guziczki na plecach + rozne pytania o spanie niemowlakow

Zaczęty przez elizapj, 20 Lip 2010, 20:47:03

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Cytat: golinda w 21 Lip 2010, 15:32:51a te zatrzaski.... zatrzaskać się można wink
To mnie przeraza wlasnie, k...wicy dostane przy zapinaniu :D

mobka

Cytat: golinda w 21 Lip 2010, 14:35:38
dostaniesz dostaniesz :D zwłaszcza jak ci dzieciak będzie wierzgał nogami i wydzierał się (dzieci uwielbiają być rozebrane, ubieranie to wróg!)

Dodany tekst: 21 Lip 2010, 13:36:06

aaa... i jeszcze często gęsto pomylę zatrzaski i od nowa lol

No ja juz na szkole rodzenia k..mi rzucalam, bo jak sie to zapina, to sie to jeszcze w taki ladny rzadek nie ustawia, tylko pofalowane zostaje. Moj maz ma wiecej cierpliwosci ode mnie :D

martullek

na szczęście teraz w te upały pajaców już w ogóle nie używam. a w związku z tym nie muszę aż tyle zapinać.

Cytat: golinda w 21 Lip 2010, 14:35:38

aaa... i jeszcze często gęsto pomylę zatrzaski i od nowa lol

też tak mam :)

Kasia

Cytat: effik w 21 Lip 2010, 15:10:42bo jednak nie są wypukłe jak guziki Smiley

:hmm:m w tytule watku rzeczywiscie są "guziczki" ale chyba o zatrzaski chodzi :hmm:


z guzikami to nic niemowlecego nie widziałam ... a nie przepraszam, dostałam jednego spiocha z guzikami ale ubranko było paskudne i nie załozyłam Michałowi ;)


a zatrzaski to przeciez nie same zatrzaski ale jeszcze każdy grzeg jest przeciez obszyty + druga taka warstwa z drugiego konca to się jednak robi "grubsza sprawa" ;) mimo tego Michałowi to nie przeswzkadzało ;)


ja nie lubiałam tych z tyłu zapinanych bo mniej wygodne dla mnie były
ale chyba elve pisała ze własnie takie jej odpowiadają :knuje:

mobka

Cytat: Kasia w 21 Lip 2010, 15:39:38ale chyba elve pisała ze własnie takie jej odpowiadają knuje
Dokladnie.

effik

Cytat: mobka w 21 Lip 2010, 15:25:31Takie kilkumiesieczne juz latwiej i jemu tez wygodniej, bo wiecej czas spedza na brzuchu pelzajac np. I siadac zaczyna, wiec nie lezy na tych zatrzaskach non stop.


no tak, zdecydowanie. jak pełza, to łatwiej rozpiąć z tyłu :D

Kasia

Cytat: effik w 21 Lip 2010, 15:49:43jak pełza, to łatwiej rozpiąć z tyłu Cheesy
a tak, potwierdzam :) teraz ten zapinany na plecach jest OK :)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: effik w 21 Lip 2010, 15:49:43no tak, zdecydowanie. jak pełza, to łatwiej rozpiąć z tyłu Cheesy
a jak spieprza to na tylku jako ostatniej oddalajacej sie czesci ciala lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marcheewka

Cytat: golinda w 21 Lip 2010, 11:28:49
elizapj, co do ubierania w domu
dla dziecka temp. w domu idealna nie przekracza 21-22C
w nocy nawet 18C

zakładasz body, a na to pajacyk, możesz dołożyć skarpetki, bo takiemu maluchowi nóżki się "plątają"
nie przejmuj się zimnymi rączkami i stópkami - dzieci jeszcze nie mają w pełni wykształconego krążenia, ale to nie znaczy, że jest im zimno
czapeczki w domu nie
no ale czekaj, tak na zimę to zakładasz pod pajaca body z krótkim rękawem czy z długim??

marcheewka

Cytat: golinda w 21 Lip 2010, 15:28:48
zależy jaki pajac -jak ciepły to z krótkim, jak cieńszy, to z długim


no to pytam dalej - jaki to ciepły pajac a jaki cieńszy??
Ja mam zwykłe pajace bawełniane czy to są cienkie pajace?
Czy pajac gruby to pajac welurowy lub polarowy? Wogóle czy warto kupować do mieszkania w bloku pajace cieplejsze takie welurowe czy polarowe?? U mnie w mieszkaniu jest dosć ciepło, tak ok 24 stopni

mobka

Cytat: marcheewka w 21 Lip 2010, 19:45:15no to pytam dalej - jaki to ciepły pajac a jaki cieńszy??
Ja mam zwykłe pajace bawełniane czy to są cienkie pajace?
Czy pajac gruby to pajac welurowy lub polarowy? Wogóle czy warto kupować do mieszkania w bloku pajace cieplejsze takie welurowe czy polarowe?? U mnie w mieszkaniu jest dosć ciepło, tak ok 24 stopni

