Wakacje z niemowlakiem za granicą - porady

Zaczęty przez elve, 31 Lip 2010, 21:14:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Cytat: Kasia w 05 Sie 2010, 13:47:44ale jak bylismy w Egipcie to się okazało że na Michałowym bilecie było wpisane 20kg bagazu  szkoda tylko że dowiedziałam się o tym na lonisku  bo oficjalna wersjka była taka że infant leci bez miejsca siedzacego i bez bagażu

A to byl czarter czy liniowy?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

#51
czarter :)

elve

lecimy LOTem
wózek nie wchodzi do wagi bagażu
ale niestety dziecku nie przysługuje dodatkowy bagaż

zuzia

KLM też daje na dziecko dodatkowy bagaż, chyba jak dorosłemu.
wózek nie wchodzi do bagażu
torbę podręczną miałam mega wypchaną i nikt nie pisnął
nawet nam wanienkę zabrali.
niestety lotnisko w wawie sie nie popisało bo żaden z nadanych wózków (chyba 3 pary z dziecmi leciamy) nie dotarł do samolotu tylko trzeba go było odbierać z bagażem. a dźwiganie malucha, spiącego, przez cały terminal 2 do najprzyjemniejszych nie należało. ale nawet przepraszam nie usłyszeliśmy. tak to w PL jest :(

abkasia

ja lecialm air farnce i lotem (lot laczony ) i maly mial swoj bagaz podreczny

elve

lecieliśmy lotem
dziecku przysługuje osobny bagaż i bezpłatnie wózek
bagaż podręczny bez uwag, miałam dużą butelką wody i sok

niestety w drodze powrotnej nie dostaliśmy pasów dla dziecka... zginęły :hmm:

Kasia

my też lecieliśmy lotem tym razem
mielismy 17kg na małego i dzieku temu wzielismy bez problemu łózeczko turystyczne :D

w podrecznym miałam 2 butelki mleka candia, chyba z 0,5l tam jest
+ litrowy sok ;)

podczas kontroli po cichu powiedzieli ze nie powinni nas puscić bo przy ponad rocznym dziecku to już sa takie same limity jak przy dorosłych czyli 100ml ale  puscili ;)

nionczka

Cytat: Kasia w 04 Wrz 2010, 22:09:03podczas kontroli po cichu powiedzieli ze nie powinni nas puscić bo przy ponad rocznym dziecku to już sa takie same limity jak przy dorosłych czyli 100ml ale  puscili

A mi powiedzieli przy poltorarocznym dziecku, ze moge miec ile chce picia dla niego, ale musze byc gotowa do sporbowania tego jesli zostane o to poproszona. I mialam pol litra wody i jakas plynna kaszke.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: nionczka w 06 Wrz 2010, 00:02:20
A mi powiedzieli przy poltorarocznym dziecku, ze moge miec ile chce picia dla niego, ale musze byc gotowa do sporbowania tego jesli zostane o to poproszona. I mialam pol litra wody i jakas plynna kaszke.
a no widzisz, co ludz to opinia

zresztą ja sobie nie wyobrazam kilku godzin na 100ml mleka, przecież wrzask by był na cały samolot :D

ziuta

Czy Wyspy Kanaryjskie (konkretnie Fuertaventura) to dobry kierunek na wakacje z rocznym dzieckiem na przełomie sierpnia/września?

errata

Cytat: ziuta w 05 Sty 2011, 07:53:45
Czy Wyspy Kanaryjskie (konkretnie Fuertaventura) to dobry kierunek na wakacje z rocznym dzieckiem na przełomie sierpnia/września?

mysmy byli początkiem września na Fuertaventura i sporo osób leciało nawet z mniejszymi dziecami ;D Mysle, że klimat tam panujący (czyli tem. ok. 25 st.) jest bardzo dobry dla dzieci.

rubin04

Cytat: ziuta w 05 Sty 2011, 07:53:45
Czy Wyspy Kanaryjskie (konkretnie Fuertaventura) to dobry kierunek na wakacje z rocznym dzieckiem na przełomie sierpnia/września?

nasz miał 8 miesiecy jak był z nami na rejsie po Kanarach ale to był luty wiec temp. w sam raz.
Sierpien/wrzesień bylismy z nim w Grecji, było super goraco i nie wyobraqżam sobie jakby to było na lądzie z nim, bo na wodzie to jednak ciut chłodniej..

