Jakie imię Wam sie podoba?

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 01 Paź 2007, 22:48:58

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

twinnie77,  yy no Ida Borejko, Gabriela Borejko to dwie z siostr Borejko ;) czyli mary_popins,  moja i jeszcze kilku innych dziewczyn ukochana seria ksiazek ;D czyli dla mnie to juz prawie fanatyzm, bo jak slysze Natalia, Ida, Gaba  to nic innego mi w glowie nie stoi, jak tylko obraz Borejkowien ;) ciesz sie tylko ze jeszcze nikt nie zekranizowal tego, bo jakby spitolili mi wszystko w mojej wyobrazni to bym zabila ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

twinnie77

A co to za książka??

[ Dodano: 27-10-2007, 21:39 ]
Gabriela będzie dlatego, że mój tata nazywa się Gabriel :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

twinnie77,  cala seria jezycjady - opowiesci o rodzince borejkow - pelne ciepla, milosci, szlachetnosci zycie w naszych czasach - taka troche utopia, ale podnosi mnie zawsze na duchu jak nic innego :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elizapj

Cytat: "siog"kocham stare irl imiona
Siog, wlasnie mialam pisac do Ciebie i Nionczki, byscie podaly jakies przyklady nam nieznanych imion irlandzkich i baskijskich:) szczegolnie te kilka bask, kt znam wydaja, sie latwe do wymowy, i co waznijesze wymawia sie je w oryginale tak jak fonetycznie po polsku...
a my, tez musimy miec takie, kt brzmia dobrze w obcych jezykach, nie posiadaja znakow niestandarodwych, i sa latwe w wymowie dla wszystkich...narazie zaweza mi sie lista to Adama i Anny...ale akurat tych imion nie chcemy....ale o takie niezmienialne-w-roznych-jezykach-brzmienie nam chodzi...
moja wstepne to: Klara, Matylda, Emilia, ...z Poli juz zrezygnowalam...po tym jak widze, ile z Was (czyli rowniez reszty matek moich rowiesniczek) zechce tak nazwac swoja corke:(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

elizapj,  moze urodza sie same chlopaki ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elizapj

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"elizapj,  moze urodza sie same chlopaki ;P
tez sie tego obawiam:(
ale imiona chlopcow gorzje nam ida...szczegolnie, ze te meskie rzadko sa miedzynarodowo brzmiace...lub maja czesto swoje wersje rozno jezykowe...andrew, christopher, paul, paolo, giovanni, marco, etc...zenskie czesciej sie nie tlumaczy....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

elizapj, ale nie Tobie tylko tym wszystkim co chca Pole :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

asia407

My z bobo musimy jeszcze troche poczekac,ale o imionach nieraz juz rozmawialismy.U nas ten sam problem co u elizapj - imiona musza byc "latwowymawialne" i niezmienne w dwoch jezykach, bez polskich liter. Dla dziewczynki mamy kilka pomyslow: Lena, Maya, Pola, Olivia i Nina.Bardzo dlugo obstawalam przy Lenie, w tej chwili podoba mi sie Maya i Nina. No i niezmiennie od zawsze Cordelia (to przez Krola Leara ;)  ale tylko "platonicznie", bo pewnie nigdy nie odwazylabym sie nazwac tak swojej corki.No i K jest zdecydowanie na nie.
Z imionami dla chlopca jest problem.Osobiscie bardzo podobaja mi sie Stas i Antos. Gdybysmy mieszkali w Polsce, to na pewno zdecydowalabym sie na jedno z nich.Mamy jedno,ktore spelnia kryteria : Alexander. Tylko niestety tutaj nie bylby to moj Olek (Oles), jak mi sie podoba, ale Alex. Z chlopiecych moglby jeszcze byc Oliver, bo sie fajnie do Oli zdrabnia.
Jakies pomysly na miedzynarodowe imie dla chlopca?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Eliza, tutaj moja lista w calosci. Korzystalam ze stron akademii jezyka baskijskiego:
Dziewczynki baskijskie
Aines
Ainhize
Aizeti
Aliza/Alize
Arene
Elene
Gaila
Irati
Irene
Irune
Joane
June
Kaia
Kaiene
Klara
Lahe
Laura
Lea
Leire
Lorea
Maia
Maialen
Malen
Naiara
Nerea
Oihana/Oihane


