kiedy zacząć z wyprawką? łóżeczko, wózek?

Zaczęty przez iksa_nl, 27 Paź 2010, 12:14:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iksa_nl

Dziewczyny, kiedy zaczynałyście kompletować wyprawkę?

Teraz skończyliśmy 30 tydzień, no i dostałam juz parę ciuszków po starszych smykach z rodziny, ale cały czas jakoś nie moge się przekonać do zakupów.
Cały czas wydaje mi się, że to jeszcze za wcześnie i że jeszcze wszystko może się zdarzyć (odpukać  :headbang: ), że jeszcze czas.

Jak to było u Was?

magdalinska


yoy

no ja też 30 tydz, i oprócz ciuszków od rodziny nie mam jeszcze nic, choć przyznam szczerze ze tych ubranek to tak dużo, że własciwie nic nie musze kupowac... no chyba ze mnie coś urzeknie :) A! kupilam ostatnio na allegro taki kombinezon-śpiworek co by dziecia zapakować w coś :) Ale wózka, łóżeczka, wanienki i reszty klamotów nie mam. Wybieramy się w listopadzie na zakupy-żebym była jeszcze w miarę mobilna. A ostatnio to sobie nawet uswiadomiłam,że gdybym jakos teraz miala trafić do szpitala(tfu! tfu!) to nie mam koszuli nocnej(mam tylko pizamy) szlafroka... ba! nawet torby przyzwoitej nie mam (a zwielką walizą przecież nie pojade :D) czyli jak widzisz u nas luuuuuz na całego :)

zwierzatko_mojej_mamy

a to my podobnie ;) ciuchy od mamy i kilka zakupow allegrowych brakujacych ciuchow ;) i tyle ;) ale chyba czas kompletowac i to szybciej, jesli sie chce wszystko okazyjnie i wysylkowo kupowac, zeby nie cmoknac sie w dupka podczas najwiekszych oblozen poczty przed swietami ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


sonatina

Z pierwszym dzieckiem to z zakupami czekałam do ostatniej chwili, bo przesądy itp. Teraz zrobiłabym inaczej tz. wszystko zaczęłabym kupować o wiele wczesniej.
Z Igorkiem zakupów nie było - wszysko ma po Ignasiu :)

nionczka

#6
Ja zaczęłam chyba około 17 tygodnia, na wyprzedażach, w podróżach. Ale raczej od ciuszków. Duże rzeczy na 2 m-ce przed. Pewnie, że ZAWSZE może się coś wydarzyć, ale na pewno nie dlatego, ze wcześniej skompletujesz wyprawkę.
Myślę, że wiele zależy od tego co, gdzie i w jakim momencie kupujemy. Ja korzystałam z letnich wyprzedaży bo dziecko ma grudniowe wiec na zimowe nie miałam co czekać.
Ale ja wszystko starannie wybierałam a nie kupowałam hurtem więc musiałam. I kupowałam w wielu różnych miejscach.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: sonatina w 27 Paź 2010, 14:38:31wszystko zaczęłabym kupować o wiele wczesniej.
ja nie kupowalam wczesniej, bo nie mam gdzie skladowac tego wszystkiego ;) a tak to mam jeszcze chwilke na wielkie porzadki i ustalenie gdzie co ma byc ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

feeling.good

ja zaczęłam jakoś 3 miesiące przed porodem. Zaczęły się wyprzedaże no i miałam siłę chodzić po sklepach. Większość akcesoriów kupowałam przez net, jak siedziałam w domu i nie miałam siły na łażenie po sklepach.

martullek

ja wózek kupowałam na ostatnią chwilę, bo chciałam jak najmniej stracić z czasu gwarancji. właśnie mi się przydała, a zaraz się zbliża rok od zakupu wózka i jakbym kupiła chwilę wcześniej, to bym się nie załapała na gwarancję.

mobka

martullek zalapalabys sie, bo na zlozenie reklamacji masz 2 lata. Ale nie na podstawie gwarancji ;)
Ja zaczelam kupowac dosc wczesnie, jakos po 20tc, ale glownie ubranka. Bodajze ok. 25tc zamowilam wozek, bo mialam czekac min. 6tygodni. A reszte (lozeczko, butelki, smoczki, pieluchy, podklady itp.itd.) kupilam jakos ok. 34tc.

