Co jeść, żeby NIE schudnąć karmiąc piersią

Zaczęty przez ziuta, 28 Cze 2010, 07:33:33

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziuta

Jak w temacie, pomóżcie, poradźcie jakieś wysokokaloryczne dania, bo na mnie nic nie działa... Chudnę i chudnę. Zawsze byłam szczupła, może nawet zbyt szczupła, 56 kg przy wzroście 178 cm. Wielokrotnie próbowałam przytyć, ale nigdy nic mi z tego nie wyszło. W ciąży przybyło mi 17 kg (ku wielkiej radości zwłaszcza męża, ale ja też się cieszyłam, zwłaszcza, że tych kilogramów oprócz brzucha nie było widać, po prostu wyglądałam zdrowiej, dobrze się czułam i miałam nadzieję, że cos mi z tego zostanie). W tydzień po porodzie straciłam 14 nadprogramowych kilogramów, teraz już boję się wchodzić na wagę, bo na pewno spadło już poniżej wagi wyjściowej.
Mały pije bardzo dużo, ja jestem cały czas głodna, ale nie mam czasu ciągle robić czegoś do jedzenia, bo mam małego przy piersi. Szukam pomysłów na coś o dużej wartości odżywczej, co można w miarę szybko przygotować. Jakieś rady? Ratujcie, zanim całkiem zniknę  :crying:

aja

ziuta obawiam się że przez najbliższy okres będziesz chudła bo maleństwo spija z ciebie to co najlepsze
ja miałam to samo mimo,iz jadłam cały czas i tak do momentu aż przestyałam karmić - teraz troszkę przytyłam choć i tak nie po całości

foszek

ziuta ja nie schudlam podczas karmienia piersia, z prostego wzgledu, zawsze jak maly byl przy piersi, ja odczuwalam wilczy glod i musialam miec pod reka jakies przekaski :D No i jadlam parwie ze wszystko, nie stosowalam zadnej diety matki karmiacej.

nionczka

Moze kaszki dla dzieci. Kolega mojej siostry mial niedowage i lekarz zalecil mu wlasnie podjadanie takich kaszek. Nestlé pomaranczowa jest dla mnie przepyszna!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

jak karmilam tez schudlam szybko i za duzo.
optymalna waga dla mnie to bylo 53 gk przy wzroscie 170
ciaze zaczelam z 55 kg
przytylam chyba ponad 18 kg
po porodzie zaczelam chudnac bardzo szybko
moja najnizsza waga to 49 kg z czego po kg wazyly wtedy moje cycki.... ;)

im mniej karmilam,tym bylam grubsza
teraz nie karmie od 4 mies i waga jest nieco za wysoka,
moze u ciebie jak przestaniesz karmic,tez troche wroci....


na przytycie najlepsze sa kebaby..... ;)

marax

#5
Powinnas sie przede wszystkim odżywiać zdrowo i zapewniac ok 2500-3000 kalorii w swojej diecie . To ze nie tyjesz to taki metabolizm .Jezeli bedziesz dostarczala odpowiedniej ilosci kalorii w diecie dla twojego organizmu nic zlego sie nie dzieje . Moim zdaniem nie przytyjesz nawet jezeli bedziesz sie obżerała 5 gyrosami dziennie-masz taka przemiane materii i tyle .  jedzenie wysokokalorycznego jedzenie typu frytki itp bedzie niekorzystne dla dziecka a szanse na przytycie sa i tak mierne ;)

mika

o kurde, teraz to już jestem przerazona, jak u mnie będzie
zawsze miałam ten sam problem z przytyciem, jak już osiągnęłam wagę 60 kg to był szczyt szczytów i dobrze się z tym czułam, a tak to waga zawsze oscylowała w okolicy 54-56 kg przy 176 cm wzrostu.... :hmm:

aniak1211

ziuta
Waga bedzie leciala w dol,
u mnie tez tak bylo-z czego sie cieszylam ;)
Teraz juz niestety leci w gore,
prawdopodobnie jak przestaniesz karmic to tez zacznie ci waga w gore isc :)

ziuta

No to mnie pocieszyłyście... Nie ma dla mnie nadziei  :headbang:
Choć z drugiej strony... dzisiaj mierzyłam spódnicę ołówkową w rozmiarze 36 i taka dosyć ciasna była, nie kupiłam. A przed ciążą w 36 wchodziłam bez problemu. Widać jeszcze nie całkiem wychudłam (na wage sie boję stanąć... :blush:).