L4 w ciąży

Zaczęty przez errata, 13 Lis 2010, 18:17:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Maya ale nie przekonuje Cię nic, a nic taka argumentacja, że ciąża jest ciężkim czasem, że poród i opieka nad dzieckiem to też trudny czas, psychicznie, fizycznie, że kobiety pracując i decydując się na macierzyństwo łatwo nie mają, wiele się od nich wymaga na każdym kroku. W końcu przez lata co miesiąc dorzucają swoje pieniądze do funduszu przeznaczonego na zasiłki chorobowe, to powinna im się może należeć jakaś życzliwość w tym trudnym okresie? Życzliwość, zrozumienie i wsparcie, nawet poprzez umożliwienie im pójścia na pełnopłatne zwolnienie?
Imagine there is no hate

salsa

#226
Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 11:04:40to nie koszmar, tylko kwestia organizacji pracy.
u nas cos takiego totalnie zdezorganizowałoby prowadzenie spraw
klientów od początku do końca prowadzi określona osoba
nie poprowadzą tego dwie bo obie musiałby w różnym stopniu znac sprawę i swoje czynności na wzajem co tylko wydłuża czas pracy
moj szef nie zgadza sie na żadne poł etatu , jeden dzień bezpłatny w tygodniu itp
pracy jest duzo i nie da sie podzielić mojego stanowiska na dwie osoby
nawet jakbym miała tylko połowę klientów to i tak musiałabym byc codziennie bo ciągle cos sie dzieje klienci dziwonia dosyłane sa dokumenty, niektóre terminy sa krótkie itp
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

Cytat: fasolka1980 w 16 Lis 2010, 11:05:12przeciez maya nie pisze ze kazde l4 w ciązy to zuoooo

niestety w tego co pisze maya to ja rozumiem że tylko l4 podczas których się siedzi lub lezy w domu i nosa nie wyściubia są OK
pozostałe, tam gdzie zdarzy się spacer, zakupy czy kino sa juz naciągane
L4 ciazowe to nie zawsze l4 ze wzgledu na chorobe! To l4 z powodu niezdolnosci wykonywania pracy, pracy na pełny etat.

na l4 ida tez dziewczyny, które po prostu nie moga pracować na pełnty gwizdek, mogłyby pracować w trybie obnizonego czasu pracy, ale skoro takiej mozliwosci nie ma to muszą iść na zwolnienie i tyle



mayagaramond

#228
Cytat: Kasia w 16 Lis 2010, 11:00:29maya ale skoro tej mozliwosci nie ma to nie jest powód aby pietnować te które 8h pracowac nie mogły, dostały L4 i nie lezały plackiem? Prawda?

mimo mojego zdecydowanego zdanie w tej sprawie, nie wskazuje palcem na kazda ciezarna (napisalam wczesniej, ze nikomu w karte u lekarza nie zagladam). Mieszkajac tutaj i majac jednoczesniej kontakt z Polska (nie tylko przez strefe) obserwuje i wyciagam wnioski. Nic na to nie poradze, ze z tego co widze, to w PL duzo wiecej kobiet idzie na zwolnienie niz w DE. Poprostu panuje tutaj inne podejscie. A kobieta w ciazy mam mimo wszystko swietna opieke i jest chroniona.

Pisalam juz kilkakrotnie, ze rozwiazania prawne w PL w wielu kwestiach sa kijowe.


Dodany tekst: 16 Lis 2010, 11:15:53

Cytat: Kasia w 16 Lis 2010, 11:11:23niestety w tego co pisze maya to ja rozumiem że tylko l4 podczas których się siedzi lub lezy w domu i nosa nie wyściubia są OK
pozostałe, tam gdzie zdarzy się spacer, zakupy czy kino sa juz naciągane


nigdy nic takiego nie napisalam, pisalam tylko kiedys, ze jesli ktos bedac na zwolnieniu lekarskim jest w stanie prowadzic taki tryb zycia jak zwykle z ta tylko roznica, ze nie chodzi do pracy to chyba cos jest nie halo.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

#229
Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 11:12:51Nic na to nie poradze, ze z tego co widze, to w PL duzo wiecej kobiet idzie na zwolnienie niz w DE.
bo w PL masz tylko jedną mozliwość a w DE co najmniej dwie


rozumiem że oceniasz te które otwarcie mówią że poszły nal4 bo chciały
a nie te które, twoim zdaniem, nie powinny iść?