Kata

Ja większość rzeczy kupiłam na Allegro, bo nie bardzo mogłam wychodzić. I kompletowanie zaczęłam na jakieś 2,5 miesiąca przed terminem i uważam, że to był dobry moment bo potem już miałam coraz mniej siły i chęci na siedzenie przed kompem, szperanie etc.,
Pozdrawiam

Kata

Justynna

Zaczęłam kupować tak ok. 2 - 2,5 miesiąca przed. Miałam wtedy jeszcze siłę i ochotę na łażenie po sklepach, na zastanowienie, ewentualnie poszukanie jeszcze w necie. Cieszę się, że zrobiliśmy zakupy wcześniej, bo miesiąc przed samym porodem wylądowałam w szpitalu i wyszłam do domu już z Miśkiem :)
W ogóle nie przewidziałam, że taka sytuacja może mi się przytrafić, bo prawie przez całą ciążę czułam się dobrze. A dzięki wcześniejszym zakupom miałam o jeden stres mniej :)


marcheewka

Ja zaczęłam kupować ubranka po 22 tyg ciaży, gdy lekarz stwierdził dziewczynkę. Kupowałam głównie przez net, później na wyprzedażach ( miałam jeszcze siłę biegać po sklepach). łózeczko, wózek itp kupiłam dwa miesiące przed terminem.
Dla mnie to kupowanie to była przyjemnosć, dlatego sobie oglądałam i wybierałam, miałam czas na wszystko bo byłam na L4.

marlen_ka

#14
jesli nie wierzysz w przesady i masz checi to mozesz zaczac robic zakupy jak najwczesniej, bo im blizej porodu, tym bardziej sie nie chce. Ale odradzam kupowanie duzej ilosci ciuszkow w malych rozmiarach, bo mozesz ich po prostu nie wykorzystac. Ja zaczelam zakupy bardzo pozno-czesc przyslala mi mama przed porodem, czesc kupilam kilka tyg. przed porodem, a czesc (wozek, laktator, posciel) dopiero miesiac po porodzie, ale ja sie wtedy przeprowadzalam do Polski, wiec nie jestem dobrym przykladem

Dodany tekst: sob, 13 lis 2010, 16:24:12

Cytat: marcheewka w 13 Lis 2010, 16:14:30Dla mnie to kupowanie to była przyjemnosć, dlatego sobie oglądałam i wybierałam, miałam czas na wszystko bo byłam na L4.
wybacz, ale dla mnie to troche nie fair- pracowac nie moglas, ale chodzic po sklepach i wybierac juz tak.....

mika

Ja kupowałam wszystko przez net, jedynie wózek udalo nam sie kupić w trakcie wyjazdu do rodziny. Zaczełam kupować wczesnie bo ok 20 tc, wózek w 24 tc (mmiędzy 22 a 26 tc był jeden miesiąc gdzie nie musiałam cały czas leżeć), kupowalam wczesniej bo lekarze nastawiali mnie na wczesniejszy poród. Od 20 tc kupowałam jakies drobiazgi,największe zakupy robiłam ok 30 tc.

rilla

iksa_nl ja kupowałam wszystko ok 32 tc - parę ciuszków po usg połówkowym, wózek zamówilismy też 2 miesiace przed porodem...a fotelik nie doszedł nawet po porodzie i kupowlaiśmy inny. Wszystko kupowalismy w sklepach stacjonarnych, i kupilismy wszystkiego za duzo:)

hit39

Jestem w 5 miesiącu i właśnie się za nią zabieram. Już mam pierwszy trudny wybór za sobą - wózek. Ze względu na to, że spodziewamy się bliźniąt postanowiliśmy kupić Cavoe Avec. Myślę, że to wózek, który wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i będzie bardzo wygodny w użyciu, a przede wszystkim nie będzie dodatkowym obciążeniem.