wizy do USA - opinie

Zaczęty przez adrianna79, 07 Cze 2010, 02:07:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubin04

Mi sie podpobało w Nowym Orleanie, było jakos tak "na luzie"
- jak wychodziłam z knajpy to niedopite piwo pytali się czy przelac do kubeczka na wynos :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

#101


Wydaje mi sie, ze glowny problem tej rozmowy to rozne doswiadczenie, jakie kazdy z nas ma w czasie pobytow zagranica (a nawet i w innym regionie wlasnego kraju) i doswiadczenia na poziomie mikro przekladamy na poziom makro: polacy sa tacy, niemcy tacy, amerykanie tacy, a takie podejscie, choc popularne i ulatwiajace nam zycie, umacniaja stereotypy.

A co do restauracji - mam nadzieje, ze to sie zmienilo, ale calkiem niedawno w wielu warszawskich restauracjach placic i za szatnie i za toalete ;D H. omal wtedy nie padl ze zdziwienia.






Dodany tekst: 15 Cze 2010, 10:31:40

Cytat: salsa w 15 Cze 2010, 11:01:09nie podoba mi sie to, ze można jednym kliknięciem myszki uzyskać absolutnie wszystkie dane na moj temat od czasów jak robiłam kupe w gacie ! zero wolności


zgadzam sie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

#102
Cytat: szelma w 15 Cze 2010, 11:23:09dobre jedzenie wcale nie jest super tanie
zeby było dobre to trzeba kupować to ze znaczkiem "Organiczny" czy cos w tym stylu:) znajomi mówią, ze to jest bardzo drogie
poza tym nie ma dobrego chleba co doskwiera nam Polakom szczególnie ;)

Dodany tekst: 15 Cze 2010, 10:36:31

Cytat: mayagaramond w 15 Cze 2010, 11:31:00w wielu warszawskich restauracjach placic i za szatnie i za toalete Grin
to sie zmieniło choc zdarzają się płatne szatnie w "lanserskich" klubach nocnych :p

mnie to tez wkurza na maksa: do niedawna w Krakowie w knajpie CK Browar, gdzie maja pysze piwo własnej roboty była płatna toaleta
choc piwo mi tam smakowało powiedziała, ze nie pójdę tam więcej dopóki nie wprowadza darmowej - podają piwo i każa płacić za kibel?! chyba ich poj....ło !nie byłam tam prawie 10 lat w zw z ta płatna toaleta
i sie niedawno dowiedziałam, ze jest darmowa
chetnie sie teraz wybiorę, bo maja naprawdę dobre piwo
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

szelma

Ja przez ten miesiąc jadłam głównie dziwne amerykańskie wynalazki w ramch testowania, więc brak chleba mi nie doskwierał, bo i tak mało chleba jem. Ale zwłaszcza jeśli chce się zjeść poza domem, to dobre miejsca nie są tanie. Tutaj jesteśmy sobie w stanie pozwolić na więcej wyjść na jedzenie.

mayagaramond

Cytat: adrianna79 w 15 Cze 2010, 03:26:01jeszcze tego by brakowalo zeby politycy nie majacy pojecia o ekonomii chcieli uregulowac rynki finanosowi - to nie jest ich miejsce - market is efficient enough i wroci sam do poziomu takiego jak powinnien; oczywiscie tutaj zdania sie roznia pomiedzy ekonomistami

i to jest tez problem, ze politycy nie znaja sie na ekonomii ani na prawie. Nie chodzi mi o to, zeby polityka decydowala o rynku, ale zeby stworzyla odpowiednie ramy dla rynkow finansowych. Sytuacja w ktorej pan X wymysla instrument finansowy, ktorego sens tylko on rozumie, sprzedaje go Y, ktory rozumie jeszcze mniej, ale sprzedaje go dalej, nie powinna miec miejsca.

Jak rowniez to, ze prywatne firmy na zlecenie oceniaja zdolnosc kredytowa poszczegolnych panstw - taka instytucja powinna byc niezalezna. Ale tutaj Europa znow zaspala, juz dawno temu powinna byla stworzyc niezalezna agencje ratingowa.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

suegro

Cytat: salsa w 15 Cze 2010, 10:32:57
zeby było dobre to trzeba kupować to ze znaczkiem "Organiczny" czy cos w tym stylu:) znajomi mówią, ze to jest bardzo drogie
poza tym nie ma dobrego chleba co doskwiera nam Polakom szczególnie ;)

Eeee, przesada ;)
Chleba "takiego jak nasz" nie ma, ale są za to najpyszniejsze bajgle i inne wynalazki.
Poza tym to jest kwestia przyzwyczajenia do pewnych smaków - znam wielu amerykanów, którym z kolei nie smakował polski chleb.
"Dobry" to pojęcie względne.

