Narodziny dziecka-prezent

Zaczęty przez mayagaramond, 04 Paź 2007, 19:23:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Moja niemiecka znajoma ma sasiadow z Polski, ktorzy oczekuja 1. dziecka. Spytala sie mnie, czy jest jakis tradycyjny prezent z takiej okazji. Nic mi nie przychodzi do glowy. A moze Wy cos na ten temat wiecie? (i powiecie;))
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aniak1211

Zazwyczaj jak sie idzie do dzidzi to jakis ciuszek sie kupuje.

Ja ostatnio jak chodzilam do dzidziusia to kupowalam wielka pake pampersow i kosmetyki,bo ciuszkow dostaja dzieci duzo,a kosmetyki i pampersy sa przydatne.

Rowniez zabawka bedzie dobrym prezentem,jakas mata rozkladana na podloge,czy duuuzy misiak pluszowy.

Kasia

ciuszek
zabawka
grajca karuzela nad łóżeczko
mata
przewijak
taki kolorowy środek do łóżeczka - wiesza się go na boki
kocyk
rożek
zestaw butelk
mozna sie dopytać czy rodzice czegoś jeszcze nie kupili
i np. podgrzewacz do butelek
butelki
smoczki



ja przeważnie kupuję ciuszek
jakiś taki porządny, droższy, którego np. młodzi rodzice by nuie kupili bo szkoda kasy :)
ostatnio kupiłam siostrze przewijak zapytałam sie czy ma i jak powiedziała że nie to od razu powiedziałam że ja kupię)
niespodzianki moze nie było ale przewijak nie był zdublowanym prezentem


najgorzej właśnie jak sie kupi coś co rodzice już mają :(

dlatego też ciuszki sa najbezpieczniejsze
i najlepiej kupic je ZA DUŻE

nerinea

Zgadzam się z przedmówczyniami.
A szczególnie z tym, że ciuszki są dobrym prezentem jeśli są kupione za duże!!
Misiek jest dużym dzieckiem i jeśli darczyńcy się nie spytali mnie o rozmiar to kupowali za małe...  przynajmniej bratowa miała pożytek ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

czyli tak jak przypuszczalam - ciuszki, kosmetyki itp. Ona myslala, ze jest jakis tradycyjny prezent, jaki sie zawsze daje z okazji 1. dziecka. Cos mi chodzila po glowie srebrna lyzka, ale ja sie chyba daje z okazji chrztu. Wszystko mi sie miesza:-D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

gioseppe

takie rzeczy jak srebrne lyzeczki sa raczej bez sensu :) no przynajmniej ja nie lubie takich prezentow
ciotka mojego meza takie rzeczy lubi dawac i zawsze mnie dziwia jej pomysly
niby pamiatka jest ale po co taka lyzka to nie wiem, moze nie jestem sentymentalna :P

tak jak pisaly dziewczyny najfajniejsze sa chyba ubranka bo dziecko szybko rosnie

mojej bratanicy kupilismy stertę ciuszków a do tego pamiątkowy album - anna geddes, jest miejsce do wpisywania - troche rzeczy o rodzicach, o dziecku - waga, wzrost, miejsce na pierwszy zabek, loki :)
wpis pierwszych gosci, nam sie to spodobało  - rodzice powiedzieli, ze super prezent ale wiadomo, kazdy lubi co innego :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

mayagaramond

A nie ma takich w wersji "Moje kolejne 30 lat"? :-D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

gioseppe

a kalendarz może być? :)
możesz kupić na następne 30 lat :-P
terminarze i kalendarze sa ;)
hehe, trzeba by poszukać
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

zuzia

Cytat: "mayagaramond"Cos mi chodzila po glowie srebrna lyzka, ale ja sie chyba daje z okazji chrztu

srebraną lyżeczkę kupuje się z okazji chrztu i najczęściej robi to któreś z chrzesnych - taka tradycja - oznacza to, że dziecko nigdy nie będzie glodne.

