guziczki na plecach + rozne pytania o spanie niemowlakow

Zaczęty przez elizapj, 20 Lip 2010, 20:47:03

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elizapj

czy Waszym dzieciom przeszkadzaly guziczki na plecach? mowa o tych najmlodszych, kt spia wylacznie na plecach. czytalam, ze im guziczki przeszkadzaja i zeby wybierac ciuszki zamykane z przodu lub na boku.

zaczynam ogladac ciuszki w netcie i strasznie duzo fajnych musze odrzucac bo zazwyczaj maja wlasnie na plecach:( :hmm:
jak to bylo z Waszymi?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

Ja nie miałam i nie mam dla Mikołaja nic zapinanego na plecach i tak szczerze to chyba nic takiego nie rzuciło mi się w oczy w sklepach.

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

didi_loczek

Mi by przeszkadzały więc i Wojtek nie ma ubranek zapinanych na plecach.

tucha

nie spotkałam się z takimi urbrankami, natomiast mam na sofie taką kapę z Ikei z prążkami wystającymi i czasem jak Antek tam zaśnie to ma paseczki odbite tu i tam :D

feeling.good

ja dostałam jedno takie ubranko, ale nigdy nie założyłam bo bolało mnie na sama myśl o tych guziczkach. Trudno sobie wyobrazić coś bardziej niewygodnego dla dziacka

mobka

Cytat: OlaFasola w 20 Lip 2010, 20:56:20
Ja nie miałam i nie mam dla Mikołaja nic zapinanego na plecach i tak szczerze to chyba nic takiego nie rzuciło mi się w oczy w sklepach.
U mnei tak samo.

zosia2007

moj pawel tez nie ma takich ubranek

aja

ja unikałam i nie kupowałam takich ani nawet śpiochów na suwaki bo też miałam wrażenie,że sa grube i będa się mu odciskać (ale to jak był większy i sam sie już przekręcał na boki)

zuzia

Cytat: didi_loczek w 20 Lip 2010, 21:01:29
Mi by przeszkadzały więc i Wojtek nie ma ubranek zapinanych na plecach.
to tak jak u nas :)

elizapj

ok dzieki wszystkim:)
w takim razie usuwamy z koszyka:) a szkoda bo kilka bylo slicznych...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

miałam /mam ze dwa trzy pajace zapinane na plecach

nie zauwazyłam aby coś Michałowi przeszkadzało :knuje: chociaz tez się nad tym zastanawiałam

martullek

ja miałam dwa zapinane na plecach, jak Wojtuś był malutki. Ale wtedy, zimą, miał jeszcze jedną warstwę pod spodem i z związku z tym nie przeszkadzało mu to.

elizapj

to jeszcze drogie bardziej doswiadczone poprosze o wyjasnione czym sie rozni pajac od spioszkpw?
i odnosnie tego co pisala martullek (skoro moje rodzi sie pozna jesienia zima mnei interesuje) ile warst sie im zaklada - na dwor wiadomo, ale chodzi mi o ubieranie w domu
najpierw x
potem y
potem z?
tez myslalam, ze pod takie welniane (lub dzianiny wygladajace jak welna - no wyrazm sie dzis hiper jasno haha) to moglabym zakladac zapinany z przodu ciuszek i wtedy moze by te guziczki na plecach nie przeszkadzaly...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

czyli spioszki nie maja rekawow? tylko tym sie roznia od pajaca?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

didi_loczek

elizapj w tym wątku Kasia wklejała zdjęcia pajacyków i śpioszków, strona 17:
http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,4352.msg743212.html#msg743212

