Elektryczna szczoteczka do zebow - uzywacie, jakie marki polecacie?

Zaczęty przez cherry, 29 Sie 2010, 21:36:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: golinda w 30 Sie 2010, 16:33:273D nie oznacza 3 różnych ruchów Smiley tylko "trójwymiar"
niesamowite to co piszesz! lol lol ja pytam o te 3 ruchy, bo takie opisy sa na szczotkach - jedne potrafia 2 wyzej wymienione ruchy, inne wszystkie 3 ruchy, a sa jeszcze takie, co zupelnie inaczej jezdza ;) dociekam co to wlasnie to 3d znaczy jako ruchy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

vobi

Ja mam od ca 5 lat Brown Oral-B AdvancedPower, taka typowa elektryczna z jednym "bajerem" - timerem, ktory po dwoch minutach szczotkowania pika, mi sie to bardzo przydaje. O 3D, 10D, 100D, ruchach oscylujaco-pulsacyjnych i innych nowosciach nie mam pojecia ;D Wiem tylko, ze od czasu kiedy zaczelac myc szczeke szczoteczka elektryczna, czestotliwosc łatania zebow zmalala drastycznie. Tyle ze teraz nie potrafie umyc zebow zwykla szczoteczka :blush:

abkasia

ekhmmmmmmmmm
a ja mam oral B professional care 7000 :D
choc ostatnio myje zeby zwykla... ;D

ale ja nie mam ani kamienia, ani osadow... ;D

Dodany tekst: pon, 30 sie 2010, 21:30:26

co do szczoteczek 3d, czy innych, manualnych, elektrycznych.....

to wszytsko bez prawidlowej techniki szczotkowania jest nieskuteczne....
problem polega na tym, ze prawidlowa tchnika szczotkowania szzoteczka manualna jest trudna, dlugotrwala i nuuudna i niewygodna....
szczoteka elektrycza nie wymaga zandej techniki... przykladamy szczoteczke do kazdej powierzchni a ona robi swoje...


wiec jak macie swietna technike, to uzywajcie zwyklych.. jesli nie, to elektryczne sa bardzo dobre

suegro

abkasia nie mam kamienia i osadu i w sumie dobrze znam technike mycia zebow, to nie kupowac? :D

( chcę sobie ulatwic zycie :D )
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Abkasia ja myje metoda wymiatania, głownie ze względu na kamień, który mam
z tego co mówili mi dentyści, to mam wysoko zmineralizowaną ślinę, i efekty tego są dwa:
1. nie mam żadnych ubytków i nigdy nie miałam
2. osadza mi sie kamień
osadu nie mam (kamień mi wystarczy :) )
cos za coś :)

niemniej od czasu zepsucia sie elektrycznej szczoteczki znowu używam manualnej
zmiana metody szczotkowania zmniejszyła ilość kamienia, ale to jest tak jak mowi moj dentysta - ja muszę mieć na bieżaco raz na rok "doczyszczane" zęby inaczej ten kamień będzie narastał i samo szczotkowanie używanie płynów i nici nie zastopuje u mnie produkcji kamienia - jedynie spowolni

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kata

Ja też mam od paru lat Brown Oral-B AdvancedPower i jestem z niej zadowolona. Ale jak mam umyć zęby zwykłą szczoteczką to przyznaję, że mam problem - ostatnio w szpitalu nałożyłam na szczoteczkę pastę, wkładam do buzi i szukam przycisku a tu przycisku niet, nieźle się zdziwiłam zanim zakumałam dlaczego :P

A z past i płynów to używamy pomarańczowego Elmexu, jakoś najbardziej się u nas sprawdza.
Pozdrawiam

Kata

emcia

też myślę o tej szczotce, ale i tak zasuwam w kółko do dentysty i niedługo sztuczną szczęką będę kłapać
podejrzewam, że niczego to nie zmieni

vobi

emcia nie wiem jaki u Ciebie jest powod ciaglych wizyt u dentysty, ale u mnie od czasu uzywania szczoteczki elektrycznej czestotliwosc plombowania zebow naprawde mocno zmalala - przedtem przy kazdej kontroli (co pol roku) bylo cos do naprawy, a potem chyba 3 lata pod rzad nie bylo ZADNEGO ubytku ;D Po ciazy mialam znow jednego zeba do zrobienia, od tej pory tfu tfu chyba spokoj, ale kontrola dopiero przede mna.

emcia

Cytat: vobi w 31 Sie 2010, 21:25:58
emcia nie wiem jaki u Ciebie jest powod ciaglych wizyt u dentysty, ale u mnie od czasu uzywania szczoteczki elektrycznej czestotliwosc plombowania zebow naprawde mocno zmalala - przedtem przy kazdej kontroli (co pol roku) bylo cos do naprawy, a potem chyba 3 lata pod rzad nie bylo ZADNEGO ubytku ;D Po ciazy mialam znow jednego zeba do zrobienia, od tej pory tfu tfu chyba spokoj, ale kontrola dopiero przede mna.
trafiły mi się takie zęby po rodzicach, zresztą wszyscy troje ciągle mamy "coś", no liche geny zębowe
mężu trafiły się lepsze i w całym swym życiu jeden ząb miał leczony, a ja jak tylko pójdę to już seria wizyt i padaka na fotelu
ale skoro mówisz, że szczotka może zadziałać to spróbuję, nie mam nic do stracenia