a co do zagladania w kartę .... to ja miałam wskazania do L4 a jednak to zakwestionowałaś pisząc mi kiedyś że skoro tak się wytanczyłam na weselu to równie dobrze mogłabym iść do pracy. Wesele było 9 maja, ja urodziłam 15 czerwca

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 11:12:51Nic na to nie poradze, ze z tego co widze, to w PL duzo wiecej kobiet idzie na zwolnienie niz w DE. Poprostu panuje tutaj inne podejscie.
mysle, ze niechodzi jedynie o podejscie w sensie kobiet w ciazy - podejscie to jest jednakowoz cos w rodzaju przekonania, a w DE masz opcje 3x w tygodniu pracy jak podalas na przykladzie kolezanki, a w polsce szef Cie wysyla na L4, bo on nie chce opcji 3x w tygodniu, bo tak jest lepiej czy prawnie, czy organizacyjnie - czyli mamy tutaj podejscie szefa, z ktorym musisz pojsc na uklad a nie krzyczec do niego, ze Ty tak nie zrobisz, bo on nie ma prawa Cie zmusic, a Ty nie chcesz na zwolneinie tylko do pracy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond


Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 16 Lis 2010, 11:17:54a w polsce szef Cie wysyla na L4, bo on nie chce opcji 3x w tygodniu,


ja mysle, ze szef wysyla na l4, bo ma tez mozliwosc zaoszczedzania kasy. Prace rozdzieli i ma jedna pensje z glowy.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

#232
A ile pieniędzy idzie na L4 dla leczących płuca z powodu wieloletniego palenia papierosów? ;)
Imagine there is no hate

inkageo

Albo na L4 dla pani Joli noszącej spodnie biodrówki i kurtkę do pępka? :D
Imagine there is no hate

salsa

u nas jest taki problem ze jest siła pracodawcy - pracownik ma niewiele do powiedzenia
cześc przepisów z KP to fikcja, masz do wyboru albo bezrobocie albo zgodę na większe lub mniejsze łamanie praw pracownika
większość moich znajomych oficjalnie pracuje na umowy o minimum a prawdziwa pensje dostaje pod stołem - mowie oczywiście o prywatnych firmach - w budżetówce tak nie ma
mojej koleżance w budżetowce bez problemu zmniejszyli etat w ciazy na 1/2 i nie szła na zwolnienie mimo ze czuła sie tka sobie - ale na to poł etatu dawała rade

u mnie cos takiego byłoby nie do pomyślenia - byc moze ktos powie - to zmień prace - no fajnie tylko wpadnę z deszczu pod rynne i jeszcze mi mniej zapłacą :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 11:20:51ja mysle, ze szef wysyla na l4, bo ma tez mozliwosc zaoszczedzania kasy. Prace rozdzieli i ma jedna pensje z glowy.
no to jak to sie ma do szefow w DE - sa inni? czemu nie robia takich problemow? wg mnie jednak niemcy sa bardziej wymusztrowani prawnie niz reszta swiata ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Wprowadziłabym kontrolę, czy każdy ma czapkę i szalik (ja noszę od jesieni) :D
Imagine there is no hate

salsa

#237
Cytat: golinda w 16 Lis 2010, 11:20:11już prędzej na PIS zagłosuję!
he he no akurat teraz w Polsce jest to główna partia o socjalnym podejściu :D :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 11:12:51nigdy nic takiego nie napisalam, pisalam tylko kiedys, ze jesli ktos bedac na zwolnieniu lekarskim jest w stanie prowadzic taki tryb zycia jak zwykle z ta tylko roznica, ze nie chodzi do pracy to chyba cos jest nie halo.

tak? tylko pisałaś to w sytuacjach gdy dziewczyny "pochwaliły" się SPORADYCZNYMI wypadami na zakupy czy do kina, czy chociazby jednym moim wytańczeniu na weselu

salsa

Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 11:20:51Prace rozdzieli i ma jedna pensje z glowy.
nie, zatrudnia osobe na zastepstwo
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

nie nadazam odpowiadac :)