Cienki to bawelniany, gruby to welurowy/polarowy. Czy warto kupowac te grube... hmmm... to zalezy. Bo jezeli masz zamiar ubierac w pajace dziecko tylko w domu, to raczej nie warto. Ale jezeli bedziesz chciala zabrac je do samochodu, na spacer w pajacu, to moim zdnaiem moze sie przydac. Ja w sumie welurowy mam jeden na 62cm i bede sie pozniej zastanawiac, czy chce wiecej. Na pewno nie do spania na noc, bo ja jestem przeciwniczka przegrzewania. Przypuszczam, ze nawet zima (a w pokoju bede miala ok. 20-22st., Mlody bedzie spal w body z krotkim/na ramiaczkach i w pajacu. Pewnie pod jakims cienkim polarkowym kocykiem.

marcheewka

Cytat: mobka w 21 Lip 2010, 18:53:22
Cienki to bawelniany, gruby to welurowy/polarowy. Czy warto kupowac te grube... hmmm... to zalezy. Bo jezeli masz zamiar ubierac w pajace dziecko tylko w domu, to raczej nie warto. Ale jezeli bedziesz chciala zabrac je do samochodu, na spacer w pajacu, to moim zdnaiem moze sie przydac. Ja w sumie welurowy mam jeden na 62cm i bede sie pozniej zastanawiac, czy chce wiecej. Na pewno nie do spania na noc, bo ja jestem przeciwniczka przegrzewania. Przypuszczam, ze nawet zima (a w pokoju bede miala ok. 20-22st., Mlody bedzie spal w body z krotkim/na ramiaczkach i w pajacu. Pewnie pod jakims cienkim polarkowym kocykiem.

Ja na wyjście mam taki komplet welurowy bluza rozpinana i spodnie to na 62, mam jeszcze spodnie dresowe i sweterek, wiec raczej w pajace nie ubiorę. Na 68 mam ogrodniczki dzinsowe i sweterek.
Pajace kupiłam głównie na "po domu", do spania jako piżamki, itp ale tylko bawełniane, bo u nas jest ciepło.

A spacerować będę zimą, wiec potrzebuję jeszcze kombinezon

elizapj

Cytat: Kasia w 21 Lip 2010, 15:39:38:hmm:m w tytule watku rzeczywiscie są "guziczki" ale chyba o zatrzaski chodzi hmm
dzieki Kasia:)
autorka miala na mysli termin ogolny zapiec...a czy juz w formie kordonkow kt sie wiaze, zamka, guzika, zatrzask....wsio rawno...chodzilo o to czy jesli na pleckach nie jest gladko przez 'jakies' zapiecia to czy to wadzi malym:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

elizapj mysle ze najbardziej bedzie wadzić Tobie ! Uwierz mi  ;)

Kasia

Cytat: marcheewka w 21 Lip 2010, 19:45:15Wogóle czy warto kupować do mieszkania w bloku pajace cieplejsze takie welurowe czy polarowe??


ja większość pajacy miałam welurowych
no ale mój Misiek w dzień lubił być rozgogolony ale w nocy musiał mieć ciepło ;)
więc w zimę spał w tych welurowych :)
jak go lżej ubrałam to mi się budził w nocy :(

tylko ciepło ubrany i opatulony  przesypał całe noce ;)



no i jeszcze inna sprawa że ja welurowe ciuszki uwielbiałam :D takie mięciutkie :)

ddu

ubieranie dzieci to kosmos

wczoraj dzwoni moja mama (matka 5 dzieci, babcia na razie jednego) i mówi, że ona to ma takie doświadczenia, że w garderobie oli i heli brakuje półśpiochów, u nich nie ma i mam koniecznie szukać
a kaftaniki to miałam rację (strefa mi powiedziała), że są do bani i chyba większość wyniesie do opieki społecznej

nie mam pojęcia, skąd ja będe miała wiedzieć, w ile warstw ubrać dziecko.
chyba co rano będę pytać na maluszkowej :D

ishka82

ddu, Domi prawie wcale w półśpiochy ubierana nie jest ;)

ddu

ja do tej pory nie wiedziałam o istnieniu półśpiochów, ale tak oglądałam te ciuchy...i mam dużo body z długim rękawem, a mało ubrań z nogawkami. i tak się zastanawiałam, co się z tym robi.
no i za parę godzin zadzwoniła mama :D

zuzia

#43
Cytat: golinda w 21 Lip 2010, 14:42:07
w ogóle ubieranie dzieci to jest niezły meksyk!
chcę zmienić pieluchę, kładę - od razu siada, kładę znowu - przekręca się na brzuch, podłożę pieluchę - zanim zapnę, to tyłek na drugim końcu kanapy :padam:
teraz tylko kanapy - poczekaj, aż sama zacznie ci z tej kanapy schodzić i biegać po całym domu :ohboy:

Dodany tekst: 23 Lip 2010, 05:55:38

półśpiochy u nas też były grane.
to jest hit szczególnie w okresie, kiedy jest np. zimna a taki brzdąc umie już zdjąć skarpetki (a to akurat następuje w miarę szybko) :D

effik

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 21 Lip 2010, 15:56:04a jak spieprza to na tylku jako ostatniej oddalajacej sie czesci ciala LOL LOL


to chwycić za fraki i samo się rozepnie lol

nionczka

#45
Cytat: ddu w 22 Lip 2010, 14:17:08nie mam pojęcia, skąd ja będe miała wiedzieć, w ile warstw ubrać dziecko.

