Stroj na rozmowe kwalifikacyjna

Zaczęty przez nionczka, 04 Sie 2010, 14:22:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Jak sie ubieracie na rozmowy o prace? Co polecacie? Szczegolnie interesuja mnie wskazówki od i dla osob, ktore nie maja dobrej figury, szafy strojów biurowych ani zakupów w planach.
Mam z tym ogromny problem. Nie dosc, ze przez lata nie chodzilam na rozmowy to jeszcze nie wiem jak tu wypada sie ubrac.
Generalnie widze, ze troche sie sytuacja wyluzowala porównujac z poczatkiem lat 2000, ale sama nie wiem.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Ja chodze w spodniach garniturowych ogolenie mowiac, bluzce koszulowej i sweterku lub marynarce. Spodnie posiadam czarne i ciemnobrazowe, koszula zazwyczaj stonowana jakas - biala, szara, do tego czarny, brazowy, grafitowy sweterek. Marynarke mam tylko czarna ;) Ale ja bylam w zyciu na 2 rozmowach (w powaznych, duzych firmach), znaczy sie w dwoch firmach, lacznie na 4 rozmowach - raz 3 etapy, raz 1.

mayagaramond

#2
To chyba zalezy od tego, gdzie biegasz sie o prace - banki, firmy consultingowe, prawnicze wymagaja pewnie konserwatywnego stroju - ciemny kostium albo garnitur, jasna koszulowa bluzka. Malo bizuterii, dobry zegarek, porzadna (!) torba.

Poniewaz na takich rozmowach na razie nie bylam to podchodze do tematu troche luzniej - w czwartek mialam na sobie - szara spodnice, do tego fioletowa drukowana bluzke (jak na focie), szara marynarke, czarne szpilki i szara skorzana torbe. Rajstop - niet ;D

Na inne zakladalam np. szara sukienke i marynarke, albo czarne spodnie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sonja

#3
Ja chodzę (ta całe dwa razy byłam lol) w kostiumach - wąskiej ołówkowej spódnicy i żakiecie (z krótkim rękawem, bo ciepło było) przepasanym paskiem. Do tego buty na wysokich obcasach, bo dzięki nim wyglądam ciut poważniej, no i wyżej ;) Włosy związane, z biżuterii perły. Bez makijazu. Bo nie umiem.

Ps żakiet kupiłam specjalnie.

Chcialam sukienkę, maksymalnie prostą, ale nie znalazłam.

szelma

Hmmm, raz byłam w brązowych w miarę elgeanckich spodniach, białej bluzce, brązowym sweterku, czarnej marynarce (bo zimno było). A jeszcze kiedyś w tiulowej spódnicy, białej bluzce, szarym sweterku. Dredy w kok. Perły, odpowiedni zegarek. I jakoś poszło ;).

mayagaramond

#5
Cytat: sonja w 04 Sie 2010, 21:09:06Chcialam sukienkę, maksymalnie prostą, ale nie znalazłam.


nie uwierzysz, ale moja dyzurna sukienka na rozmowy jest z h&m ;D

O ta ( tu wydanie wieczorowe ;) )
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sonja

mayagaramond ależ ja szukałam właśnie w h&m i reserved :D nie zamierzałam wydać więcej niż 150 złotych, na ciuch którego użycie może się zakończyć niepowodzeniem.

ładna ta sukienka :)

mayagaramond

Cytat: sonja w 04 Sie 2010, 21:31:15
mayagaramond ależ ja szukałam właśnie w h&m i reserved :D nie zamierzałam wydać więcej niż 150 złotych, na ciuch którego użycie może się zakończyć niepowodzeniem.

ładna ta sukienka :)

ta kiecka byla tania, kosztowala chyba 40€ albo 50€, nie pamietam, kupilam ja w dwa lata temu.

