Jakie imię Wam sie podoba?

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 01 Paź 2007, 22:48:58

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

U na Paula jest w czolowce od kilku lat. Co druga na ulicy to Paula.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

powiedzcie mi co takiego ejst w imieniu Magłorzata, Goska-u mnie w rodzinie to jakas epidemia na to imie, sa juz dwie a z tego co wiem to mogłoby byc i wiecej tyle ze ktos stwierdzl, ze moze wystarczy
a mnie to imie sie tak nie podoba. oczywscie nikogo nie chce urazic, tylko kompletnie tego nie rozumiem :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

abkasia

ee co 2 na ulicy w moim wieku to Kasia:) w pracy na 8 kobit jest 5 Kas ;-)

nionczka

Moja siostra jest Malgosia (to moja ulubiona forma tego imienia). Malgorzata srednio mi sie podoba, to rz tak strasznie powaznie brzmi. Ale biedna mieszka za granica i jej imie zawsze jest bez l (ja tez nie moge tego  napisac). Dlatego wole unikac polskich znaków w imieniu.
Mysle, ze jesli znasz kogos o tym imieniu kogo bardzo lubisz imie zaczyna Ci sie podobac i juz.  Moze Twoja rodzina zna kilka fajnych Malgos? Ja za to nie znosze formy Goska (moja siostra tez nie) i Kaska.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

abkasia, ale akutar imie Katarzyna mi sie podoba
choc na moje koleżanki Kasie często mowie "Katarina" lub "Katia" :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nionczka

Cytat: "abkasia"ee co 2 na ulicy w moim wieku to Kasia:) w pracy na 8 kobit jest 5 Kas ;-)

Ja mialam w liceum same Magdy, Anie i Agnieszki i jedna jedyna Kasie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

ja miałam w Szkole Podstawowej MAnuelle i Eleonorę- nie miały łatewgo zycia, i choc nie były z mojej klasy to kazdy wiedzial ze to one.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jowita

Moje typy to dla chłopca zdecydowanie Szymon  dla kolejnego Dominik
Jesli chodzi o dziewczynkę to Lena niestety mój przyszły mąż stanowczo powiedział że Lenę to nie z nim będę miała, pomysł drugi który był pierwszym do póki imie nie zrobiło sie za popularne to Weronika. A najnowszy przebłysk to Daria. I chyba głupio pisać ale całe życie jestem zadowolona ze swojego imienia i dziwi mnie ze jest tak mało jednak popularne:)

salsa

mnie sie tez podobaja ktorkie imiona, ale niestety-musi byc cos dłuzszego, bo nazwisko mojeog męza ejst krótkie ( 4 litery-trzy głoski) i moze głupio brzmiec. Ja mam podwojne-przy dłuzszym nazwisku zestwienie go z krotkim  to nie ma problemu :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

CytujJa mialam w liceum same Magdy, Anie i Agnieszki i jedna jedyna Kasie.

Moh maz dalej sie nie moze polapac, o ktorej kolezance mowie, bo 90% ma na imie albo Agnieszka albo Magda...,

Cytat: "salsa"a miałam w Szkole Podstawowej MAnuelle i Eleonorę- nie miały łatewgo zycia, i choc nie były z mojej klasy to kazdy wiedzial ze to one.

W podstawowce w mojej grupie wiekowej (tak +/- dwa lata) byly dwie dziewczyny, ktore miala tak na imie jak ja. Jak konczylam podstawowke to wsrod pierwszo- i drugoklasistek imie bylo juz czestsze. W liceum byly moze 3.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aniak1211

Cytat: "rubin04"

z męskich Staś, paweł.. taki malutki Pawełek.. ech..
Moze za rok problem  urealni się :)



Moja siostra ma Pawelka,najslosze dziecko na swiecie!!!

Zobacz:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec6da723cfa32f9f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9218e6e6192af681.html

mary

My od jakiegoś czasu mamy już ustalone, że jeśli kiedyś będzie córka to na pewno POLA. Super pasuje z nazwiskiem przyszłego taty ;) Martwi mnie jednak trochę, że nastała jakaś moda na to imię. Ja stanowczo nie lubię pospolitych, popularnych imion.

mam6lat

ja mam Olafa Kacpra i Ignasia Igora
podobają mi sie jeszcze Antoś, Staś i Teo (nie Theo i nie Teofil)
nie wiem dlaczego mam jeszce słabośc do imienia Marcin i Paweł
czekając na dzieci (z nadziją na dziewczynki) planowałam: Kornelię, Kordulę, Maję i Polę
chętnie dałabym tez Ludwika lub Mederyka (zupełnie w Polsce nie znane imie - nosi je jako jedyna nasza ciocia-staruszka)

nerinea

Ja miałam wybierać dla dziewczynki, byłaby Iga, Ola albo Nela
Mąż wybrał Michał dla naszego synka, chciał go nazwać Stefan (po chomiku) lub Linus (po twórcy linux'a ofkors) ale się nie zgodziłam ;)
Gdybym ja wybierała to Misiek pewnie byłby Kubusiem lub Pawełkiem  :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosanka

Dla dziewczynki Hanna, Zuzanna, Zofia. Dla chłopca miał być Jakub ale kuzynka właśnie wybrała to imię dla swojego syna więc pozostaje Hubert. Mi się bardzo podobają Igor i Borys ale mojemu chłopu nie bardzo :(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

nionczka

Cytat: "zosanka"Hanna

Hanna jest przepiekne! Tak nazywa sie moja bratanica i corki dwoch kolezanek. W moim pokoleniu znalam jedna, a teraz to bardzo popularne imie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

eva_luna

Hanna To ja :-D  i ciesze sie, ze nia jestem choc nie wiem dlaczego nienawidze jak ktos mowi do mnie hanka- brrrr

Ja sobie dla coreczki wymarzylam Lilka lub Gabrysia. Dla chlopca pomyslu nie mam, bo chce miec coreczke i tylko to narazie biore pod uwage ;-)

goga

Od zawsze wiedziałam,że jak będę mieć syna to będzie Paweł - no i jest - innej opcji nie było!!!

A podoba mi sie jeszcze Melania (to chyba przez "Przeminęło z wiatrem" i Max/Maxym
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

zuzia

Cytat: "nerinea"Mąż wybrał Michał dla naszego synka, chciał go nazwać Stefan (po chomiku)

nerinea, no normalnie jak norka się uśmialam. K. stwiedzil, że to "przecież nawet romantycznie" ale też nie mógl przestać się śmiać z tego chomika :)

nerinea

zuzia,  cieszę się, że Was rozbawiłam, ale dla mnie nie było to takie zabawne, jak on chodził i opowiadał, że będzie Stefan albo Helenka - po chomikach...
no tak, nie napisałam, że typ na żeńskie imię męża to Helenka oczywiście po żonie Stefana I, Stefan II był starym kawalerem ;) ale niedawno odszedł z tego świata do chomiczego raju :(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

nerinea,
dobre, naprawdę dobre. Mąż ma poczucie humoru. Dobrze, że wybral jednak inne imię.
Moje prosiaki to Joanna i Ola vel Dzikus ale jakoś nie myślę, żeby tak nazwać dziecko.
U mojego K. bylo tak, że on mial psa Karola. I bratu ciotecznemu, mieszkającemu w domu obok, urodzil się upragniony syn. I nazwal go Karol. Nawet nie pamiętal, że tak nazywa się pies (to ze szczęścia). I tylko później nieznajacy sytuacji pytali - kto byl pierwszy pies czy dziecko. I tak glupio, że pies....

flor

U mnie to się zmienia...
Kiedyś podobały mi się imiona krótkie: Ida, Greta, Lena, Blanka.
Od kilku lat zdecydowanie na topie pozostają długie, eleganckie imiona: Eleonora, Julianna (ale odpada, bo jest za dużo wszędzie Julii), Konstancja, także Penelopa i Eunika.
Jeśli chodzi o chłopców to mam problem   :-/
BYł już Mieszko i Amadeusz, Herbet i Jeremiasz, Antoni i Tymoteusz; póki co wszystkie odpadły...

golinda

to my może nazwiemy synka po króliku:

Zjebek  

:mrgreen:

salsa

my moglibysmy nazwac po kocie mojego męza - PSYCHOL :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nerinea

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login