Jakie imię Wam sie podoba?

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 01 Paź 2007, 22:48:58

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

spragnienie

swoją drogą -ciekawe dlaczego dopiero dla 3 męża zmieniła nazwisko po 1.wszym, a dla 2 nie chciała  :-P  facetowi musiało być przykro <joke>

twinnie77

Mój brat miał w liceum kolegę, który zwał się Ziemowit Pędziwiatr  :mrgreen:
O ile samo imię Ziemowit jest ok, to w połączeniu z tym nazwiskiem wypada komicznie.
Wybierając imię trzeba zwracać uwagę na to, jakie są zdrobnienia, bo takich będziemy używać najczęściej w stosunku do naszych dzieci, jak będą brzmieć te imiona w różnych okresach życia. I przede wszystkim musi się to komponować z nazwiskiem, bo inaczej...narażamy dzieci i później dorosłych na wyśmiewanie.

Ja na razie myślę nad imionami dla moich dzieci. Dla dziewczynek: Gabriela i Emilia. A dla chłopców jakoś nie mogę się zdecydować. Bardzo podoba mi się Krzysztof. Jeszcze nie wiem, co noszę w sobie i ile w ogóle dzieci będę mieć. Chciałabym trójkę, ale czy się uda...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

Moi znajomi kiedyś się odrażali że córce dadza Toiletta
Ale to oczywiscie żartowai sobie...

Za to mój profesor miał psa, a raczej suczkę - Basie. Był wdowcem i się orzenił..
Teraz jak woła "basia, " to przybiega pies i żona...

No ale zaim się ujawnił ze swoimi zamiarami umieraliśmy ze smiechu jak wychodził z instytutu, brał tel i dzownił mówiąc "basiu, to ja już do ciebe jadę.." :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

ja wczoraj wieczorem zostalam po raz drugi ciocia   :-D  ma na imie Patrycja - dla mnie Papiśka  :-P  
Ja preferencji imionowych nie mam, podoba mi sie Mikołaj, Hanna, wiecej mi od glowy nie przychodzi, ale u mojego meza pewnie to nie przejdzie  :-P

ishka82

magdalinska, gratuluję :-D Patrycja, to wg mnie bardzo ładne imię :->

nionczka

Cytat: "ishka82"Mi też. Mam tylko nadzieję, że nie stanie się bardzo popularne ;-)

Juz jest. Zobacz statystyki, ktore wkleilam kilka postów wyzej. Wprawdzie tylko stoleczne, ale zawsze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

No cóż, to sprawa rodziców. Zapytam ich czy wiedzą, że to imię jest takie popularne :roll:

nionczka

Cytat: "ishka82"No cóż, to sprawa rodziców. Zapytam ich czy wiedzą, że to imię jest takie popularne :roll:

To, ze jest popularne to nie jest problem. Mysle, ze najtrudniej ocenic kiedy daje sie dziecku imie czy stanie sie ono bardzo modne, jak Oliwia np. Kiedys nie bylo zadnej Oliwii, teraz w co drugim domu.

Mam bratanice, ktora nazywa sie Hania. Ma chyba ze 13 lat. W jej roczniku nie ma Hanek. Za to wsrod córek moich kolezanek jest juz kilka. I statystyki pokazuja, ze na miescie jeszcze wiecej. Wiec ja Hani juz bym nie wybrala bo zaraz moze stac sie tak popularna jak Ania.

Ale Lena nie wiem czy ma az takie szanse na sukces :-) Warto tez zwracac uwage na "modne" seriale, filmy, ksiazki, aktorów. Bo stad wlasnie te mody sie wywodza. Jak Zosia po Na dobre i na zle albo Amelia po AMélie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: "ishka82"to wg mnie bardzo ładne imię

wg mnie tez ;-)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

ishka82

No ja właśnie mam nadzieję, że co druga dziewczynka z rocznika 2008 nie będzie Lenką, ale pewnie masz rację, że tak popularne to imię jeszcze nie jest i możliwe, że nie będzie.

nionczka

Ja chyba nie musze mówic, ze mi sie podoba bo nawet jest na mojej liscie na stronie 4 tego watku :-)

[ Dodano: 14-02-2008, 10:46 ]
Mam taka fajna francuska strone  z imionami i tam wlasnie analizuja tendencje. Mozna ogladac statystyki, czytac wyjsnienia, etc i analizowac czy moze byc to modne imie czy nie. Oczywiscie nie zawsze musza miec racje, ale w koncu biora pod uwage wiecej czynników niz my (miedzy innymi wlasnie imion dzieci slawnych ludzi :-). Szkoda, ze nie znam polskiego odpowiednika :-(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Cytat: "kamelia04.08.2007"foszek,

moze mu przejdzie....
Przejdzie,mi sie w noccy snilo ze bede miec chlopczyka  :mrgreen:

zwierzatko_mojej_mamy

nionczka, halo halo, ja tam na anie nie narzekam ;)

ja tez dluuugo chcialam Amelke, ze wzgdelu na Amelie, ale ja mysle, ze popularnosc tego imienia to nie "Amelia" film, tylko francowate "na dobre i na zle" wlasnie, kuerwa, juz nie mieli jak nazwac - stamtad tez juleczke biora, szlag jasny by ich trafil ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

Cytujpopularnosc tego imienia to nie "Amelia" film, tylko francowate "na dobre i na zle" wlasnie, kuerwa, juz nie mieli jak nazwac - stamtad tez juleczke biora, szlag jasny by ich trafil ;)
Ty nie strasz, dr Lena też tam jest :shock:

zwierzatko_mojej_mamy

ishka82,  no i wszystko jasne ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"a tez dluuugo chcialam Amelke, ze wzgdelu na Amelie, ale ja mysle, ze popularnosc tego imienia to nie "Amelia" film, tylko francowate "na dobre i na zle" wlasnie, kuerwa, juz nie mieli jak nazwac - stamtad tez juleczke biora, szlag jasny by ich trafil ;)

A tak? Nie wiedzialam, ze tam tez Amelia jest.

[ Dodano: 14-02-2008, 11:57 ]
Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"nionczka, halo halo, ja tam na anie nie narzekam ;)

Bo imie ladne tylko czasem ich za duzo. U mnie w klasie bylo Anna-7, MAgda-5, Agnieszka-5. Jak jest za duzo w koncu dla wygody zaczyna sie uzywac nazwiska  :evil:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Ja też jestem Ania i bardzo lubię swoje imię. A w jednej z moich grup w szkole na 11 uczniów są 4 Anie, więc razem jest nas 5  :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

Lena tez mi sie podoba, ale ja jestem magdalena, wiec za duzo by bylo tych len  ;-)  i cos czuje ze u nas bedzie mała wojna z imionami, bo na razie nam sie nie podoabja te
same ;)

zwierzatko_mojej_mamy

magdalinska,  no mojej siory zdrobnienie od magdalenia to "dziura", wiec nie jest to takie oczywiscie :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

spragnienie

Cytat: "ishka82"
Cytujpopularnosc tego imienia to nie "Amelia" film, tylko francowate "na dobre i na zle" wlasnie, kuerwa, juz nie mieli jak nazwac - stamtad tez juleczke biora, szlag jasny by ich trafil ;)
Ty nie strasz, dr Lena też tam jest :shock:

ja co prawda nie ogladam TVP2, ale z tego co kojarzę to Foreminiakowa gra dr Zosię i wysyp Zoś też był  ;-)


A co do Leny - moja mama walczyła X lat temu, zeby moja siostra była Magdą, a nie Magdaleną -ale  urzędnik się nie zgodził  :-P  kto by pomyślał, że teraz będzie trendy ..hehe

Louve

Ja mam na imię Natalia. W każdej z moich szkół (nie tylko w klasie, ale w całej szkole) - podstawowej, średniej na studiach byłam jedyna. Nie było ani jednej Natalii w całej mojej karierze szkolnej... a teraz - dramat, co druga dziewczynka na ulicy jest Natalia - mam ochotę powiedzieć matkom - opanujcie się! :lol:
Moje nietypowe imię bardzo ułatwiało mi życie - byłam łatwo rozpoznawalna.
Według mnie bardzo trudno określić jest, czy imię kiedyś (np. za 20 lat) nie będzie najpopularniejszym imieniem nadawanym nowordkom...
Mi też zależy na wyjątkowości imion moich przyszłych dzieci oraz na tym, aby moje dzieci nosiły imiona po moich dziadkach lub rodzicach.  Mam nadzieję, że uda mi się pogodzić obie kwestie  :-P

[ Dodano: 25-02-2008, 13:43 ]
Dodam jeszcze, że na małą Leokadię wszyscy mówią Leo - zupełnie lepiej brzmi i pasuje do Niej!
I jeszcze jedno - niedawno koleżnka z mojej pracy urodziła bliźniaczki - Jagodę i Malinę :!:

nionczka

Cytat: "Louve"Ja mam na imię Natalia. W każdej z moich szkół (nie tylko w klasie, ale w całej szkole) - podstawowej, średniej na studiach byłam jedyna. Nie było ani jednej Natalii w całej mojej karierze szkolnej... a teraz - dramat, co druga dziewczynka na ulicy jest Natalia - mam ochotę powiedzieć matkom - opanujcie się! :lol:
Moje nietypowe imię bardzo ułatwiało mi życie - byłam łatwo rozpoznawalna.
Według mnie bardzo trudno określić jest, czy imię kiedyś (np. za 20 lat) nie będzie najpopularniejszym imieniem nadawanym nowordkom...
Mi też zależy na wyjątkowości imion moich przyszłych dzieci oraz na tym, aby moje dzieci nosiły imiona po moich dziadkach lub rodzicach.  Mam nadzieję, że uda mi się pogodzić obie kwestie  :-P

[ Dodano: 25-02-2008, 13:43 ]
Dodam jeszcze, że na małą Leokadię wszyscy mówią Leo - zupełnie lepiej brzmi i pasuje do Niej!
I jeszcze jedno - niedawno koleżnka z mojej pracy urodziła bliźniaczki - Jagodę i Malinę :!:

To czy imie bedzie modne za 20 lat nie jest az takie wazne. Wazne jest czy jest modne w ciagu powiedzmy 3 lat w okolicy daty urodzenia dziecka bo te osoby bedza chodzic do szkoly z naszym dzieckiem. Z nimi glownie bedzie przebywac.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

Cytat: "Louve"na małą Leokadię wszyscy mówią Leo

Na naszego Leonarda mówimy Leo. Imię to wydaje mi się męskie.

aja

#148
do swojej listy dopisuję:
Fabiana[/b]a miałam jeszcze kolege : Amiriana

i nie wiem co się dzieje że dla dziewczynek nic nie mogę wymysleć co by mi się podobało!
może:

Nadia

golinda

Cytat: Louve w 25 Lut 2008, 13:40:50
niedawno koleżnka z mojej pracy urodziła bliźniaczki - Jagodę i Malinę :!:

aż boję się pomyśleć, jakby nazwała synów!