Chorwacja - samochodem - POMOCY !!!

Zaczęty przez goga, 13 Cze 2010, 13:43:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

goga

mamy ubezpieczenie w PZU - wojażer lux i w Generalii samochodowe :)

oprócz tego biuro NW i KL
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

calla

Cytat: goga w 01 Lip 2010, 23:00:20
mamy ubezpieczenie w PZU - wojażer lux i w Generalii samochodowe :)

oprócz tego biuro NW i KL

I to Ci w zupelnosci wystarczy :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

goga

Cytat: calla w 06 Lip 2010, 17:25:24
I to Ci w zupelnosci wystarczy :-)

no,  jeszcze alko muszę mieć :):):):)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

calla

Cytat: goga w 06 Lip 2010, 17:53:07
no,  jeszcze alko muszę mieć :):):):)

no ja myslalam, ze juz masz. A dopiero pozniej ubezpieczenie ;-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

goga

mam - ale mało, teraz jak ubezpieczenie mogę więcej lol lol
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

calla

Cytat: goga w 06 Lip 2010, 18:03:59
mam - ale mało, teraz jak ubezpieczenie mogę więcej lol lol

to moze trzeba bylo jakis podwojny pakiet sobie wykupic tego ubezpieczenia? ;-)

Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

cherry

#31
Hej wiedzmy, widze, ze duzo tu jest milosniczek Chrorwacji.
Chcemy znow pojechac (samochodem) we wrzesniu ok. 10 dni i zachaczyc o Zagrzeb i Jeziora Plitwickie pozniej nad morze i Istria (od Zadaru na poludnie nastepnym razem :-)).
Bede wdzieczna za wszelkie rady:
- ile czasu zaplanowac na Zagrzeb, a ile na jeziora
- co mozna jeszcze po drodze zobaczyc
- polecane hotele/kwatery Zagrzeb i Jeziora
- dobre miejsca do nurkowania / polecane bazy


Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: cherry w 19 Sie 2010, 09:57:16
Hej wiedzmy, widze, ze duzo tu jest milosniczek Chrorwacji.
Chcemy znow pojechac (samochodem) we wrzesniu ok. 10 dni i zachaczyc o Zagrzeb i Jeziora Plitwickie pozniej nad morze i Istria (od Zadaru na poludnie nastepnym razem :-)).
Bede wdzieczna za wszelkie rady:
- ile czasu zaplanowac na Zagrzeb, a ile na jeziora
- co mozna jeszcze po drodze zobaczyc
- polecane hotele/kwatery Zagrzeb i Jeziora
- dobre miejsca do nurkowania / polecane bazy

Zagrzeb - nie bylam. Trzy lata temu jechalismy przez Ljubljane i zostalismy tam na jedna noc. Zagrzeb jest oczywiscie wiekszy, ale mysle, ze jeden dzien jest OK, zeby choc troche obejrzec miasto (bo przeciez jedziecie dalej).

Jeziora - jeden dzien (nie pamietam ile godzin tam bylismy, to juz pare ladnych lat)

Istria - Rovinji, Novigrad, Pula, mozecie tez zahaczyc o wyspy - Krk i Rab.

Moglibyscie zrobic kolko: Zagrzeb - Pula - Rovinji i pozniej przez Ljubljane do domu.

Jedziecie z DE (z H), tak?

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Porec na Istrii koniecznie, mi się dużo bardziej niż Rovinji podoba :)
Imagine there is no hate

OlaFasola

Cytat: mayagaramond w 19 Sie 2010, 11:36:50Jeziora - jeden dzien (nie pamietam ile godzin tam bylismy, to juz pare ladnych lat)
Zgadzam się, co prawda jest tam kilka opcji zwiedzania i można wybrać taką na kilka godzin, ale wtedy dużo się opuszcza. Jest tam tak pięknie, że warto zarezerwować sobie cały dzień.

