najrzadziej nadawane imiona 2009 :D

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 23 Lip 2010, 16:22:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

Dziewczynki:

1. Abigaile
2. Anabell
3. Arkadia
4. Artemida
5. Ava
6. Bettina
7. Bonnie
8. Cecile
9. Channel
10. Constance
11. Daisy
12. Donna
13. Dunia
14. Ellena
15. Ernestyna
16. Felicita
17. Gaya
18. Galla
19. Iris
20. Ivette
21. Jagienka
22. Jelena
23. Junona
24. Karioka
25. Klarysa
26. Kordelia
27. Latoya
28. Letizia
29. Loretta
30. Margot
31. Martynika
32. Masza
33. Molly
34. Nastia
35. Omena
36. Olympia
37. Paulla
38. Penelopa
39. Queenet
40. Rosita
41. Scarlet
42. Soraya
43. Tamira
44. Temida
45. Viganna
46. Wenecja
47. Yassmine
48. Yvette
49. Zoranna
50. Żaklin

szczegolnie piekne wydaja mi sie :
13. Dunia - bez komentarza ;)
16. Felicita - fizyczna niemozliwosc zawolania dziecka inaczej niz z linia melodyczna znanej piosenki ;)
20. Ivette -  fizyczna niemozliwosc zawolania dziecka inaczej niz z dodaniem "ooooo, rene, pocaluj mnie"
39. Queenet - no comments ;)
40. Rosita - imie dla dziewczynki jak dla fotela - ciagla wizualizacja z Friendsow ;)
wygrywa:
45. Viganna - na pewno dzieci w szkole po lekcji biologii kiedys nie zauwaza podobienstwa i nie zostanie wdzieczna Vaginną.....  :crazy: :crazy:

Dodany tekst: 23 Lip 2010, 16:25:52

Chłopcy

1. Aurelio
2. Auris
3. Barnim
4. Barry
5. Cassius
6. Cedric
7. Dale
8. Danesh
9. Darwin
10. Dimitrie
11. Elias
12. Ersan
13. Ervin
14. Ferdaus
15. Florish
16. Gael
17. Gino
18. Horacy
19. Ilan
20. January
21. Jarno
22. Kalwin
23. Kamran
24. Laurin
25. Lenard
26. Lenox
27. Lubosz
28. Lucjusz
29. Mati
30. Matis
31. Miromir
32. Nelson
33. Nickolas
34. Nikon
35. Norbi
36. Odo
37. Odys
38. Odyseusz
39. Onufry
40. Pankracy
41. Radziej
42. Ramiro
43. Remko
44. Sylwin
45. Witosz
46. Xsavier
47. Zachar
48. Zawisza
49. Zbysław
50. Ziemowid

szczegolnie piekne dla mnie :
9. Darwin - znowu wizualizacja z Friendsow
18. Horacy - CSI :D mowilabym Horejszjo ;P
29. Mati - no comments ;)
34. Nikon - cudne ;)
50. Ziemowid - dyslektyk zapisywal ? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Lwica

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 23 Lip 2010, 17:22:20Dunia - bez komentarza

ciśnie mi się od razu na usta piosenka

Poszła Dunia w pomidory ....
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

emcia

46. Xsavier - ksssawier?
2. Auris-Toyota?

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 23 Lip 2010, 17:22:2045. Viganna - na pewno dzieci w szkole po lekcji biologii kiedys nie zauwaza podobienstwa i nie zostanie wdzieczna Vaginną.....

opluty

Dla dziewczynki podoba mi sie Ava.


Ciekawe czemu nie ma Canona albo Pentaxa ;D Dziewczynka moglaby byc Konica albo Minolta ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

emcia

a Biopon? ładnie
taki nawóz do kwiatów :)


magdarynka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 23 Lip 2010, 16:22:20

29. Mati - no comments ;)

Niestety czesto slysze Mati do malych Mateuszow. Ojcow Mateuszow :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: magdarynka w 23 Lip 2010, 17:57:26Niestety czesto slysze Mati do malych Mateuszow.
nie no - to jasne, bo u nas tez sie tak mowilo w pracy do jednego, a i w szkole jako ksywka pasuje ;) ale imie???:> "Czy Ty, Mati, bierzesz sobie... ? " to tak jakby do Filipa "czy Ty, Filu..." lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia


zwierzatko_mojej_mamy

ale Hugo to nie zdrobnienie od Hugosława ;D albo Hugomira ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

o ludzie :D skąd Ty wzięłaś to zestawienie??

to i tak nieźle, że nie ma w tym roku Jarzyny w damskich :)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

vobi

Cytat: panikarola w 23 Lip 2010, 20:13:43to i tak nieźle, że nie ma w tym roku Jarzyny w damskich

moze przeniesli do meskich, na czesc Grzegorza Jarzyny :D :D :D

brawurka

#13
17. Gaya
podoba mi się, ale jakby mnie ktoś zapytal jak mają na imie moje córki?
maja i gaja  :rotfl: dorobilabym kaje i zajebiste trio

panikarola

Cytat: vobi w 23 Lip 2010, 19:17:58
moze przeniesli do meskich, na czesc Grzegorza Jarzyny :D :D :D

lub do najczęściej nadawanych ;)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sonja

#15
Cytat: brawurka w 23 Lip 2010, 19:46:05
17. Gaya
podoba mi się, ale jakby mnie ktoś zapytal jak mają na imie moje córki?
maja i gaja  :rotfl: dorobilabym kaje i zajebiste trio
opluty iluvu


Dodany tekst: 23 Lip 2010, 19:54:02

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 23 Lip 2010, 17:22:2020. Ivette



OOO Ivette, ooo Reneeeeee :D moje jedyne skojarzenie :D

feeling.good

Cytat: mayagaramond w 23 Lip 2010, 16:33:10

Dla dziewczynki podoba mi sie Ava.


