Jakie imię Wam sie podoba?

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 01 Paź 2007, 22:48:58

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

goga

golinda no jak to nie wiesz ??? Jarek i Leszek ;D ;D ;D
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

golinda

Cytat: goga w 23 Maj 2008, 16:44:03
golinda no jak to nie wiesz ??? Jarek i Leszek ;D ;D ;D

moja wersja nie była aż tak pesymistyczna lol

zwierzatko_mojej_mamy

aja mija? nigdy nie slyszalam - mam nadzieje, ze nie uraze, ale kojarzy mi sie tylko ze Żmija ;(
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

goga

a mnie się czasem kojarzy Golinda :):):)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

OlaFasola

Mi bardzo podoba się Nina i Pola dla dziewczynki i Mikołaj dla chłopaka, ale pewnie zanim się zdecydujemy na dzieci to mi sie jeszcze parę razy zmieni. Już tak parę razy było, jakieś imię mi się szalenie podobało, a potem poznawałam niekoniecznie fajną osobę o tym imieniu i już mi się przestawało podobać.

golinda

Cytat: OlaFasola w 23 Maj 2008, 17:03:45
Nina i Pola dla dziewczynki i Mikołaj dla chłopaka

Nina i Pola też mi się podobają, ale Mikołaj nie podobało mi się nigdy

sonja

Aja, przepraszam, ale te imiona brzmią jak żywcem odgapione od michała wiśniewskiego:(( nie krzywdź tak dzieci.

Doda, ja też lubię tradycyjne Zofia, Helena dla dziewczynek Michał dla chłopca:)

vobi

Cytat: aja w 23 Maj 2008, 16:14:45
do swojej listy dopisuję:

Xaviera
Fabiana
a miałam jeszcze kolege : Amiriana

i nie wiem co się dzieje że dla dziewczynek nic nie mogę wymysleć co by mi się podobało!
może:

Nadia
Mija


hmm... podobnie jak sonji, Xavier i Fabian kojarza mi sie z Wisniewskim Michalem, a wszystko co sie z nim wiaze wydaje mi sie automatycznie kiczowate i pretensjonalne, ale to chyba takie moje zboczenie  ::)

a Mija to pies moich znajomych  ::)

sonja

Mia to Farrow ale tylko i wyłącznie tak pisane. W szkole mamy mojego J. są Denis i Dajana (nie wiem jak pisane, tak matka życzy sobie wymawiac), dzieci szybko przekształciły na penis i dajka... nic miłego, ale najlepszy dowód że rodzice powinni czasem pomyślec.

Doda, mi imię mojego też się nie podobało, a teraz już tak, zwłąszcza zdrobnienia:) Ps czasem wydaje mi się że nie mogłabym byc z kimś o brzydkim imieniu;))

vobi

Swoja droga - jak to jest z nadawaniem imion w PL, mozna nadac dziecku (i zarejestrowac w USC) dowolne imie? W zadnym zestawieniu polskich imion nie znalazlam Vanessa ani Sandy, a dzieci kolezanki tak maja na imie... To jak to jest z imionami? Moge nazwac dziecie np. Fiat albo Skoda i spokojnie potomka zarejestruja w USC (pomijam fakt ze jak maluch dorosnie powinien mnie podac do sadu za spiep...enie zycia przez idiotyczne imie ;)

brawurka

A mnie zadne imie męskie nie zachwyca, T. wybrał Szymon

brawurka

pamietam jak rodzice gdzies w polsce chcieli nazwac córke truskawka, USC sie nie zgodziło byłą jaks sprawa w sądzie i nie pozwolili im chyba

sonja

Nie możesz. Imię musi byc polsko brzmiące. Czyli np nie daje się Nicole tylko Nikola. W szczególnych przypadkach może byc nadane imię obce, np nadajesz imię po osobie która uratowała dziecku życie (czytałam o tym)... Przynajmniej tak mówią przepisy, a jakie są urzędy, każdy wie:) A no i imię nie może poniżac dziecka itd

sonja

Poza tym trzeba pomyśle jak będzie to brzmiało jak dziecko będzie dorosłe pani profesor Truskawka Ząbek alno Miranda Siekiera brzmi mocno zabawnie:)) kiedyś na gazetowym forum humorum byl taki watek o nietypowych zestawieniach:)

sonja

Trudno o inne skojarzenie:))

panikarola

jak bede szukac imion dla dzieci to bede sie inspirowac tu:

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=12924

jesli chodzi o imiona obcobrzmiace (Xavier, inne zawierajace litery nieobecne w naszym alfabecie itd.) to moga tak nazwac dzieci rodzice, ktorzy maja rowniez obce obywatelstwo. podejrzewam, ze truskawka nie przeszla, bo jest to rzeczownik pospolity. zasada jest, ze imie ma byc spolszczone, czyli nie Margaret, tylko Malgorzata, nie Catherine, tylko Katarzyna itd. Podejrzewam, ze rodzice zarejestrowali Diana, tylko maja focha. a moze rzeczywiscie wpisali Dajane?

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sonja

Moja mama miała pacjenta z takim dziwnym imieniem w polskiej pisowni, coś w rodzaju Dejwid, ale za Chiny nie mogę sobie przypomniec co to dokłądnie było:( czyli chyba się da, jak się bardzo rodzic postara.

A pamiętacie dzieci Kopców u MM: Arleta Kopiec, Esmeralda Kopiec itd:))

brawurka

no truskawka nie może być, ale jagoda, malina juz tak? bezsensu

sonja

Ale Malina i Jagoda to już dośc stare imiona, od dawna używane, a truskawa to tak ni z gruchy ni z pietruchy. Myślę, że miało to też zapobiegac dawaniu takich imion w przyszłości, zapewne znalazłby się ktoś kto nazwałby syna banan a córkę persymona.

brawurka


sonja

Odlewam, będziesz miała śliczne równe 100:)

sonja

Albo Rukola dla córki, też ładnie, prawda?

panikarola

a pamietacie jak ktos chcial nadac imie Solidarnosc lub Unia Europejska? tez nie mozna, bo pospolite.

a o tych rzeczownikach pospolitych - to chyba bylo przy okazji, jak ktos chcial synowi Dab dac.

o tym jest w podlinkowanym na tym forum o imionach dokumencie Komisji Jezyka Polskiego. oni tam uzasadniaja, czemu Malina tak a Jabluszko nie :D lub Banan, na ten przyklad ;D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

aja

z tego co słyszałam imię Mija jest dosć popularne - (ZNAJOMI TAK SWOJA córkę nazwali)
nawet ostatnio w jakimś filmie - romansidle na tv4 słyszałam - wenezuelskim czy jakims tam!

u mnie jest wręcz przeciwnie niż u Was - nie chciałabym nazwać dziecka typowym - klasycznym, tradycyjnym imieniem - wolę bardziej orginalne, mi było całe życie miło i bardzo często spotykałam się z miłymi opiniami! choć imię Dawid, które wchodzi w grę jest dość popularne!
jakoś nie wyobrażam sobie nazwać dziewczynki Kasia, Asia, Agnieszka itd. bo tak to ma co druga na imię!


a no i w kwestii wyjasnienia - napisałam że dopisuję do swojej listy (która jest dość dziwna) następne imiona a nie  że tak nazwę swoje dziecko
ja do tej pory szukam listy z bardziej orginalnymi imionami więc uznałam że komuś takie nietypowe moga się przydać - z ciekawości - przecież wszystkie typowe imiona to każdy zna i wie co się komu podoba

sonja

Aja, mi chodzi to to że imiona typu Xavierre, Solange itd itp z są najzwyczajniej w świecie pretensjonalne. Utrudnią dziecku życie. Dobrze Doda mówi, Ty masz imię rzadko spotykane, jesteś pewnie przez nie rozpoznawalna, a nikt, chocby jakies głupie ciotki klotki na forum się nad nim nie będzie pastwił:)