Dieta Dukana - nasze przepisy i pomysły

Zaczęty przez effik, 06 Lip 2010, 20:21:58

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

claridad

Cytat: Angelos w 14 Lip 2010, 10:43:44
Dziewczyny jakiego używacie sera?  Plasterki i topiony?  Łapią się na Dukana?

ja w topionego w plasterkach jaki bądź. Wybieram taki o najmniejszej ilości węglowodanów :D Pewnie strict Dukanowe to to nie jest no ale margerity też nie są lol lol lol lol

effik

#101
Cytat: kasiad w 14 Lip 2010, 11:46:04effik prawdziwnego Dukana czyli fazę uderzeniową z samymi proteinami stosowałam 10 dni  wink


o Jezusie Nazareński :padam: chcesz zrzucić 100 kg? :D

Dodany tekst: 14 Lip 2010, 11:13:23

Angie, są serki topione fit - nie pamiętam, co to za producent, ale w marketach są.

muszę sprawdzić skład tego czegoś seropodobnego, może by dało radę
http://gieldaspozywcza.pl/Wiadomo%C5%9Bci/Capresi-lekki-serek-%C5%9Bmietankowy-1368.html


effik

Cytat: kasiad w 14 Lip 2010, 12:40:07Tylko 7 Grin


to po co 10 dni uderzeniowej? wystarczyłyby 3 :)

sprawdziłam serek Capresi, tony tłuszczu, niestety.

kasiad

Cytat: effik w 14 Lip 2010, 11:57:45

to po co 10 dni uderzeniowej? wystarczyłyby 3 :)


Ja chcę jeszcze 7  ;) Coś tam już schudłam  ;)
Jak widać po przygotowywaniu potraw ja wszystko robię dwa razy dłużej  :rotfl:
Dwa razy tyle czasu piekę co podane w przepisie, dwa razy dłużej stosuję dietę, dwa razy dłużej myję zęby niż wszyscy :D

Zreszta ja nie wierzę za bardzo w te ich wyliczenia, więc wolałam sobie pouderzeniować dłużej :D

effik

claridad, zrobiłam twoje danko, ale (bo ja to sobie zawsze muszę coś dorzucić :D): dodałam drobno pokrojony czosnek i czerwoną cebulę oraz plaster szynki z indyka pokrojony w kosteczkę. o mamo, jakie to było pyszne :dreaming: a ten serek topiony w kawałeczkach na górze się zrobił jak smażony camembert, taki trochę spieczony z wierzchu i płynny w środku. mmm :D
:beer:

claridad

Cytat: effik w 14 Lip 2010, 17:27:24
claridad, zrobiłam twoje danko, ale (bo ja to sobie zawsze muszę coś dorzucić :D): dodałam drobno pokrojony czosnek i czerwoną cebulę oraz plaster szynki z indyka pokrojony w kosteczkę. o mamo, jakie to było pyszne :dreaming: a ten serek topiony w kawałeczkach na górze się zrobił jak smażony camembert, taki trochę spieczony z wierzchu i płynny w środku. mmm :D
:beer:

si, ja nie dodałam czosnku bo już nie miałam :D :D :D
dzisiaj trochę bida to teoretycznie zaczyna się moje 5 dni proteinowych a ja mam lodówkę pełną warzyw  z minimalnym procentem mięsiwa. Jakoś tak tego nie widzu ;)

effik

clari, to zrób racuchy jak ja. będzie lekki obiadek. tylko właśnie na obiadkowej rozważam, czy da się na pergaminie upiec takowe. no i otręby zamiast mąki.

claridad

Cytat: effik w 15 Lip 2010, 09:09:09
clari, to zrób racuchy jak ja. będzie lekki obiadek. tylko właśnie na obiadkowej rozważam, czy da się na pergaminie upiec takowe. no i otręby zamiast mąki.

effik a podaj przepisa, co?

effik

Cytat: claridad w 15 Lip 2010, 09:22:00
effik a podaj przepisa, co?

przepis jak na racuchy serowe:
http://www.uwielbiam.pl/przepisy/przegladanie/racuchy-serowe.html

tylko:
2 jajka wystarczą, twaróg chudy, zamiast mąki albo kukurydziana, albo otręby, słodzik i zamiast cukru waniliowego aromat waniliowy :)
jeszcze nie wiem, czy wyjdą, ale hope so :D

sonja

Dzisiaj dołączam :D jako, że książkę odzyskam wieczorem to powiedzcie mi na szybko czy te otręby trzeba od I fazy czy od II czy można w ogóle odpuścić?

