LONDYN - gdzie? co? jak?

Zaczęty przez zosia2007, 27 Wrz 2010, 08:45:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anupka

No więc R. twierdzi teraz, że to nie było B&B, ale było niedrogo i w świetnym miejscu, bo przy Piccadilly. Ten hotel:

http://www.agoda.com/europe/united_kingdom/london/regent_palace_hotel.html?type=1&site_id=1410012&url=http://www.agoda.com/europe/united_kingdom/london/regent_palace_hotel.html&tag=eacd265f-3955-45c0-9a65-276ddef9ab40&gclid=CID1gc-3qKQCFdcqDgod6ipH4w

Tylko, że to juz ok. 7 lat temu było, więc nie wie jak teraz z cenami.

A w ogóle polewam Ci za ten wątek, bo i my myślimy o weekendzie w Londynie, więc będę pilnie śledzić wątek.
:beer:
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

Cytat: Anupka w 27 Wrz 2010, 23:27:58A w ogóle polewam Ci za ten wątek, bo i my myślimy o weekendzie w Londynie, więc będę pilnie śledzić wątek.
a ja ci za info ;)

aniak1211

#27
zosia2007
1000zl za bilet to duzo,
sprawdzaj codziennie a zwlaszcza wieczorem,
ostanio moj brat kupowal bilet i jakis problem mial z zaplata wiec ja kupilam dla niego wieczorem ten sam bilet o 70 % taniej-zaplacilam 80 zl w obie strony z oplatami(bez bagazu) :)
na drugi dzien cena juz byla "normalna"

Co do pogody-ciezko wyczuc,ale tu raczej az tak zimno nie jest,jedynie silne wiatry dokuczaja,
z noclegiem nie pomoge bo nie mam pojecia,
ale im dalej od centrum tym taniej,
w moich okolichach hotele widze od 50 funtow :)

Dodany tekst: 27 Wrz 2010, 23:45:14

Nie wiem jak w innych liniach ale w Ryanair bilety na pociag czy autobus do centrum sprzedaja na pokladzie i niby kilka funtow taniej ;)

ddu

#28
o nieeee. ja kocham londyn!!!!! może wiosną ucieknę tam chociaż na weekend.
myślę, że L. z małym dzieckiem to nie jest dobry pomysł. sam pomysł metra mnie osłabia. i oxford strr z 30 osobami na metr kwadratowy. o nieeee
i te kilomery, kt. robię sama bez celu, za jakąś fanie ubraną laską, zapachem kawy, samochodem...

śniło mi się dziś, że moja przyjaciółka mi przywiozła latte ze starbucksa przywiozła. jeszcze ciepłą :D z londynu :D



Dodany tekst: 28 Wrz 2010, 11:24:57

a! zosia, jeśli chcesz, zapytam znajomego, jego współlokator robi kursy z lotniska, może taniej wyjdzie. chcesz? napisz na prv, bo nie wiem, kiedy tu zajrzę

szelma

Anupka, jak chcecie do Londynu, to rozważ Eurostara z Brukseli. Cenowo można upolować okazję i dowozi Cię do miasta, a nie gdzieś na obrzeża, skąd trzeba autobusem, pociągiem i tak dalej, żeby dostać się do Londynu jako takiego.

aniak1211

Cytat: ddu w 28 Wrz 2010, 12:23:28śniło mi się dziś, że moja przyjaciółka mi przywiozła latte ze starbucksa przywiozła. jeszcze ciepłą Cheesy z londynu Cheesy
Wielbie ta kawe :)

Cytat: ddu w 28 Wrz 2010, 12:23:28a! zosia, jeśli chcesz, zapytam znajomego, jego współlokator robi kursy z lotniska, może taniej wyjdzie. chcesz? napisz na prv, bo nie wiem, kiedy tu zajrzę
Mnustwo prywatnych osob wozi na/z lotniska
mozna na londynku znalesc :)
Taniej napewno a jaki luksus:D
Nie meczysz sie w autobusie 2 godz. tylko 40 min i na miejscu :)

Anupka

#31
szelma, w sensie, że oczywiście to? http://www.eurostar.com/dynamic/index.jsp

Dzięki za namiar, rozważymy, chociaż początkowo myśleliśmy o samochodzie nawet... [to w opcji: bierzemy psa, aczkolwiek raczej poszukamy mu opiekunki, zwiedzanie i pewnie jakiś musical bym chciała, więc ciężko z psem ;D]
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Cytat: Anupka w 28 Wrz 2010, 13:56:07w sensie, że oczywiście to?