cherry

#35
Cytat: mayagaramond w 19 Sie 2010, 11:36:50Istria - Rovinji, Novigrad, Pula, mozecie tez zahaczyc o wyspy - Krk i Rab.
Moglibyscie zrobic kolko: Zagrzeb - Pula - Rovinji i pozniej przez Ljubljane do domu.
Umag, Rovinji, Novigrad, Pula, Porec, Grožnjan zachodnia czesc Istrii zamy dosc dobrze, tym razem jedziemy na dluzej wiec chcielismy troche inne strony poznac.
Cytat: mayagaramond w 19 Sie 2010, 11:36:50
Jedziecie z DE (z H), tak?
Tak, chyba pojedziemy do Zagrzeb - jak rano wyjedziemy to mozemy popoludniem jeszcze ogladnac miasto i nastepnego dnia pod wieczor pojechac na jeziora.
mayagaramond, Inka, OlaFasola - dziekuje  :beer:

Dodany tekst: czw, 19 sie 2010, 15:22:05

Cytat: inkageo w 19 Sie 2010, 10:45:15
Porec na Istrii koniecznie, mi się dużo bardziej niż Rovinji podoba :)
hmmm...a ja nie wiem lubie oba miasteczka...pamietam z Rovinji jak wchodzilismy
na wieze tego kosciola, caly czas sie balam, ze te spruchniale schody sie zwala, a z Porec te strasznie sliskie kamienie burkowe.

Cytat: OlaFasola w 19 Sie 2010, 12:03:02Zgadzam się, co prawda jest tam kilka opcji zwiedzania i można wybrać taką na kilka godzin, ale wtedy dużo się opuszcza. Jest tam tak pięknie, że warto zarezerwować sobie cały dzień.
Cos czytalam, ze jest tez trasa 5h, sa jakies hotele w poblizu?


Dodany tekst: czw, 19 sie 2010, 14:26:12

Cytat: mayagaramond w 19 Sie 2010, 11:36:50mozecie tez zahaczyc o wyspy - Krk i Rab.
no tam koniecznie chcemy pojechac, ale to chyba mozna jako jednodniowe wypady zorganizowac.
Musze sie zaglebic w przewodniki, zrelacjonuje jaka trase wymyslilismy.
No i ciesze sie na wszystkie rady i wskazowki.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: cherry w 19 Sie 2010, 17:16:40na dluzej wiec chcielismy troche inne strony poznac.


to skoczcie na wyspy - krk i rab.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

Cytat: inkageo w 13 Cze 2010, 23:37:46Goga najdroższa jest chyba słoweńska winieta, jak jechaliśmy drugi raz to kupiliśmy ją na allegro, niektórzy kupują winiety, nie przyklejają ich trwale i po powrocie odsprzedają na allegro, te słoweńskie były półroczne, więc dosyć drogie, ale nie wiem czy czasem w tym roku nie wprowadzą tańszych na krótszy okres, trzeba sprawdzić.


nie widzialam tego wczesniej, ale nie robcie tego! Jak was zlapia to mandat murowany i to w wysokosci kilkuset €. To samo jest w Austrii. Naprawde nie warto ryzykowac.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

My jechalismy w Słowenii poza autostradą i polecam takie rozwiązanie
nie ma tam duzo kilometrów do przejechania a drogi boczne sa bardzo fajne
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

goga

jechaliśmy autostrada w Słowenii, bo pierwszy raz, nie chciało nam sie szukac objazdów - jechalismy nocą, i mój mąż stwierdził, że " nie będzie sie pier....ł za 30 euro, i jak stracił konia to i wóz" lol
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

salsa

no nasz GPS ładnie przeprowadził :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

goga

no właśnie - a my jechalismy nocą i z mapą, ale ludzie mówią, że droga prosta i fajnie sie jedzie - może nastepnym razem i w dzień :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

mayagaramond

#42
Cytat: goga w 13 Wrz 2010, 10:58:37
no właśnie - a my jechalismy nocą i z mapą, ale ludzie mówią, że droga prosta i fajnie sie jedzie - może nastepnym razem i w dzień :)

w dzien warto zjechac z autostrady i poogladac nieturystyczna slowenie. My tak jechalismy, bo naszym celem jak zwykle byla juz podroz.

