L4 w ciąży

Zaczęty przez errata, 13 Lis 2010, 18:17:30

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

salsa

#275
ja teraz korzystam z ginki w LuxMedzie
kobieta pracuje tez w dobrym krakowskim szpitalu
jestem zadowolona, tym bardziej ze wszystko ma na miejscu szybko i sprawnie
nie siedzę pod jakimś gabinetem godzinami
i samo miejsce na wysokim poziomie (moim zdaniem, bo lekarzy odwiedzam b. rzadko)
pakiet mam z pracy


Dodany tekst: 16 Lis 2010, 13:09:37

Cytat: wrobelek0403 w 16 Lis 2010, 13:07:28bardzo mnie to frapuje Cheesy
mnie tez :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: salsa w 16 Lis 2010, 13:01:33nie wiem dlaczego zaostałam wrzucona do grupy zwolenników zupełnego sprywatyzowania ....

czy masz na mysli mnie? Nie wrzucilam cie do zadnej grupy. Jesli tak zrozumialas "idziesz i placisz" to nie mialam ciebie konkretnie na mysli. Moglam napisac "idzie sie i placi".

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Cytat: salsa w 16 Lis 2010, 13:09:07nie siedzę pod jakimś gabinetem godzinami
i samo miejsce na wysokim poziomie (moim zdaniem, bo lekarzy odwiedzam b. rzadko)
pakiet mam z pracy

no tak, ale planowane wizyty ambulatoryjne to jedno, a opieka szpitalna to cos zupełnie innego.

jakby szpitale rzeczywiscie zaczeły wyliczac ILE kosztuje ich doba pacjenta i jaki jest koszt wykonywanych u niego badan, to by sie NFZ mocno zdziwił.

na razie w tym chorym systemie, zupełnie jak w PRL, to NFZ mowi szpitalom, ile ma ich kosztowac pacjent, a ile badania - i sa to wartosci całkowicie wziete z sufitu.

dlatego zastanawiam sie, co w tym kosztyku bedzie i czy w koncu dojdzie do syt, w kt szpitale nie musza sie zadłuzac, bo maja płacone rzeczywista wartosc udzielanych swiadczen.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

dziewczyny, ale porownywanie Polski do Niemiec czy innych cywilizowanych krajów jest chyba pomyłką.
mnie też na zwolnienie wysłał dyrektor, księgowa dogadywała, bo raz jestem na zwolnieniu, potemw  pracy i ona musi ciąge zmieniać umowy na zastępstwo. i dziecko było niedożywione, ja wymiotowałam na widok chleba, musiałam wychodzić na ciepłe jedzenie, co mi zajmowało 40 min, ale w książce wyjść źle wyglądało, a nie mogłam odrobić, bo ciężarna nie może. i kazali mi podpisać oświadczenie, że przed kompem siedzę 4 godziny a dostawałam roboty na 8 i codziennie kończyło się bólem brzucha. ale chciałam pracować, tylko, że mniej. i się nie dało. bo nie ma tego jak zrobić, żeby było legalnie
gdyby poszli mi na rękę i wypuszczali do domu, musiałabym wpisywać, że wychdzę jak inni. a gdyby w tym czasie co niby jestem w pracy, ale jestem poza nią, coś się stało, kłopot dla pracodwacy duży.
no do bani! prawo pracy nie jest w ogóle dostosowane!
a potem na zwolnieniu chodziłam na wesela, do kina, na koncerty, nawet sama te koncerty robiłam.
ale: jak tylko źle się czuam, nie wstawałam z łóżka, spałam do południa i folgowałam sobie w sposób, kt. nie byłby możliwy w nieklimatyzowanym biurze

mayagaramond

Cytat: wrobelek0403 w 16 Lis 2010, 13:03:14nie moze byc przeciez opcji, że pozbawi się ludzi leczenia tych schorzen, kt z definicji sa b. drogie i przez całe zycie człowiek nie jest w stanie za nie zapłacic albo pomocy w sytuacjach emergency, kiedy wiązą kogos z wypadku i potrzebuje nagle operacji pt "wyjęcia gwozdzia z mózgu".

zgadzam sie. Sytuacja, w ktorej tylko bogatych stac na leczenie bylaby marnym swiadectwem osiagniec czlowieka.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 13:22:21
zgadzam sie. Sytuacja, w ktorej tylko bogatych stac na leczenie bylaby marnym swiadectwem osiagniec czlowieka.


