Autor Wątek: L4 w ciąży  (Przeczytany 28688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rilla

Odp: L4 w ciąży
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Lis 2010, 15:26:10 »
i faluktatywnie 2 tygodnie przed

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:27:06
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
o tak jest w DE:

14 weeks (100% paid) 6 before birth + 12/14 months (67%, but not more than 1.800 Euro/month)
no to słowo "month" wiele wyjasnia
« Ostatnia zmiana: 15 Lis 2010, 15:27:06 wysłana przez rilla »

katgoli

« Odpowiedź #51 dnia: 15 Lis 2010, 15:27:58 »
zwierzatko to 12/14 nie ma nic wspolnego z przymusowym macierzynskim....

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #52 dnia: 15 Lis 2010, 15:28:21 »
ale z tego widac, ze w DE masz rok z 67% dochodu jak chcesz - w polsce po macierzynskim nie masz nic juz wiecej.

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:29:05
katgoli no ale masz opcje zostania za pomniejszona pensje - w polsce nie ma takie opcji - dobrze rozumuje?

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:30:28
jakby co to najlepiej wypada dania w tym wszystkim Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

52 weeks - 100% paid.. 18 to be taken by the mother, 2 weeks by the father, the rest as they see fit.    
« Ostatnia zmiana: 15 Lis 2010, 15:30:28 wysłana przez zwierzatko_mojej_mamy »
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #52 dnia: 15 Lis 2010, 15:28:21 »

salsa

« Odpowiedź #53 dnia: 15 Lis 2010, 15:32:58 »
ale z tego widac, ze w DE masz rok z 67% dochodu jak chcesz - w polsce po macierzynskim nie masz nic juz wiecej.
no to jest dopiero zajebiste uregulowanie !

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:33:13
jakby co to najlepiej wypada dania w tym wszystkim Cheesy

52 weeks - 100% paid.. 18 to be taken by the mother, 2 weeks by the father, the rest as they see fit.
oo, a to jeszcze lepsze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 15 Lis 2010, 15:33:13 wysłana przez salsa »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

errata

« Odpowiedź #54 dnia: 15 Lis 2010, 15:33:29 »
Chciałabym zauważyć, że inne państwa mają o wiele lepiej rozwiniętą polityke prospołeczną. O wiele lepiej są traktowane w pracy ciężarne, przestrzega się przepisów itp. Choćby sam przykład may, że stomatolog, czy pomoc stamatologa od razu może iść na zwolnienie. U nas tak nie ma.

Ja np. w ogóle mam beznadziejne stanowisko pracy dla osoby w ciązy, co powodu ze praktycznie przez całe 8 godzin naciskam na brzuch, który zaczyna mnie boleć i twardnieć (a to chyba nic dobrego). Oprócz tego już 3 razy musiałam zostać po godzinach, choć na prawdę ledwo żyłam. Dodatkowo przez dwa dni miałam taki ruch w pracy, że nie miałam nawet 15 minut przerwy, posiłek mogłam zjeść dopiero po 4,5 godzinach intensywnej pracy.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #54 dnia: 15 Lis 2010, 15:33:29 »

fasolka1980

« Odpowiedź #55 dnia: 15 Lis 2010, 15:33:47 »
ciekawe czy gdyby ciążowe zwolnienie nie było w 100% płatne tyle kobiet czułoby się tak zle, zeby odpocząć....

oczywiście, pomijam kwestię tych, wysyłanych na L4 przez pracodawcę lub mających zalecenie aby leżeć z powodu zagrożenia

u mnie w pracy laska w 6 miesiącu ciązy dojezdza z Wołomina komunikacją miejską...daje radę.

katgoli

« Odpowiedź #56 dnia: 15 Lis 2010, 15:35:04 »
zwierzatko tak dobrze rozumujesz...wiem ze w Polsce nie ma takiej opcji....te pozostalych 9 miesiecy (matka 3 przymusowe) moze wziac zarowno matka jak i ojciec dziecka a 14 platnych jak sobie podziela ten tzw. czas rodzicielski np. 12 miesiecy mata + 2 miesiace ojciec ...
« Ostatnia zmiana: 15 Lis 2010, 15:37:30 wysłana przez katgoli »

mayagaramond

« Odpowiedź #57 dnia: 15 Lis 2010, 15:40:22 »
ciekawe czy gdyby ciążowe zwolnienie nie było w 100% płatne tyle kobiet czułoby się tak zle, zeby odpocząć....

bardzo dziekuje ze ta uwage.  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Zwierzak - to o czym ty mowisz to jest wlasnie niemiecki odpowiednik urlopu macierzynskiego. Trwa w sumie 12 miesiecy, moze trwac 14 jesli czesc wezmie tez tata.

