Jakie imię Wam sie podoba?

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 01 Paź 2007, 22:48:58

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

brawurka, zartuje sobie, ale fakt - dla dziewczynki mozna szukac imienia pasujacego teraz, do obecnego nazwiska, skad mamy wiedziec np. za kogo wyjdzie

panikarola

vobi, a ty juz masz jakies pomysly??
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

brawurka

kiedys na wigili mi babcia takie życzenia składała "żebys męża znalazła (jakby miała wątpiwości czy znajde:)) i żeby Cie nie bił i nie pił" myślałam, że padne

Angie

Ja tez powoli myslę nad imionami. Z męskich podoba mi się Filip, Nikodem, Błażej i Oliwier (ostatnie odpada bo tak ma na imie chrzesniak mojego męża). A dla dziewczynki Julia (wiem, że oklepane, ale u mnie w rodzinie póki co nie ma żadnej), Lena i Blanka.

brawurka

wybierajac imi ewarto tez zwrócic uwage na to jak sie zdrabnia, odmienia itd. Moja rodzina zaczela na Maje mówić Majucha, musze to zmienić. A ja mówie na nią Majek, albo Maniek :o

vobi

panikarola, ja juz gdzies wczesniej pisalam ze nam chyba latwiej poszlo "zrobienie" potomstwa, niz jego nazwanie  lol Na razie jeszcze na luzie, bo czasu w cholere, ale czuje ze bedzie ostro  ;D

Niestety, moje ulubione - Zosia, Pola, Nina odpadly w przedbiegach. Na razie jako neutralne, tj. akceptowalne dla obu stron zostaly Izabela, Patrycja, Zuzanna, ewentualnie Sonia lub Nadia - ale tu  nie jestem do konca przekonana. No i dla chlopca Igor, Lukasz, Hugo (ale jak to zdrabniac???), Daniel, Jan. Do Jaska maz nie jest przekonany na 100%, ale ... snilo mi sie ze urodzil sie nam taki bardzo fajny Jasiek wlasnie, nawet bezbolesnie sie urodzil, tylko potem sie okazalo ze nie mamy zielonego pojecia jak sie maluchem opiekowac  :o Anyway, po tym snie tak mi sie imie Jasiek spodobalo, ze ostro go promuje  ;D

Generalnie - raczej bez ekscesow. Ale to jeszcze 6 miesiecy, a mi sie czesto zmieniaja pomysly, zobaczymy co bedzie

panikarola

a Bruno? lepiej sie zdrabnia niz Hugo, a tez jest taki meski i konkretny :D

fajne propozycje. a nazwisko na ska i ski? dlugie?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

panikarola

a Sonia funkcjonuje jako samodzielne imie? nie jako forma Zochy?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

vobi

Cytat: panikarola w 23 Maj 2008, 19:39:15
a Bruno? lepiej sie zdrabnia niz Hugo, a tez jest taki meski i konkretny :D
fajne propozycje. a nazwisko na ska i ski? dlugie?

hehe, Bruno to az zbyt meskie mi sie wydaje, takie brutalne - kojarzy mi sie z ... SS-manem  >:(

a nazwisko dlugie, 10 liter i -ska/ - ski - wolalabym krotsze imiona (dla kobiet, bo te meskie to akurat nie sa zle jesli chodzi o dlugosc), ale jak mi sie chlop na Zosie czy Pole nie chce zgodzic to co robic...

vobi

tak, Sonia jest normalnie w kalendarzu - znaczy imieniny obchodzi, no

panikarola

racja, vobi... Sonia akurat tez jest krotka i Nadia, moze sie przekona.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

brawurka

mi sie pdoba Pola, Iga, Ida i Ada

vobi

a Ada samodzielnie wystepuje? Bo myslalam ze tylko jako zdrobnienie od Adrianna?

brawurka


vobi

ale numer...wlasnie sprawdzilam, w kalendarzu sa imieniny Ady (12 grudnia), czyli funkcjonuje jako samodzielne imie!

brawurka

oooooooooo nawet nie wiedzialam

vobi

hehe, ja mam taki madry kalendarzyk, gdzie jest mi.in. kalendarz imienin (alfabetycznie) i .... spis rejestracji - ten dopiero sie przydaje! Ilekroc na drodze widzimy jakas nieznana rejestracje, maz od razu mowi - sprawdz w kalendarzu skad to!  lol

aja

imię Sonia to zawsze mi się z psem kojarzyło aż poznałam koleżankę Sonię i jakoś się przyzwyczaiłam
a konia mam Kube i tez mi jakoś czasem dziwnie jak dziecko Kubusia ktoś woła

podoba mi się Nadia, Ida (nawet - nawet)

vobi

aja, to jest bol w sumie, ludzie czesto nazywaja zwierzaczki imionami ludzkimi i potem bywa smiesznie... ja z kolei znam Kube-chomika  lol

aja

dokładnie - u mnie zwierzęta oprócz Kuby który dotarł do nas już z imieniem, nazywaja się tak jak to zwierzęta powinny się nazywać a nie z ludzkimi imionami czasem bywa smiesznie a czasem przykro - niestety

vobi

a, ja jeszcze znam szynszyle-Helmuta  ;D

panikarola

ale wredna sasiadka ;D

znajonych sasiedzi nazwali psa Mackiem - niby ze na czesc syna tych znajomych, ale podejrzwam, ze by sie chetnie bez tego honoru obeszli ;D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

aja

wlaśnie leciała reklama filmu - takiego imienia nie słyszałam...
Kaspian
takie troszke bez wyrazu - nie znalazłam nic o tym imieniu

vobi

dla bardzo kreatywnych - Wielka ksiega imion
http://kartki.onet.pl/imiona.html

Babierad i Bącław mnie zaciekawił....  lol

panikarola

o w morde, vobi lol lol lol lol

Kaspian to chyba fikcyjne imie, wymyslone przez C. S. Lewisa w jego sadze, tak samo jak Aslan. czy sie myle? trzeba by anglicystki albo Anglolaski zapytac ;D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.