Ale chyba nie jest możliwe dopuszczenie do takiej sytuacji ;D
Imagine there is no hate

salsa

Cytat: wrobelek0403 w 16 Lis 2010, 13:18:09no tak, ale planowane wizyty ambulatoryjne to jedno, a opieka szpitalna to cos zupełnie innego.
Wroblu ale ja pisze tylko o korzystaniu przeze mnie z ginki w Luxmedzie - co to ma wspólnego z opieka szpitalną :) nie korzystałam nigdy w prywatnego szpitala, w sumie to z żadnego nie korzystałam :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

I chyba nikomu o to nie chodzi..
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: inkageo w 16 Lis 2010, 13:23:07
Ale chyba nie jest możliwe dopuszczenie do takiej sytuacji ;D

golinda napisala, ze sprawiedliwie byloby, gdyby kazdy mial takie ubezpieczenie na jakie go stac.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Maya, no ale cały czas mówimy o obligatoryjnym koszyku świadczeń podstawowych i dodatkowym opcjonalnym dla chętnych. Obecnie wszyscy nie ważne czy wpłacają dużo, czy mało, mają w ramach tej składki dostęp tylko do podstawowego.
Imagine there is no hate

salsa

Cytat: inkageo w 16 Lis 2010, 13:23:28
I chyba nikomu o to nie chodzi..
no mnie z pewnością nie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ddu

to jest otwarta, ale piszą tylko stare plotkary, kt. przerabiały ten temat na zamkniętyc z 10 razy :D

mayagaramond

Cytat: golinda w 16 Lis 2010, 13:31:51vide USA - bardzo marnie tam!


to skoro marnie to czemu napisalas na poprzedniej stronie, ze sprawiedliwe byloby jakby kazdy placil za takie na jakie go stac?

Rozumiem, ze to jest w***, jak placisz kupe kasy na ZUS, ale do lekarza i tak chodzisz prywatnie.

Koszyk swiadczen - chcecie mi powiedziec, ze teraz nie jest uregulowane za co NFZ refunduje, a za co nie?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

kasiad

Cytat: fasolka1980 w 16 Lis 2010, 11:05:12
kasiad - ja staram się podchodzić do różnych kwestii możliwie obiektywnie i uczciwie

bardzo nie lubie stwierdzenia: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, dlatego staram się wczuć w różne sytuacje

na temat L4 mam podobne zdanie teraz, jak przed ciażą

problemem dla państwa są kobiety, które idą na naciągane L4  - bo im sie należy odpoczynek


fasolka ale to stwierdzenie to prawda
dopóki nie znajdę się w jakiejś sytuacji nikogo nie osądzam
oczywiście mam swoje zdanie na dany temat, ale wynika ono z moich doświadczeń/przemyśleń/obserwacji
nigdy nie powiem że ja czegoś bym nie zrobiła czy zrobiła gdybym była na czyimś miejscu bo tego nie wiem
więc dopóki czegoś nie przeżyję/doświadczę wypowiadam się z mojego punktu widzenia
a on zależy od sytuacji w jakiej sie obecnie znajduję


wiele z nas było w ciąży, wiele aktualnie jest
czy któraś z dziewczyn ze Strefy poszła na naciągane L4?
pomijam fakt, że wysyła na nie pracodawca jak to miało miejsce w kilku przypadkach
ja nie znam żadnej, a wiele koleżanek urodziło dzieci i chodziły w ciąży do pracy mimo różnego samopoczucia i kondycji

na Strefie co i raz czytam że problemem państwa są kobiety, które idą na naciągane zwolnienia
ja takich nie znam, moje koleżanki i znajome również, wiele dziewczyn z forum też o koleżankach pisze iz pracowały do ostatniej chwili, to gdzie są te naciagaczki?


inkageo

Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 13:35:44Koszyk swiadczen - chcecie mi powiedziec, ze teraz nie jest uregulowane za co NFZ refunduje, a za co nie?
Jest i to wg mnie powinien być właśnie ten koszyk podstawowy.
A badania dodatkowe (gdy nie ma zagrożenia życia, ale ja wolę TK mieć jutro, a nie za miesiąc), wizytę lekarza w domu, gdy mam grypę jelitową i nie mam ochoty się zwlec z łóżka, czy też iv mogłoby obejmować ubezpieczenie dodatkowe :)
Imagine there is no hate

wrobelek0403

#290
Cytat: inkageo w 16 Lis 2010, 13:28:47Obecnie wszyscy nie ważne czy wpłacają dużo, czy mało, mają w ramach tej składki dostęp tylko do podstawowego.

no z tym bym sie nie zgodziła. formalnie rzecz biorac dostep mamy do wszystkiego, praktycznie - tylko w sytuacjach zagrozenia zycia, natomiast na świadczenia planowane trzeba czekac - jak długo to juz zalezy od szpitala.

ale nie wiadomo, jak bedzie z koszykiem, czy czas oczekiwania sie skróci. moze sie w praktyce nagle okazac, ze nie dosc ze sie nie skróci to niektóre procedury w ogole przestana byc dostepne.

Dodany tekst: wto, 16 lis 2010, 13:46:37

Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 13:35:44Koszyk swiadczen - chcecie mi powiedziec, ze teraz nie jest uregulowane za co NFZ refunduje, a za co nie?

no wlasnie odpisałam powyzej. NFZ nie refunduje jedynie czesci kuracji farmakologicznych na bardzo rzadkie schorzenia.

cała reszta procedur/zabiegów i badan/ wykonywanych w szpitalach w zasadzie jest refundowana, tylko ilosc ich jest ograniczona. i to na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kasiad

Cytat: Kasia w 16 Lis 2010, 12:08:25
przeziebiona rzadko bywam, nie zarażam, więc pracuję ;)

ja zarażałam więc byłam na zwolnieniu 2 tygodnie ostanio ;)
jak pytałam czy moge iść do pracy lekarka odpowiadała: "w żadnym wypadku Pani nie puszczę do pracy w takim stanie"  ;)

na stwierdzenie, że może lepiej wziąć urlop zamiast zwolnienia ta sama lekarka powiedziała: "po co, pani Kasiu, prosze brać zwolnienie, niech trzyma Pani urlop, jeszcze się Pani przyda"  ;) dodam, że zwolnienie było przedłużane 2 razy więc naprawdę byłam chora  ;)

mayagaramond

#292
Cytat: wrobelek0403 w 16 Lis 2010, 13:44:07cała reszta procedur/zabiegów i badan/ wykonywanych w szpitalach w zasadzie jest refundowana, tylko ilosc ich jest ograniczona. i to na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.

zacytuje jasia - gdzie tu sens, gdzie tu logika??



Dodany tekst: 16 Lis 2010, 14:03:59

Cytat: golinda w 16 Lis 2010, 13:57:59
to marnie to był sarkazm ;)


aha, czyli jednak uwazasz, ze to dobre, ze w Stanych ponad 40 milionow nie ma ubezpieczenia, a prawie drugie tyle nie ma wystarczajacego?

Mam naprawde nadzieje, ze nigdy tak nisko nie upadniemy.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

#293
Maya chyba nie ma czegoś takiego jak idealny system zdrowotny ;D Pewnie obywatele wszystkich państw narzekają.. Można próbować reformować mimo wszystko :)

Dodany tekst: 16 Lis 2010, 14:05:04

Obyśmy nie chorowały i nie musiały korzystać :beer:
Imagine there is no hate

wrobelek0403

#294
Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 14:00:56
zacytuje jasia - gdzie tu sens, gdzie tu logika??


mnie nie pytaj ;)

a co do systemu amerykanskiego, to nigdy nie chciałabym tam zyc. i to nie tylko ze wzgledu na system opieki zdrowotnej ;)

Dodany tekst: 16 Lis 2010, 14:09:45

Cytat: inkageo w 16 Lis 2010, 14:04:16Obyśmy nie chorowały i nie musiały korzystać

i słusznie :beer:

powiem Wam moje drogie tak: jestesmy młode, co to zasady nie chorujemy na zadne powazne schorzenia i nawet nie zdajemy sobie sprawy ile kosztuje "chorowanie" tym kraju, gdzie teoretycznie słuzba zdrowia jest darmowa. ;)

jak kiedys ojcu sie pozaliłam, ze zapłaciłam 100 zł za leki na kolano, to stwierdził, zeby nie narzekała, bo to na prawde niewiele jest w porowaniu z tym co musza miesiecznie płacic ludzie naprawde chorzy :thumbdown:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: inkageo w 16 Lis 2010, 14:04:16Maya chyba nie ma czegoś takiego jak idealny system zdrowotny

Nigdzie nie pisalam, ze jest. A na pewno nie jest nim system w USA.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Cytat: salsa w 16 Lis 2010, 13:23:20Wroblu ale ja pisze tylko o korzystaniu przeze mnie z ginki w Luxmedzie - co to ma wspólnego z opieka szpitalną  nie korzystałam nigdy w prywatnego szpitala, w sumie to z żadnego nie korzystałam

no mnie chodzi o to, ze czesto "prywatna słuzba zdrowia" jest utozsamiana z chodzeniem prywatnie do lekarza. a to tylko ułamek tego, co nam jest potrzebne w ramach ubezpieczenia zdrowotnego :)

odniosłam sie do Twojej wypowiedzi, ale chodziło mi juz o szerszy konekst ogólny. :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Jedno jest pewne - żaden rząd nie wprowadzi reformy, która utrudni/ograniczy dostęp do służby zdrowia ludziom ubogim, ciężko chorym, przecież to by był koniec takiej formacji politycznej ;) No i ja chcę wierzyć, że proponowane reformy jednak mają na celu poprawę sytuacji, a nie jej pogorszenie ;)
Imagine there is no hate

OlaFasola

Ja cieszę się bardzo, że mam możliwość dokupienia dodatkowego ubezpieczenia, bo bez tego, przynajmniej w mojej dzielnicy, trudno się doczekać na wizytę.

salsa

no ja tez jak pisałam o prywatnej wcześniej to mówiłam o przychodniach lekarzach ubezpieczeniach itp :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)