Uregulowanie wcale nie jest takie zajebiste jak sie wydaje, bo po tym roku zostajesz z rocznym dzieckiem i masz problem ze zlobkiem i przedszkolem, jesli chcesz wrocic do pracy. Kilka matek (!), z ktorymi rozmawialam nazwa to swiadczenie "remia kuchenna" i jest ta jej obnizeniem i zainwestowaniem tych pieniedzy w zlobki i przedszkola.

1800€ miesiecznie dostaniesz wtedy, jesli Twoja pensja wynosi ok. 5000€ /miesiecznie brutto.

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:41:56
katgoli no ale masz opcje zostania za pomniejszona pensje - w polsce nie ma takie opcji - dobrze rozumuje?

chyba nie ma takiej opcji, mozesz podzielic ta kase na 24 miesiace, pod warunkiem, ze masz co dzielic Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 15 Lis 2010, 15:41:56 wysłana przez mayagaramond »
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

« Odpowiedź #58 dnia: 15 Lis 2010, 15:43:01 »
bo po tym roku zostajesz z rocznym dzieckiem i masz problem ze zlobkiem i przedszkolem, jesli chcesz wrocic do pracy
u nas masz tem problem po poł roku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #59 dnia: 15 Lis 2010, 15:44:46 »
pracowala 3 razy w tygodniu (panstwo wyrownuje roznice w pensji).
to by było ułatwienie
ale u nas to albo na cały etat albo...

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #60 dnia: 15 Lis 2010, 15:44:49 »
Uregulowanie wcale nie jest takie zajebiste jak sie wydaje, bo po tym roku zostajesz z rocznym dzieckiem i masz problem ze zlobkiem i przedszkolem, jesli chcesz wrocic do pracy.
no a w polsce co niby sie dzieje po 5 miesiacach z dzieckiem ? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  znika? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:45:19
u nas masz tem problem po poł roku wink
no wlasnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:45:47
mayagaramond czyli jak jest z atymi 12 miesiacami w DE? jak sa platne?
« Ostatnia zmiana: 15 Lis 2010, 15:45:47 wysłana przez zwierzatko_mojej_mamy »

emcia

« Odpowiedź #61 dnia: 15 Lis 2010, 15:45:50 »
no a w polsce co niby sie dzieje po 5 miesiacach z dzieckiem ? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  znika? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:45:19
no wlasnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
wywozi się na wieś Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #62 dnia: 15 Lis 2010, 15:46:32 »

marsjanie go przechowuja do 18 roku zycia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Chodzilo mi o to, ze wiele z kobiet wolaloby miec co miesiac nizszy zasilek, ale moc bez problemu wrocic do pracy.

Dorabiac w tym czasie tez nie mozesz - tzn. mozesz, ale wszystko dolicza ci do zasilku i prawie nic ci nie zostanie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #63 dnia: 15 Lis 2010, 15:47:30 »
mayagaramond czyli przymusowo jestes na macierzynskim rok? czy jak ? :>

katgoli

« Odpowiedź #64 dnia: 15 Lis 2010, 15:48:12 »
mayagaramond czyli jak jest z atymi 12 miesiacami w DE? jak sa platne?
dostaje sie 68% swojej sredniej pensji z ostatnich 12 miesiecy-maksymalnie 1800 €

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #64 dnia: 15 Lis 2010, 15:48:12 »

inkageo

« Odpowiedź #65 dnia: 15 Lis 2010, 15:48:50 »
I tak mamy chujowo, po co jeszcze sobie udowadniać, że w ciąży możemy góry przenosić Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Zapierdzielamy do pracy mając okres, czasem skręcając się z bólu co miesiąc, jako bonus często w zestawie z migreną Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Później dźwigamy ten brzuch, żeby nazwać ten okres odpoczynkiem przed prawdziwym hardcorem, który zacznie się po porodzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Po co udawać, że to jest ok i że nadal możemy pracować tyle ile mężczyźni Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

salsa

« Odpowiedź #66 dnia: 15 Lis 2010, 15:49:17 »
znika? Cheesy
Zwierzu jest nadzieja dla Ciebie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mobka

« Odpowiedź #67 dnia: 15 Lis 2010, 15:50:38 »
u nas masz tem problem po poł roku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ekhm, po 5 miesiacach dokladnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

