wizy do USA - opinie

Zaczęty przez adrianna79, 07 Cze 2010, 02:07:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adrianna79

mieszkanie miodzio!!!!! jak ja uwielbiam europejski styl!!! mojemu tez nie odpowiada kuchnia bo nie znosi takich mebli, a ja uwazam ze jest cudownie. nie moge sie doczekac zdjec salonu!!!! julka, czy planujecie kiedys podroz do stanow??? bardzo by sie przydala Twoja pomoc :)

salsa

Cytat: sierpniowajulka w 08 Cze 2010, 21:40:15Adrianna, gdy tylko dla nas wizy zniosą... wcześniej moja noga nie postanie na amerykańskiej ziemi. Cheesy
he he Julka przybij :D ja mam dokłądnie takie samo zdanie, ostatnio musiałam go nawet bronic :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

sierpniowajulka

Cytat: salsa w 09 Cze 2010, 16:41:47he he Julka przybij Cheesy ja mam dokłądnie takie samo zdanie, ostatnio musiałam go nawet bronic Smiley
:champaign:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu


julka, salsa - też tak mam z USA. mam zaproszenie do NJ, marzę, żeby go zobaczyć, ale NIE MA MOWY! na razie.

salsa

Cytat: ddu w 11 Cze 2010, 09:47:33
julka, salsa - też tak mam z USA. mam zaproszenie do NJ, marzę, żeby go zobaczyć, ale NIE MA MOWY! na razie.
no to w takim razie - toaścik :)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

szelma

Oj, ale Wy pryncypialne :D. Ja też miałam zasady, ale D. mi do USA wyjechał, więc odstałam swoje pod ambasadą w lutym przy -20 i teraz na 10 lat mam spokój i mogę jeździć do NY, kiedy chcę (nie żebym mogła, ale bym mogła, o!) lol.

mayagaramond

#6
A ja nie musze odstawac (pod ambasada) ;D ;D ;D :P:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Mi sie wlasnie przeterminowala moja 10 letnia wiza. po kolejna mi sie nie spieszy i w sumie mam podobne poglady do Was. Jest tyle krajów, do ktorych moge leciec bez wizy i nikt laski mi nie robi, ze jesli nie musze do USA poki co sie nie wybieram.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

#8
Widzicie, gdyby to chodziło tylko o wyrobienie wizy, to nie widziałabym problemu. W końcu wyrabiałam nie raz wizy (i po niektóre z nich musiałam fatygować się do ambasad). Mnie denerwuje to, że wyrobienie wizy nie gwarantuje wjazdu do Stanów. A że kilku moim znajomym przytrafiło się zawrócenie do samolotu po przylocie do Stanów (a nie mieli w planach pracy na czarno, czy pozostania w USA dłużej niż urlopy czy wakacje im na to pozwalały), to ja nie chcę ryzykować.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

mne wkurza to, ze my mamy wizy
no sorki ale jak nasi żołnierze pojechali na ta ich durna wojnę do Iraku, to bylismy przyjaciółmi
ale jak Polak-obywatel ma jechac do USA to wrog publiczny numer jeden
poza tym ta wiza to promesa - moga mnie zawrocić z lotniska bez powodu
co za bzdura

a no i nikt nie bedzie mi pobierał odcisków palców gdy nie jestem o nic podejrzana - nie jestem przestępca i nie życzę sobie zeby mnie ktos tak traktował

nie zamierzam sie do nich pchac
a i w Polsce powinny byc wizy dla obywateli USA
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

szelma

Cytat: sierpniowajulka w 11 Cze 2010, 14:57:11ja nie chcę ryzykować

No ale ryzyko nie jest aż takie duże... Oprócz pytania o przewożenie nasion kwiatów i powodu podróży (to visit a friend wystarczyło) nic więcej nie chcieli wiedzieć i dostałam wizę na 3 miesiące, choć wcale 3 miesiące nie były mi potrzebne.