Chlopcy baskijskie

Adam
Alexander
Ander
Andoni
Ekain
Liher
Jon
Jokin
Julen
Luka
Mateo
Mikel


Europa

Chico znaczy chlopiec
Hugo
Theo
Jan
Antoni

Chica czyli dziewczynka
Lena
Clara
Laura
Carla

Imiona baskijskie dla dziewczynek sa przepiekne! Moglabym miec ich nawet 20. Z chlopacami gorzej. Bo wiele z nich nie brzmi jak meskie np. Endika, Gorka, zle brzmia po polsku albo nam zle sie kojarza. Mi sie bardzo podoba Liher (czyt. lijer) ale moj maz nie chce bo tak ma na imei jego kumpel i jakmozna nazwac syna imieniem kumpla??? :-) Mikel jest najpiekniejsze, ale tak sie nazywa juz chyba pol miasta :-(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: "nionczka"June

June bardzo podoba (nie zebym byla wielka wielbicielka Henry'ego Millera), ale nijak nie pasuje do bardzo niemieckiego nazwiska H. (ani do mojego)


Cytat: "nionczka"Oihana/Oihane

A tak ma imie kolezanka H., ktora nota bene mieszka w Twoich okolicach.

Dla chlopcow podobaja mi sie skandynawskie imiona:

Nils
Niklas
Sven
Hagen
Holger :-D
Lars

Podoba mi sie tez Finn

A dla dziewczynki co raz bardziej podoba mi sie Nina :-D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

Cytat: "nionczka"Eliza, tutaj moja lista w calosci.  :-(
dzieki serdeczne...wlasnie dzisiaj F opowiadalam o tym watku:)
i sie dalej zastanawiamy ...:)i dalje z chlopcami wiekszy prob... wloskie meskie prawie wszystkie koncza sie na O lub na A. przez co nie brzmia ani miedzynarodowo ani po polsku :(
poczytammy razem Twoja liste, moze cos wyjdzie:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

[quote="nionczka"
Mikel jest najpiekniejsze, ale tak sie nazywa juz chyba pol miasta :-([/quote]

:lol:  wlasnie moj kumpel jest Mikel! Bask:)

[ Dodano: 28-10-2007, 23:49 ]
Cytat: "elizapj"
Cytat: "siog"kocham stare irl imiona
Siog, wlasnie mialam pisac do Ciebie i Nionczki, byscie podaly jakies przyklady nam nieznanych imion irlandzkich i baskijskich:) corke:(

Eliza heya :!:  i tak napisz jak tam bo jestem ciekawa jak wszystko idzie :lol:

Irlandzkie sa wlasnie ciezkie imiona dla reszty swiata bo pisownia jest inna niz wymowa. poza tym wiekszosc ma znaki (fadas)...  np.moja kuzynka Siobhan (nie umiem wstawic znaku) czyt.Sziwon zawsze ma klopoty z wymowa jak jest poza Irl bo wszyscy czytaja jako "sio-bhan":)

tez irl imiona maja te specyfike ze sa bardzo irlandzkie...cholera jak to wytlumaczyc.... to znaczy maja znaczenia ktore sa wiadome tylko Irlandczykom,
np. Fionn - wino oraz to imie bohatera Finn Mac Cumhaill
albo Una (fada nad U ') - ksiezyc, Saoirse- wolnosc i duzo innych...

tutaj podaje kilka imion ktore lubimy:

dziewczynki:

Aoife
Saoirse
Una
Tara
Caoimhe
Blathnaid
Aisling - maz kocha to imie
Niamh
Medb

ja zawsze bylam zachwycona imieniem wloskiej arystokracji -Mafalda , no ale ani wloska ani arystokracja nie jestem :mrgreen:

A Kaya?Kaia??? piekne imie. Nina tez, Clara, Blanca

nionczka

Elizajp, a Noam? Bratanek mojego meza, ten co nam niosl obraczki, ma na imie Noam. Podoba mi sie to imie. Pasuje do malego i duzego, jest krotkie i eleganckie. My zdrabinamy je z baskisjka Noamtxu :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

Cytat: "golinda"Kornelia, Natalia, Patrycja, Nina

Igor

Popieram Igora i Ninę, też bardzo mi się podobają. Niedawno miałam fazę na Nikolę, ale N. skutecznie mi z głowy to wybija...

kamu2

Mnie się podoba dla chopca Szymon i Mateusz(na mateusza nigdy by się mąż nie zgodził bo to imię mojego byłego) Dla dziewczynki podoba mi się Pola ale ostatnio to imię jest dosyć oklepane,a mojemu mężowi podoba się imię Daria w sumie nie często spotykane.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

martullek

U mnie (ostatnio mam fazę na klasykę ;-) ):
dziewczynka - Zosia, Marysia, Zuzia
chłopiec - Michał, Wojtek, Piotrek

vobi

A Pole i Rome z ksiazek Ewy Lach pamietacie? Wtedy (tzn. ja czytalam te ksiazki gdzies w polowie podstawowki = ok. 1986r.) to byly naprawde oryginalne imiona...

aniak1211

Znajomi mieszkajacy w anglii nazwali syna Wojtek-nikt nie moze wymowic tego imienia :mrgreen:

A maz zaproponowal mi Nicola dla dziewczynki-niestety ja nie lubie :-/

FuneralMist

Moja rodzina od strony taty jest bardzo kreatywna w kwestii imion męskich - jest Miłosz, Jonasz, Fabian, a ostatnio Amadeusz :)

Mi osobiście bardzo podoba się imię Gniewko (Gniewomir), ale to by raczej nie przeszło :| Ale jakoś ciągnie mnie do imion słowiańskich ;]
Will there even be a word known as death anymore
When left is nothing to kill?...

rubin04

FuneralMist, oj ja maiałam na studiach kolesia Mscigniew i miał zdrobonienie Gniewko. Jakoś nie umiałam do neigo  nigdy zwrócić się imieniem bo mnie to imię powstrzymywało...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

#95
:)

sonatina

Mój tata ostatnio podstawił mi pod nos gazetę a w niej najpopularniejsze imiona z 2007. Oczywiście kazał mi się ich wystrzegać:) Oto one:

dziewczynki:
1.Julia
2.Zuzanna
3.Aleksandra
4.Maja
5.Natalia
6.Wiktoria
7.Oliwia
8.Zofia
9.Amelia
10 Maria

Chłopcy:
1.Jakub
2.Mateusz
3.Bartosz
4.Kacper
5.Szymon
6.Jan
7.Michał
8.Piotr
9.Maciej
10 Filip

U mnie w rodzinie jest już Maja, Zuzia, Oliwia, Ola i Kuba :)
Choć niektóre z podanych wyżej imion podobają mi się to raczej będę się ich wystrzegać.

Jak na razie obstawiamy Ninę- dla dziewczynki, Ignaca lub Fryderyka - dla chłopca.

foszek

Mi sie na dzien dzisiejszy podobaja:
:arrow: Hanna
:arrow: Wiktoria
:arrow: Wiktor

wioluś

Na razie są to imiona:
dla chłopca-Kubuś
dla dziewczynki-Dominika :)

Lwica

My obydwoje zanim jeszcze zdecydowaliśmy  się począć dziecko byliśmy pewni obydwoje i zgodni, że dziewczynka będzie WIKTORIA.
A co do chłopca to na razie mamy dwa typy MARCINEK lub ADAś.
Jak na razie wszyscy mi mówią że będzie syn. A my obydwoje marzymy o córeczce.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!