Co do USA - ja bardzo lubię, dobrze się tam czuję, nie wiem jak z mieszkaniem przez całe życie, ale przez jakiś czas - czemu nie. Wizy mi nie przeszkadzają, odciski palców też-są dla bezpieczeństwa i tyle.
Zrozumiałam z jakiego powodu są wizy gdy byłam na 2 spotkaniach w konsulacie oraz w trakcie lotów z/do Polski.
Turystycznie bardzo ciekawy kraj.
A obsługa klienta na najwyższym poziomie.

I poza tym - ja dobrze czuję się w miejscach gdzie ludzie w sklepie/autobusie/na ulicy po prostu się do siebie uśmiechają.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Cytat: suegro w 15 Cze 2010, 11:58:59ja dobrze czuję się w miejscach gdzie ludzie w sklepie/autobusie/na ulicy po prostu się do siebie uśmiechają

To fakt. To jest coś, czego brak w PL. Co do tego chleba to D. nie lubi polskiego chleba - nie smakuje mu i już :D. Ja też nie rozumiem kultu polskiego chleba, ale ja mogę żyć bez pieczywa.

suegro

Cytat: szelma w 15 Cze 2010, 12:01:17Ja też nie rozumiem kultu polskiego chleba,

Ja równiez.
Na zasadzie - "skoro nie smakuje jak nasz to nie może być dobry".
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

ja pieczywa nie jem zbyt duzo, niemniej czesto slysze, ze wyjeźdzajacym brakuje za granica Polskiego chleba, bo szczegolnie w USA to pieczywo tostowe i koniec

ja lubię ciemny chleb z ziarnami i jak jestem na urlopie za granicą np 2 tyg to pod koniec już mi brakuje i chętnie w Polsce kupuje i jem :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

szelma

suegro, co do usmiechania to przyjedź tutaj - ludzię się ogólnie uśmiechają, a ja będę się do Ciebie szczerzyć :D.

mayagaramond

#110
Cytat: salsa w 15 Cze 2010, 11:32:57poza tym nie ma dobrego chleba co doskwiera nam Polakom szczególnie

nigdy nie myslalam, ze to powiem, ale tak dobrego chleba jaki jest w DE albo Austrii nigdzie nie jadlam. Mowie oczywiscie o chlebie z piekarni, nie z supermarketu ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

suegro

Cytat: salsa w 15 Cze 2010, 12:04:51wyjeźdzajacym brakuje za granica Polskiego chleba, bo szczegolnie w USA to pieczywo tostowe i koniec

Ale to ich problem, że brakuje im polskiego chleba w USA.
A to, że tylko tostowe to nieprawda.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

no ja tez z piekarni - "marketowego"  nie ruszam :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

szelma

Mnie w USA smakował chleb z włoskiego sklepu - pyszny był! To straszny stereotyp, że w USA jest tylko tostowe pieczywo. To samo z UK.

salsa

Cytat: suegro w 15 Cze 2010, 12:06:32Ale to ich problem, że brakuje im polskiego chleba w USA.
Suegronie - napisałam przecież, że Polakom :) :) nie napisałam ze Amerykanom lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

suegro

#115
W stanach też kupowałam w piekarni, w której miałam z 50 rodzajów bajgli - od ciemnych z ziarnami, przez dyniowe, borówkowe, o smaku pesto, z suszonymi pomidorami  itp itd

mniam.


Dodany tekst: 15 Cze 2010, 11:11:37

Cytat: salsa w 15 Cze 2010, 11:08:37
Suegronie - napisałam przecież, że Polakom :) :) nie napisałam ze Amerykanom lol

A ja napisalam, ze to ich problem.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

kiedyś popełniłam wycieczkę zorganizowaną do Włoch
i podczas kolacji Polacy domagali się ziemniaków do obiadu, no to podano im, na zimo, w charakterze sałatki, bo jakoś się w głowach nie mieściło, ze można ot tak ziemniory jeść
a ja pławiłam sie w makaronach i krewetkach

salsa

#117
Cytat: suegro w 15 Cze 2010, 12:09:17A ja napisalam, ze to ich problem.
no tak, no przecież nie Amerykanów lol

Dodany tekst: 15 Cze 2010, 11:17:02

Cytat: elvelve w 15 Cze 2010, 11:14:58
kiedyś popełniłam wycieczkę zorganizowaną do Włoch
i podczas kolacji Polacy domagali się ziemniaków do obiadu, no to podano im, na zimo, w charakterze sałatki, bo jakoś się w głowach nie mieściło, ze można ot tak ziemniory jeść
a ja pławiłam sie w makaronach i krewetkach
kocham włoska kuchnię, nie wiem jak można żądać ziemniaków :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

elve

no i tak jest własnie z chlebem ;)
chciałabym wrócić do USA i do Włoch jeszcze

suegro

Cytat: salsa w 15 Cze 2010, 12:16:24Cytat: suegro  Dzisiaj o 12:09:17
A ja napisalam, ze to ich problem.
no tak, no przecież nie Amerykanów LOL

No, więc właśnie - dlatego nie rozumiem dlaczego to ma być powodem do "krytyki" USA.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Wydaje mi sie, ze w kazdym kraju sa osoby, ktore wolalyby mieszkac gdzie indziej. Ci Amerykani, dla ktorych tlumaczylam sa zachwyceni bawaria, tutejszym jedzeniem (nie tylko bawarskim, ale ogolnie), mowia, ze u nich szynka parmenska kosztuje dwa razy tyle itp. itd.

W Stanach sa tez inne przepisy dot. uprawy roslin czy hodowli zwierzat (zywnosc manipulowana genetycznie itp).
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Cytat: suegro w 15 Cze 2010, 11:19:34
No, więc właśnie - dlatego nie rozumiem dlaczego to ma być powodem do "krytyki" USA.

nie to bardziej było w ten deseń, ze tak jak Amerykanom nie pasuje nasz styl  życia  tak nam może ich - i tyle
Adrianna wypisała rzeczy które jej pasują w USa (np Pizza hut ktora jej bardziej tam smakuje) - podałam przykład chleba jako zaczerpnięty z wielu rozmów z osobami, ktore były.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

suegro

#122
elvelve ja chciałabym pomieszkać rok lub dwa w NYC. Lubię Polskę i Kraków, ale jestem otwarta na inne kraje - why not?

I jeszcze słówko o tym "jacy to Amerykanie są głupi" - guzik prawda, ale zależy to ode tego w jakim towarzystwie się przebywa.
Jak jeździłam na work&travel na studiach i pracowalam w knajpach to rzeczywiscie spotykałam ludzi, którzy nie wiedzieli nic o świecie.Ba, nawet nic o innym mieście poza swoim..Ale sorry, u nas też są osoby przykładowo tylko po podstawówce, które pracują za najniższą krajową np na zmywaku i one też nie brylują w towarzystwie.
Teraz współpracuje zawodowo, spotykam ludzi wykształconych i poziom jest normalny.





Dodany tekst: 15 Cze 2010, 11:32:26

Cytat: salsa w 15 Cze 2010, 12:24:21nie to bardziej było w ten deseń, ze tak jak Amerykanom nie pasuje nasz styl  życia  tak nam może ich - i tyle

Aha, rozumiem :)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

#123
ja z pobytu w USA i pierwszego spotkania z ich pieczywem pamietam mega zgagę :rotfl: ale to nie było jakies tam pieczywo "z górnej półki"

Za to ciastko czekoladowe-brownie - mają pyszne! Tylko jak kupiłam 1 porcję to zmęczyłam ledwie połowe bo było tak duże - potem pojechalismy na 2 tyg "zwiedzać" i po powrocie to niedojedzone ciastko wciąz bylo"rzeskie" :) Ale juz straciłam apetyt na nie :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Cytat: suegro w 15 Cze 2010, 12:30:17I jeszcze słówko o tym "jacy to Amerykanie są głupi" - guzik prawda, ale zależy to ode tego w jakim towarzystwie się przebywa.

Podpisuję się obeima ręcami. D. był rok na Harvardzie no i sorry, ale głupich ludzi tam nie spotkał. Doktoranci byli wszyscy naprawdę inteligentni, wiedzieli, co się dzieje w Europie (wielu miało europejskie korzenie - było też dwóch Polaków urodzonych w USA), można było z nimi porozmawiać na różne tematy i byli otwarci na świat. A to że zdarzają się na ulicy głupi ludzie, to sorry, ale w PL nie jest lepiej. Moja mama mówiła, że ostatnio na maturze z geografii tipsowe dziewczę umiejscowiło Tybet w Australii...