Elektryczna szczoteczka do zebow - uzywacie, jakie marki polecacie?

Zaczęty przez cherry, 29 Sie 2010, 21:36:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cherry

Kilka lat temu juz uzywalam elektrycznej, pozniej znow przeszlam na zwykla.
Od jakiegos czasu zauwazam, ze po profesjonalnym czyszczeniu u dentysty (airflow) szybciej niz zwykle   :zly: robia mi sie jakies przebarwienia (z kawy), a uzywam i nitki i plynow do plukania. Troche eskperymentowalam z pastami do zebow, ale podono lepsze efekty przy uzywaniu szczoteczki elektryczniej. A moze ktoraj odryla paste cud  ;)
Znacie jakies szczoteczki godne polecienia, na co zwracac uwage przy zakupie?
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

po piaskowaniu mozna wypolerowac zeby dodatkowo w gabinecie stomatologicznym, jednak jesli stosuje sie do zalecen pozabiegowych osady nie powinnny sie gromadzic w wiekszej ilosci

tachogti

Braun Oral B flexcostam, uzywam od lat i jestem b. zadowolona :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: abkasia w 29 Sie 2010, 22:39:53po piaskowaniu mozna wypolerowac zeby dodatkowo w gabinecie stomatologicznym, jednak jesli stosuje sie do zalecen pozabiegowych osady nie powinnny sie gromadzic w wiekszej ilosci
ja sie nie zgodze ;D pierwszy raz czyscilam kamien ze 2 lata temu - wczesniej nigdy i mialam jakis tam poziom kamienia - teraz ten sam poziom potrafi narosnac w rok ;) to jak to tak ? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 29 Sie 2010, 22:07:43
ja sie nie zgodze ;D pierwszy raz czyscilam kamien ze 2 lata temu - wczesniej nigdy i mialam jakis tam poziom kamienia - teraz ten sam poziom potrafi narosnac w rok ;) to jak to tak ? :>
czyli sie za mna jednak zgadzasz... ;)
ale nawet o tym nei wiesz :D

warunkiem nieosadzania sie kamienia jest prawidlowo wykonany skaling(pod odpowiednim katem musi pracowac scler) plus dokladne wypolerowanie zeba...
inaczej zab jest tak jakby porysowany i kamien szybciej sie osadza... ;)

i nie mylmy osadu z kamieniem.... to sa 2 rozne rzeczy ;D
i skalingu z piaskowaniem... ;)

cherry

Cytat: abkasia w 29 Sie 2010, 22:39:53po piaskowaniu mozna wypolerowac zeby dodatkowo w gabinecie stomatologicznym, jednak jesli stosuje sie do zalecen pozabiegowych osady nie powinnny sie gromadzic w wiekszej ilosci
polerowanie bylo,ale zalecen pozabiegowych jakis specjalnych nie...a moglabys jakies przytoczyc...


Dodany tekst: 29 Sie 2010, 21:21:51

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 29 Sie 2010, 23:07:43pierwszy raz czyscilam kamien ze 2 lata temu - wczesniej nigdy i mialam jakis tam poziom kamienia - teraz ten sam poziom potrafi narosnac w rok wink to jak to tak ? :>
zwierzak, jak mam podobne wrazenie (pierwszy raz robilam jakies 3 lata tamu), ze teraz kamien mi szybciej "rosinie"...to mi mniej przeszkadza (nie widac ;) )...ale osad czy przebarwienie mnie denerwuja.

Dodany tekst: 29 Sie 2010, 22:22:48

Cytat: abkasia w 29 Sie 2010, 23:15:46i skalingu z piaskowaniem...
a co to ten skaling? :blush:
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: abkasia w 29 Sie 2010, 23:15:46i nie mylmy osadu z kamieniem.... to sa 2 rozne rzeczy Grin
i skalingu z piaskowaniem... wink
ja mam takie cos co podobnie wyglada ;P a mialam hmmm chyba piaskowanie ;) szuszczylo i lecialo mi w nos i oczy woda z ziarnkami ;D to co teraz mam robic? :> skaling czy piaskowanie, czy co ? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 29 Sie 2010, 23:08:06
ja mam takie cos co podobnie wyglada ;P a mialam hmmm chyba piaskowanie ;) szuszczylo i lecialo mi w nos i oczy woda z ziarnkami ;D to co teraz mam robic? :> skaling czy piaskowanie, czy co ? :>
a co to ja jestem internetowa pomoc stomatologiczna???? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: ja nie moge leczyc nie widzac pacj.. :D
takie rzeczy to tylko w erze... :mocking: :mocking: :mocking: :mocking:

zwierzatko_mojej_mamy

no nie leczyc :D ale powiedziec co na usuwanie kamienia jest najlepsze, zeby za pol roku nie przyroslo ;D to ja se zapisze i potem powiem w gabiecie co chce ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 29 Sie 2010, 23:45:15
no nie leczyc :D ale powiedziec co na usuwanie kamienia jest najlepsze, zeby za pol roku nie przyroslo ;D to ja se zapisze i potem powiem w gabiecie co chce ;D
ale ja nie wiem, czy ty masz osad, czy kamien.. nie widzialm, wiec moge tylko przypuszczac... ;D

Dodany tekst: 29 Sie 2010, 23:50:01

na usuniecie kamienia jest scaling.. na usuniecie osadow jest piaskowanie... ;D

cherry

abkasia dzieki  :beer:
na to wychodzi, ze mialam jedno i drugie

Cytat: abkasia w 30 Sie 2010, 00:38:33a co to ja jestem internetowa pomoc stomatologiczna?Huh? rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl ja nie moge leczyc nie widzac pacj.. Cheesy
hi..hi...przez webcam ci szczeke pokarze  :rotfl: stomatologie remote
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

O, ja właśnie chce sobie kupić szczoteczkę elektryczną ;)

Na coś powinnam zwrócić uwagę?
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma


justynaaaa2

Cytat: szelma w 30 Sie 2010, 13:20:55
Ja mam Oral B Vitality i jestem bardzo zadowolona, o.
mam tą samą  :beer:
długo używałam ale jakoś od kiedy mam aparat przeszłam na zwykłą szczotkę (nawet nie wiem czemu ;D), ale pewnie wrócę do elektrycznej niebawem :) kiedyś jak używałam przez dłuuuugi czas to widziałam różnicę między zębami mytymi zwykłą szczotką a elektryczną :)

szelma

Ja od razu czuję różnicę - po elektrycznej mam wrażenie, że są czystsze. Nie lubię myć normalną już :D.

Dodany tekst: 30 Sie 2010, 14:25:27

Cytat: golinda w 30 Sie 2010, 15:24:15szczoteczki 3D są chyba lepsze, bo masują dziąsła i dokładniej myją

Tak, 10D, bo od razu wiążą buty, golą nogi i robią obiad.

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Światła na miarę światłości porady. Zawsze jest coś lepszego, a tutaj różnica w cenie między podstawową Oral B Vitality a szczoteczką 3D jest spora - najtańsza 3D, jaką widziałam, kosztowała prawie 3x więcej. A to - mym mało światłym zdaniem - robi jednak różnicę.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: suegro w 30 Sie 2010, 15:27:21Wspaniała rada Cheesy
dziekuje :D polecam sie na przyszlosc :D

znalazlam na necie opis do tych 3d:
"Jedyna na rynku szczoteczka elektryczna z systemem czyszczącym w trzech wymiarach, "
genialne sa te opisy :D wynika z nich, ze ja myje zeby tylko w 2D :D czuje sie kartka :D

ale to nie mam ja 3d? taka orala vitality cos tam? o matko.... czytam dalej... no to ich jest mnostwo i kazda pulsuje, albo oscyluje, albo i to i to, albo ma 3 tryby, albo cos tam.... no to poleglam :D jakbym chciala wymienic, to nie wiem na jaka :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 30 Sie 2010, 15:39:20jakbym chciala wymienic, to nie wiem na jaka

No to mówię - szukaj 10D, to wszystko za Cię załatwi :D.

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 30 Sie 2010, 15:39:20no to ich jest mnostwo i kazda pulsuje, albo oscyluje, albo i to i to, albo ma 3 tryby, albo cos tam....
czy na pewno czytasz opisy szczoteczek?  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

golinda ale to jest ktora? bo sa bardziej wypasione chyba nawet i maja rozne ruchy, a nie pisze na nich 3d ;) jakie ruchy ma to 3d? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl