Wakacje z niemowlakiem za granicą - porady

Zaczęty przez elve, 31 Lip 2010, 21:14:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

#125
Cytat: abkasia w 18 Lut 2011, 19:00:54
serio serio???
serio nie uzywam wiec moze tobie sie jakos przyda tylko musze to znalesc bo w ciemnym zakamarku pewnie jest :)to jes takie cos co mozna tez do samochodu mocowac plyte sie wklada taki maly komputerek do ogladania :)

Dodany tekst: 18 Lut 2011, 20:27:38

Hugo sie juz na styk lapie z przeloten za darmo :)

abkasia

Cytat: maraxela w 18 Lut 2011, 19:02:07Hugo sie juz na styk lapie z przeloten za darmo
za 10 % ;)
ALE FAKT, ZE NA STYK :)

doda, lecimy przez Dubai, do dubaju 5.45 i z dubaju 6.30..

abkasia

#127
Cytat: doda w 18 Lut 2011, 22:43:28
około 12 godzin.


może będzie spał??
mam nadz, bo z Dubaiu wylatujemy w srodku nocy a na miejscu jestesmy o 9..

z dubaju wylatujemy w srodku nocy a na miejscu bedziemy gdzies o 9, wiec troche bedzie spal...  choc on ciezko zasypia w takich trudnych warunkach...
no i nie wiem, jak bedzie ze spaniem na kolanach... ale zobaczymy...

gorzej bedzie pewnie z pragi do dubaju, bo wtedy bedzie biegal po samolocie... ;)


z moich obserwacji najlepiej sie lata z takimi niemowlakami... widzilam jak ostatnio lecielismy, takie 2 mies... to cala droge przespaly w tych kolyskach, co kasia pokazywala... ;)
calkowity luz :)
cycek, i spanko :)

abkasia

doda my lecielismy w zeszlym roku, 12 godz non stop... maly miala 9-10 mies...
ciezko bylo, bo albo na raczkach pomykal, albo tzreba go bylo za raczki wzdluz pzresc prowadzac...
ale jak np mielismy przesuadke, mimo, ze byl bardzo zmeczony, to grzecznie siedzial w wozku i nawet nie pisna... w takiuchtrudnych, nietypowych sytuacjach dawal rade...
jak juz lecielismy z paryza do warszawy, to byl taki zmeczony, ze zacza mozno plakac, bo ze zmeczenia zanac nie mogl...
ale jak zasna, to juz sie nie obudzil jak wysiadalismy, ubieralismy go w kombinezony i do fotelika samochodowego pakowalimy... obudzil sie dopiero w domu, o 4 godz jazdy autem....

no troche podrozujemy z tym naszym dzieckiem...

zuzia

Cytat: doda w 18 Lut 2011, 22:55:24ale był grzeczny, nei płakał, oglądał krajobraz za oknem, bawił się zasłonką 
pasażerom nie przeszkadzał, pod koniec podróży wszyscy mi gratulowali tak grzecznego dziceka. nie muszę chyba mówić, jaka dumna byłam
khem... nie widzę M. w tej roli :D

feeling.good

czy podróżując w Unii wyrabiałyście dzieciakom paszport tymczasowy czy biometryczny?

didi_loczek

feeling.good my wyrabialiśmy tymczasowy na rok
o ile się nie mylę biometryczny wyrabiają od 5 roku życia  :hmm: niech mnie ktoś poprawi jeśli jest inaczej ;)

feeling.good

Cytat: didi_loczek w 19 Kwi 2011, 10:50:18
feeling.good my wyrabialiśmy tymczasowy na rok
o ile się nie mylę biometryczny wyrabiają od 5 roku życia  :hmm: niech mnie ktoś poprawi jeśli jest inaczej ;)

Podobno jeśli jest potrzeba wcześniej, to też można. Ale to chyba raczej poza UE może być potrzebne.

Angie

feeling.good mozna biometryczny na rok, ale w UE wystarcza tymczasowy.

nionczka

Cytat: feeling.good w 19 Kwi 2011, 11:47:45czy podróżując w Unii wyrabiałyście dzieciakom paszport tymczasowy czy biometryczny?

zadnego :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: feeling.good w 19 Kwi 2011, 10:47:45
czy podróżując w Unii wyrabiałyście dzieciakom paszport tymczasowy czy biometryczny?

my akurat mieliśmy tymczasowy

ale można również na dowód osobisty jeździć :D

OlaFasola

feeling.good my mamy tymczasowy na rok, teraz trzeba znowu wyrabiać. Można też, zdaje się, wyrobić dowód i on jakoś na dłużej starcza, ale się jeszcze nie orientowałam. Jeśli tak jest, to się na to zdecydujemy, żeby nie martwić się przed każdą podróżą czy paszport jeszcze ważny.

aniak1211

Jezeli podróżujecie po UE to  lepiej wyrobic dowod ktory jest wazny przez 5 lat:)

Kasia


martullek

my złozyliśmy wniosek o dowód osobisty. jest ważny 5 lat i nie ma żadnych opłat za wyrobienie (poza ewentualnym zrobieniem zdjęcia)

rubin04

My robiliśmy juz dwa razy i zawsze taki tymczasowy, nie biometryczny.
Teraz znów musimy zorbic..


Ja mam pytanie do tych co latały z b.małym dzieckiem - bo mała będzie miała 3 miesiace jak będziemy lecieć do Grecji,
czy gondolkę też normalnie biorą do samolotu czy tylko spacerówki wchodzą w grę?

Bo moja gondolka jest wieeelka...
Chyba ze uda mi sie coś mniejszegi pożyczyć na te dwa tygodnie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia



feeling.good

dzięki, może faktycznie dowód byłby lepszym rozwiązaniem :)

foszek

W chwili obecnej tylko do USA trzeba miec biometryczny paszport.
Dal F. mamy paszport na 5 lat, wyrobilismy mu jak mial jakies 6 miesiecy, majac niespelna 2 lata lecial na nim poza unie, rownie dobrze moglismy wziasc inne dziecko, w paszporcie stoi ze ma szare oczy (ma brazowe) i 74 cm wzrostu, nie mwoiac o rozesmianej 6-miesiecznej buzzce

zuzia

Cytat: rubin04 w 19 Kwi 2011, 12:19:13czy gondolkę też normalnie biorą do samolotu czy tylko spacerówki wchodzą w grę?
my lecieliśmy z gondolką :)

rubin04

Cytat: foszek w 19 Kwi 2011, 13:17:54W chwili obecnej tylko do USA trzeba miec biometryczny paszport.
do Kanady chyba też.


dzieki dziewczyny za info o gondolce.
nasza serio jest wielka, bo to model sprzed 10 lat!

Może jakoś gdzieś uda mi się mniejszą załatwić bo wtedy też na jachcie by mniej miejsca zajmowała, bo ja chyba będę na jednej koi spała z Pawełkiem i Milą - a ja w gondolce chyba będę własnie kłąść, bo tak robiłam z Pawełkiem, by go nie przygnieść w nocy. Wiec mniejsza gondolka to wiecej miejsca..
No zobaczymy, jakos damy radę,
najważniejsze ze biora gondolkę do samolotu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

Nam urzędnik mówił o Kanadzie :)  Pytał czy tam nie jedziemy,
bo jak tak, to trzeba biometryczny :)


martullek

jak to jest z samolotem??? co można wziąć do jedzenia/picia dla dziecka? no bo chyba można...??? lecimy czarterem