Szczotka, pasta, kubek, ciepla woda..

Zaczęty przez abkasia, 04 Lis 2010, 00:09:13

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OlaFasola

magdalinska MIko też ze mną "myje". Patrzy się, zabiera moją szcztkę, próbuje mi myć. Ma swoją dorosłą szczoteczkę do zabawy, taką jak moja, małą dziecinną i taką na palec.
Nic mu nie podchodzi. Tzn wsadza sobie do dzioba, ale umyć mi nie daje.
Jutro mu pastę kupię, może mu się spodoba bardziej.

magdalinska

Ola a moze mu kolejne zeby ida, dziasła ma opuchniete i go boli i dlatego nie daje sobie umyc? ja dlatego zmieniłam szczoteczke na tą silikonowa, bo bylo kilka dni pod rzad,  ze nie dal sobie dotknac nic w buzi, a taka jest delikatniejsza. Chyba ze u was tak bylo zawsze, to juz nie mam pomyslu........

feeling.good

Staś też średnio chętnie myje zęby. Jak ja myję i daję mu jego szczoteczkę to pakuje ją do buzi i coś tam szura. Ale jak ja mu myję to się awanturuje.

rilla

ja kupiłam kilka dni tmeu pastę aquafresh niebieska była od 0 do 6 tylko w rossmanie. Ma fluor. P. chętniej nawet myje zęby:D

feeling.good

M. dziś kupił nenedent. Sprawdzimy niebawem :)

magdalinska

a ile razy myjecie zeby? 2x? czy raz? chyba musze kupic drugi zestaw dla tesciowej  :hmm: u nas na razie myje jak sie uda, bo albo padnie zanim umyje, albo w trakcie jedzenia zaspi, albo je jak juz zaspi, bo wczesniej foch  :/

zuzia

ja mam teraz dla M. elmex - zmieniłam z cocacolowej pasty oralB i też nie ma problemu :)
do przedszkola kupiłam 2 zestaw.

aniak1211

Cytat: magdalinska w 01 Mar 2011, 16:57:24a ile razy myjecie zeby? 2x? czy raz?
My jak narazie myjemy tylko wieczorem;)
Czasem mala sama sobie umyje w ciagu dnia:D



rubin04

U nas  jak u Zuzi - Elmex z aminofluorkiem (jak polecała Abkasia) i OralB.
W przedszkolu ma taki sam zestaw,
planuję do dziadków też mu taki zakupić bo zdarzało mi się zapomnieć zabrać/odebrać po weekendzie.

P. lubi myć zęby, chyba czuje się wtedy dorosły jak my :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

chcę kupić Stachowi szczoteczkę elektryczną. Miał już jedną, ale taką, która po wyczerpaniu baterii nadaje sie juz tylko do wyrzucenia. Teraz planuję kupic już taką z wymiennymi końcówkami.

Zastanawiam się pomiędzy tymi dwiema:

1. http://www.shop-dent.pl/braun-oralb-advance-power-950-tx-szczoteczka-elektryczna-dla-dzieci-p-881.html?cPath=51

2. http://www.shop-dent.pl/braun-oralb-advanced-power-900-kids-szczoteczka-elektryczna-dla-dzieci-wersja-graficzna-auta-p-42.html?cPath=51

Przewagą pierwszej są melodyjki na czas mycia zębów. Nie wiem tylko, czy to potrzebne ;D ???

Macie może jakieś doświadczenia ze szczoteczkami elektrycznymi???

foszek

feeling.good ciekawa jestem tez opini, nam sie wlasnie wykonczyla ta jednorazowa elektryczna i tez ogladalam te 2 co pokazujesz linki :D

aniak1211

ostatnio kupilam Dominice  ta z drugiego linka:)
Jak dla mnie jest super,
choc pierwsze 3-4mycia Dominka cos mowila ze ja boli;D
Moze wlokna byly zbyt sztywne;)
Melodyjki chyba nie sa potrzebne;)

Wczesniej miala jednorazowke w ktorej zmienialismy baterie:D

marlen_ka

nie czytałam całego wątku, więc może o tym juz było
moja Lila nie chce, żebym ja jej myła zęby. Zabiera mi szczoteczkę i sama chce myć zęby.... jak Wam sie udaje umyć zeby maluchowi, na siłe?

errata

marlen_ka z tego, co pamiętam to dziewczyny mają po dwie szczoteczki. Jedną dają dziecku do rączki i ono samo "myje" sobie ząbki, a drugą mama albo tata.

marcheewka

Ola też nie chce myć zębów i to zaczyna mnie martwić, bo trwa to już dość długo.Dolne to jeszcze jako tako, ale górnych wcale.
Jutro kupię paste, moze będzie lepiej

martullek

Wojtek też się buntuje przy myciu, ale wypracowalismy taki schemat, że najpierw myje sam, potem my poprawiamy. do tego kilka razy dziennie "zażycza" sobie szczotki i ją gryzie. myslę, że w ten sposób też jakoś sobie te zęby myje. jedyny minus jest taki, że szczotka po miesiącu używania wygląda jak używana przez rok ;)

Justynna

martullek, też często muszę wymieniać szczoteczkę. Michał wygryza z niej włosy, więc szczoteczka czasem po jednym intensywnym gryzieniu wygląda jakby ją zaatakowały mole :D

magdalinska

#67
abkasia mozesz w pierwszym poscie napisac, jakie polecasz pasty dla dzieci? pamietam, ze kiedys pisałas na juniorach takie jakby podsumowanie, ale nie mam czasu sie przebijac przez pol watku i szukac.... pamietam ze jakas była chyba lepsza od elmex

Dodany tekst: 05 Lis 2011, 20:09:48

na szczescie Kuba teraz pieknie daje sobie umyc zeby, lezy mi na kolanach, szeroko buzie otwiera, ja myje ile chce... no sielanka :D (oby tak dalej)

ishka82

a Domi "sama, sama, sama!" :crazy: :crazy: :crazy: myje często, ale chyba nie za dokładnie ;D czasem da mi zrobić szybkie poprawki ;) i też dołączam się do prośby o info o pastach w pierwszym poście ;)

ddu

helenie wyszedł w końcu drugi ząb. czas w końcu kupić szczoteczkę i pastę. będzie cyrk, już to wiem


magdalinska


feeling.good


Justynna

Cytat: feeling.good w 08 Lis 2011, 15:53:10

Poza tym zamówiłam jeszcze (również polecane kiedyś przez abkasię) manualne szczoteczki curaprox. Dla młodego i dla nas też:
http://www.shop-dent.pl/curaprox-curakid-ck-4260-szczoteczka-idealna-dla-dzieci-wieku-14-lat-p-72.html?cPath=51

feeling.good, a gdzie zamawiałaś te szczoteczki?

feeling.good