L4 w ciąży

Zaczęty przez errata, 13 Lis 2010, 18:17:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Widze, ze rozmowa przechodzi tradycyjnie w kabaret.


Rozumiem, ze wiele z was ucieszylaby sie prywatyzacja sluzby zdrowia. Wtedy przed ubezpieczeniem prywatnym trzeba wypelnic kwestionariusze dot stanu zdrowia, przebytych chorob, operacji i badan. I kasa chorych ma prawo cie odrzucic, wylaczyc skorzenia z katalogu lub podniesc stawke.


"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Maya a dlaczego nie muszę wypełniać takich formularzy zapisując się do przychodni lekarza pierwszego kontaktu, która jest od dawna prywatna, bo wszystkie są prywatne? ;)
Imagine there is no hate

goga

#252
u nas słuzba zdrowia już dawno krypto-sprywatyzowana

Dodany tekst: 16 Lis 2010, 12:27:30

inkageo widzę, że prawie to samo napisałyśmy
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

salsa

#253
MAya nie bardzo rozumiem co to ma wspolnego z rozmowa ;) ???

Dodany tekst: 16 Lis 2010, 12:29:10

poza tym u nas funkcjonuje prywatna słuzba zdrowia - idziesz do prywatnego gabinetu albo kliniki / przychodni płacisz i cie przyjmują
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

#254
Cytat: inkageo w 16 Lis 2010, 12:25:29
Maya a dlaczego nie muszę wypełniać takich formularzy zapisując się do przychodni lekarza pierwszego kontaktu, która jest od dawna prywatna, bo wszystkie są prywatne? ;)

bo lekarz cie nie ubezpiecza. Idziesz do niego na badanie/ kontrole czy konkretny zabieg.

Ubezpieczajaca cie kasa chorych musi wiedziec, ile mozesz ja kosztowac i jakie ponosi ona ryzyko. Jesli ktos cierpi na chronicznie skorzenia, to bedzie kase wiecej kosztowal, a skoro kasa jest prywatna, to za darmo nic robic nie bedzie.

H. byl kilka lat temu ubezpieczony prywatnie (jako stazysta musial) i akurat wtedy mial operacje. Przy ubezpieczeniu prywatnym, najpierw placisz z wlasnej kieszeni, a pozniej wysylasz rachunki do kasy, zeby ci zrefundowala koszty. Ale kasa nie robi tego automatycznie, H. musial wypelnic pierdyliard papierow, czy przypadkiem jego skorzenie nie istnialo w momencie zawierania umowy z kasa chorych lub czy go nie przemilczal, bo jesli tak, to by tego nie zrefundowali.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

#255
Cytat: salsa w 16 Lis 2010, 12:28:09poza tym u nas funkcjonuje prywatna słuzba zdrowia - idziesz do prywatnego gabinetu albo kliniki / przychodni płacisz i cie przyjmują

placisz i cie przyjmuja - potrzebna jest (tfu, tfu) chemioterapia, idziesz i placisz. Kilkanascie tysiecy zloty, tak?



Dodany tekst: 16 Lis 2010, 12:35:46

Cytat: salsa w 16 Lis 2010, 12:28:09MAya nie bardzo rozumiem co to ma wspolnego z rozmowa

tyle samo co pisanie o kontorli szalikow i biodrowkach ;)

A na powaznie, to jest to odpowiedz na tak krytykowany w DE socjal i czesto pojawiajaca sie opinia (nie w tym watku), ze nalezy sprywatyzowac sluzbe zdrowia i zlikwidowac NFZ/ ZUS.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Maya ale model niemiecki to nie jest na pewno jedyny z możliwych modeli ubezpieczenia.. Jak płacę za ubezpieczenie samochodu, to nikt nie bada moich umiejętności poruszania się nim, po prostu jeden jeździ lepiej i z jego składek będą naprawiać samochód tego, który jeździ gorzej ;) Nie demonizujmy ;)
Imagine there is no hate

salsa

Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 12:34:24
placisz i cie przyjmuja - potrzebna jest (tfu, tfu) chemioterapia, idziesz i placisz. Kilkanascie tysiecy zloty, tak?


Maya, wybacz,  kurde czasami mam wrażenie, ze nie rozumiesz co czytasz :)
mowie tylko o tym, ze u nas funkcjonuje taka forma słuzyby zdrowia
jesli kogos stac to płaci - nie oceniam stanu niczyjego portfela tylko mowie, ze to działa tak i tak

poza tym dalej nie wiem co to ma wspólnego z tematem toczącej sie dyskusji o L4 skoro mowisz, ze zrobil sie kabaret ????
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Cytat: golinda w 16 Lis 2010, 12:37:14
oj niezupełnie, bo patrzą na wiek i za bezszkodową jazdę dostajesz zniżki :)

No to dają zniżki, ale nie podwyższają składki do 150 czy 200% temu, który ma stłuczkę co miesiąc ;)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: inkageo w 16 Lis 2010, 12:36:08
Maya ale model niemiecki to nie jest na pewno jedyny z możliwych modeli ubezpieczenia.. Jak płacę za ubezpieczenie samochodu, to nikt nie bada moich umiejętności poruszania się nim, po prostu jeden jeździ lepiej i z jego składek będą naprawiać samochód tego, który jeździ gorzej ;) Nie demonizujmy ;)

oczywiscie, ze bada - poczatkujacy kierowca placi duzo wiecej, placisz wiecej w zaleznosci od tego, jaki masz samochod, jakiej jestes plci (!), jesli masz wypadek do ubezpieczenie wzrasta.

H. placi teraz niecale 40% podstawowej skladki na ubezpieczenie, ja musialabym zaplacic chyba 150%.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 12:34:24tyle samo co pisanie o kontorli szalikow i biodrowkach wink

A na powaznie, to jest to odpowiedz na tak krytykowany w DE socjal i czesto pojawiajaca sie opinia (nie w tym watku), ze nalezy sprywatyzowac sluzbe zdrowia i zlikwidowac NFZ/ ZUS.
dla mnie z Twoich wypowiedzi wniosek jest dośc konkretny - socjal w DE jest duzo bardziej rozbudowany i kosztowny dla państwa niż w Polsce - w tym wątku padły na to konkretne przykłady
w tym watku nie widziałam wypowiedzi, ze nalezy sprywatyzować służbe zdrowia itp
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: salsa w 16 Lis 2010, 12:37:22Maya, wybacz,  kurde czasami mam wrażenie, ze nie rozumiesz co czytasz Smiley
mowie tylko o tym, ze u nas funkcjonuje taka forma słuzyby zdrowia
jesli kogos stac to płaci - nie oceniam stanu niczyjego portfela tylko mowie, ze to działa tak i tak

ale ja nie oceniam stanu niczyjego portfela, mowie tylko, ze prywatne gabinety lekarskie w Polsce to nie to samo co prywatna sluzba zdrowia.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 12:39:16ja musialabym zaplacic chyba 150%.
nie, musiałabyś zapłacić 100 %
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: inkageo w 16 Lis 2010, 12:38:36No to dają zniżki, ale nie podwyższają składki do 150 czy 200% temu, który ma stłuczkę co miesiąc


u nas podwyzszaja.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

#264
Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 12:40:34ale ja nie oceniam stanu niczyjego portfela, mowie tylko, ze prywatne gabinety lekarskie w Polsce to nie to samo co prywatna sluzba zdrowia.
nie no jak nie oceniasz, skoro piszesz o płaceniu za chemioterapie?
oczywiście, ze można - sa juz prywatne szpitale, pakiety  medyczne, ubezpieczenia, przychodnie itp
jesli to nie jest prywatna służba zdrowia , to co to jest ???
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: salsa w 16 Lis 2010, 12:39:33dla mnie z Twoich wypowiedzi wniosek jest dośc konkretny - socjal w DE jest duzo bardziej rozbudowany i kosztowny dla państwa niż w Polsce - w tym wątku padły na to konkretne przykłady
w tym watku nie widziałam wypowiedzi, ze nalezy sprywatyzować służbe zdrowia itp

to, ze mamy dluzszy okres wyplacania zasilku nie oznacza jeszcze, ze socjal jest bardziej rozbudowany. Rozbudowany byl kiedys, gdy prawie kazdemu przyslugiwalo 4 albo i wiecej tygodni sanatorium w roku ;)

Nie widze nic zlego w tym, ze ktos kto zostal zwolniony z pracy dostaje zasilek, w koncu nie odszedl z wlasnej woli (jesli odejdziesz z wlasnej woli, zasilek nie przysluguje ci z reguly od razu - sa pewnie jakies wyjatki, nie wiem mobbing itp.).

Super, ze jest przedluzony macierzynski i ze dostaje sie za to pieniadze. Chociaz osobiscie lepiej byloby zainwestowac czesc tych pieniedzy w zlobki i przedszkola.

I mimo robudowanego socjalu gospodarka niemiecka ma sie lepiej od wielu innych w Europie. Aha - w DE musimy pracowac do 67 roku zycia, zeby miec prawo do pelnej emerytury. 7 lat dluzej niz w Polsce (w przypadku kobiet)


"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Cytat: golinda w 16 Lis 2010, 12:33:38sam zabieg, czy prosta operacja ok. 7000zł - nawet nie wyobrażam sobie, ile musi kosztować przeszczep serca albo skomplikowana operacja mózgu!

z tego tez powodu prywatne szpitale nie wykonuja tego typu operacji, bo im sie to nie opłaca. zadne tez prywatne ubezpieczenie nie obejmuje operacji typu przeszczep - koszt jednego to setki tysiecy złotych, poza tym aparatura idzie w miliony i zadna prywatna klinika w Polsce takowa nie dysponuje.

w pewnych przypadkach jestesmy po prostu skazani na publiczną słuzbe zdrowia.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

