te 2000 minut ;)