W koprze sie wkurzylismy (pisalam na relacji) bo nie ma w ogole innych drogowskazow na triest niz na autostrade :crazy: :crazy:

A GPS-u nie chcialo nam sie juz wlaczac, przez caly urlop nie byl nam potrzebny. Podejrzewam, ze drog, z ktorych korzystalismy GPS by pewnie nie rozpoznal ;D

Najwazniejsze to nie kombinowac z winietami, i Slowency i Austriacy znaja juz wszystkie sztuczki ;D Swoja droga to slowenskie winiety sa strasznie drogie - roczna w Austrii kosztuje 75€, a w Slowenii chyba 95€.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Goga my w Słowenii bylismy juz rano wiec było jasno - widoki piękne tylko ja jak to w aucie - szybko zasnełam :(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

OlaFasola

Dzisiaj w nocy wróciliśmy z Chorwacji. Wszystko pięknie, trasa wyjątkowo malownicza, ale jak dla mnie droga przez Czechy jest masakryczna. Jechaliśmy dwoma trasami i obie są tragiczne, zwłaszcza jak się jedzie nocą. 

Lwica

Cytat: OlaFasola w 19 Wrz 2010, 11:33:06ale jak dla mnie droga przez Czechy jest masakryczna. Jechaliśmy dwoma trasami i obie są tragiczne, zwłaszcza jak się jedzie nocą.

Az ci poleje  :beer:  :beer: Czechy są okropne pod tym względem!!!!!
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

justynaaaa2

oooo to aż dziwne bo dla mnie zawsze jak jedziemy do włoch to droga przez czechy jest rewelacyjna ;D
przez całe czechy leci autostrada i przejazd zajmuje moment :) pod tym względem polska jest daleko w tyle no i tempo wybudowania tych autostrad też mieli zabójcze
ale może my lecimy inną drogą, może jak się jedzie z Wrocławia to inaczej  :hmm:

OlaFasola

Dorotka1981  :beer: za zgodność poglądów.
Justyna może jest inna z Wrocławia, my wypróbowaliśmy dwie trasy w dwie strony i może z pół drogi jest autostrada, ale w większości tragiczna. Jedzie się jak po schodach, a drugie pół to jakieś prawie polne drogi. Zero oznakowania zakrętów, bez namalowanych pasów, no i tragiczne oznakowanie.

inkageo

Od nas droga przez Czechy to droga przez góry, czyli serpentyny. Nienawidzę jej! Czerwonohorskie.. Jeszcze ostatnio nawigacja nas poprowadziła prawie polnymi drogami, koszmar.
Imagine there is no hate

cherry

Wrazenia po Chorwacji
Jeziora Plitvickie bardzo ladne, spedzilismy tam cale 2 dni. Warto isc wczesnie rano, zeby byc przed grupami przyjezdzajacymi autobusami wtedy robi sie tloczno. Nie wyobrazam sobie tlumow w sezonie :crazy:. Pierwszego dnia poszlismy na jeziora gorne + rozszezenie trasy po okolicznych gorkach (szlak 9km i 20km do wyboru). Drugiego dnia zaczelismy przy wejsciu nr.1. Pogoda dopisla. Odnosnie noglegow jest bardzo duzo prywatnych kwater przy drogach dojazdowych do jezior (jak zjedzie sie z tasy w jakies mniejsze wioski pewnie jeszcze taniej).
Jezeli ktos zdecyduje sie przenocowac w hotelu (Jezero, Plitvice, Bellevue - naleza do parku),
wystarczy kupic bilet na jeden dzien (bilet przedluza sie na caly okres pobytu nieodplatnie).
Reszte pobytu znow padlo na Istrie - pojezdzilismy po "wnetrzu polwyspu" - Motovun, Buzet, Pazin, Hum.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login