najrzadziej nadawane imiona 2009 :D

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 23 Lip 2010, 16:22:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

#75
P. dla mnie jest i bylo normalnym imieniem, ale moze dlatego, ze mam kuzynke P. Arlette znalam jedna do tej pory - oryginalne to imie dla mnie bylo. Olimpia tez jest dla mnie normalnym imieniem, bo mam kolezanke, ktora je nosi. Klaudia jakos mnie w ogole nie szokuje. Ale juz wszelkie Brajany, Kewiny i inne sa dla mnie bardzo "dziwne" jesli nosza je dzieci z polskich, a nie mieszanych, czy zagranicznych rodzin.

konwalia

#76
ja jestem Sylwia Cecylia
i w podstawówce wołano na mnie syla cecyla, a potem juz tylko cycolina  :crazy:

maya dla mnie P. nie jest ani trochę dziwne, aż się zastanowiłam, czy miałaś kiedyś inne imię niz to, bo co w nim dziwnego :D

ja tylko zawsze cieszyłam się, ze nie jestem chłopcem (byłabym Erazmem)
na moje sis się dziwili czasami (Estera i Maja)

za to mój mąż jest do bólu przewidywalny: Piotr Paweł

sonja

konwalia bardzo piękne, dźwięczne zestawienie.

nionczka

#78
Cytat: aja w 27 Lip 2010, 21:22:17a Arletty znam 3

Ja jedna. Ale jaka ladna za to! Urody ma za trzy!

Dodany tekst: 27 Lip 2010, 21:34:27

Cytat: mobka w 27 Lip 2010, 21:28:23Ale juz wszelkie Brajany, Kewiny i inne sa dla mnie bardzo "dziwne" jesli nosza je dzieci z polskich, a nie mieszanych, czy zagranicznych rodzin.


otóz to! Ciekawa jestem czy jakas polsko-zagraniczna rodzina decyduje sie na Briany, Kewiny i Allanki
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia


nionczka

Mi sie strasznie podoba cecilia po hiszpansku, taka sepleniaca. Trudny dzwiek dla Polaków, ani to C ani to S. czasem brzmi jak F. za trudno :-(
W wersji argentynskiej tez slicznie brzmi, ale przeciez nie moglam nazwac dziecka Cecilia i zaznaczyc, ze nalezy wymawiac po argentynsku.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Norka

Konwalia, też mi się bardzo podoba Twoje zestawienie :thumbup: Z cycoliną ta sama historia :zly:, dlatego jak się przeprowadziłam i poszłam do liceum to twardo 4 lata nie mówiłam, jak mam na drugie ;) Zresztą z pierwszym było wystarczająco dużo problemów :crazy:.

kasiad

#82
Cytat: vobi w 27 Lip 2010, 13:02:50
aha, czyli zle Cie zrozumialam, myslalam ze podajesz je jako egzotyczne ;)

oł noł :D

Dodany tekst: 28 Lip 2010, 07:31:11

Cytat: golinda w 27 Lip 2010, 11:47:23
ale ja piszę o Kiarze, a nie Kirze :)

Wiem :)
Ale ja dodałam od siebie o Kirze :)

jestynka

Cytat: nionczka w 27 Lip 2010, 22:33:09Allanki

znam dwóch małych chłopców o tym imieniu,ale pisanych przez jedno "l"
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kasiad

Cytat: golinda w 28 Lip 2010, 10:34:43

nikt nie uważał tego imienia za dziwne, już moje (pełne) było dziwniejsze ;)


A Twoje to już w ogóle dziwne, oj dziwne :D

errata

mayagaramond ale Twoje imie??? U nas dużo było takowych i jak dla mnie całkiem normalne. Klaudia również.

mayagaramond

Cytat: golinda w 28 Lip 2010, 11:34:43eee, nie przesadzaj, ja znałam ze swojego rocznika 4 P.
nikt nie uważał tego imienia za dziwne, już moje (pełne) było dziwniejsze


nie przesadzam, tylko opowiadam, jak bylo u mnie w podstawowce - oprocz mnie w szkole byla jeszcze jedna P. ale pozniej sie wyprowadzila i chyba po roku pojawila sie inna dziewczyna (w rownoleglej klasie), tez P.

Jasne, ze nie wszyscy sie czepiali czy komentowali, no ale jesli nauczycielka przed cala klasa pyta "co to za pomysl dac dziecku takie imie" to chyba ma nierowno pod sufitem ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

#87
Cytat: mayagaramond w 27 Lip 2010, 17:23:29
Klaudia?

Ale zgadzam sie tez z tym, co napisala Eliza na 1. stronie - w PL chyba kazde imie, ktore nie nalezy do tych najpopularniejszych jest pietnowane jako "zagraniczne" i "nowomodne" (akurat sama sie przez swoje w podstawowce nacierpialam troche, ale i tak nie zamienilabym go na zadne inne ;) ).





tak Klaudia
uwazam, ze śmiesznie brzmi gdy zestawiają to z "prosto" brzmiącymi nazwiskami, np moja kuzynka na wsi nazwała córkę Klaudia Poniewozik i uważam brzmi to fatalnie

a co do tego "co w PL" to absolutnie sie z Tobą nie zgodze - znam wiele ładnych i rzadkich imion i osoby, ktore je noszą nie sa piętnowane , że niemodne itp
nie jest wcale tak, ze ma byc tradycyjne i popularne zeby było akceptowalne

a co do Twojego imienia - w czasach mojego dzieciństwa u mnie w bloku były dwie osoby o tym imieniu i nikt nigdy sie z niego nie śmiał, było to normalne imię - obecnie znam 4 osoby o tym imieniu (znałam i znam rowniez w wydaniu męzskim)

miałam tez koleżankę Aurelię, Ninę (i moja babcia tez Nina), Donatę, Idalię, Amelię Nadię itp i wtedy w latach 80-90 nie były to dziwne imiona, wiec tym bardziej dziś nie są

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

#88
Cytat: golinda w 28 Lip 2010, 11:34:43nikt nie uważał tego imienia za dziwne, już moje (pełne) było dziwniejsze wink
u mnie w klasie były 3 A.

