guziczki na plecach + rozne pytania o spanie niemowlakow

Zaczęty przez elizapj, 20 Lip 2010, 20:47:03

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elizapj

Cytat: Kasia w 18 Wrz 2010, 12:56:15pierwsze 2 miesiace zycia Michała ubierałam go raczej podobnie w nocy i w dzień
cale szczescie uufff... dzieki!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kata

Ja ubieram Małą jak an razie tak samo na dzień i na noc (zaczęła właśnie 7. tydzień). W nocy zawijam ja w rożek i jeszcze przykrywam kocykiem bo rożek już jest na nią trochę za krótki. W śpiworku spać nie chciała.
Pozdrawiam

Kata

nionczka

Irene spala w spiworku zarowno w dzien i w nocy. Jak bylo bardzo zimno to jeszcze pod kocykiem. Rece zawsze miala zime, ale to juz taka uroda niemowlaka.
Eliza, te pizamy zapinane na plecach moim zdaniem sa najlepsze (zapiecie do polowy i potem dookola pupy 3 zatrzaski). Najszybciej je zakladalam i najwolniej z nich dziecko wyrastalo. W ogole zauwazylam, ze najszybciej wyrastala z tych zapinanych po skosie, potem zapinanych po srodku a na koncu na plecach. Nawet w ramach tego samego rozmiaru tej samej marki i z tej samej serii .
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

A ja Mlodego zazwyczaj ubieram inaczej w dzien i inaczej w nocy, choc dzis mi sie go rpzebierac nie chcialo ;) Ale zaczelam jakies 2 tyg. temu. W dzien ma bodziaka, kaftanik i spodenki, albo samego bodziaka i spodenki, albo bodziaka, koszulke z krotkim i spodenki. Na noc body, wczesniej z krotkim, teraz w wiekszosci z dlugim (bo takich mam wiecej w rozmiarze 62) i pajac bawelniany. No i spi zawiniety w cienki kocyk, niemalze jak w becik, ale z odkrytymi rekoma. Nie iwem po co mocniej ubierac/przykrywac, ja w domu mam 20-23st.

magdalinska

ja ubierałam tak samo w dzien i w nocy. Spał w rozku i przykryty jeszcze kocykiem

dragonfly

Cytat: Kasia w 18 Wrz 2010, 12:56:15mialam fioła na przekrecanie małego na boki aby mu sie główka nie spłaszczała Smiley
ja tam samo  :mocking: :mocking: :mocking:
:highfive:

elizapj

#56
Cytat: nionczka w 18 Wrz 2010, 15:39:52te pizamy zapinane na plecach moim zdaniem sa najlepsze (zapiecie do polowy i potem dookola pupy 3 zatrzaski). Najszybciej je zakladalam i najwolniej z nich dziecko wyrastalo.
to ja juz nic nie rozumiem  :blush:

w kazdym razie jesli takie sa najlepsze, to takich mam fbrut w bru;)

a jeszcze troche w innym temacie ale tez jakby nocnym

co wy kladziecie na materac? samo przescieradlo? ceratke pod nie? czy jakies przescieradla od spodu ceratowane? matko po co w tym wszystkim tyle opcji  :crying:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: elizapj w 18 Wrz 2010, 21:42:46co wy kladziecie na materac? samo przescieradlo? ceratke pod nie? czy jakies przescieradla od spodu ceratowane? matko po co w tym wszystkim tyle opcji

ochraniacz ikeowski, flanela z jednej strony, cerata czy cos takiego od spodu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: nionczka w 18 Wrz 2010, 23:42:37ochraniacz ikeowski, flanela z jednej strony, cerata czy cos takiego od spodu.
ja kładlam coś podobnego tylko innej firmy. grosze to kosztowało.

Kasia

Cytat: elizapj w 18 Wrz 2010, 21:42:46co wy kladziecie na materac? samo przescieradlo? ceratke pod nie? czy jakies przescieradla od spodu ceratowane? matko po co w tym wszystkim tyle opcji  crying
ja kladłam jakąś oddychajaca ceratkę, kosztowała chyba ze 3zł

mobka

Ja mam podlozony podklad seni i juz 2x zmienialam, bo Mlody  mi sie przesikuje czasami ;D

nionczka

Cytat: mobka w 19 Wrz 2010, 16:30:59Ja mam podlozony podklad seni i juz 2x zmienialam, bo Mlody  mi sie przesikuje czasami

mi sie nigdy nie zdarzylo, zeby przesikala przez 21 mcy, ale np. silina czy pot bardzo brudza przescieradlo i widac na ochraniaczu, ze warto jednak ten materac chronic.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

ja mam pod przescierdłem ceratke

elve

przez pierwsze kilka miesięcy Ania nosiła to samo w dzień i w nocy, czyli body+pajac z długim rękawem (to był okres jesienno-zimowy)
najpierw spała w otulaczu, potem w śpiworku
nigdy nie przesikała materaca, ale nie szkodzi profilaktycznie podłożyć ceratki

kotabma

Zosia w nocy spi w body z dlugim rekawem i pajacyku bawelnianym a przykryta jest kolderka - tylko o na jest zmarzlakiem (odziedziczyla to po mamusi :D) jak jej zimno natychmiast dostaje czkawki
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

dzieki raz jeszcze - zmienilam tytul bo sie watek rozrosl:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

Mikołaj przez pierwze 3,4 miesiące spał trochę w śpiworku i trochę przykryty kocykiem. W czasie lata niczym o nie przykrywałam, teraz jak się zrobiło już chłodniej to mam problem, bo w pajacyku trochę zimno, a przykryć się go nie da. Jak tylko kładę na nim kocyk to zadziera nogi pod brodę i wywala je na górę.