Mi się Ava szalenie podoba. Z sentymentu do Sinatry chyba przede wszystkim. I choć nie lubię wymyślnych imion, córeczkę Avę mogłabym mieć ;D

emcia


aja

Cytat: mayagaramond w 23 Lip 2010, 17:33:10Dla dziewczynki podoba mi sie Ava.
też na nie zwróciłam uwagę i też mi się podoba
a

sonja

Kojarzy mi się z Avą Gardner. Mało do którego nazwiska polskiego by jednak pasowało. Do mojego na pewno nie ;D

brawurka


abkasia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 23 Lip 2010, 18:46:56
ale Hugo to nie zdrobnienie od Hugosława ;D albo Hugomira ;)
od Hugonaldo :D
lub Hugonaldinio :D

nionczka

Te imiona to chyba z nadanych rzeczywistych koncówka listy. Ale to troche glupie zestawienie bo co innego obce imie dla zagranicznego/mieszanego dziecka a co innego nowa swieca tradycja zainspirowana serialami czy innymi nazwami produktów, ktora trafia pod strzeche. Bo cos co durnie moze brzmiec na takiej liscie, w innym miejscu moze byc normalnym imieniem.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

#23
e tam, dziwaczne to moze byc imie tylko w odbiorze jakiejs bardzo hermetycznej kultury (kt co raz mniej na swiecie). jesli spojrze po swoich znajomych i osobach z pracy, to jakies 90% ma 'dziwacznie' brzmiace imie (dla kogos kto z obcymi imionami obcuje tylko w literaturze i tv). imienia swojego meza tez przed jego poznaniem nigdy nie slyszalam - dzis nie wydaje mi sie wcale 'dziwnie' brzmiace  -  osluchanie sie czyni cuda;)

wg mnie nie ma co wybierac pod katem 'co dzieci w przedszkolu powiedza'. w jakims monokulturowym przedszkolu obco brzmiace imie moze budzic zlosliwa ciekawosc niektorych dzieci - ale jesli za mlodu osluchaja sie z imionami ponad Kasia, Ania, Pawel i Michal to moze na starosc beda mniej 'zdziwionone'.
z reszta nie trzeba chyba mieszkac w NY czy Genewie by miec wielokulturowe przedszkole - za kazdym razem gdy wracam do wawy widze jak przybywa obcokrajowcow.  w hermetycznych i odleglych latach 80 tez mialam obcokrajowcow w klasie i jakos dziwne imiona nie wydaja mi sie dziwne. nie uwazam ze rzadkim imieniem 'robi sie dziecku krzywde';)

jestem jedynie przeciw takim, kt sie zle kojarza, ewidentnie znacza jakis przedmiot/marke. ale mam troche dosc monotonnych komentarzy ludzi kontra 'rzadkie krzywdzace' imiona opiewajacych piekno i slusznosc jedynie jakiejs 50tki polskich imion

konkludujac, imienia jeszcze nie wybralismy...
nieproszone komentarze odnosnie wytypowanych na szczescie w tylko niewielkim stopni przczyniaja sie do braku decyzji - ale pomagac nie pomagaja;(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

#24
Cytat: nionczka w 24 Lip 2010, 01:04:30Ale to troche glupie zestawienie bo co innego obce imie dla zagranicznego/mieszanego dziecka a co innego nowa swieca tradycja zainspirowana serialami czy innymi nazwami produktów, ktora trafia pod strzeche.

dokladnie, tez mysle ze ta lista troche oderwana od kontekstu jest - wiekszosc imion brzmi dla nas dziwacznie/smiesznie (bo np. kojarzy sie z nazwa firmy kosmetycznej - vide Soraya), ale jesli jest to imie dziecka obcokrajowcow albo Polki/Polaka i obcokrajowca, to troche zmienia sie sytuacja

Dodany tekst: 24 Lip 2010, 11:57:03

Cytat: elizapj w 24 Lip 2010, 03:45:43nie uwazam ze rzadkim imieniem 'robi sie dziecku krzywde'

A ja mysle ze krzywde zrobic mozna, jesli np. nadasz dziecku imie z modnego w momencie urodzenia serialu brazylijskiego czy kolumbijskiego czy nie wiem... firmy, produktu (bo i tak bywa). Wlasnie dlatego, ze one sie z czyms kojarza i prawdopodobnie po latach beda smieszne tak jak dzisiaj Izaura np. No i druga kwestia - nadanie dziecku imienia kompletnie nie wspolgrajacego z nazwiskiem. Czyli np. wymyslne imie plus pospolite (w sensie popularne) nazwisko, jak wspomniana juz kiedys Celestyna Rura. Albo Cecylia Glinojecka.