Inderdaad :). I to jest tak, że bilet na Eurostara daje Ci możliwość dotarcia do Brukseli z każdej stacji w BE, więc musielibyście dojechać do BE i stamtąd już do Brukseli w cenie biletu.

Anupka

No to piknie, sprawdziłam ceny i jest całkiem przyzwoicie! Polewam! :beer:
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

No ceny zależą od godziny wyjazdu, ale ogólnie są do przełknięcia :). Jeszcze nie jechałam i jestem mocno podjarana opcją tunelu pod La Manche :D. I St Pancras też. Zdam relację za miesiąc :D.

zosia2007

znalazlkam bilety w ryanair za 606 zl ale z wroclawia :hmm: wiec trzeba doliczyc 200 zl na paliwo w bie strony + parking samochodu

nie wiem czy tp sie oplaca

szelma

A sprawdzałaś, czy Norwegiana ma jakieś fajne promocje?

Kasia

Cytat: zosia2007 w 28 Wrz 2010, 15:05:58wiec trzeba doliczyc 200 zl na paliwo w bie strony
a może samolotem do wrocławia :knuje: moze tutaj cos tanszego traficie :hmm:

Anupka

zosia, sprawdzaj też oferty LOT-u. Poważnie mówię, moja koleżanka bez przerwy lata z jakąś promocją i niewychodzi to dużo drożej, niż tanimi liniami. Wprawdzie lata na zupełnie innej trasie, ale mówi, że zawsze da się coś upolować. Nawet polecieć taniej, niż u prywatnych rpzewoźników!
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

zosia2007 a co ty się tak na ten londyn uparłaś ;)
nie lepiej poszukać jakiejś fajnej promocji do innego miasta w europie ;D a można znaleźć bardzo tanie oferty, choć nie wiem jak w przypadku gdy termin zahacza o weekend  :hmm:

nionczka

#40
Cytat: zosia2007 w 27 Wrz 2010, 21:49:05czy to ubezpieczenie ktore sie wykupuje z liniach lotniczych dotczy tylko nieszczesliwych wypadkow w czasie lotu czy obejmuje tez pobyt? mam dokupic jeszcze dod ubezpieczenie na czas wyjazdu czy to tylko wystarczy. czy moze nie wykupowac tego uprzewoznika a kupic ubezp na wyjad?

zobacz czy nie macie fajnych ubezpieczen w ramach kart kredytowych



Dodany tekst: 28 Wrz 2010, 20:23:34

Cytat: zosia2007 w 28 Wrz 2010, 15:05:58nie wiem czy tp sie oplaca

upraszczaj podroz z dzieckiem. Bo niech sie cos stanie i bedzie super obsuwa.  Szczegolnie jesli to beda tanie linie lub laczone z innym srodkiem transportu. Wiec ja bym brala pod uwage tylko loty z Warszawy, ale moze inne miejsce, inny termin, inne linie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

Cytat: justynaaaa2 w 28 Wrz 2010, 20:11:18zosia2007 a co ty się tak na ten londyn uparłaś
a no sie uparlam,
innego miasta nie chce bo w takiej syt wolalabym wykupic wczasy last minute i by wyszlo na to samo

co chodzi o te loty to ja musze miec lot o w miare ok godz. nie moge byc w londynie poznym wieczorem tylko kolo poludnia, tak samo nie chce wylatywac z londynu o 6 czy 7 rano tylko albo kolo poludnia albo wieczorem dlatego tak trudno mi znalezc cos odpowiedniego i dobrej cenie.

ale znalazlam fajny lot z i do lodzi za w sumie 720 zl, no i lecielibysmy jescze w pazdzierniku :D
problem tylko czy mlodemu wyrobia dowod w 3 tyg :hmm:

emcia

Cytat: szelma w 28 Wrz 2010, 13:52:38
No ceny zależą od godziny wyjazdu, ale ogólnie są do przełknięcia :). Jeszcze nie jechałam i jestem mocno podjarana opcją tunelu pod La Manche :D. I St Pancras też. Zdam relację za miesiąc :D.

a masz klaustrofobię?

