L4 w ciąży

Zaczęty przez errata, 13 Lis 2010, 18:17:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Zarabiamy mniej niż mężczyźni, trudniej nam zrobić "karierę" jednocześnie rodząc i wychowując i jeszcze mieliby nam obcinać wynagrodzenie w czasie ciąży? Ja protestuję, chociaż mnie to nie dotyczy chyba ;)
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

elvelve patrzac na to, ze wysokosc skladki ustalasz sama i od niej zalezy ile Ci wyplaca to zapewne promil z wlasnymi dzialalnosciami bierze chorobowe czy cus ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2010, 17:30:49
czemu byloby niesprawiedliwie? Obecnie wyglada na to, ze bedac na etacie idziesz na zwolnienie, bo dostajesz kase, a jak na nim nie jestes to pracujesz i nagle Twoje zdrowie ani zdrowie dziecka sie nie liczy.
No ale to chyba nic dobrego.. Skoro dla zdrowia mojego i mojego dziecka to nie jest dobre, to w imię czego mam się zarzynać? ;)
Imagine there is no hate

elve

uważam że to 100% jest demoralizujące i że są lepsze sposoby na wynagrodzenie kobietom

ddu

mi się podobało, jak miała marlenka - zmniejszenie etatu. ja np. nie chciałam iść na zwolnienie, a nie dawałam rady wysiedzieć 8 godzin, dyr nie zgodził się, żebym siedziała krócej, więc musiałam iść na L4. i miałam trochę wyrzutów sumienia

mayagaramond

Cytat: inkageo w 15 Lis 2010, 17:33:16No ale to chyba nic dobrego.. Skoro dla zdrowia mojego i mojego dziecka to nie jest dobre, to w imię czego mam się zarzynać?


ale obecnie jest tak, ze tylko zdrowie matki i pracujacej na etacie i jej dziecka jest wazne, bo cala reszta  nie moze sobie pozwolic na zwolnienia i mimo wszystko rodzi zdrowe dzieci.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

#131
Państwo ma dążyć do tego, żeby kobiety w ciąży ryzykowały zdrowie swoje i dzieci pracując do końca ciąży za wszelką cenę, bo za 80% wynagrodzenia nie są w stanie spłacić kredytu i się utrzymać? No to jest robienie kroku w tył..

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 17:37:05

Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2010, 17:35:54

ale obecnie jest tak, ze tylko zdrowie matki i pracujacej na etacie i jej dziecka jest wazne, bo cala reszta  nie moze sobie pozwolic na zwolnienia i mimo wszystko rodzi zdrowe dzieci.


Ale lepiej równać w górę niż w dół ;) To że komuś jest lepiej niż mi, to nie powód, żeby jemu odebrać i wtedy będzie nam tak samo źle ;)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: inkageo w 15 Lis 2010, 17:33:16Skoro dla zdrowia mojego i mojego dziecka to nie jest dobre, to w imię czego mam się zarzynać?


ale wychodzisz z zalozenia, ze praca per se szkodzi matce i nienarodzonemu dziecku.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

ddu

a co do zmniejszenia etatu... też zamierzam. zal mi kasy, ale się boję. i wymyślę jakąś bajkę. przecież niemogę powiedzieć dyrektorowi, że zmniejszam etat, bo się boję, że mnie wywali.
a zmniejszenie godziny w miesiącu...a jaki niby powód?

mobka

#134
Cytat: salsa w 15 Lis 2010, 16:59:53jesli złożysz wniosek o obniżenie etatu to wówczas podlegasz ochronie do końca trwania tego okresu - nie dłużnej niż 12 miesięcy
musisz jednak złożyć ten wniosek zanim pracodawca wręczy CI wypowiedzenie

wtedy mozna cie zwolnić tylko na takich zasadach jak kobiete w ciazy
No to o tym pisalam przeciez wczesniej.

Pozniej odnioslam sie tylko do tego, ze napisalas, ze przeciez musza errate przyjac po macierzynskim. No musz, ale nastepnego dnia mga juz jej wypowiedziec umowe ;D

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 17:40:59

Cytat: ddu w 15 Lis 2010, 17:37:20a zmniejszenie godziny w miesiącu...a jaki niby powód?
Ja bym wprost powiedziala, ze boje sie o swoja dupe za przeproszeniem. Bo nie mam zamiaru zmneijszac o 1h dziennie np., tracac sporo pensji.

Ale ja bym to zrobila majac i tak zamiar wciagu tego roku znalezc inna prace.

ddu

czytam od końća - konwalia - co do zwolnienia 80 %, ja na początku miałam takie zwolnienie, nawet nie wiedziałam, że jestem w ciąży. a potem kadrowa się doliczyła, napisała do zusu, że byłam w ciąży i mi te 20 % wyrównali :D

mayagaramond

inkageo - chcesz wyslac wszystkie ciezarne na zwolnienie? I kto ma za to placic? Ja juz teraz place wiecej ubezpieczenia, bo nie mam dzieci.

Rozumiem uzasadnione zwolnienie  w przypadku zagrozonej ciazy, nieodpowiednich warunkow w pracy, zakaz pracy noca, dzwigania czy zwolnienie, jesli kobieta nie jest w stanie pracowac (wiem, ze to jest subiektywne), ale nie zwolnienie, bo cos sie moze stac.



"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

#137
Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2010, 17:37:13

ale wychodzisz z zalozenia, ze praca per se szkodzi matce i nienarodzonemu dziecku.

Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2010, 17:41:46inkageo - chcesz wyslac wszystkie ciezarne na zwolnienie? I kto ma za to placic? Ja juz teraz place wiecej ubezpieczenia, bo nie mam dzieci.

