Projekt domu

Zaczęty przez aga1322, 19 Sie 2010, 15:27:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

aga1322 to jest dom parterowy, z mozliwoscia adaptacji poddasza, wiec inny niz wy chcecie
http://www.dobredomy.pl/projekt/idyllaII
wyrzucilismy toalete z jadalni (architekt chyba to dorysował po pijaku ;) ), w miejsciu pom. gosp mamy zejscie do piwnicy (pralnia, kotłownia+dwa pomieszczenia), nie mamy tej lazienki przy sypialni, tylko są dwie ogolnodostepne (zamienione miejscami), na górze z tego duzego pokoju zrobilimy dwa małe, na przeciw schodów jest duza garderoba, z mozliwoscia zrobienia kiedys łazienki

aga1322

gnieszka

inkageo

Zwierzu ściągnij, bo ja nie umiem z tej strony pobrać..
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magoo

ja sie nie znam wcale i dlatego jedyna moja uwaga to to, ze nie bardzo widzi mi sie pralnia na piętrze, bala bym sie, ze w razie czego zaleje i gore i dol
(ale to taka uwaga na podstawie wlasnych doswiadczen ;) )

zwierzatko_mojej_mamy

mi sie nie podoba pralnia na pietrze, bo w sumie po co tracic plac? :> pralke chyba do rade wstawic na dol i puszczac na noc nie budzac sie przy wirowaniu w sypialni ;) a na gorze druga garderoba.... gabinet....  pokoj na buty.... pokoj na kota....  :dreaming: :dreaming: :dreaming: miliony opcji :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

#31
Ja tez nie rozumiem pralni na gorze. Dla mnie pralnia to czesc zaplecza gospodarczego, jak garaz, spizarnia, etc. A gora jest domowa i intymna.

A tak poza tym to bardzo fajny projekt. Tak jak lubie, kwadratowato i logicznie.

Dodany tekst: 25 Sie 2010, 16:16:21

Cytat: aga1322 w 19 Sie 2010, 19:47:56drzwi suwane duże między kuchnią i łazienką


a po co????
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

#32
Dla mnie pralnia na górze jest ok, bo to takie przedłużenie garderoby. Na górze się ubieram/rozbieram, więc wrzucam tam brudne rzeczy i jest pod ręką, można tam prasować, nie muszę nosić prania po schodach z dołu na górę do garderoby ;) A gabinet/biuro na górze to złe rozwiązanie, bo dziwnie przyjmować kogoś w części intymnej, mieszkalnej domu. Chyba, że ma to być pokój tylko do użytku "domowego". Taki gabinet na dole może też pełnić funkcję sypialni dla gości, nikt się wtedy po górze nie kręci ;)

Dodany tekst: 25 Sie 2010, 16:52:17

Nam bardzo brakuje takiego dodatkowego pokoju na gabinet/awaryjną sypialnię na dole..
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: inkageo w 25 Sie 2010, 17:51:14Na górze się ubieram/rozbieram, więc wrzucam tam brudne rzeczy i jest pod ręką,
mozna zaprojektowac zsyp na ciuchy prosto z lazienki na gorze do pralni na dole :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

pralnia na górze to nie jest glupi pomysl, moi rodzice tak maja, nie narzekaja. po dole nie chodza z brudnymi rzeczami, nie slychac pralki.
teraz jest juz duzo lepiej :)

nionczka

Cytat: inkageo w 25 Sie 2010, 17:51:14A gabinet/biuro na górze to złe rozwiązanie, bo dziwnie przyjmować kogoś w części intymnej, mieszkalnej domu. Chyba, że ma to być pokój tylko do użytku "domowego".


No tak. Zgadzam sie calkowicie. Gabinet, do ktorego moze byc ktos obcy przyjety tylko na dole.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aga1322

#36
To może pralnię przerobię na garderobę, bo taką dużą chciałam.

Dodany tekst: 25 Sie 2010, 20:31:21

Pokój nr 1 nie za bradzo w prostokącie?
gnieszka

inkageo

A wtedy pralka gdzie? W zasadzie funkcję pralni i garderoby można połączyć w jednym pomieszczeniu chyba, a na górze w tej małej garderobie przy sypialni może się łazienka zmieści?
Imagine there is no hate

mayagaramond

#38
tez sie nie znam, ale dalabym drzwi miedzy sypialnia i lazienka.

Na pietrze przedpokoj jest strasznie duzy - ponad 14 m² - zmieniejszylabym go.

Dodany tekst: 25 Sie 2010, 20:42:21

Cytat: aga1322 w 25 Sie 2010, 21:29:54To może pralnię przerobię na garderobę, bo taką dużą chciałam.


ale wtedy nie bedziesz miala garderoby przy sypialni.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

#39
mala i nieustawna garderoba. Ja bym przesunela sciane od garderoby w kierunku
pokoju nr 6 zrównując scianke z granica komia -w prawo o te zaznaczone 16.a scianke dzielaca garderobe i pokoj nr 1 przesunelabym w kierunku garderoby zeby komin nie tworzył wneki . chodzi o to ze tam nie ustawisz zadnej szafy- na prostej scianie jedynej masz drzwi wejsciowe od sypialni .Najlepiej byloby sypialnie zrobic w pokoju nr 1 i to z niego zrobic wejscie do garderoby-masz wtedy jedna dluga sciane bez skosow . 

Dodany tekst: 25 Sie 2010, 21:41:02

ta 2 garderoba to tez skosy same ................ lepiej sobie w ogole ich nie robic jak szafy maja byc pod skosami .

zwierzatko_mojej_mamy

ale w garderobach sie stawia szafy? czy polki otwarte? bo ja bym duzo oddala za garderobe prawie 4 metry na 2,1 nawet pod skosami ;) otwor drzwiowy zrobic posrodku, drzwi przesuwne i po prawej tez sie zmieszcza poly az po sufit, nie tylko po lewej od wejscia do garderoby ;) a nawet i na sciankach od sypialni ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Sie 2010, 23:36:07ale w garderobach sie stawia szafy? czy polki otwarte?

to jak kto woli. Ja mam polki otwarte i kartony, pudla i pokrowce. Ale sa tez tacy, ktorzy zabudowuja garderobe szafami z drzwiami. Ja bym tak nie robila. Jak szafa zamknieta to juz nie potrzeba osobnego pokoju moim zdaniem. A w garderobie nie ma potrzeby zamykania. Poza tym drzwi sa drogie :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: nionczka w 26 Sie 2010, 10:45:21Jak szafa zamknieta to juz nie potrzeba osobnego pokoju moim zdaniem. A w garderobie nie ma potrzeby zamykania. Poza tym drzwi sa drogie :-)
no ja tez tak uwazam ;) mysle, ze w takiej garderobie bez drzwi to duzo sie miesci i bardziej sie wykorzysta przestrzen, bo nie trzeba uwazac na miejsce potrzebne do otwierania drzwi ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

mnie sie marzy garderoba z rurkami i wieszakami - jak najmniej półek

nie trzeba mi tez szaf wystarcza same drązki - choc z drugiej strony jak mozna zasunąć drzwi to wtedy ciuchy sie mniej kurzą - mam na mysli ciuchy, ktore uzywa się sezonowo ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 26 Sie 2010, 10:46:36bo nie trzeba uwazac na miejsce potrzebne do otwierania drzwi wink
ale zamiast otwierane do pokoju mozna zrobić suwane :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: salsa w 26 Sie 2010, 10:48:18ale zamiast otwierane do pokoju mozna zrobić suwane Smiley
do pokoju to juz dawno napisalam, zeby zrobic suwane - nie czyta osoba :D ale mowie o drzwiach szafowych dodatkowych w juz zadrzwionej garderobie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

cherry

mi pomysl pralni na gorze tez sie podoba. Co do zalania i tak wszystkie nowe pralki maja "aqua stop"
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Ja mam malenka garderobe i na dodatek trojakatna, ale miesici sie tam bardzo duzo. nie ma porownania z duzymi szafami. I wlasnie mam wrazenie, ze dlatego, ze nie ma drzwi i da sie tam wiecej upchnac. Ale do garderoby drzwi mam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Gdybym teraz urządzała garderobę, to chciałabym mieć w niej jedną zamykaną szafę plus drążki/półki otwarte. W tej chwili mam małą garderobę na dole, z otwartą szafą, czyli taką bez drzwi, wiszą tam kurtki/płaszcze i wszystko strasznie się kurzy. Latem zimowe rzeczy są w pokrowcach, ale przez pół roku i tak wiszą luzem i jest na nich kurz. Szafa na bieliznę i rzeczy rzadziej noszone. Te które się pierze co tydzień/dwa mogą wisieć na wierzchu :)
Imagine there is no hate

salsa

#49
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 26 Sie 2010, 09:49:08
do pokoju to juz dawno napisalam, zeby zrobic suwane - nie czyta osoba :D ale mowie o drzwiach szafowych dodatkowych w juz zadrzwionej garderobie ;)
ale mnie nie chodzi o drzwi wejsciowe do pokoju
tylko drzwi szafowe otwierane "do pokoju"
:D :D :D

zeby zamiast takich zrobić suwane

Dodany tekst: 26 Sie 2010, 10:01:56

Cytat: inkageo w 26 Sie 2010, 10:00:30
Gdybym teraz urządzała garderobę, to chciałabym mieć w niej jedną zamykaną szafę plus drążki/półki otwarte. W tej chwili mam małą garderobę na dole, z otwartą szafą, czyli taką bez drzwi, wiszą tam kurtki/płaszcze i wszystko strasznie się kurzy. Latem zimowe rzeczy są w pokrowcach, ale przez pół roku i tak wiszą luzem i jest na nich kurz. Szafa na bieliznę i rzeczy rzadziej noszone. Te które się pierze co tydzień/dwa mogą wisieć na wierzchu :)

zgadzam sie z tym :)
tez mam taka wizje garderoby - czyli drążki + zamykana szafa na ciuchy sezonowe :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)