Cytat: "gioseppe"pamiątkowy album - anna geddes, jest miejsce do wpisywania - troche rzeczy o rodzicach, o dziecku - waga, wzrost, miejsce na pierwszy zabek, loki  
wpis pierwszych gosci

te albumy są naprawdę super.

Kasia

Cytat: "zuzia"srebraną lyżeczkę kupuje się z okazji chrztu i najczęściej robi to któreś z chrzesnych - taka tradycja - oznacza to, że dziecko nigdy nie będzie glodne

popieram

i moim zdanie jest to dobra PAMIĄTKA
a pamiątki z reguły sa bezużyteczne (mają starczyc na całe życie a nie sie zużyć  :mrgreen:  )

mam6lat

moi chłopcy dostali "trochę srebra": kubeczek, łyżeczki smoczek itp ładne i nieużywane na co dzień rzeczy
z radością przyjmowałam piękne ubranka - chyba każdy kto przychodził zobaczyć maluchy miała jakiś ekstra ciuszek
uważam , ze świetnym prezentem jest piękny album do wklejania zdjęć w dużym formacie
albo słodki-dziecięcy np.
http://www.fotokoszyk.pl/index.php?products=product&prod_id=328
albo dorosły-na całe-życie np oprawiony w prawdziwą skórę

nionczka

Cytat: "gioseppe"pamiątkowy album

Ja tez kupilam dla bratanka meza taki album, ale wczesniej powiadomilam jego mame, ze taki album chcialabym kupic ja. Ona nawet nie wiedziala, ze cos takiego istnieje (dziwna kobieta) i bardzo sie ucieszyla. A po mnie 3 inne osoby pytaly czy ma juz taki album dla dziecka bo jak nie to one chetnie kupia.

Dobrze wybrac taki w miare neutralny w srodku, ktory nie do konca narzuca tresc wpisu. Ja widzialam jeden, w ktorym bylo chyba z 10 stron na chrzest, zdjecie z chrztu, zdjecie i wpis ksiedza, rodziców chrzestnych, prezenty na chrzest a oni dziecka nie zmierzali chrzcic wiec bez sensu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Norka

Odkopię dinozaura, a co ;)

Koleżanka urodziła niedawno córeczkę i poszukuję z tej okazji prezentu. Jak na razie większość znajomych kupuje coś dla dziecka, a ja bym chciała przewrotnie dla córki i matki jednocześnie ;) Koleżanka hobbistycznie zajmuje się hand-madem, głównie kartki i decoupage, ale niedawno zakupiła maszynę do szycia. Myślicie, że bon do sklepu internetowego z tkaninami/guzikami/tasiemkami (wzory przeważnie dziecięce) to dobry pomysł?
http://craftoholicshop.com/

marcheewka

Cytat: Norka w 16 Sie 2012, 16:02:10
Odkopię dinozaura, a co ;)

Koleżanka urodziła niedawno córeczkę i poszukuję z tej okazji prezentu. Jak na razie większość znajomych kupuje coś dla dziecka, a ja bym chciała przewrotnie dla córki i matki jednocześnie ;) Koleżanka hobbistycznie zajmuje się hand-madem, głównie kartki i decoupage, ale niedawno zakupiła maszynę do szycia. Myślicie, że bon do sklepu internetowego z tkaninami/guzikami/tasiemkami (wzory przeważnie dziecięce) to dobry pomysł?
http://craftoholicshop.com/

w sumie dobry, tylko nie wiem, czy mama będzie miała tyle czasu, aby coś tam dziergać ;)

mignon

zgadzam się z przedmówczynią, pomysł fajny o ile koleżance nie trafił się "model dla zaawansowanych", bo wtedy o rozwój własnego hobby trudno ;)

Norka

Marcheewka, Mignon, dzięki :beer:
Wydaje mi się, że już opanowała sytuację, bo coraz częściej pojawiają się wpisy na jej blogu z rękodziełem :)

jestynka

albo bedzie miała na czas ,gdy dziecko podrośnie i uszyje coś fajnego dla malucha :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Moja siostra rodzi dzieci nie odchodząc od maszyny do szycia. Pomysł fajny!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login