Ale straszny offtop się zrobił :D.

marlen_ka

Cytat: salsa w 11 Cze 2010, 14:03:57
mne wkurza to, ze my mamy wizy
no sorki ale jak nasi żołnierze pojechali na ta ich durna wojnę do Iraku, to bylismy przyjaciółmi
ale jak Polak-obywatel ma jechac do USA to wrog publiczny numer jeden
poza tym ta wiza to promesa - moga mnie zawrocić z lotniska bez powodu
co za bzdura

a no i nikt nie bedzie mi pobierał odcisków palców gdy nie jestem o nic podejrzana - nie jestem przestępca i nie życzę sobie zeby mnie ktos tak traktował

nie zamierzam sie do nich pchac
a i w Polsce powinny byc wizy dla obywateli USA
podpisuje sie pod tym :beer:

suegro

Ja ostatnio przemyciłam banana z Polski, ale mnie nie wrócili do samolotu ;D
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

suegro, i teraz w USA będa mieli plagę polskich bananów :D.

nionczka

Cytat: salsa w 11 Cze 2010, 15:03:57a no i nikt nie bedzie mi pobierał odcisków palców gdy nie jestem o nic podejrzana - nie jestem przestępca i nie życzę sobie zeby mnie ktos tak traktował


No to tak jak z dostarczaniem zaswiadczenia o niekaralnosci. jak to sie ma do zalozenia, ze czlowiek jest niewinny dopóki nie udowodni mu sie czegos innego?
Ale zboczylysmy z tematu...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

szelma taki mały słodki pies do mnie podleciał jak odbierałam bagaż i zaczął moją torebkę obwąchiwać- okazało się, że był tresowany na owoce i warzywa :)
I miałam na tej karcie, na której deklaruje się co jest wwożone napisane:

ONE BANANA FROM POLAND!!
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma


salsa

Cytat: nionczka w 11 Cze 2010, 15:36:48No to tak jak z dostarczaniem zaswiadczenia o niekaralnosci. jak to sie ma do zalozenia, ze czlowiek jest niewinny dopóki nie udowodni mu sie czegos innego?
no ale zaświadczenie jest dokumentem potwierdzjącym to ze nie byłas karana
i jest wymagane w konkretnych przypadkach
żeby rpzejechac granice Polski nie musisz pokazywac zaśwadczenia o niekaralności

za to zbieranie odcisków palców w UE jest zakazane
chyba ze osoba wyrazi dobrowolnie zgodę (wyjatek pracownicy)
i w sytuacji gdy prowadzone jest postepowanie przygotowawcze przez organy scigania


nie wiem więc, dlaczego miałabym byc w USA zmuszan do "wyrażenia zgody" na oddawania odciskow?
nie pasuje mi to prawo, nie mogę go obejść = nie jade   
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

adrianna79

#18
Cytat: salsa w 11 Cze 2010, 15:50:13nie wiem więc, dlaczego miałabym byc w USA zmuszan do "wyrażenia zgody" na oddawania odciskow?
nie pasuje mi to prawo, nie mogę go obejść = nie jade

no to nigdy bys nie mogla miec licencji maklera w usa, nigdy nie dostalabys zielonej karty, wizy etc.... ja nie mam nic przeciwko oddanawiu odciskow po prostu trzeba to daje, ale sa ludzie ktorzy sie i tego czepiaja.. a jezeli w ten spsob moge sie przyczynic ze moj kraj w ktorym zyje jest bezpieczniejszy, to czemu nie.  a poza tym zauwazylam ze niby polacy deklaruja sie ze nigdy nie chciebliby jechac, ale jak co do czego przyjdzie to leca pierwsi i zostaja w stanach zapominajac o swoich deklaracjach... wierze ze gdyby usa postanowily wzniesc wizy to wielu polakow zostaloby tutaj, bo majac okazje zycia tutaj przez jakis czas trudno jest wrocic do polski (przynajmniej dla mnie)

nudzi mnie juz ta stara spiewka jak to polacy zarzekaja sie ze nie pojada do usa dopoki nie zniasa wiz i ze amerykanie powinni miec wizy na wjazd do polski.. nikt polakow nie prosi zeby przylatywali do usa - my i tak mamy problemy z duza iloscia nielegalnych emigrantow!

ja jestem za tym zeby nadal byly wizy dla polakow, meksykancow, rosjan, etc, bo niestety wraz w jazdem do usa robia wszytko zeby tutaj zostac a ci ktorzy musieli przejsc przec ciezki proces zeby byc tu legalnie mamy jeszcze ich utrzymywac????!!!!; moze w tych czasach jak mozna jechac do uk zeby zarobic wiecej niz w usa, ale nie jest mi trudno zliczyc ile razy polscy studenci pytali sie mnie jak ja to zrobilam ze zostalam w usa; nigdy nie zapomne panny z warszawy ktora "zakochala" sie o 30 lat starszym facecie i przez cale wakacje szukala zaczepki jak tutaj zostac.

