Wołowina z brokułami i masłem orzechowym

Zaczęty przez didi_loczek, 15 Sie 2010, 16:03:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

didi_loczek

Oryginalny przepis pochodzi z dodatku do Gazety Wyborczej "chińszczyzna" czy coś takiego ;)

Składniki: 1/2 kg polędwicy wołowej, 1/2 łyżeczki soli, 1/2 łyżeczki świeżo zmielonego pieprzu, 3 łyżeczki oleju, 2 roztarte ząbki czosnku, 25 dag mrożonych brokułów, 25 dag mrożonej marchewki, 3/4 szklanki wody, 1/4 szklanki masła orzechowego (z orzeszków ziemnych).

Wykonanie: Pokrój mięso w cieniutkie plastry w poprzek włókien. Oprósz 1/4 łyżeczki soli i taką samą ilością pieprzu. Na patelni rozgrzej 2 łyżeczki oleju, włóż mięso, smaż 2-3 minuty. Mięso zdejmij z patelni, zabezpiecz przed wystygnięciem (możesz włożyć je do ciepłego piekarnika). Na tej samej patelni rozgrzej pozostały olej, dodaj czosnek. Smaż 60 sekund aż zacznie pachnieć. Dodaj mrożone warzywa, podlej 1/4 szklanki wody  oraz resztę soli i pieprzu. Przykryj i duś 3 minuty, od czasu do czasu mieszając. W tym czasie rozgrzej w rondelku masło orzechowe i 1/2 szklanki wody,wlej na patelnię z warzywami. Włóż mięso, gotuj jeszcze 2 minuty. Ciągle mieszaj aby wszystkie składniki były cały czas pokryte sosem.


Ja robię trochę inaczej. Smażę mocno mięso, dodaję czosnek i mała cebulkę. Przesmażam razem, przekładam do garnka, podlewam wodą i duszę aż mięso będzie miękkie. Przyprawiam solą, pieprzem i ostrą papryką (dużo!!!). Zagęszczam masłem orzechowym, daję "na oko" po trochę aż konsystencja będzie odpowiednia.  W osobnym garnku gotuję brokuła i marchewkę (czasem mrożone, czasem świeże) i mieszam z mięsem tuż przed podaniem. Dobrze smakuje do ryżu :)

mobka



magoo

hmm  :knuje:
intrygujacy przepis
bede musiala sprobowac

effik

o kochaaaana, poezja :D ja mam przepis na kurczaka z orzeszkami ziemnymi, wersja z masłem orzechowym też jest :D

mobka

Cytat: mobka w 15 Sie 2010, 16:11:46
Na pewno kiedys sprobuje :D

O jeszcze nie probowalam, moze teraz mi sie uda :D