effik

clari, ja też w ogóle mam zero protalowych rzeczy w lodówce. miałam dziś zrobić większe zakupy i mam nadzieję, że wypłata do 16tej będzie :crazy:

sonja, otrębów teoretycznie nie trzeba, ale lepiej zapodać sobie czasem, bo to jednak błonnik. a wiesz, trawienie, te sprawy ;)
dopiero w późniejszych fazach jest mus 3 łyżki dziennie.

sonja


effik

Cytat: sonja w 15 Lip 2010, 10:10:04
effik dzięki  :beer:

niezamaco :) powodzenia :beer:
ale widziałam cię na fotkach zlotowych i czemu się chcesz odchudzać? ślicznaś :blush: :)

sonja

#114
Z tego samego powodu co claridad, nie podoba mi się to co widzę na wadze  :crying:

I dziękuję  :thankyou: :thankyou:

effik

Cytat: sonja w 15 Lip 2010, 12:19:02Z tego samego powodu co claridad, nie podoba mi się to co widzę na wadze  crying


rozumiem. mam to samo :)
dasz raaaadę, niewiele ci trzeba :) :bighug:

sonja

Zrobiłam dziś kurczaka curry claridad z tym sosem jogurtowym z ogórkiem i ... to jest pyszne :D

effik

#117
Cytat: sonja w 15 Lip 2010, 15:52:12
Zrobiłam dziś kurczaka curry claridad z tym sosem jogurtowym z ogórkiem i ... to jest pyszne :D

ja się zgadzam :D

Dodany tekst: 15 Lip 2010, 19:25:22

donoszę, że racuchy były bardzo dobre :)
natomiast liczyłam na to, że w tym tygodniu pójdzie chociaż 1 kg. jutro piątek i nic :(

czarnasia13

effik :beer:, ja polecam system 5/5 wtedy najszybciej chudłam, bo po warzywkach jak chodziłam na same białka to waga leciała, a na warzywkach stała. Jak waga stoi to najlepiej nie jeść otrębów i innych produktów tolerowanych. A i dziewczyny nie ma sensu robić długiej uderzeniówki bo Dukan pisze że to tylko pod opieką lekarza i może spowodować że potem waga będzie stała w miejscu, a i tak najwięcej się chudnie podczas pierwszych trzech dni, wtedy jest największy szok dla organizmu.

effik

czarnasia, dzięki za opinię:) spróbuję 5/5. też pamiętam, że długa uderzeniówka nie ma sensu, dlatego pytałam kasiada, ile chce schudnąć
:beer:


claridad

Cytat: sonja w 15 Lip 2010, 15:52:12
Zrobiłam dziś kurczaka curry claridad z tym sosem jogurtowym z ogórkiem i ... to jest pyszne :D

fajnie, że smakowało :) a w ogóle to effikowi nalezy się miliard piw za ten watek :D

sonja

#122
Spędziłam dziś chyba godzinę przed supermarketową lodówką, póki co podchodzę ortodoksyjnie i wybrałam tylko produkty, w których zawartość tłuszczu nie przekracza 4g/100g. Nie powiem żeby wybór był oszałamiający ;D

Dodany tekst: 15 Lip 2010, 21:37:58

A, moim przebojem jest twaróg piątnicy 0% tłuszczu, a aż 18,5 g biała. Całkiem smaczny :D

claridad

Cytat: effik w 15 Lip 2010, 09:31:34
przepis jak na racuchy serowe:
http://www.uwielbiam.pl/przepisy/przegladanie/racuchy-serowe.html

tylko:
2 jajka wystarczą, twaróg chudy, zamiast mąki albo kukurydziana, albo otręby, słodzik i zamiast cukru waniliowego aromat waniliowy :)
jeszcze nie wiem, czy wyjdą, ale hope so :D

effik a jak  smażyłaś/piekłaś te racuchy? bo mój teflon to taki bardzo se jest :(

dragonfly

dobra, ja zaczynam od jutra :D zmotywowana sie czuje postepami Waszymi i brakiem moich  :rotfl: