Plan pomieszczeń - jak zrobić?

Zaczęty przez panikarola, 04 Cze 2010, 10:32:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

panikarola

a jak się robi taki plan pomieszczenia? ręcznie na kartoniku, czy jest do tego jakiś program?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sierpniowajulka

Cytat: panikarola w 04 Cze 2010, 10:32:36
a jak się robi taki plan pomieszczenia? ręcznie na kartoniku, czy jest do tego jakiś program?

ja to robię w AutoCADzie - bo w tym pracuję na co dzień.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

oj
to coś czuję, że skomplikowany

ale poszukam demo.
dzięki!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

panikarola

dziewczyny, do robienia planu macie jakieś wskazówki?
znacie alternatywy do AutoCada?

będę się za to zabierać jutro, chcę osiągnąć jak najlepszy (najdokładniejszy) efekt jak najmniejszym nakładem czasu. mam na to tylko kilka godzin i nigdy w życiu czegoś takiego nie rysowałam.

może kartkę papieru lepiej wezmę :)

od czego w ogóle zacząć? jakieś punkty orientacyjne trzeba powyznaczać?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

nionczka

#4
Cytat: panikarola w 25 Cze 2010, 12:45:50
dziewczyny, do robienia planu macie jakieś wskazówki?
znacie alternatywy do AutoCada?

będę się za to zabierać jutro, chcę osiągnąć jak najlepszy (najdokładniejszy) efekt jak najmniejszym nakładem czasu. mam na to tylko kilka godzin i nigdy w życiu czegoś takiego nie rysowałam.

może kartkę papieru lepiej wezmę :)

od czego w ogóle zacząć? jakieś punkty orientacyjne trzeba powyznaczać?


jesli pomieszczenie jest proste to jakikolwiek program do urzadzania wnetrz sklepów wnetrzarskich, np. Ikea, Bo Concept...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: panikarola w 25 Cze 2010, 13:45:50chcę osiągnąć jak najlepszy (najdokładniejszy) efekt jak najmniejszym nakładem czasu. mam na to tylko kilka godzin i nigdy w życiu czegoś takiego nie rysowałam.
hihiihi :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

no i co się osoba tak cieszy ;P

nionczka, takim programem to też nie rysowałam :) pomieszczenie nie wiem czy jest proste, jest standardowym m2 w bloku z wielkiej plyty, czyli ma nierówne ściany, duże okna, kontakty w dziwnych miejscach... znaczy się, ściągnąć lepiej ikeę czy AutoCada? jednego i drugiego się muszę nauczyć.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

inkageo

Cytat: panikarola w 25 Cze 2010, 13:45:50będę się za to zabierać jutro, chcę osiągnąć jak najlepszy (najdokładniejszy) efekt jak najmniejszym nakładem czasu. mam na to tylko kilka godzin i nigdy w życiu czegoś takiego nie rysowałam.
To narysuj to na kartce (może być bez zachowania skali, ale z wyraźnie podanymi wymiarami) i mi wyślij, to machnę ten plan ;)
Tylko w weekend jestem na szkoleniu..
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: panikarola w 25 Cze 2010, 14:10:50no i co się osoba tak cieszy ;P
ciesze sie na zlepek "nigdy nie robilam" i "mam kilka godzin" oraz "najdokladniej + naszybciej" :D:D:D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

Ewentualnie w MS Visio mozesz sprobowac narysowac. Ale mysle, ze opcja Inki jest najlepsza :D

panikarola

#10
inka, serio???  :jupi: :jupi: :jupi:

będę bardzo dokładnie liczyć kratki  :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Dodany tekst: 25 Cze 2010, 11:27:11

a ja nie muszę na weekend, może być w tygodniu! tzn. w weekend tylko muszę pomierzyć i obfotografować. a w tygodniu opracować :D

Dodany tekst: 25 Cze 2010, 13:28:50

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Cze 2010, 13:22:12
ciesze sie na zlepek "nigdy nie robilam" i "mam kilka godzin" oraz "najdokladniej + naszybciej" :D:D:D


i widzisz, że się da ;D :D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

inkageo

Nie musisz liczyć kratek :D Narysuj bez zachowania skali tylko podaj wszystkie możliwe wymiary.
Możesz wysłać na inkageo@gazeta.pl
Imagine there is no hate

panikarola

dziękuję Ci baaaaardzo!!!!!! ok, to będę liczyć centymetry ;)

juppi, ale mam godzin zaoszczędzonych :) teraz to nawet zdążę pójść spać :) ;D

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: panikarola w 25 Cze 2010, 14:26:16i widzisz, że się da Grin Cheesy
czekaj czekaj :D zobaczymy do jakiego etapu dojdziemy za te kilka godzin przeznaczonych na calosc ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

no weź :)

bo rzucę w cholerę zanim się zabiorę ;)

mąż będzie robić zdjęcia, a ja będę mierzyć! jest szansa!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sierpniowajulka

Karola, stań w pomieszczeniu i je narysuj z grubsza na kartce papieru. Zaznacz wszystkie charakterystyczne punkty - okna, drzwi, załamania ścian, wnęki (np. szafy wnękowe); następnie zacznij mierzyć odcinkami - od jednego elementu do drugiego (sąsiedniego); potem zrób wymiary ogólne (długość i szerokość). Nie przejmuj się krzywością ścian i tym, że wymiary mogą się rozjechać o kilka centymetrów (jeżeli więcej, to powtórz pomiary). Zaznacz i wymierz do osi miejsce rur (przyłącza wody, kanalizację itd).
Inka zaoferowała się, że machnie Ci plan, więc nie będę już jej robić konkurencji... :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

o, dzięki za wskazówki, to jest super pomysł, żeby mierzyć najpier od punktu do punktu.

Cytat: sierpniowajulka w 25 Cze 2010, 20:00:39Zaznacz i wymierz do osi miejsce rur (przyłącza wody, kanalizację itd).

co to znaczy, że do osi wymierzyć rurę?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sierpniowajulka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

a, czyli średnicę rury, tak? ile ma w obwodzie?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sierpniowajulka

nie, nie... od np. narożnika ściany do mniej więcej środka rury wystającej ze ściany...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

aaaaa, ok, już rozumiem! dzięki!  :beer:
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

panikarola

okazuje się, że to mierzenie jednak dość ciężkie, a rysunki wychodzą skomplikowane... 

julko, czy to istotne, żeby plan był w trójwymiarze z uwagi na te rury i kaloryfery?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

inkageo

#22
No właśnie, ja nie zapytałam dla jakiego celu jest ten plan? :)

Dodany tekst: 29 Cze 2010, 13:17:37

Tak orientacyjnie dla Was, żeby zaplanować rozmieszczenie wyposażenia?
Imagine there is no hate

panikarola

inka, tak. julka sierpniowa mówi, że rzuci okiem na mieszkanie moich rodziców, żeby doradzić zmiany: rozmieszczenie sprzętów i kolor. do tego potrzebuje plan z wymiarami tych pomieszczeń i zdjęcia.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

inkageo

Imagine there is no hate