No coś Ty ;D Przecież od tego jest lekarz ;D To on ustala co szkodzi, kiedy i komu ;D
Imagine there is no hate

mobka

#138
IMO zwolnienie w ciazy powinno byc 100% platne, ale nie jako srednia wszystkich skladowych z 12 miesiecy. Tylko po prostu czysta podstawa.
Ja idac na zwolnienie dostalam ok. 1/5 wiecej niz jakbym pracowala, bo wliczono mi premie i wszystkie dodatki. co prawda bedac w ciazy tych dodatkow nie moglam sobie wypracowac, bo to dodatki za prace w nocy i w nadgodzinach (dyzury) i one moim zdaniem powinny byc mi wyrownane w okresie ciazy. Ale niestety, nie jest to skladowa mojej podstawy, wiec pracodawca nie musial mi tego wyrownywac.

fasolka1980

#139
Cytat: elvelve w 15 Lis 2010, 17:26:46
Jestem ciekawa jaki odsetek kobiet mających własną działalność lub pracujących na zlecenie pozwala sobie nie pracować w ciąży. Założę się, ze niewspółmiernie niższy niż zatrudnionych w ramach umowy o pracę.

IMHO wiele by zmieniło gdyby L4 w ciąży było płatne w 80%

elve -  :highfive:

salsa

#140
Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2010, 17:35:54

ale obecnie jest tak, ze tylko zdrowie matki i pracujacej na etacie i jej dziecka jest wazne, bo cala reszta  nie moze sobie pozwolic na zwolnienia i mimo wszystko rodzi zdrowe dzieci.

nie wiem czy to porownanie bedzie dobre ale mnie np na etacie wkurza to ze osoba z działalnością odlaicza sobie cała masze rzeczy od podatku - co sie wiąże właśnie z prowadzeniem tej działalności
ja tez dojeżdżam do pracy tez kupuje materiały tez sie szkole itp
niemniej uważam, ze ten przywilej nie powinien byc odbierany osobom kt maja dzilalnośc, ale powinno sie umożliwic osobom na etacie odpisanie od podatku kosztów pracy, ktore ponoszą (np dojazdu do rpacy)

Dodany tekst: pon, 15 lis 2010, 18:03:18

Cytat: mobka w 15 Lis 2010, 17:37:47No to o tym pisalam przeciez wczesniej.

Pozniej odnioslam sie tylko do tego, ze napisalas, ze przeciez musza errate przyjac po macierzynskim. No musz, ale nastepnego dnia mga juz jej wypowiedziec umowe Grin
mobka - nie mozna traktowac przepisów jak cos co sie pojedyńczo wyciąga z systemu
jesli osoba X spodziewa się zwolnienia wówczas wnosi o zmniejszenie etatu i korzysta z ochrony
poza tym nie każdy pracodawca który przyjmie pracownice z powrotem bedzie chciała się bawić w wypowiadanie umowy o pracę - nierzadko jesli juz stary pracownik musi wrocic to nowy odchodzi gdyż to była np umowa na zastępstwo - ta umowa rozwiązuje sie z dnia na dzień umowa normalna po upływie okresu wypowiedzenia  

rozumiem, ze nie negujesz oczywiście tego, ze przyjąć ja muszą ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

#141
No bo teoretycznie to Twój pracodawca powinien sobie to do kosztów doliczyć. Gdyby Ci dał służbowy samochód, to by sobie doliczał. Ale racja, tak powinno być!

Dodany tekst: pon, 15 lis 2010, 18:05:30

No i myślę, że Twój pracodawca bez problemu zgodziłby się, żebyś założyła swoją działalność i pracowała u niego na kontrakcie, to dla niego korzystne, więc na pewno by się zgodził :)
Imagine there is no hate

salsa

#142
precyzując - koszty uzyskania dochodu :)

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 18:07:31

Cytat: inkageo w 15 Lis 2010, 18:04:32No i myślę, że Twój pracodawca bez problemu zgodziłby się, żeby założyła swoją działalność i pracowała u niego na kontrakcie, to dla niego korzystne, więc na pewno by się zgodził Smiley
he he i tu sie mylisz :) kiedys mu to zaproponowałam powiedział, ze NEVER :D on sie boi ze ukradniemy mu Klientów :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

salsa no wlasnie - zakladaj dzialalnosc i pracuj na kontrakcie jak chcesz koszty ;) kazda opcja ma jakies plusy dodatnie i ujemne lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Cytat: salsa w 15 Lis 2010, 18:06:47on sie boi ze ukradniemy mu Klientów Cheesy
A to strachliwy typ :D
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: salsa w 15 Lis 2010, 18:06:47on sie boi ze ukradniemy mu Klientów Cheesy
oj oj ;) tylko slabi sie boja ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

#146
Ale Inka - mi nie chodiz o to, zeby osoby na etacie przechodziły na samozatrudnienie - mi chodzi o to, żeby osoby ktore wola pracować na etacie mogły odpisać sobie od podatku koszty ktore w związku z ta praca ponoszą

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 18:09:31

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 18:08:31oj oj wink tylko slabi sie boja Grin
spoko moje plany sie juz tak skrystalizowały ze długo miejsca tu nie zagrzeje :) ale o tym nie tu i jeszcze nie teraz :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

salsa to ja bym chciala platny urlop na dzialanosci w wymiarze etatowego na przyklad :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 18:10:08
salsa to ja bym chciala platny urlop na dzialanosci w wymiarze etatowego na przyklad :D
wiesz co moj szef na działalność ma tyle kurwa urlopu ze ja i po 100 latach harówy bym takiego nie miała :P i jeszcze ma na to wszystko kase :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 18:10:08
salsa to ja bym chciala platny urlop na dzialanosci w wymiarze etatowego na przyklad :D
O to to :D Ja też poproszę :)
Imagine there is no hate