Ale na garnitur wydalam kupe kasy - mialam go na egzaminie ustnym i na rozmowe. Cale dwa razy ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Dzieki dziewczyny! Fajnie jest bo widze, ze mozna sie ubrac calkiem normalnie i nawet dostac prace. Ja mam watpliwosci bo mam troche kolorowych ubran. Mam jeden aksamitny zakiet, ale w szczypiorkowym odcieniu zieleni. Lacze go z brazami i kremowym plus stara piekna broszka z wazka. I uwazam, ze wygladam fajnie, ale w sumie nie wiem.

Innym razem bylam w welenkowej sukience czarnej prostej z Zary z biala lamówka (bylam w niej na spotkaniu w Tarasach kiedy byla Maya). Do tego borodowy kardigan, czarne matowe rajstopy i bordowe lakierki.

No i nie wiedzialam czy to nie za codziennie jest.

A osoby, ktore ze mna rozmawialy byly w dzinsach! wiem, ze one moga, ale zawsze to pocieszajace!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

nionczka o własnie! miałam Ci napisać, że w tamtej sukience wyglądałaś super! Z klasą i elegancko :)

nionczka

Cytat: sonja w 04 Sie 2010, 22:10:26
nionczka o własnie! miałam Ci napisać, że w tamtej sukience wyglądałaś super! Z klasą i elegancko :)

Wielbie Cie! Tylko, zeby teraz nikt mnie nie zaprosil na rozmowe bo za goraco by mi bylo.

Mam jeszcze kilka nowych ubran na cieple dni, sprobuje zrobic zdjecie i powiecie mi czy sie nadaje czy nie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

adrianna79

a do jakiego typu firmy idziesz na rozmowe? ogolnie sprobuj dobrac cos o czym pisala wczesniej maya. ja wiem ze czas sie zmienily, ale wedlug mnie warto ubrac garnitur - nie wazne czy ze spodnica czy spodniami. h&m ma nawet sporty wybor w normalnych cenach.

mayagaramond

#12
Cytat: adrianna79 w 05 Sie 2010, 00:51:49h&m ma nawet sporty wybor w normalnych cenach.


to prawda, ale mi np. nich marynarki zupelnie nie leza. A kiepsko ukladajaca sie marynarka to tragedia.

Wydaje mi sie, ze potrzebny ci na pewno jeden kostium/garnitur, w razie gdybys miala rozmowe np. firmie consultingowej.

Kostium nie musi byc nudny, tu kilka propozycji (drogich, co prawda, ale w PL moglabys za niewielkie pieniadze uszyc):

http://www.net-a-porter.com/product/80156

http://www.net-a-porter.com/product/96606

http://www.net-a-porter.com/product/100782
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

#13
Cytat: adrianna79 w 04 Sie 2010, 23:51:49
a do jakiego typu firmy idziesz na rozmowe? ogolnie sprobuj dobrac cos o czym pisala wczesniej maya. ja wiem ze czas sie zmienily, ale wedlug mnie warto ubrac garnitur - nie wazne czy ze spodnica czy spodniami. h&m ma nawet sporty wybor w normalnych cenach.

Raczej chodze do bardzo wyluzowanych firm, agencje interaktywne, reklamowe, monitoring mediów. Ale jak sie trafi jakas "powazna" firma to chcialabym jakos lepiej sie ubarc.
na garnitur jednak sie nei nastawiam bo nie mam odpowiedniej figury, czulabym sie przebrana a nie ubrana i najprawdopodobniej nigdy wiecej bym go nie zalozyla.