Tak czy inaczej na wakacje z dzieckiem zawsze jest dobra pora!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: rubin04 w 05 Sty 2011, 10:27:04Tak czy inaczej na wakacje z dzieckiem zawsze jest dobra pora!

o tak! Tylko nieraz trzeba się bardziej przygotować i dostosowac tryb urlopowania do dziecka :)

aja

Cytat: ziuta w 05 Sty 2011, 07:53:45Czy Wyspy Kanaryjskie (konkretnie Fuertaventura) to dobry kierunek na wakacje z rocznym dzieckiem na przełomie sierpnia/września?
wyspy sa ogólnie chyba dobre
my byliśmy w październiku i było bosko - nasz dzieć jedynie marudził w autobusie pełnym po uszczelki w oknach  jak wieźli nas już na lotnisko i klimy nie było - mi było cięzko oddychać wieć jemu się nie dziwiłam

ziuta

#64
Cytat: Kasia w 05 Sty 2011, 10:28:22
o tak! Tylko nieraz trzeba się bardziej przygotować i dostosowac tryb urlopowania do dziecka :)

No właśnie. Czy jadąc z rocznym dzieckiem jest sens sugerować się tym, czy w danym hotelu są udogodnienia dla dzieci typu animacje, place zabaw, zjeżdżalnie? Chyba jeszcze na to za wcześnie co? Co się robi z takim dzieckiem? Spacery w wózku, w basenie to chyba więcej w dorosłym na rękach niż samo w brodziku? Dobrze myślę czy się mocno mylę? :)

Dodany tekst: 05 Sty 2011, 11:28:41

Cytat: aja w 05 Sty 2011, 11:21:30
wyspy sa ogólnie chyba dobre
my byliśmy w październiku i było bosko - nasz dzieć jedynie marudził w autobusie pełnym po uszczelki w oknach  jak wieźli nas już na lotnisko i klimy nie było - mi było cięzko oddychać wieć jemu się nie dziwiłam
aja, w październiku tam jest tak ciepło? Tabela temperatur pokazuje na październik średnio 25 stopni, na wrzesień 26 i ja się nawet boję, że będzie za zimno na kąpiele...  :blush:

aja

#65
ziuta ja akurat  zwracalam - N. miał troszkę wiecej niż póltora roku i szukałam hotelu z fajnym i ciekawym kompleksem basenowym tzn. dokładnie to musiał być brodzik dla dzieci (gdzie podgrzewają wode) niestety w oceanie było mu zimno i długo nie siedział, podobnie było w basenie dla dorosłych tam sobie tylko biegał po brzegu
zależy też czy roczniak już chodzi? jak chodzi to i troszkę w brodziku poskacze :)
jeszcze wziełam czajnik bezprzewodowy to i chociaż kaszki mogłam spokojnie przygotować a i nawet gotowaliśmy w nim parówki dla małego  :crazy: ja się wypioł na ich jedzenie


ziuta było cieplutko :) i z pewnością było wiecej niż 25 C
jak siedzieliśmy już na lotnisku w drodze do domu to padał deszcz

Kasia

#66
Cytat: ziuta w 05 Sty 2011, 11:24:52No właśnie. Czy jadąc z rocznym dzieckiem jest sens sugerować się tym, czy w danym hotelu są udogodnienia dla dzieci typu animacje, place zabaw, zjeżdżalnie? Chyba jeszcze na to za wcześnie co? Co się robi z takim dzieckiem? Spacery w wózku, w basenie to chyba więcej w dorosłym na rękach niż samo w brodziku? Dobrze myślę czy się mocno mylę? Smiley
Spacery w wózku, niestety nie za długie, no chyba że twój maluch lubi siedzieć bezczynnie

ja szukam hotelu, który ma trawniki - dla mnie to podstawa

ale jak dziecko bardzo mobilne i zywe to same trawniki nie wystarczą i różne atrakcje się przydają aby się nie umęczyć.

ja się opbawiam tegorocznego urlopu, bo Michał juz w miejscu nie usiedzi ;)

Dodany tekst: 05 Sty 2011, 11:58:36

Cytat: aja w 05 Sty 2011, 11:34:01jeszcze wziełam czajnik bezprzewodowy

my bierzemy zawsze kubek termiczny, metalowy i grzałkę :D sprawdza się super a zajmuje mniej miejsca :D

magdalinska

ja podziwiam wyjazdy z tak małymi dziecmi..... mojego w wieku 6-12 (narazie daje do 12) mcy nie widze ani w samolocie, ani w restauracji, ani na plazy. on 5 sek na tylku nie usiedzi  :crazy: o ile w terenie jakos to byloby, to chodzilibysmy głodni (albo kupowali w biegu kanapki), a jak wytrzymac w samolocie to nie mam pojecia.....

