najrzadziej nadawane imiona 2009 :D

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 23 Lip 2010, 16:22:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aniak1211

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 23 Lip 2010, 17:22:20Viganna - na pewno dzieci w szkole po lekcji biologii kiedys nie zauwaza podobienstwa i nie zostanie wdzieczna Vaginną.....  crazy crazy

Czesta na DDTVN wystepuje stylistka Viganna Papina :D

Norka

Zgadzam się, że lista dość niefortunna, bo mnóstwo na niej obcych imion. Dodam tylko od siebie, że dzieci w wieku przedszkolnym/wczesnoszkolnym same z siebie nie są złośliwe w kwestii imion, jeśli nie mają nabytych uprzedzeń. To rodzice w domu robią niewybredne komentarze, a dzieci naśladują dorosłych. Mówię z własnego doświadczenia, bo skąd u malucha tekst w stylu "a gdzie Romeo" powtarzany do znudzenia? Tak więc IMHO większa tolerancja u dorosłych = brak problemów z akceptacją oryginalnego imienia w grupie rówieśników.

magdalinska

Cytat: brawurka w 23 Lip 2010, 19:46:05
17. Gaya
podoba mi się, ale jakby mnie ktoś zapytal jak mają na imie moje córki?
maja i gaja  :rotfl: dorobilabym kaje i zajebiste trio
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Kasia

Cytat: vobi w 24 Lip 2010, 12:52:40Albo Cecylia Glinojecka.


dla mnie Cecylia to calkiem normalne imie ;) moja babcia się tak nazywała :D
oczywiście w dzisiejszych czasach dla dziecka dziwnie brzmi, bo jest mało spotykane ale na pewno nie zgodzę sie że do pospolitego POLSKIEGO nazwiska nie pasuje ;)

w końcu to calkiem polskie imię, stare ale polskie :D


i nawet się zastanawialam czy jakbym miała córkę to jej tak na drugie imię nie dać ;) własnie po mojej babci - zreszta takiej prawdziwej, kochanej :)

tylko że ja nie lubię podwójnych imion i dlatego mój plan pewnie i tak by nie wypalił ;) ale koncepcja była ;)

emcia

Cytat: Kasia w 24 Lip 2010, 16:54:28

dla mnie Cecylia to calkiem normalne imie ;) moja babcia się tak nazywała :D
oczywiście w dzisiejszych czasach dla dziecka dziwnie brzmi, bo jest mało spotykane ale na pewno nie zgodzę sie że do pospolitego POLSKIEGO nazwiska nie pasuje ;)

w końcu to calkiem polskie imię, stare ale polskie :D


i nawet się zastanawialam czy jakbym miała córkę to jej tak na drugie imię nie dać ;) własnie po mojej babci - zreszta takiej prawdziwej, kochanej :)

tylko że ja nie lubię podwójnych imion i dlatego mój plan pewnie i tak by nie wypalił ;) ale koncepcja była ;)

właśnie z tej przyczyny
moja hipotetyczna córka będzie miała na drugie Irena

Kasia

Cytat: emcia w 24 Lip 2010, 17:12:04
właśnie z tej przyczyny
moja hipotetyczna córka będzie miała na drugie Irena


:highfive:

magdalinska

Cytat: Kasia w 24 Lip 2010, 16:54:28

tylko że ja nie lubię podwójnych imion i dlatego mój plan pewnie i tak by nie wypalił ;)
ja tez nie ;D nigdy nie chcialam dziecku dac drugiego imienia, sama nie mam i uwazam to za zbedna rzecz. Ale tak bardzo chcialam, zeby moj syn miał cos po swoim dziadku (moim tacie), ze drugie jednak dostał ;) dziadzius baaaardzo sie cieszyl :)

Kasia

#32
Cytat: magdalinska w 24 Lip 2010, 18:35:47
ja tez nie ;D nigdy nie chcialam dziecku dac drugiego imienia, sama nie mam i uwazam to za zbedna rzecz. Ale tak bardzo chcialam, zeby moj syn miał cos po swoim dziadku (moim tacie), ze drugie jednak dostał ;) dziadzius baaaardzo sie cieszyl :)

no własnie przy córce miałabym podobne rozterki i nie wiem w sumie co bym zrobiła ;)

tym bardziej że Julia Cecylia nawet jakoś mi tak ze soba gra ;)

magoo

ja mam z bierzmowania Cecylia  :mocking:
sasiadka moich rodzicow tez Cecylia
dla mnie to jest imie, ktore od dawna istnieje w Polsce, a ze teraz mniej popularne to fakt

nionczka

Cytat: emcia w 24 Lip 2010, 18:12:04moja hipotetyczna córka będzie miała na drugie Irena
a moja ma na pierwsze :-) ale nie po babci. Po babci bylaby Helena. I nie wykluczam, ze kiedys bede mama Helenki.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

