LONDYN - gdzie? co? jak?

Zaczęty przez zosia2007, 27 Wrz 2010, 08:45:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia2007

No więc tak jak w temacie. Nigdy nie bylam w Londynie wiec nie wiem nic. Chce jechac z R i dzieckiem na kilka dni, wstepny termin to weekend listopadowy. Jakie wtedy są temp? Bardzo pada? Drugi termin ktory biore pod uwage to poczatek roku ale wydaje mi sie ze wtedy juz za zimno na jakies zwiedzanie ;)

Macie namiary na jakieś fajne hotele B&B?
Bedziemy lecieć na Londyn Luton - wykupowac transfer z lotniska do centrum Londynu za 200 zl czy jest na miejscu jakas kolejka/metro i wyjdzie taniej?
Pewnie jeszcze bede miala mase pytan, na razie sprawdzam loty ;)

martullek

zosia2007 leciałam kiedyś na Luton. z lotniska są autobusy, które wiozą Cię do metra/pociągu, którym swobodnie dojedziesz do Londynu. moim zdaniem nie warto płacić za ten transfer.

pogoda może być bardzo różna, ale tam jest łagodny klimat, więc zimnicy strasznej nie będzie, ale deszcz jest pewny.

szelma

Dokładnie - są autobusy z Luton (różne - łącznie z National Express), są też pociągi do Luton Parkway, skąd można dojechać pociągiem na St Pancras. Info na stronie lotniska - można tam też zarezerwować bilety na autobus.

A co do B&B to polecam booking.com - można szukać miejsc według dzielnicy itd.

Co do początku roku to wszystko zależy. W zeszłym roku zima była zimna i śnieżna nawet w UK. I ogólnie choć nie ma tam mrozów jak w PL, to jest okrutnie wilgotno, więc zimno odczuwa się inaczej.

mayagaramond

Bylam kiedys w londynie w listopadzie i bylo przepaskudnie. :(

Z luton nie pomoge, nigdy nie bylam na tym lotnisku. Z noclegami tez nie bardzo - nocowalam albo w hostelu albo wynajmowalam apartament. W zeszlym roku mialam w londynie zajecia przez tydzien i wiekszosc osob nocowala w Hotel 82, stacja Bond Streeet jesli dobrze pamietam. Ale hotel jest drogi - dwojka kosztuje ok. 100 GBP (ale w Londynie to normalne).

Hostel w ktorym nocowalam jest kolo British Museum im tam tez sa rozne hotele - mysle, ze to dobry punkt wyjsciowy.



"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

No bo Londyn pod względem noclegowym jest drogi. Pod koniec października jadę na konferencję do Londynu i za mało luksusowy hotel płacę więcej niż za 5* w Niemczech. Taki lajf ;).

zosia2007

no to bukuje lot 13/11 z w-wy i 16/11 powrot za 972 pln (z oplatami i bagazami rejestrowymi) za trzy osoby. czy to duzo?
pytam bo nigdy nie jezdzilam na niezorganizowane wycieczki :hmm:

Kasia

a to za młodego się płaci?
czy to cena raczej za 2 osoby?

szelma

A potrzeba Wam tyle bagażu? Bo nie wiem jak Wizzair (dawno nie leciałam), ale Ryanair dolicza 30 euro za jedną sztukę bagażu, więc ostatnio lecieliśmy z D. tylko z jedną torbą - jednak 30 euro to sporo.

emcia

Cytat: zosia2007 w 27 Wrz 2010, 10:36:36
no to bukuje lot 13/11 z w-wy i 16/11 powrot za 972 pln (z oplatami i bagazami rejestrowymi) za trzy osoby. czy to duzo?
pytam bo nigdy nie jezdzilam na niezorganizowane wycieczki :hmm:
jak na tak bliski termin to normalnie
z pogodą nigdy nie trafisz

zosia2007

Cytat: Kasia w 27 Wrz 2010, 10:37:50
a to za młodego się płaci?
czy to cena raczej za 2 osoby?
placi sie - 113 pln w jedna strone
Cytat: szelma w 27 Wrz 2010, 10:38:19
A potrzeba Wam tyle bagażu? Bo nie wiem jak Wizzair (dawno nie leciałam), ale Ryanair dolicza 30 euro za jedną sztukę bagażu, więc ostatnio lecieliśmy z D. tylko z jedną torbą - jednak 30 euro to sporo.
bagaz bierzemy tylko jeden 32 kg + bagaze podreczne
ja tam jade na zakupy ;), no i malego rzeczy ten trzeba gdzies zmiescic

szelma

Ogólnie prawie 1000 zł to sporo, bo to jednak Wizzair, ale wszystko zależy, czy jesteście w stanie tyle zapłacić :).