aniak1211

Cytat: magdalinska w 05 Sty 2011, 15:17:29a jak wytrzymac w samolocie to nie mam pojecia.....
Poki Dominika byla mala-nie umiala chodzic, to jakos dawalam rade;)
Pozniej chciala biegac a tam ciagle rozwozily jakies napoje czy kanapki,
teraz jest znosnie ;)
Tyle ze jak my lecimy to 2 godz.
dluzej chyba nie dalabym rady-sama;) bo najczesciej we dwie latamy :)

dragonfly

#69
po ostatnim naszym doswiadczeniu wycieczkowym powiem tylkop - z dzieckiem da sie wszystko i wszedzie (no prawie) tylko tempo moze byc inne ;) W ciagu 3 tygodni Ingrid przezyla 3 safari, w tym jedno 3 noce pod namiotami, 2 x 8 godz, w samolocie - miala dwa momenty, ze nie wiedziala gdzie jest i co sie dzieje, obudzila sie z wielkim placzem i trudno ja bylo uspokoic ale poza tym jak na takiego szkraba to zniosla podroz bardzo dobrze. Malo ja interesowaly co prawda ichniejsze zwierzeta dzikie ;D Zafascynowana byla za to dwoma psami kuzynow ;D


Kasia

#70
Cytat: magdalinska w 05 Sty 2011, 15:17:29ja podziwiam wyjazdy z tak małymi dziecmi..... mojego w wieku 6-12

my byliśmy 2 razy, jak Michał mial 8 miesiecy i jak miał 14 m-cy
nie licząc tego wyjazdu jak miał 2 m-ce bo wtedy to jakby w ogóle dziecka nie bylo ;)

w samolocie sprawowal się całkiem całkiem, staralismy sie tez aby nie spał wczesniej i aby chociaż chwilowa drzemka przypadła na samolot
a jak nie spał to cały czas go zabawialismy, pokazywalismy książeczki
widok za oknem zajmował Micvhala dostatecznie ;)

no i na jakąś godzinę wzięła go od nas babeczka siedząca za nami ;)

spokojnie dało radę

magdalinska

ale dzieci usiedza tyle na kolanach czy na fotelu? moj usiedzi moze 10sekund i zaczyna sie wsciekac, niewazne czym go bede zabawiac, jak nie chce, to nie i koniec (a prawie nigdy nei chce ;) ) no, chyba ze go wezme na kolana przy kompie i dam podłaczona myszke, to jest szansa ze na 3min sie nia zajmie. No i w sumie to faktycznie spanie to mogłoby byc jakies rozwiazanie.... ale chwilowe, bo rzadko kiedy spi 2 godz ;)
na razie to widze nas tylko nad bałtykiem i po podrozy noca, jak bedzie spał. Do samolotu z nim nie wsiade, dopoki nie bedzie spokojniejszy ;)

Kasia

takie maluchy siedzą na kolanach :)

sluchaj, kazdy znajdzie sposob na swojego szkraba :) na kazdego jest inny sposób ;)

skoro twój lubi komputer i zabawy myszką to po porostu po starcie odpalasz lapka, dajesz myszkę i dziecko się bawi :D


errata

Cytat: ziuta w 05 Sty 2011, 11:24:52aja, w październiku tam jest tak ciepło? Tabela temperatur pokazuje na październik średnio 25 stopni, na wrzesień 26 i ja się nawet boję, że będzie za zimno na kąpiele...

Myśmy wylatywali 31.08 i byliśmy do 13.09 na Fuertaventura i tem. była bardzo ok. Człowiekowi było ciepło, również wieczorem, a jednak nie był to skwar.

Byliśmy w tym hotelu i podobno jest polecany dla osób z dziećmi. I faktycznie sporo tam było dzieciaków. Jeden z basenów ma wode podgrzewaną.

http://www.itaka.pl/wczasy/wyspy_kanaryjskie/fuerteventura/hotel_barcelo_thalasso_spa_2364.php?SEARCH_HOTEL[wyloty]=KTW&SEARCH_HOTEL[pokoje]=DBL&SEARCH_HOTEL[wyzywienie]=A&SEARCH_HOTEL[month]=1&SEARCH_HOTEL[date]=2011-01-10&

ziuta

errata, dzięki!  :beer: Jedziemy w prawie identycznym terminie (29.08-12.09), także informacja bardzo cenna. :thankyou:
Właśnie dzisiaj zarezerowaliśmy. Też z Itaki, ale hotel inny, mam nadzieję, że będzie ok, podobno bardzo dobrze się sprzedaje w tym sezonie. Uff... no to wakacje klepnięte. Dzięki wszystkim za opinie.