spanie od razu w swoim pokoju

Zaczęty przez elizapj, 29 Sie 2010, 13:17:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OlaFasola

Mikołaj śpi u siebie w pokoju ok 4 miesiąca. Nie było z przeniesieniem problemów. Wydaje się, że nie zrobiło mu to różnicy. Wcześniej spał w gondoli koło naszego łóżka, bo tak było mi znacznie wygodniej wstawać do niego w nocy.
Ale do dziś, kiedy budzi się rano to ląduje u nas w łóżku i razem w 3 dosypiamy jeszcze godzinę, czasem dwie. Ja bardzo lubię, kiedy śpi z nami, nigdy mi to nie przeszkadzało. Teraz zdarza mi się iść z min na popołudniową drzemkę i usypiamy razem przytuleni.

jestynka

Filip śpi z nami w pokoju w swoim łóżeczku,ale dlatego że mamy jeden pokój.
Na początku spał z nami w łożku bo mi się nie chciało go z łożeczka wyciągać. Nie wyobrasżam sobie,żeby prze4z pierwsze pół roku spała w innym pokoju, noc bym spędzała na chodzeniu po mieszkaniu. Fiilp wstawał co1,5-2 godz.
Lubilismy bardzo spać z fiilipem dopoki nie zaczął być mobilny. spaliśmy spokojnie, nie baliśmy się,że go przygnieciemy itp. Pofdobnie jak u nionczki ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

#27
u mnie Michał spał ze mną/z nami.
na początku było mi wygodniej
a poza tym lubię go "czuć" obok siebie. Maluchy mają taki cudny zapach.
i co ciekawe - Michał śpi dłużej jak śpi obok kogoś, a obok mamy to już zupełnie.
Ze mną potrafi spać do 8.30. (jak był młodszy to i do 11 :)) przy K. się budzi max o 7, najczęściej 6 - 6.30 :D Tatusiowi się urlop udał lol

OlaFasola

Cytat: zuzia w 31 Sie 2010, 12:10:07Michał śpi dłużej jak śpi obok kogoś, a obok mamy to już zupełnie.
U nas jest to samo, jak idzie na drzemkę po południu sam to śpi pół godziny, jak ze mną to dwa razy dłużej

zuzia

Cytat: OlaFasola w 31 Sie 2010, 11:12:20
U nas jest to samo, jak idzie na drzemkę po południu sam to śpi pół godziny, jak ze mną to dwa razy dłużej

ja kiedyś, padnięta, poszłam z nim na tą drzemkę, zazwyczaj ok. 40 minut. Spalismy 2,5 h :D

jestynka

u nas przy P. Filip śpi długo. Przy mnie nie, jak z nimw wyjechałam i spaliśmy razem to wstawał o 4-30-5.30. łaczę się w bólu z zuzi K. i proszę się z niego nie śmiać :D ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: jestynka w 31 Sie 2010, 11:34:25
u nas przy P. Filip śpi długo. Przy mnie nie, jak z nimw wyjechałam i spaliśmy razem to wstawał o 4-30-5.30. łaczę się w bólu z zuzi K. i proszę się z niego nie śmiać :D ;)
ja się śmieję bo on do tej pory nie doceniał tego, że nie musi wstawać do M.

ishka82

Dominika została przeniesiona do swojego pokoiku chwile przed skończeniem 6 miesiąca :) Obyło sie bez problemów. Z jej spaniem jest różnie, czasem śpi całą noc, czasem budzi się nawet kilka razy. Chyba ładniej spała jak była młodsza ;) Chociaż oczywiście na początku budziła się najczęściej co 2-3 godziny na jedzenie. Ja uważam, ze okolica 6 miesiąca, jeśli dziecko w miarę ładnie śpi w nocy, to optymalna pora na przenosiny. Wcześniej bym się nie zdecydowała. Na samym początku musiałam ją widzieć i słyszeć jak sama się przebudzałam, później jak ja już tak nie panikowałam, to ona ulewała okropnie i tez musiałam mieć pewność, ze usłyszę jak coś się będzie działo. Z czasem jednak poczułam, że obie się nawzajem budzimy w nocy...ona mnie jak się kręci, czy gada do zabawek, szczególnie nad ranem, a ja ją jak się wieczorem kręciłam po pokoju, czy wstawałam w nocy do łazienki. Teraz wysypiam się zdecydowanie lepiej, nawet jeśli są jakieś pobudki w nocy.

martullek

Cytat: OlaFasola w 31 Sie 2010, 11:12:20
U nas jest to samo, jak idzie na drzemkę po południu sam to śpi pół godziny, jak ze mną to dwa razy dłużej


u nas jest tak samo  :highfive:

elve

ooo o tym aspekcie zapomniałam, zdecydowanie Ania śpi lepiej ze mną (czy z tatą)
a jak jest chora albo ząbkuje to automatycznie ląduje ze mną w łóżku

jestynka

Cytat: zuzia w 31 Sie 2010, 12:13:25
ja się śmieję bo on do tej pory nie doceniał tego, że nie musi wstawać do M.
zuzia wiem, wiem. bo jak P. przestał doceniac to powiedziałam,że w sobotę rano on ma dyżur i się bardzo ucieszyłam jak Filip wstał o 4.30 :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login