Dodany tekst: czw, 5 sie 2010, 13:10:13

Mam jeszcze takie dwie bluzki. Myslicie, ze sie nadaja na rozmowy? Do czarnych waskich spodni z Zary:

Przepraszam za jakosc zdjec. Same widzicie w jakich warunkach robione ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

Moim zdaniem te bluzki są trochę zbyt casual.
(ta popielata - dobrze kolor widzę? - podoba mi się )

Ja preferuję taki styl:
Może dłuższy rękaw bluzki akurat tu:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


A jak wróce z kolejnej rozmowy to powiem co dziś panie prezentowały :)

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

#15
Cytat: suegro w 05 Sie 2010, 15:27:19(ta popielata - dobrze kolor widzę? - podoba mi się )

Popielata w rzeczywistosci jest brudnym seledynowym, takim spranym turkusem. Na zywo prezentuje sie lepiej bo ma domieszke jedwabiu. Ale chyba masz racje Su, ze  nie za bardzo na rozmowe.
Te twoje propozycje za to sa dla lasek z plaskim brzuchem, waskim biodrem, etc.
Mi sie starsznie podobala sukienka, ktora mialas w Stanach, taka szara czy cos. Nie pamietam nawet, ale pamietam, ze mi sie podobala.

Dodany tekst: 05 Sie 2010, 14:58:31

Mam jeszcze taka kiecke. Znalazlam u mamy. Nalezala do mojej siostry kiedy pracowala w firmie farmaceutycznej i musiala chadzac na bankiety z doktorstwem. Da sie z niej cos zrobic? Oporcz tego, ze powinnam czyms ramiona przykryc i zmienic wyraz twarzy?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: nionczka w 05 Sie 2010, 15:33:05Da sie z niej cos zrobic?


powieksz dekolt. Na rozmowe mozesz albo zalozyc marynarke albo kardigan i omotac sie paskiem.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

suegro

#17
nionczka ta? kupiłam ją w solarze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



Dodany tekst: 05 Sie 2010, 15:08:53

Cytat: nionczka w 05 Sie 2010, 15:33:05Da sie z niej cos zrobic? Oporcz tego, ze powinnam czyms ramiona przykryc i zmienic wyraz twarzy?

Ta jest w porządku.
Jaki ma kolor i jaki to materiał?
Pasek, biżu i bardzo w porządku.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: suegro w 05 Sie 2010, 16:06:58nionczka ta? kupiłam ją w solarze.

Tak ta! Pomyslalam sobie: ubrana pracowo a mi sie podoba. Nie czulabym sie przebrana w takim stroju.


Cytat: suegro w 05 Sie 2010, 16:06:58Jaki ma kolor i jaki to materiał?Pasek, biżu i bardzo w porządku.

material to chyba bistor jakis. Czarny, nie swieci sie, ale jest taki elegantszy niz bawelna. Trzyma fason.

Bizu to moge sznurek turkusów glownie :-)

pasek? ona jest odcieta pod biutem a potem wcieta w taliii. To gdzie pasek? W talii?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

Cytat: nionczka w 05 Sie 2010, 15:14:42
Tak ta! Pomyslalam sobie: ubrana pracowo a mi sie podoba. Nie czulabym sie przebrana w takim stroju.

Bardzo ją lubię, nawet mam ją dziś na sobie.
Prześlę Ci na PWjeszcze jedno zdjęcie w niej :)

Cytat: nionczka w 05 Sie 2010, 15:14:42
material to chyba bistor jakis. Czarny, nie swieci sie, ale jest taki elegantszy niz bawelna. Trzyma fason.

Bizu to moge sznurek turkusów glownie :-)

pasek? ona jest odcieta pod biutem a potem wcieta w taliii. To gdzie pasek? W talii?


A rzeczywiście, tam jest odcięcie.

Zawsze można taki gruby pas przewiązać.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malybob

Ladnie w tej sukience , Nionczka :)

nionczka

Dzieki dziewczyny! Miejmy nadzieje, ze ktos mnie na jakas rozmowe zaprosi.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

doskonaly watek, nionczka, skorzystam na bank!

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

damka

ja na rozmowy  z reguły chodze w klasycznym czarnym garniturze, ale za to z jakąś mniej biurową koszulą, ale ja w ogóle preferuje taki męski styl. Nawet krawat często nosze :)

suegro

nionczka pomyślałam o Tobie jak ją zobaczyłam :)

Może trochę dłuższa, może rękawy pod spód, ale ten styl mi się u Ciebie widzi :)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login