Dodany tekst: 28 Lip 2010, 11:08:38

Cytat: golinda w 28 Lip 2010, 11:04:55
wg mnie Klaudia też jest dość wysoko na liście ulubionych imion niższych sfer ;)
w szkole mojej mamy (środowisko lekko patologiczne, śródmieście, rozbite rodziny, pijaństwo etc. etc.) Klaudia, Nikola itp. królują
ja widywałam to dośc czesto w sądzie karnym - jak zeznawały dzieci  w sprawach o znety to prawie zawsze BYła jakas Oliwia Nikola Kaludia Wioletta Alan czy Brajan
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: errata w 28 Lip 2010, 11:45:52mayagaramond ale Twoje imie??? U nas dużo było takowych i jak dla mnie całkiem normalne. Klaudia również.


tak, moje lol lol

Mialam kolezanke Oliwie, ale z nizn spolecznych nie byla - mama byla nauczycielka, ojciec jakims inzynierem.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

kasiad

Cytat: golinda w 28 Lip 2010, 10:37:43
dla mnie było dziwne ;)


No dla mnie tak dziwne, że jego męskim odpowiednikiem nazwałam Syna :D

kasiad

Cytat: golinda w 28 Lip 2010, 11:37:07
przyznam, że męski odpowiednik mi się nie podoba ze względu na zdrobnienie (Olek, brrr!)
jeśli by mówić Aleks, Alek - to wtedy mi się podoba :)

Olek też mi się podoba średnio na jeża  ;)
Aleks bardzo :) Alek wcale :)

Ale jak teraz zacznę wołać Go zdrobnieniem Aleks to nie zareaguje  :rotfl:
Odwróci się za to gdy powiem Olek bądź Oluś :)

Nie miałam innej propozycji w zamian, żeby przez odpowiednik, za którym nie przepadam nie nazywać Syna imieniem, które mi się szalenie podoba :)

kasiad

#92
Cytat: golinda w 28 Lip 2010, 12:03:37
nie rozumiem w takim razie, dlaczego od początku nie mówisz do niego "Aleks" :hmm:

Mojej Mamy przyjaciółka ma wnuka mieszkającego w Stanach i też nazywa się Alexander  ;) Temat jej samej i jej rodziny w naszych rozmowach przewija się co najmniej 2 razy w tygodniu  ;) Często dzwoni  :D
I od samego początku, a dziecko ma 8 lat oni mówią do niego Aleks i Aluś ;)
Alek to, Aleks tamto, ciągle Alek, Aleks i Aluś :crazy:

Wiec ja już nie chciałam tak mówić do swojego :)
Tak na marginesie ja mówię Oluś :D Babcia mówi Olek jak się zdenerwuje :D

A Oluś mi się podoba :)

salsa

#93
mnie sie bardzoooo podoba imię Aleksander :thumbup:
ale zdobienie Olek, Olo, Oluś Lolek itp już nie
Alek też nie
Aleks tak i to bardzo  :mocking:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

kasiad

Cytat: salsa w 28 Lip 2010, 12:23:43
mnie sie bardzoooo podoba imię Aleksander :thumbup:

Aleks tak i to bardzo  :mocking:

:highfive:

Ale nie można tylko Aleksem dziecka nazywać :D Trza też miec inne zdrobnienia  ;)
A już na Strefie obowiązkowo :D

salsa

#95
Cytat: kasiad w 28 Lip 2010, 13:15:12
:highfive:

Ale nie można tylko Aleksem dziecka nazywać :D Trza też miec inne zdrobnienia  ;)
A już na Strefie obowiązkowo :D

no własnie jakby było tylko Aleks to bym byla bardzo szczęśliwa
bo mnie sie od zawsze podoba Aleksander (brat mojego Taty tak ma na imie) dla ewentualnego potomka, ale w obecnej sytuacji powiedzmy "nazwiskowej" zdrobnienie Olek wyklucza u mnie to imię :thumbdown:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

a ja wczoraj wlasnie w tv ogladalam program, w ktorym wsytepowala Ava i czytano ja jako Ewe/Iwe bardziej - takze w sumie nie wiem jak jest poprawnie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sonja

Proszę Was, Aleks to prawie ta sama kategoria co Kewin i Brajan, Alek jest ładnie :D Jak to jedna literka zmienia całe brzmienie.

magoo

co do dziwnych zestawien to hitem dla mnie bedzie juz zawsze: Koleta Politacha  :crazy:
u mnie w podstawowce byla taka dziewczyna
dlugo nie bylam do konca pewna, co jest imieniem, a co nazwiskiem, ale chyba dwa lata pozniej przyszla do szkoly jej siostra i sprawa sie wyjasnila, bo sieostra byla juz Paulina :)

nionczka

Cytat: magoo w 28 Lip 2010, 17:33:06
co do dziwnych zestawien to hitem dla mnie bedzie juz zawsze: Koleta Politacha  :crazy:
u mnie w podstawowce byla taka dziewczyna
dlugo nie bylam do konca pewna, co jest imieniem, a co nazwiskiem, ale chyba dwa lata pozniej przyszla do szkoly jej siostra i sprawa sie wyjasnila, bo sieostra byla juz Paulina :)

Boskie :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login