U nas fikcja sa 4h przy komputerze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Pracuje w duzej korporacji i owszem, moglam przy komputerze spedzac 4h, ale przez nastepne 4 nie mialam co ze soba zrobic i mimo ze prawo dopuszcza zwolnienie ciezarnej z pozostalych 4h jesli pracodawca nie jest w stanie zapewnic jej innej pracy odpowiadajacej jej kompetencjom, to u mnie sie nie dalo tego tak rozwiazac. Bo ja k wygladaliby moi przelozeni przed swoimi przelozonymi? Nie byli w stanie znalezc mi obowiazkow? Zorganizowac pracy? To co z nich za managerowie? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie wiem, czy Marlenka pila do mnie, ze po duzych zakupach poszlam na zwolnienie, ale tak u mnei bylo - czulam sie dobrze, przedobrzylam i zle sie czulam. Poszlam na 3 tyg. zwolnienia, pozniej juz nei wrocilam, bo duzy brzuch i siedzenie 8h w pomieszczeniu bez okien, przed komputerem nie bylo komfortowe. Poza tym pracodawca po nieoficjalnej rozmowie, tez byl za tym, abym juz nie wracala, bo latwiej mu bylo zorganizowac prace wiedzac, ze juz nie wroce, niz obawiajac sie, ze popracuje, tydzien, dwa, a moze kilka dni i znow pojde na jakies, nawet krotkie zwolnienie.

Mam tylko nadzieje, ze Marlenka nigdy nie spotka sie z polska rzeczywistoscia. Bo jak widac malo jeszcze w naszym kraju widziala i przezyla przede wszystkim.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #68 dnia: 15 Lis 2010, 15:51:47 »
mayagaramond czyli przymusowo jestes na macierzynskim rok? czy jak ? :>

nie, przymusowo chyba 8 tygodni od porodu.

salsa

« Odpowiedź #69 dnia: 15 Lis 2010, 15:52:37 »
Ekhm, po 5 miesiacach dokladnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

no wiesz zawsze sie jeszcze bierze zaległy urlop itp Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: [time]pon, 15 lis 2010, 15:52:45[/time]
pracować tyle ile mężczyźni wink
oni to dopiero maja zajebiscie
brzucha nie noszą
nie maja porodów
moga pic alkohol w ciazy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
nie robią im sie potem rozstępy itp
i gdzie to równouprawnienie ?! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 15 Lis 2010, 15:53:32 wysłana przez salsa »

suegro

« Odpowiedź #70 dnia: 15 Lis 2010, 15:53:29 »
I tak mamy chujowo, po co jeszcze sobie udowadniać, że w ciąży możemy góry przenosić Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Zapierdzielamy do pracy mając okres, czasem skręcając się z bólu co miesiąc, jako bonus często w zestawie z migreną Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Później dźwigamy ten brzuch, żeby nazwać ten okres odpoczynkiem przed prawdziwym hardcorem, który zacznie się po porodzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Po co udawać, że to jest ok i że nadal możemy pracować tyle ile mężczyźni Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Jeżuuuuu, taaaaak!!  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

mobka

« Odpowiedź #71 dnia: 15 Lis 2010, 15:53:41 »
no wiesz zawsze sie jeszcze bierze zaległy urlop itp wink
Ale wiesz, to juz nie macierzynski Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj I jak sie pracuje a nie siedzi na l4, to ciezko jest go zaoszczedzic Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #72 dnia: 15 Lis 2010, 15:54:32 »
Ale wiesz, to juz nie macierzynski Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj I jak sie pracuje a nie siedzi na l4, to ciezko jest go zaoszczedzic Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
moja przyjaciółka pracując prawie do ostatniego dnia po macierzyńskim wzięła jeszcze 43 dni zaległego urlopu....

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:54:52
Jeżuuuuu, taaaaak!!  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ja sie w sumie pod tym podpisze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 15 Lis 2010, 15:54:52 wysłana przez salsa »

inkageo

« Odpowiedź #73 dnia: 15 Lis 2010, 15:55:06 »
oni to dopiero maja zajebiscie
brzucha nie noszą
nie maja porodów
moga pic alkohol w ciazy Cheesy
nie robią im sie potem rozstępy itp
i gdzie to równouprawnienie ?! wink
No i właśnie! Nienawidzę ich  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj I nie urodzę kolejnego  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Na złość Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rilla

« Odpowiedź #74 dnia: 15 Lis 2010, 15:55:24 »
nie, przymusowo chyba 8 tygodni od porodu.
eh 8 tygodni po porodzie to ja konczyłam 3 antybiotyk... dla mnie pierwsze 8 tygodni to była choroba - zakażenie, zapalenie ucha, zastryzki dożylne... ale wykorzystałam mój "urlop"