Laserowa operacja wzroku

Zaczęty przez Lwica, 21 Paź 2010, 13:44:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

Maya to stwórz wątek a zwierzu tam przerzuci z łaski swojej oczne wypowiedzi :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

Cytat: salsa w 21 Paź 2010, 15:40:18
Maya to stwórz wątek a zwierzu tam przerzuci z łaski swojej oczne wypowiedzi :)

fertig ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Lwica

A może do wątku soczewek kontaktowych to podłączymy??
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

salsa

Zwierzu, wrzucisz nam tu początek dyskusji z aparatowego?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magoo

oj laserowa korekte tez bym sobie zrobila
ale niestety, wada ciagle mi sie zmienia
a poza tym slyszalam (nie wiem czy to prawda) ze po laserze nie mozna juz stosowac soczewek, pozostaja tylko okulary
to juz chyba wole byc slepa w soczewkach lub mniej slepa ale z okularami ;D

zwierzatko_mojej_mamy

magoo zalezy, ile masz tej sleposci ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malybob

Wtrace sie, a co ;)
Ja tez kiedys myslalam o tej operacji, ale kolezanka- medyk zadala mi znaczace pytanie - czy znasz okuliste, ktory sobie taka operacje zrobil. W zasadzie nie wiem, bo sie okulistow nie wypytuje, ale moze cos w tym jest? Tak wiec na razie ciesze sie soczewkami.

Lwica

Cytat: malybob w 21 Paź 2010, 23:07:59Wtrace sie, a co  Ja tez kiedys myslalam o tej operacji, ale kolezanka- medyk zadala mi znaczace pytanie - czy znasz okuliste, ktory sobie taka operacje zrobil. W zasadzie nie wiem, bo sie okulistow nie wypytuje, ale moze cos w tym jest? Tak wiec na razie ciesze sie soczewkami.

a to kazdy np chirurg plastyczny musi sie ciąć i sobie botoks wstrzykiwać albo cycki poprawiać ??  :P ;)
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

malybob

Dobre pytanie :)
Ale wstrzykiwanie botosku to jednak nie w takim samym stopniu poprawianie jakosci zycia tak jak- jak mowicie - operacja. Wiec jesli jej nie robia (chyba,ze jednak robia?) to jest to znaczace.

elve

malybob może nie mają wady wzroku?

szelma

Cytat: elvelve w 21 Paź 2010, 23:15:59może nie mają wady wzroku?

Tudzież mają niewielką? Przecież to, że ktoś jest okulistą, to nie znaczy, że ma od razu -5 dioptrii. A to, że ktoś ma próchnicę, nie znaczy, że zostanie dentystą. Co ma piernik do wiatraka?

malybob

Elvelve , ja owszem, blondynka, ale nie az tak :p Oczywiscie mowie o tych co maja wade i wola nosic soczewki lub okulary niz dac sie operowac. Czy tak jest (jak to mi zasugerowala kolezanka znajaca srodowisko) i dlaczego?

Lwica

Cytat: malybob w 21 Paź 2010, 23:19:33Elvelve , ja owszem, blondynka, ale nie az tak :p Oczywiscie mowie o tych co maja wade i wola nosic soczewki lub okulary niz dac sie operowac. Czy tak jest (jak to mi zasugerowala kolezanka znajaca srodowisko) i dlaczego?

a ilu ludzi którzy mają kase albo stać ich na taką operacje tego nie robi?? Bo nie chcą, nie mają potrzeby, lubią okulary soczewki itd.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

malybob

Pozwole  sie z Toba nie zgodzic na podstawie zapisanych juz 2 stron w tym watku - zdecydowana wiekszosc deklaruje chec poddania sie takiej operacji. Sadze, ze jest to jakos reprezentatywne.

Lwica

Cytat: malybob w 21 Paź 2010, 23:25:54Pozwole  sie z Toba nie zgodzic na podstawie zapisanych juz 2 stron w tym watku - zdecydowana wiekszosc deklaruje chec poddania sie takiej operacji. Sadze, ze jest to jakos reprezentatywne.

mogę sie tylko wypowiedzieć w swoim imieniu, ja chce ale mnie na to nie stać po prostu. A gdybym miała kase to od razu bym to zrobiła. A sama mam w otoczeniu wiele osób które mają na to pieniądze a tego nie robią bo nie mają potrzeby.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

malybob

Ok. Zasadniczo chcialam sprowokowac refleksje nad ew. skutkami ubocznymi takiej operacji. I zapytac czy np. macie wsrod swoich znajomych opkulistow, ktorzy takiej operacji sie poddali..

Lwica

Cytat: malybob w 21 Paź 2010, 23:30:46Ok. Zasadniczo chcialam sprowokowac refleksje nad ew. skutkami ubocznymi takiej operacji. I zapytac czy np. macie wsrod swoich znajomych opkulistow, ktorzy takiej operacji sie poddali..

A czy tylko okulista jest wyznacznikiem pozytywów wykonania tego "zabiegu" a nie operacji?? Ja znam wiele osób po tym zabiegu, które go sobie chwalą i są zadowolone. I nie miały skutków ubocznych.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

zwierzatko_mojej_mamy

malybob chec checia, a decyzja decyzja ;) ja mam chec juz tyle lat ile mozna robic, ale zawsze jest cos innego, na co kase sie ma do wydania - w koncu to koszt jest - no i oczywiscie wielki ogromny irracjonalny cykor pt "a jak oslepne calkowicie?" ;) to jednak inny kaliber niz podlubanie se w zebie jednym z trzydziestu kilku ;) poza tym zeby da sie zastapic, oka nie ;) mysle, ze 90% ludzikow o tym myslacych konczy ze zdaniem "przeciez daje rade, nie jest zle, dziala, nie trza psuc" ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malybob

Cytat: Dorotka1981 w 21 Paź 2010, 22:32:45
A czy tylko okulista jest wyznacznikiem pozytywów wykonania tego "zabiegu" a nie operacji?? Ja znam wiele osób po tym zabiegu, które go sobie chwalą i są zadowolone. I nie miały skutków ubocznych.

Nie tylko okulista, ale MZ okulista jest lepszym wyznacznikiem ze wzgledu na woja wiedze. Jest raczej bardziej swiadomy ew. konsekwencji.

Lwica

ALe jak dobrze zauważyła ELve i Szelma znaleźć teraz okuliste z wadą wzroku to na prawde ciężko powiązać te dwie sprawy. A do tego takiego który się kwalifikuje do tego zabiegu bo chcieć sobie możnaale przejść badania i być kandydatem nie  może być każdy i to jest kolejny aspekt tego czy sobie robią te zabiegi.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

elve

malybob kuzynka jest okulistką, ma wadę wzroku, nosi okulary
operacji nie robi bo ma nadwagę i nadciśnienie
nie odradza, nie namawia, ogólnie twierdzi ze bezpieczne
muszę z nią na ten temat porozmawiac, bo chciałabym zrobić korektę

moja ciocia miała kilka lat temu z -10 do 0, efekt utrzymuje się, komplikacji brak

Lwica

Cytat: elvelve w 21 Paź 2010, 23:51:18malybob kuzynka jest okulistką, ma wadę wzroku, nosi okulary operacji nie robi bo ma nadwagę i nadciśnienie

Ot co! Właśnie o tym mówię....
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!