calla

#43
Cytat: zosia2007 w 27 Wrz 2010, 08:45:23
No więc tak jak w temacie. Nigdy nie bylam w Londynie wiec nie wiem nic. Chce jechac z R i dzieckiem na kilka dni, wstepny termin to weekend listopadowy. Jakie wtedy są temp? Bardzo pada? Drugi termin ktory biore pod uwage to poczatek roku ale wydaje mi sie ze wtedy juz za zimno na jakies zwiedzanie ;)

Macie namiary na jakieś fajne hotele B&B?
Bedziemy lecieć na Londyn Luton - wykupowac transfer z lotniska do centrum Londynu za 200 zl czy jest na miejscu jakas kolejka/metro i wyjdzie taniej?
Pewnie jeszcze bede miala mase pytan, na razie sprawdzam loty ;)

Jesli chodzi o pogode, to jest nieprzewidywalna. Z pieknego slonca moze zaczac padac.
Nie zdarzylo mi sie jeszcze ani razu, zeby podczas mojego pobytu nie padalo (a bylam juz kilka razy).
Musisz byc przygotowana na deszcz i wiatr.

Jesli chodzi o nocleg, to Londyn jest cholernie drogi. Hostele sa w miare tanie. Jak Cie interesuja, to mozesz poszukac sobie tutaj cos: www.hostelsbookers.com
Ja ostatnio nocowalam na Russell Square w Generator Hostel, ale nie polecam jak chcecie leciec z dzieckiem. Zbyt glosno tam bylo...
Za to lokalizacja i bezpieczenstwo - super!

Z Lotniaska do miasta dostaniesz sie najprosciej i najtaniej autobusem. Koszt ok. 10 funtow od osoby (nie wiem jak jest liczone dziecko).
Musisz sobie sprawdzic National Express, EasyBus...

Dodany tekst: 28 Wrz 2010, 23:14:23

Cytat: zosia2007 w 28 Wrz 2010, 21:25:35


ale znalazlam fajny lot z i do lodzi za w sumie 720 zl, no i lecielibysmy jescze w pazdzierniku :D
problem tylko czy mlodemu wyrobia dowod w 3 tyg :hmm:

Ryanair co chwile ma fajne promocje.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

aniak1211

#44
zosia2007
Koniecznie wezciw a jak nie macie to wyrobcie europejskie karty ubezpieczeniowe-czy jakos tak ;)



Dodany tekst: 28 Wrz 2010, 23:22:43

Cytat: calla w 29 Wrz 2010, 00:06:32Musisz byc przygotowana na deszcz i wiatr.
A zwlaszcza na wiatr:D
Dzisiaj caly dzien niebo bylo szare-pochmurne a nie padalo :)
Za to jutro ma padac caly dzien :(

Koniecznie zabierz folie przeciwdeszczowa na wozek,
nie tylko przed deszczem ale jak bedzie naprawde mocno wialo to tez mozesz uzyc ;)

zosia2007

dzieki wszystkim za rady
lotu szukam caly czas bo wczorajsze ceny juz sie zmienili - podrozaly wiec czekam na promocje ;)

bede wszystkim sukcesywnie polewac :beer:

Kasia

Cytat: zosia2007 w 28 Wrz 2010, 22:25:35problem tylko czy mlodemu wyrobia dowod w 3 tyg hmm


w razie awarii paszport tymczasowy robią w 2 tyg :)

na normalny paszport Michała czekalismy 3 tyg, dowót podobno tyle samo czasu wyrabiają :)

justynaaaa2

ja teraz składałam i paszport był równo po 2 tyg. gotowy a dowód po 2 tyg i 2 dniach ;D
poza sezonem szybciej to idzie :)

zosia2007

dla tych co nie wiedza - stanelo na tym ze lecimy 26-30 pazdziernika tylko we dwoje ja i R (bez malego ;) )

no i teraz pytanie do was. powiedzcie mi prosze czy te dwa hotele sa w miare w fajnym miejscu, z ktorego w miare szybko sie przedostane do centrum
http://www.euro-hotel.co.uk/
http://www.dalmacia-hotel.co.uk/

szelma

Cytat: zosia2007 w 05 Paź 2010, 22:34:3926-30 pazdziernika

To tak jak i ja jadę do Londynu :D. Zrobimy strefowy najazd :D.