#35
u mnie po babci (ale mojej babci, nie dziecka) by bylo Weronika lub Helena :)

Dodany tekst: 24 Lip 2010, 19:58:09

ale Weronika nie bedzie na pewno, bo kuzynka tak nazwala core :)

vobi

Cytat: Kasia w 24 Lip 2010, 17:54:28dla mnie Cecylia to calkiem normalne imie  moja babcia się tak nazywała
oczywiście w dzisiejszych czasach dla dziecka dziwnie brzmi, bo jest mało spotykane ale na pewno nie zgodzę sie że do pospolitego POLSKIEGO nazwiska nie pasuje

Dla mnie Cecylia brzmi w obecnych czasach dosc wyrafinowanie, i z nazwiskiem pospolitym zupelnie sie nie widzi, bez wzgledu na to czy Babcia tak sie zwala ;D Podobniez np. Konstancja.

sonja

Mnie mama chciała nazwać Cecylia :)

Imię normalne, ale do mnie by nie pasowało :)

zwierzatko_mojej_mamy

no mnie tak naszlo na ten watek, bo na gazecie byl jakis artukul o polskiej modelce, ktora sie nazywa Ramona Chmura.. no jakos siakos tak dziwnacznie ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sonja

Znam dwie Ramony, w tym jedną cygankę, ale żadna tak fantastycznego zestawienia nie ma ;)

zwierzatko_mojej_mamy

no ramona z cyganka jak najbardziej mi sie kojarzy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sonja

No mi też :)

A ta druga jest jaśniusieńką blondynką, więc kontrast ostry :)

siog

ha ha u nas kroluje Ava, Jack i Matthew.

dzieci z rodzin z nizin spolecznych to Chantalle, Britney. Jessica

zwierzatko_mojej_mamy

#43
mi bardzo Ava podoba, ale w polszy bym nie dala, bo jak ? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

emcia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 24 Lip 2010, 22:37:28
mi bardzo Ava podoba, ale w polszy bym nie dala, bo jak ? :>
to stanikowa firma, ale imię bardzo ładne

zwierzatko_mojej_mamy

emcia now iesz - Ava to dla mnie gardner, a nie stanikowa firma ;D za rogiem mam krawcowa anne, co nie znaczy, ze imie mi sie tak kojarzy ;D co innego nazwac dziecko Sony od firmy, a co innego nazwac istniejacym od dawna imieniem, ktore jakas firma wziela sobie na nazwe ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Norka

Cytat: Kasia w 24 Lip 2010, 19:48:43
tym bardziej że Julia Cecylia nawet jakoś mi tak ze soba gra ;)
Kasiu, aż Ci poleję. Nikt przy mnie jeszcze tej kombinacji nie docenił ;)

emcia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 24 Lip 2010, 22:54:16
emcia now iesz - Ava to dla mnie gardner, a nie stanikowa firma ;D za rogiem mam krawcowa anne, co nie znaczy, ze imie mi sie tak kojarzy ;D co innego nazwac dziecko Sony od firmy, a co innego nazwac istniejacym od dawna imieniem, ktore jakas firma wziela sobie na nazwe ;)
takie było moje pierwsze skojarzenie i nie mówię - "nie nazywaj"
a te staniki i tak mało kto kojarzy ;)
w ogóle to to ten wątek może być kłótniogenny ;)

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

Cytat: vobi w 24 Lip 2010, 12:52:40A ja mysle ze krzywde zrobic mozna, jesli np. nadasz dziecku imie z modnego w momencie urodzenia serialu brazylijskiego czy kolumbijskiego czy nie wiem... firmy, produktu (bo i tak bywa). Wlasnie dlatego, ze one sie z czyms kojarza i prawdopodobnie po latach beda smieszne tak jak dzisiaj Izaura np. No i druga kwestia - nadanie dziecku imienia kompletnie nie wspolgrajacego z nazwiskiem. Czyli np. wymyslne imie plus pospolite (w sensie popularne) nazwisko, jak wspomniana juz kiedys Celestyna Rura. Albo Cecylia Glinojecka.

:beer:

że wspomnę kultową Arletę Kopiec :)

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.