cherry

Dziekuje dziewczyny  :beer:, moze sie wyrobie weekend i sobie w sklepie szczoteczki poogladam.
Troche zebralam informacji
Oral B Vitality cena od ok. 15 €
-obrotowo-pulsacyjny system czyszczenia
-7.600 dodatkowe ruchy na boki (Seitwärtsbewegungen/Minute)
Brown Oral-B AdvancedPower 900 TX cena ok. 40€
-obrotowo-pulsacyjny system czyszczenia
-7.600 dodatkowe ruchy na boki (Seitwärtsbewegungen/Minute)
oral B professional care 7000 cena ok.75€
-obrotowo-pulsacyjny system czyszczenia
-2 stopnie czyszczenia
-kontrola nacisku
-Professional Timer (4 x 30 Sek.)
W testach konsumenckich znalazlam z najwyzsza ocena:
Braun Oral B Triumph cena ponad 100€  :padam:
-obrotowo-pulsacyjny system czyszczenia
-40.000 ruchow szczoteczki (Vor-und Rückwärtsbewegungen)
-8.800 dodatkowe ruchy na boki (Seitwärtsbewegungen)
-5 stopni czyszczenia: codzienne, delikatne, polerowanie, masaz, gruntowne czyszczenie
-kontrola nacisku
4 koncowki: 2 MicroPulse, 1 Sensitive, 1 ProBright

Czasem szczoteczki maja jeszcze tzw. funkcje kapiel jamy ustnej (prosze sie nie smiac z tlumaczenia)
Bez tych wszystkich bajerow pewnie mozna sie obejsc, albo polowa tez wystarczy
Teraz to nawet szczoteczki do zebow maja PSy :-)
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Helena

szelma to ja taka chcę!!! bo moja na razie tylko dobrze myje zęby  :zly:

cherry

w koncu kupilam Braun Oral-B Triumph 5000 - wczoraj wieczoram odabralam, wiec dopiero bede testowac.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

katgoli

cherry ja tez ja mam od jakichs 2-3 lat i jestem super zadowolona- jestem pewna ze tez bedziesz  ;)

dragonfly

ja chce zmienic mojego leciwego brauna...
wybor miedzy Philips Sonicare HX6972/10 a Braun Oral-B Triumph IQ 5000? Bez sesu - nawet szczoteczki bez strefy juz nie potrafie kupic  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

cherry

katgoli  :beer:, po pierwszych 2 myciach jestem zadowolona - odrazu czuje roznice :-) mam tez tego smartguide wiec mi pokazuje ile sekund kazda cwierc szczeki myc.

Dragonfly patrz w internecie na ceny - amazon.com ma ceny okolo 30-nawet do 50%
ponizej sklepowych. Ja ogladalam w dm (mieli tylko starsze modele Brauna), Kaufhof, Media Markt i jeszcze inny sklep z art.elektronicznymi. Ja kupilam szczoteczke prawie za polowe ceny, ktora mial Kaufhof i Media Markt. Tej drugiej podaniej szczoteczki nie znam, warto tez
porownac ceny koncowek (szczoteczek). Te do brauna (precision clen, sensitiv, pro-Bright, micropulse) kosztuja przez internet ok. 3-5 € za sztuke.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 30 Sie 2010, 15:39:20"Jedyna na rynku szczoteczka elektryczna z systemem czyszczącym w trzech wymiarach, "
genialne sa te opisy Cheesy wynika z nich, ze ja myje zeby tylko w 2D Cheesy czuje sie kartka Cheesy

ale to nie mam ja 3d? taka orala vitality cos tam? o matko.... czytam dalej... no to ich jest mnostwo i kazda pulsuje, albo oscyluje, albo i to i to, albo ma 3 tryby, albo cos tam.... no to poleglam Cheesy jakbym chciala wymienic, to nie wiem na jaka Cheesy


przepraszam, bo myślałam, że to wątek o szczoteczkach, ale opis raczej wskazywałby na wibratory lol lol lol

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: effik w 07 Paź 2010, 11:17:43ale opis raczej wskazywałby na wibratory LOL LOL LOL
wibratory raczej nie czyszcza ;) chociaz kto wie? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


effik

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 07 Paź 2010, 10:24:56
wibratory raczej nie czyszcza ;) chociaz kto wie? :D

ale ruchy, ruchy :D
myślisz, że nie wymiatają? lol

evelka

Z tego co pamiętam to jakiś czas temu czytałam artykuł o gadżetach erotycznych, opisywali tam końcówkę która pasowała o ile pamiętam do Oral B i w całości służyło to jako wibrator więc kto wie  :rotfl:

effik

Cytat: evelka w 07 Paź 2010, 12:51:43
Z tego co pamiętam to jakiś czas temu czytałam artykuł o gadżetach erotycznych, opisywali tam końcówkę która pasowała o ile pamiętam do Oral B i w całości służyło to jako wibrator więc kto wie  :rotfl:

ano właśnie - bo ja kiedyś widziałam, że moi znajomi (małżeństwo) mają jeden korpus szczoteczki i dwie wymienne końcówki ;) może więc korpus ma też inne zastosowania ;)
na przykład można by doczepić obrotowy nóż do pizzy albo co :D