Pajacyki to śpioszki z rękawkami ;)

elizapj

#16
Cytat: golinda w 21 Lip 2010, 11:28:49
elizapj, co do ubierania w domu
dla dziecka temp. w domu idealna nie przekracza 21-22C
w nocy nawet 18C
to jeszcze mam 1 pytanie odnosnie wlasnie ubierania noca - i chodzi mi o te pierwsze tygodnie tuz po urodzenie (potem jak sie juz nabede ze swoim dzieckiem mysle ze predzej intuicyjnie bede wiedziec co i jak - ale na pierwsze noce nie wiem co kupic jzu teraz)
w BE jest filozofia ze sie dzieci nie przykrywa, koldram, pledami, ani niczym w ogole luznym. podobno w obawie przed tym zeby sobie nie zakrylo buzi tym czyms i ze jeszcze nie ma w pierwszych miesiacach odruchu odkrywania sobie tego czegs z buzi. stosuje sie wiec wylacznie spiworki.
njapierw uznalam ze to dziwaczne, i ze roznice narodowosciowe w zejdnoczonej europie sa duzo bardziej posuniete niz sie to moze wydawac :mocking: ) potem ze mi to rozwiazanie na reke, bo mi daje wiecej czasu na szukanie poscieli, kolderek etc;) \ spiworek juz 1 zamowilam. Mama moja sie bulwersuje ze bedzie dziecku zimno w raczki, kt z takiego spiworka wystaja (ale przeciez z kolderki tez wystaja, bo wiekszosc niemowlakow spi z rekoma na glowa :)) (tesciowa jak to zobczy tez podniesie krzyk pewnie;)
w kazdym razie, pytanie - na noc zakladalyscie niemowlakom, szczegolnie tym zimonym, cos innego niz na dzien?
dobrze mysle, ze zaklada sie im to samo? tzn, body + jakis pelny pajacyk (pelny ze stopkami i dl rekawkiem)?


ps z guziczkami na plecach to szczescie w nieszczesciu;) prawie wszystkei pajacyki, kt podobaja mi sie najb maja wlasnie guziki na plecach, i jednoczesnie najwyzsze ceny na metkach -  latwiej mi z nich rezygnowac...z drugiej strony, przez to moje dziecko ma na razie zaledwie 2 pajace 50 i 3 na 56...najwyzej bedziemy czesto prac;)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

didi_loczek

elizapj na początku (wczesna wiosną jak było jeszcze dosyć zimno) body z krótkim rękawkiem traktowałam jako bieliznę/podkoszulek
na to zakładałam Wojtusiowi pajacyk albo śpioszki+kaftanik ;)

teraz jak jest ciepło Wojtek nosi albo samo body albo rampersa :)

Kasia

Cytat: elizapj w 21 Lip 2010, 12:42:06kt dotad olewalam, myslac ze to tylko na lato wink


kochana body to najlepszy ciuszek, to baza :D
bez body ani rusz :)

pampers i body to minimum ;)

Kasia


effik

a zatrzaski z tyłu? takie jak na zdjęciu co golinda wkleiła.
ciekawi mnie to, bo słyszałam opinie, że to praktyczne rozwiązanie. nawet jeden taki kiedyś kupowaliśmy siostrzenicy D.

mobka

Cytat: effik w 21 Lip 2010, 14:01:49
a zatrzaski z tyłu? takie jak na zdjęciu co golinda wkleiła.
ciekawi mnie to, bo słyszałam opinie, że to praktyczne rozwiązanie. nawet jeden taki kiedyś kupowaliśmy siostrzenicy D.

Pajac golindy ma zatrzaski z przodu. Chyba ze mowisz o czyms innym.

effik

#22
Cytat: mobka w 21 Lip 2010, 15:09:32Pajac golindy ma zatrzaski z przodu. Chyba ze mowisz o czyms innym.


no tak, ale właśnie pytam, czy takie zatrzaski gniotłyby, gdyby były z tyłu. bo jednak nie są wypukłe jak guziki :)

mobka

Pewnie zalezy od dziecka, ja nie kupowalam, bo mnie by gniotly. Z reszta jakos u nas w sklepach nie ma tego za duzo. Poza tym male dziecko ciezko w tym pozapinac. Takie kilkumiesieczne juz latwiej i jemu tez wygodniej, bo wiecej czas spedza na brzuchu pelzajac np. I siadac zaczyna, wiec nie lezy na tych zatrzaskach non stop.

martullek

chyba mało ubranek ma typowe guziczki. jeżeli już to ewentualnie t-shirty na ramieniu tak się zapinają. ja w każdym razie miałam zatrzaski w tych moich pajacach z tyłu zapinanych.