#267
Cytat: salsa w 16 Lis 2010, 12:40:49
nie, musiałabyś zapłacić 100 %

nie, musialabym zaplacic ponad 100%. :)

Dodany tekst: 16 Lis 2010, 12:56:13

Cytat: salsa w 16 Lis 2010, 12:42:26nie no jak nie oceniasz, skoro piszesz o płaceniu za chemioterapie?
oczywiście, ze można - sa juz prywatne szpitale, pakiety  medyczne, ubezpieczenia, przychodnie itp
jesli to nie jest prywatna służba zdrowia , to co to jest

pisze o placeniu za chemioterapie, ale nie oceniam. Chodzi o to, ze przy zupelnie prywanej sluzbie zdrowia kazdy musialby sam pokryc koszty swojego leczenia i zabiegow.

I wtedy leczyliby sie tylko ci, ktorych na to stac.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 12:53:11
nie, musialabym zaplacic ponad 100%. :)
to jest tak, ze obliczają ci na podstawie różnych wytycznych Twoje 100 % - mozna powiedzieć, że kazdy ma swoje indywidualne 100%
i od tego albo masz zniżki albo nie :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 12:53:11pisze o placeniu za chemioterapie, ale nie oceniam. Chodzi o to, ze przy zupelnie prywanej sluzbie zdrowia kazdy musialby sam pokryc koszty swojego leczenia i zabiegow.

I wtedy leczyliby sie tylko ci, ktorych na to stac.
ja nie jestem zwolennikiem ani samej służby publicznej ani samej prywatnej, jestem za modelem mieszanym z ustalonym koszykiem świadczeń-wiec nie wiem dlaczego zaostałam wrzucona do grupy zwolenników zupełnego sprywatyzowania ....
niemniej przy prywatnej to nie jest tak ze opłacasz każdy zabieg z własnej kieszeni tylko wykupujesz polise z ktorej to jets pokrywane
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

Cytat: golinda w 16 Lis 2010, 12:52:42
no właśnie o to chodzi


no i w zwiazku z tym wiem, ze nigdy sie nie wypisze z NFZ, bo tylko oni sa mi stanie zapewnic pełną opieke antynowotworowa, przeszczepowa czy neurochirurgiczna. trwa to, ale w koncu jest. a jak jest zagrozenie zycia to nie trwa, a potem nie musisz czekac z drzeniem serca na rachunek (jak w stanach)

prywatnie nie ma takiej mozliwosci, przynajmniej na razie

nie wiem, moze jak wprowadza system roznych ubezpieczen i tzw. koszyk swiadczen, to równiez prywatnie bedzie mozna wykupic pakiet "rakowy".

swoją drogą bardzo intresuje mnie co w tym "koszyku" bedzie??? to wciaz pozostaje jedną wielką zagadką.

nie moze byc przeciez opcji, że pozbawi się ludzi leczenia tych schorzen, kt z definicji sa b. drogie i przez całe zycie człowiek nie jest w stanie za nie zapłacic albo pomocy w sytuacjach emergency, kiedy wiązą kogos z wypadku i potrzebuje nagle operacji pt "wyjęcia gwozdzia z mózgu".
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Cytat: salsa w 16 Lis 2010, 13:01:33
ja nie jestem zwolennikiem ani samej służby publicznej ani samej prywatnej, jestem za modelem mieszanym z ustalonym koszykiem świadczeń-wiec nie wiem dlaczego zaostałam wrzucona do grupy zwolenników zupełnego sprywatyzowania ....
niemniej przy prywatnej to nie jest tak ze opłacasz każdy zabieg z własnej kieszeni tylko wykupujesz polise z ktorej to jets pokrywane
Ja też jestem najbliżej takiego modelu :)
Imagine there is no hate

salsa

Cytat: inkageo w 16 Lis 2010, 13:05:44Ja też jestem najbliżej takiego modelu Smiley
to są nas juz dwie ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Oprócz opieki podstawowej chciałabym opłacać sobie dodatkowe ubezpieczenie :) A w moim mieście nie ma luxmedu, medicover itd.. No nie mam takiej możliwości, a chciałabym mieć :)
Imagine there is no hate

wrobelek0403

#274
Cytat: salsa w 16 Lis 2010, 13:06:34
to są nas juz dwie ;)

no ja generalnie tez, ale CO bedzie w tym koszyku??? bardzo mnie to frapuje :D

Dodany tekst: 16 Lis 2010, 13:08:53

Cytat: inkageo w 16 Lis 2010, 13:06:55
Oprócz opieki podstawowej chciałabym opłacać sobie dodatkowe ubezpieczenie :) A w moim mieście nie ma luxmedu, medicover itd.. No nie mam takiej możliwości, a chciałabym mieć :)

a to jest kolejny problem - pełny wybór swiadczen mają wyłacznie mieszkancy duzych miast, bo tam sa pieniadze. a nie oszukujmy sie, prywatne firmy medyczne nie sa instytuacja charytatywna, robia tylko to, co im sie opłaca.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login