nie chce zasmiecac watku julki, ale nie potrafie nie odpisac na wasze komentarze ktore przypomnialy mi wiele powodow dlaczego tak trudno mieszkalo sie w polsce :(

pozdrawiam









sierpniowajulka

#19
chyba powinnam zmienić tytuł wątku na "polsko-amerykańska burza w julkowym kartonie"... Zwierzu, a może nowy wątek o takim tytule? :P Na plotkach?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

adrianna79
ja podobnie jak ty nie mam nic przeciwko oddawaniu odcisków.
ale widziałam osoby, które się buntowały. tak samo jak był bunt i niesympatyczne komentarze odnośnie zdejmowania butów przy kontroli a to przecież dla naszego bezpieczeństwa!


siog

Adrianna a wy juz nie mieszkaCIE W PL?

nionczka

adrianna79 to co mówisz to prawda. Wielu Polaków marzy o zyciu w Stanach. Dla innych jednak nie jest to wcale atrakcyjne. Zapewniam Cie, ze ja osobiscie w Stanach mieszkac bym nie chciala. W 1999 roku dostalam bez zadnego problemu wize na 1o lat i bylam tam, zwiedzilam zobaczylam. nawet powtornie tej wizy nie wykorzystalam chociaz jeszcze jest pare miejsc w stanch, do ktorych chcialabym dotrzec. Ale to kiedys moze.
Ja wiem, ze moim miejscem na ziemi jest Europa. Tutaj moge z powodzeniem mieszkac w wielu krajch, wszedzie bylm sie mniej wiecej dobrze czula. Ale nie w Stanach. To nie moje kimaty, nie ta mentalnosc. I przypuszczam, ze na Strefie jest wiecej dziewczyn, ktore czuja i mysla podobnie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

#23
nionczka myślę bardzo podobnie. W Stanach jest wiele miejsc które chcę zobaczyć, ale w pozostałych rejonach świata jeszcze więcej.
Ale moje miejsce do mieszkania jest w Europie.

adrianna79

#24
Cytat: nionczka w 12 Cze 2010, 13:33:39adrianna79 to co mówisz to prawda. Wielu Polaków marzy o zyciu w Stanach. Dla innych jednak nie jest to wcale atrakcyjne. Zapewniam Cie, ze ja osobiscie w Stanach mieszkac bym nie chciala. W 1999 roku dostalam bez zadnego problemu wize na 1o lat i bylam tam, zwiedzilam zobaczylam. nawet powtornie tej wizy nie wykorzystalam chociaz jeszcze jest pare miejsc w stanch, do ktorych chcialabym dotrzec. Ale to kiedys moze.
Ja wiem, ze moim miejscem na ziemi jest Europa. Tutaj moge z powodzeniem mieszkac w wielu krajch, wszedzie bylm sie mniej wiecej dobrze czula. Ale nie w Stanach. To nie moje kimaty, nie ta mentalnosc. I przypuszczam, ze na Strefie jest wiecej dziewczyn, ktore czuja i mysla podobnie.

te wszystkie wczesniejsze posty troche podniosly mi cisnienie - glupie komentarze o tych glupich odciskach palcow i ogolnie komentarza ze jezeli usa nie zniosa wiz to na "moja noga nigdy nie powstanie na amerykanskiej ziemi." te wypowiedzi troche sprawily ze poczulam sie nieswojo, zostal zaatkowany moj kroj (jeden z moich krajow ktore kocham) i w ktorego obronie nie umie sie nie wstawic; ale moze to ze mialam dluga i trudna walke zeby wkoncu znalezc sie w usa legalnie - nigdy nie narzekalam ze musze zdawac raport ins gdzie jestem, gdzie mieszkam i gdzie pracuje odkad tutaj jestem. nawet nie zdajecie sobie sprawy ile nerwow kosztowalo mnie zeby miec pozwolenie na prace po skonczeniu tutaj studiow - dlatego totalnie mnie rozbija gadka na temat obowiazku zniesienia wiz przez usa bo nasi polscy zolnierze walcza w iraku na przyklad... lol...

a tak poza tym kazdy obcokrajowiec ktory chce byc i pracowac w polsce wiecej niz 3 miesiace tez musi miec wize :)

nie zrozumcie mnie zle, ja kocham europe, kocham polske ale mam jak ty nionczka i inne dziewczyny inna mentalnosc, nie wiem czy amerykanska, ale za niedlugo bedzie tak ze ja dluzej zylam w usa niz w polsce. 

Dodany tekst: 12 Cze 2010, 13:50:39

Cytat: siog w 12 Cze 2010, 12:54:11Adrianna a wy juz nie mieszkaCIE W PL

tak, wrocilismy do usa pod koniec 2009 roku.