L4 w ciąży

Zaczęty przez errata, 13 Lis 2010, 18:17:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

errata

Cytat: mobka w 15 Lis 2010, 16:33:17
No ale mozna zmniejszyc tylko o 1h miesiecznie. roznica w pensji niewielka ;D

tak?

No nic pożyjemy zobaczymy, wole się nie nastawiać.

mobka

Tak, badalam juz ten temat :D

salsa

Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2010, 16:21:37
Ale faceci musza isc do wojska i statystycznie wczesniej umieraja. ;)


w Polsce nie musza :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: rilla w 15 Lis 2010, 16:22:37
mayagaramond u nas wcale już nie muszą

to moze teraz dostana okres lol

Faceci nie moga chodzic w szpilkach ani w spodnicach, nie moga spedzac godzin w perfumerii bez zbieranie dziwnych spojrzen, nie moga gadac godzinami przez telefon o niczym, nikt im nie otwiera drzwi ani nie pomaga przy noszeniu skrzynek z piwem ;D

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 16:28:13
wiecie, ze Wy tak na otwartej wszystko klapiecie? :D
he hehehe  :D :D :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Od kiedy chodzenie na szpilkach jest takie przyjemne? :D :D :D
Imagine there is no hate

salsa

#107
Cytat: errata w 15 Lis 2010, 16:30:37Niby prawnie muszą mnie przyjąć, ale życie życiem - nie oszukuje się i nie nastawiam, żeby mnie bolało później Grin
no ale jak to? przeciez musza nie maja wyboru - no chyba ze ty sama sie zwolnisz na ich życzenie.......

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 16:46:16

Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2010, 16:45:03
nie musza umrzec? ;)
iśc do wojska !!!!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

No właśnie i jeszcze to oni pierwsi umierają i to nam jest wtedy smutno, a nie im ;)
Imagine there is no hate

mobka

Cytat: salsa w 15 Lis 2010, 16:46:00
no ale jak to? przeciez musza nie maja wyboru - no chyba ze ty sama sie zwolnisz na ich życzenie.......

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 16:46:16
iśc do wojska !!!!!!

salsa, no przyjac musza, ale juz nastepnego dnia moga ci wypowiedziec umowe ;D

salsa

#110
Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2010, 16:44:24Faceci nie moga chodzic w szpilkach ani w spodnicach, nie moga spedzac godzin w perfumerii bez zbieranie dziwnych spojrzen, nie moga gadac godzinami przez telefon o niczym, nikt im nie otwiera drzwi ani nie pomaga przy noszeniu skrzynek z piwem Grin
chodzenie na szpilkach to często problemy zdrowotne
i ine oszukujmy sie - chłop weźmie szałer, ogoli sie pochlapie perfumem złazy jeansy i koszule i może isc wszędzie
nie robi mejkapu nie szaleje z kieckami itp - i nikt mu nie powie ze zle wygląda
gdyby świat składał sie z samych kobiet to pewnie nie byłoby ani malowideł ani szpilek ani niewygodnych ciuchów do "wyglądania"
:) :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond no ale w polszy nie masz nic przez 7 miechow :D nawet tych tylko 1800ojro :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

#112
Cytat: salsa w 15 Lis 2010, 16:46:00
[/b][/color][/size]
iśc do wojska !!!!!!

o rety, ale nie musisz od razu krzyczec, przeciez wiem i zartowalam :)

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 16:54:07

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 16:50:18mayagaramond no ale w polszy nie masz nic przez 7 miechow Cheesy nawet tych tylko 1800ojro Smiley


rozumiem, ze jest ****, ale napisalam Ci, ze tutaj 1800€ macierzynskiego dostaniesz jak zarabiasz ok. 60 000€ rocznie. Chyba, ze zakombinujesz z klasa podatkowa, zeby miec wiecej netto, ty bierzesz III, a maz V, tylko wtedy jemu b. malo zostanie.

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 16:55:09

Cytat: salsa w 15 Lis 2010, 16:48:57gdyby świat składał sie z samych kobiet to pewnie nie byłoby ani malowideł ani szpilek ani niewygodnych ciuchów do "wyglądania"

mysle, ze nie, bo jednak wiecej kobiet stroi sie dla kolezanek niz dla facetow albo siebie samej ;)

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 16:55:32

Cytat: inkageo w 15 Lis 2010, 16:46:33
No właśnie i jeszcze to oni pierwsi umierają i to nam jest wtedy smutno, a nie im ;)

lol lol lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Czasem lubię bycie kobietą, czasem nie lubię, a jeszcze czasem myślę jakim fajnym facetem bym była  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Imagine there is no hate

salsa

#114
Cytat: mobka w 15 Lis 2010, 16:46:49
salsa, no przyjac musza, ale juz nastepnego dnia moga ci wypowiedziec umowe ;D
mobka przepisy się nieco zmieniły
jesli złożysz wniosek o obniżenie etatu to wówczas podlegasz ochronie do końca trwania tego okresu - nie dłużnej niż 12 miesięcy
musisz jednak złożyć ten wniosek zanim pracodawca wręczy CI wypowiedzenie

wtedy mozna cie zwolnić tylko na takich zasadach jak kobiete w ciazy

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 17:00:52

Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2010, 16:52:15o rety, ale nie musisz od razu krzyczec, przeciez wiem i zartowalam Smiley
nie krzyczę po prostu podkreśliłam ;)

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 17:01:50

Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2010, 16:52:15mysle, ze nie, bo jednak wiecej kobiet stroi sie dla kolezanek niz dla facetow albo siebie samej wink
bo kolezanki to podświadoma rywalizacja
nie ma płci-nie ma rywalizacji
:)

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 17:02:48

inkageo ja jednak przez większość czasu lubie byc kobietą ;) a w ogole to najfajniej by było wziąć wszystko co najlepsze z obu płci :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2010, 16:52:15rozumiem, ze jest ****, ale napisalam Ci, ze tutaj 1800€ macierzynskiego dostaniesz jak zarabiasz ok. 60 000€ rocznie.
ale no ja rozumiem, ze limit to 1800 ojro, a jak nie zarabiasz na tyle to daja Ci 67% pensji normalnej Twojej tak?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 17:08:39ale no ja rozumiem, ze limit to 1800 ojro, a jak nie zarabiasz na tyle to daja Ci 67% pensji normalnej Twojej tak?

67% pensji netto.

3000€ brutto to ok. 1800€ netto. Zasilek: 1206€
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

no rozumiem. no czyli jednak duzo lepiej wg mnie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 17:21:15
no rozumiem. no czyli jednak duzo lepiej wg mnie ;)

no nie przecze, ze lepiej.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

Jestem ciekawa jaki odsetek kobiet mających własną działalność lub pracujących na zlecenie pozwala sobie nie pracować w ciąży. Założę się, ze niewspółmiernie niższy niż zatrudnionych w ramach umowy o pracę.

IMHO wiele by zmieniło gdyby L4 w ciąży było płatne w 80%

inkageo

Cytat: elvelve w 15 Lis 2010, 17:26:46IMHO wiele by zmieniło gdyby L4 w ciąży było płatne w 80%
IMHO też wiele by zmieniło, to by było bardzo niesprawiedliwe ;D
Imagine there is no hate

elve

Cytat: inkageo w 15 Lis 2010, 17:28:23
IMHO też wiele by zmieniło, to by było bardzo niesprawiedliwe ;D
dlaczego?

inkageo

#122
Chociaż ja akurat dostanę mniej niż 80% zarobków ;)

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 17:29:39

Cytat: elvelve w 15 Lis 2010, 17:28:52
dlaczego?
Bo uważam, że kobiety i tak mają ch... To miałby być jeszcze dodatkowy haracz, za rodzenie dzieci? ;)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: inkageo w 15 Lis 2010, 17:28:23
IMHO też wiele by zmieniło, to by było bardzo niesprawiedliwe ;D

czemu byloby niesprawiedliwie? Obecnie wyglada na to, ze bedac na etacie idziesz na zwolnienie, bo dostajesz kase, a jak na nim nie jestes to pracujesz i nagle Twoje zdrowie ani zdrowie dziecka sie nie liczy.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

wolałabym bezpłatny złobek/opiekunkę