Instynktownie i metoda prob i bledów. Jak juz sie ma dziecko i we wlasnym domu i w odpowiednim klimacie to widac co dziecku sluzy a co nie. Bo naprawde kazde dziecko/rodzic/dom/klimat/pora narodzin to zupelnie inna bajka. Nie mowiac juz o wlasnych paranojach i dziecka.

Dodany tekst: 24 Lip 2010, 20:26:22

A wracajac do guziczków to 3 miesieczna Irene nosila bluzeczki z zatrzaskami na pleckach ale zawsze bylo to zakladane na body wiec problemu nie bylo. najwazniejsza jest warstwa przy skorze a u nas to bylo prawie zawsze body zakladane przez glowe z zakladkami.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

#46
kurde zamiast na ostatneij stronie sie wzielo napisalo na 1ej! grr:
Cytat: golinda w 21 Lip 2010, 11:28:49
elizapj, co do ubierania w domu
dla dziecka temp. w domu idealna nie przekracza 21-22C
w nocy nawet 18C
to jeszcze mam 1 pytanie odnosnie wlasnie ubierania noca - i chodzi mi o te pierwsze tygodnie tuz po urodzenie (potem jak sie juz nabede ze swoim dzieckiem mysle ze predzej intuicyjnie bede wiedziec co i jak - ale na pierwsze noce nie wiem co kupic jzu teraz)
w BE jest filozofia ze sie dzieci nie przykrywa, koldram, pledami, ani niczym w ogole luznym. podobno w obawie przed tym zeby sobie nie zakrylo buzi tym czyms i ze jeszcze nie ma w pierwszych miesiacach odruchu odkrywania sobie tego czegs z buzi. stosuje sie wiec wylacznie spiworki.
njapierw uznalam ze to dziwaczne, i ze roznice narodowosciowe w zejdnoczonej europie sa duzo bardziej posuniete niz sie to moze wydawac :mocking: ) potem ze mi to rozwiazanie na reke, bo mi daje wiecej czasu na szukanie poscieli, kolderek etc;) \ spiworek juz 1 zamowilam. Mama moja sie bulwersuje ze bedzie dziecku zimno w raczki, kt z takiego spiworka wystaja (ale przeciez z kolderki tez wystaja, bo wiekszosc niemowlakow spi z rekoma na glowa :)) (tesciowa jak to zobczy tez podniesie krzyk pewnie;)
w kazdym razie, pytanie - na noc zakladalyscie niemowlakom, szczegolnie tym zimonym, cos innego niz na dzien?
dobrze mysle, ze zaklada sie im to samo? tzn, body + jakis pelny pajacyk (pelny ze stopkami i dl rekawkiem)?


ps z guziczkami na plecach to szczescie w nieszczesciu;) prawie wszystkei pajacyki, kt podobaja mi sie najb maja wlasnie guziki na plecach, i jednoczesnie najwyzsze ceny na metkach -  latwiej mi z nich rezygnowac...z drugiej strony, przez to moje dziecko ma na razie zaledwie 2 pajace 50 i 3 na 56...najwyzej bedziemy czesto prac;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

ja przykrywałam kocykiem. Póki Staś był malutki, nie naciągał go na główkę. Zdarza mu się to od około miesiąca. Chciałabym żeby spał w śpiworku teraz, ale jest straszna afera bo nóżkami wierzgać nie może swobodnie.
Chyba lepiej od maleńkości przyzwyczajać.

Co do ubioru na noc, Mały spał w bodziaku i pajacyku. teraz śpi w  samym pajacyku bawełnianym, a zimą pewnie zmienimy na welurowy.

elizapj

Cytat: feeling.good w 18 Wrz 2010, 12:08:23Co do ubioru na noc, Mały spał w bodziaku i pajacyku. teraz śpi w  samym pajacyku bawełnianym, a zimą pewnie zmienimy na welurowy.
czyli noca tyle ze ewentualnie cieplejsze pajacyki...ok:) dzieki!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

eliza, przez pierwsze 2 miesiace zycia Michała ubierałam go raczej podobnie w nocy i w dzień
do spania, bez wzgledu czy w nocy czy w dzień przykrywałam kocykiem

a pilnowac i tak pilnowałam bo mialam fioła na przekrecanie małego na boki aby mu sie główka nie spłaszczała :)