Kata

Ja pod prześcieradło dałam ceratkę, taką najzwyklejszą ale jak na razie Mała mi się nie przesikuje.
Pozdrawiam

Kata

kotabma

Cytat: Kata w 19 Wrz 2010, 22:10:15Ja pod prześcieradło dałam ceratkę, taką najzwyklejszą ale jak na razie Mała mi się nie przesikuje.
Zosia przesikala sie tylko raz, jak spala 5,5 h i ja nie mialam sumienia jej budzic - ale w sumie przesikala tylko ciuchy, dalej nie poszlo bo w koncu ja obudzilam na karmienie
a pod przescieradlem mamy jakis specjalny podklad
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martullek

ja jakiś miesiąc temu wyciągnęłam kołdrę. i Wojtek ją uwielbia - przestał się rozkopywać.

elizapj

a jeszcze 1 odnosnie kolderek; z racji tej BE filozofii o spiworkach nie planowalam na razie kupowac zestawu poscieli. ale jak F odbieral wozek przypomnialam sobie ze razem z wozkiem zamawialismy poszewki do wozka i poprosilam zeby od razu wzial kolderke w tych samych wymiarach (80x80). pytalam sie w kilku miejscacj w wawie i podobno wszystkie kolderki w PL sa 130x170 - dokl nie pamietam, ale chodzi mi o to ze duzo wieksze niz standardowe lozeczka - tez takie duze macie? Nie przygladalam sie w ogole wymiarom dzieciecych poszewek, ani w BE ani w PL, ale skoro kolderki w PL sa tak duze to znaczy ze i poszewki pewnie takie...a Wasze?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

my mamy poszewki  i kołderki 120 na 60 - tak jak łóżeczko ;D
Kalina na razie śpi w śpiworku i uwielbia ;) ja też, bo się nie rozkopuje
Do 4 tygodnia spała w rożku, ale teraz już jej nie wygodnie

nionczka

Cytat: elizapj w 20 Wrz 2010, 21:44:53
a jeszcze 1 odnosnie kolderek; z racji tej BE filozofii o spiworkach nie planowalam na razie kupowac zestawu poscieli. ale jak F odbieral wozek przypomnialam sobie ze razem z wozkiem zamawialismy poszewki do wozka i poprosilam zeby od razu wzial kolderke w tych samych wymiarach (80x80). pytalam sie w kilku miejscacj w wawie i podobno wszystkie kolderki w PL sa 130x170 - dokl nie pamietam, ale chodzi mi o to ze duzo wieksze niz standardowe lozeczka - tez takie duze macie? Nie przygladalam sie w ogole wymiarom dzieciecych poszewek, ani w BE ani w PL, ale skoro kolderki w PL sa tak duze to znaczy ze i poszewki pewnie takie...a Wasze?

ja mam dwie posciele, ale poszwy zadnej jeszcze nie uzywalam bo koldry tez nie mam. Ja mam ikeowskie i rozmiar jest 110 na 125. Wlasnie zobaczylam, ze na stronie napisane jest powyzej 1 roku zycia.

Nie polozylabym noworodka pod koldra o rozmiarach 130 na 170! Bez przesady posciel na pojedyncze lozko dla doroslego to 150 na 200 a w PL niejedna para pod taka spi.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: nionczka w 20 Wrz 2010, 22:51:34Nie polozylabym noworodka pod koldra o rozmiarach 130 na 170! Bez przesady posciel na pojedyncze lozko dla doroslego to 150 na 200 a w PL niejedna para pod taka spi.
no wlasnie bardzo mnie to zdzwilo az zaczelam rozpakowywac w swiecie dziecka, myslac ze byl blad na metce ...co pania mocno zaniepokoilo :D i wtedy podbiegla i zaczela tlumaczyc, ze w kazdym sklepie sa takie same wymiary i innych w gole sie nie robi;) poza wlasnie ikea...i ze jak kupie dziecku kolderke w ikei tu juz potem bede musiala poszewki tylko stamtad...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Eliza, chyba jej chodzilo o posciel dla juniora. Bo te rozmiary napewno nie sa dla maluszków, pomijajac juz fakt czy uzywac koldry czy nie.
Z tym kupowaniem poscieli to nie jest jak z posciela dla doroslych. Nie bedziesz juz "zawsze musiala kupowac w ikei czy gdzies tam" bo juz nie bedziesz musiala kupowac poscieli dla dziecka. bo dwa zestawy, jesli w ogole bedziesz uzywac z pewnoscia Ci wystarcza. A dwa zestawy mozna kupic razem z koldra jednego dnia.
Ja pierwsza posciel kupilam bo kosztowala 2,99 euro i podobal mi sie material i nawet nie wiedzialam czy zamierzam jej uzywac jako poscieli. Teraz moze dokupie te kolderke w formiacie 125 na 110 i moja dwulatka zima bedzie spala.

a patrzylas na allegro jakie tam wymiary maja?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login