Cytat: golinda w 16 Lis 2010, 11:20:11
no tak, niemiecki socjal, który jest koszmarnym obciążeniem dla gospodarki, jest ok :D
oby u nas nigdy nie doszła do władzy socjalna lewica!!! już prędzej na PIS zagłosuję!

hm, akurat pis to socjalisci ;)

Nie wiem jaki cosjal w DE masz na mysli, chyba tez sprzed 20 lat ;) Teraz jesli zasilek dla bezrobotnych otrzymujesz tylko przez rok lub poltora. Pozniej mozesz zlozyc zaswiadczenie o zapomoge, ale musisz ujawnic Twoj stan majatkowy i stan majatkowy malzonka ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

#241
Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 11:46:55Nie wiem jaki cosjal w DE masz na mysli, chyba tez sprzed 20 lat wink Teraz jesli zasilek dla bezrobotnych otrzymujesz tylko przez rok lub poltora. Pozniej mozesz zlozyc zaswiadczenie o zapomoge, ale musisz ujawnic Twoj stan majatkowy i stan majatkowy malzonka Grin

no to i tak więcej niz u nas :D

u nas masz pół roku lub rok
a zapomoga to tylko z OPS, po ujawnieniu dochodów, jezeli dochód na członka rodziny nie przekracza niecałych 600zł

inkageo

Cytat: golinda w 16 Lis 2010, 11:25:43
ja nie muszę, bo płacę za prywatne ubezpieczenie :P
Ale L4 to nie z prywatnego ubezpieczenia jest opłacane, heeloooł, ze składki na dobrowolne chorobowe :D A ty zając bez czapki :D
Imagine there is no hate

salsa

#243
Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 11:46:55Teraz jesli zasilek dla bezrobotnych otrzymujesz tylko przez rok lub poltora
u nas zasiłek tylko 5 miesięcy (chyba :P ) i potem juz ewentualnie z MOPS niewielka zapomogę ale to jak jesteś biedna
prawo do zasiłku ma bezrobotny, ktory wcześniej na etacie pracował ciągle minimum rok a wiec nie każdy
ten zasilek to jakies 600-700 zł (chyba:P )  

Dodany tekst: wto, 16 lis 2010, 11:51:55

Cytat: Kasia w 16 Lis 2010, 11:50:18u nas masz pół roku lub rok
o wlasnie nigdy nie pamietam ile :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

Cytat: salsa w 16 Lis 2010, 11:51:34ktory wcześniej na etacie pracował ciągle minimum rok

nie ciągle ;) w ostatnim 1,5 roczu pracował w sumie rok, przerwy moga byc :)

salsa

Kasia no własnie  :beer:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

Cytat: salsa w 16 Lis 2010, 11:51:34ten zasilek to jakies 600-700 zł (chyba:P )
podstawa zasiłku (100%) przez pioerwsze 3 miesiace pobiarania to 742,10 zł brutto
przez kolejne miesiące: 582,7 brutto ;)

to jest 100% czyli dla tych co mają przepracowane nie mniej niż 5 lat a nie wiecej niż 15
dla tych ze stażem mniejszym wypłaca się 80% ww. zasiłku
a dla tych powyzej 120%

Kasia

Cytat: golinda w 16 Lis 2010, 12:01:37o L4 nawet nie pomyślałam, bo wiadomo, że nie pójdę, wolę urlop wykorzystać Smiley
opluty, no dowciapna ta nasza golinda dzisiaj :D

mayagaramond

#248
Cytat: Kasia w 16 Lis 2010, 11:25:36tak? tylko pisałaś to w sytuacjach gdy dziewczyny "pochwaliły" się SPORADYCZNYMI wypadami na zakupy czy do kina, czy chociazby jednym moim wytańczeniu na weselu


pamiec moze mnie zawodzic, ale pamietam, zy tylko ciebie spytalam sie, czemu jestes na zwolnieniu, skoro mozesz isc na wesele i tanczyc. 

Pamietam rowniez jaki byl naskok na twinnie, ktora poszla na zwolnieniu do teatru, ale ja o niej nic wtedy nie napisalam.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia


Cytat: golinda w 16 Lis 2010, 12:03:24ej no! L4 miałam tylko w ciąży, poważnie! Smiley

ja też :)
przeziebiona rzadko bywam, nie zarażam, więc pracuję ;) odpracowuję to ciążowe L4