szerokie pieluchowanie niemowląt

Zaczęty przez iksa_nl, 06 Wrz 2010, 13:28:50

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iksa_nl

Szukalam watku o takim temacie ale nic nie znalazlam.

Czy pieluchowalyscie szeroko swoje maluchy po narodzinach? Mam na mysli np. pampers i potem jeszcze zlozona tetrowa pielucha miedzy nogi, zeby dziecko je szerzej trzymalo...
Niby to dobre na bioderka ale w internecie sa sprzeczne opinie na ten temat...

Jak bylo w Waszym przypadku? Pieluchowalyscie dodatkowo? Jak dlugo?

Kasia

całkowicie zapomniałam o tym temacie po narodzinach młodego.
mixchał miał tylko pampersa .

marax

taki sposob pieluchowania powinien byc zalecony przez lekarza. Nie jest to zasada dla kazdego dziecko i nie dla kazdego jest to zdrowe .

zosia2007

ja nic takiego nie robilam bo maly ma bioderka ok

martullek

ja przez kilka tygodni tak robiłam. na zalecenie ortopedy.

iksa_nl

tzn. ze juz w szpitalu mi powiedza czy mam tak pieluchowac czy nie? czy tez po jakims czasie po narodzinach mam sie udac do ortopedy po porade?

magdalinska

ja nic nie robilam, bo bioderka byly ok

marax

powiedza w szpitalu,powiedza jak lekarz przyjdzie na wizytę do domu,powiedza w przychodni jak bedziesz z dzieckiem .SPokojnie to zadna przyjemnosc te pieluchy ubierac .

Alka

mój mały miał w książeczce zdrowia wbitą pieczątkę aby szeroko pieluchować, mimo że nie było takiej potrzeby, u nas w szpitalu wszystkim taką pieczątke wbijano.
Stosowałam jak mi się przypomniało.

vobi

#9
Cytat: maraxela w 06 Wrz 2010, 15:21:13powiedza w szpitalu,powiedza jak lekarz przyjdzie na wizytę do domu,powiedza w przychodni jak bedziesz z dzieckiem

? to chyba dopiero po USG bioder lekarz moze zalecic

Dodany tekst: 06 Wrz 2010, 14:59:57

Cytat: Alka w 06 Wrz 2010, 15:58:41mój mały miał w książeczce zdrowia wbitą pieczątkę aby szeroko pieluchować, mimo że nie było takiej potrzeby, u nas w szpitalu wszystkim taką pieczątke wbijano.

:crazy:

magdalinska

Cytat: vobi w 06 Wrz 2010, 15:59:09? to chyba dopiero po USG bioder lekarz moze zalecic
tez mi sie tak wydaje.... chociaz polozna, ktora u mnie byla, mowila, zeby pieluchowac (chyba własnie tak na "wszelki wypadek" to olalam i czekalam na usg bioderek)

zosia2007

mi tez sie wydaje ze dopiero po usg daja takie zalecenie badz nie daja.
pieluchowanie na wszelki wypadek wydaje mi sie bez sensu, po co meczyc dzieciaka

marax

ponoć doświadczony pediatra moze badaniem recznym bez usg wstepnie stwierdzic odwodzenie w biodrach .Kiedys nie bylo usg i usg bioder to nie jest rutynowe badanie-moje dziecko czegos takiego nie mialo .

elve

są dwie szkoły
jedna z nich mówi nie pieluchować, bo źle to wpływa na kręgosłup
dziecko leży głównie na wznak i jak ma tak pupę uniesioną, to dla malucha niekorzystne

i chyba w PL się tylko stosuję tę metodę

ishka82

Ja nie pieluchowałam, uważam, że pieluchowanie "na wszelki wypadek" jest bez sensu. Po kontroli bioderek też nie dostałam takiego zalecenia, pomimo że w szpitalu straszono mnie, że po położeniu pośladkowym problemy z bioderkami, to standard i po Małej widać, że u niej też będą...ortopeda był innego zdania :)

Kasia

Cytat: maraxela w 06 Wrz 2010, 17:27:18
ponoć doświadczony pediatra moze badaniem recznym bez usg wstepnie stwierdzic odwodzenie w biodrach .Kiedys nie bylo usg i usg bioder to nie jest rutynowe badanie-moje dziecko czegos takiego nie mialo .
no oczywiscie ;)
przeciez moje biodro zawsze bylo tak badane ;) USG za moich czasów nie było ;) a wady wykrywali

brawurka

Maja miała ze szpitala skierowanie na usg bioderek (wszystkie dzieci miały) i ok, a Ige rodziam w innym szpitalu i nie dawali, po wizycie pediatry, ktrej cos tam się nie odobało dla świętego spokoju zrobiłam usg, wyszlo ok, ale na wszelki wypadek pieluchować, olałam. ma 1,5 roku i jest wszystko ok

Kata

Nam jeden pediatra w szpitalu powiedział, że pieluchować podwójnie nie trzeba, na drugi dzień na obchodzie była inna lekarka i ta kazała pieluchować bo dziecko było ułożone miednicowo, a w dniu wypisu jeszcze inny lekarz powiedział, że nie trzeba i to może dziecku nawet zaszkodzić, ale żeby koniecznie zrobić usg bioderek. Nie pieluchowaliśmy więc podwójnie, bo uznaliśmy, że na razie to nie ma sensu. Pediatra z naszej przychodni stwierdziła, iż bioderka wyglądają na ok, ale usg radziła zrobić i tyle.
Pozdrawiam

Kata

ziuta

Usg zaleca się obecnie między 6 a 8 tygodniem życia (dostaniesz skierowanie w szpitalu, albo u pediatry na pierwszej wizycie). Nam na usg ortopeda zalecił szerokie pieluchowanie (kazał zakładać na pampersa 2 (!) pieluchy tetrowe) i jeszcze wykonywać jakieś masakryczne "ćwiczenia" z dzieckiem. Byłam w takim szoku, że nawet nie zapytałam czy coś jest nie tak... W książeczce zdrowia nie wpisał nic..., więc dalej nie wiedziałam czy powinnam sie do tych jego zaleceń stosować czy to jakaś dziwnie pojęta profilaktyka. Poczytałam na necie, że to całe szerokie pieluchowanie niekoniecznie dobre, a już na pewno nie profilaktycznie. Zawitkowski twierdzi na przykład, że stawy biodrowe najlepiej kształtują się w ruchu, a takie pieluchowanie w pewnym zakresie tą ruchomość ogranicza. Poszliśmy do innego ortopedy - okazało się, że z bioderkami jest wszystko ok. Kazała włożyc jedną pieluchę na noc jak mi się przypomni. Olałam, nie wkładam.