A co do zakupów to podobno część obuwnicza Selfridges jest teraz największym sklepem obuwniczym w Europie :D. Gdzieś czytałam o tym ostatnio i wybieram się obczaić :D.

zosia2007

Cytat: szelma w 27 Wrz 2010, 11:44:50Ogólnie prawie 1000 zł to sporo, bo to jednak Wizzair, ale wszystko zależy, czy jesteście w stanie tyle zapłacić .
fajnie by bylo gdyby sie udalo wydac na podroz troche mniej bo R sie wkurza ze wyjazd drogo wyjdzie ale nic innego znalezc nie moge.
tansze loty sa albo z katowic albo z rzeszowa ale albo termin mi ni epasuje albo po doliczeniu kosztow paliwa (bo samochodem trzeba dojechac) wychodzi na to samo.

zreszta mi zalezy zeby lot byl 13 rano a powrot 16 wczesnym wieczorem bo 17 wracam do pracy
weekendy pazdziernikowe nie wchodza w gre bo R ma zjazdy, a w tyg w pazdzierniku drogo :(

1 listopada tez odpada bo to swieto w rodzienie R

mayagaramond

1000 zl to jednak nie malo. A sprawdzalas tez british airways? Nie wiem jak z wawy, ale w zeszlym roku lecialam BA, bo bilet byl tanszy niz z Ryanair.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

cherry

Cytat: szelma w 27 Wrz 2010, 11:06:33booking.com
jest tez hrs.de (mozna zmienic jezyk) - ja szukam w tych 2 rownoczesnie, a dodatkowo sprawdzam na stronie hotelu jakie maja ceny i czy maja jakies pakiety.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

i jest jeszcze www.trivago.de - przeszukuje i booking i hrs i inne.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

cherry

#15
Cytat: szelma w 27 Wrz 2010, 11:38:19Bo nie wiem jak Wizzair (dawno nie leciałam)
wizzair tez ma oplaty za bagaz - 15€ za sztuke na pasazera w jedna strone (ograniczenia wagowe 32kg)
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martullek

ja z noclegami też nie pomogę, bo zawsze śpimy u ciotki męża.

a co do zakupów to oczywiście Oxford Street i okolice - tylko że tam zawsze tłok okropny, nie wiem jak Pawełek to zniesie. spokojniej dużo jest w centrach handlowych, np. Brent Cross

magoo

zosia2007 co do biletow to poczekaj jeszcze jezeli sie nie pali
my lecimy w pazdzierniku do Pl jakbysmy tydzien temu zabukowali bilet to zaplacilibysmy 135 funtow do Pl i ponad 500 spowrotem. poczekalismy troche, codziennie spradzalismy strone i ostatecznie kupilismy za 77 funtow i 450 zl juz z oplatami (a do poprzednich cen doszlyby jeszcze oplaty). Te tanie linie czesto zmieniaja ceny.

Teraz co do listopada w Londynie :) Bylam tam raz, wlasnie w listopadzzie i mialam super pogode. Wprawdzie rano delikatnie popadalo, ale potem bylo slonecznie, chociaz dosyc chlodno.

Anupka

R. nocował kiedyś w Londynie w jakimś B&B, który całkiem chwalił. Jak wróci to go zapytam gdzie.
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

Cytat: Anupka w 27 Wrz 2010, 20:41:54
R. nocował kiedyś w Londynie w jakimś B&B, który całkiem chwalił. Jak wróci to go zapytam gdzie.
super by bylo :)

a jeszcze jedno pytanie. czy to ubezpieczenie ktore sie wykupuje z liniach lotniczych dotczy tylko nieszczesliwych wypadkow w czasie lotu czy obejmuje tez pobyt? mam dokupic jeszcze dod ubezpieczenie na czas wyjazdu czy to tylko wystarczy. czy moze nie wykupowac tego uprzewoznika a kupic ubezp na wyjad?

szelma

Cytat: zosia2007 w 27 Wrz 2010, 21:49:05czy moze nie wykupowac tego uprzewoznika a kupic ubezp na wyjad?

Kupuj osobne - to przewoźnika, zwłaszcza Ryana czy Wizzaira, to o kant budy rozbić.

zosia2007

Cytat: szelma w 27 Wrz 2010, 20:49:53
Kupuj osobne - to przewoźnika, zwłaszcza Ryana czy Wizzaira, to o kant budy rozbić.
czyli z wizzera nie kupowac?

szelma

Osobiście nigdy nie wykupuję tego ubezpieczenia przewoźnika - mamy wykupione z normalnej ubezpieczalni turystyczne, które obejmuje utratę bagażu itp. Nie ufałabym im w Wizzairze ;).

sonja

Ja ubezpieczenie turystyczne kupuję w signal idunie, jak nie jadę z biurem.

zosia2007