Domowe sposoby leczenia po ukąszeniu owadów

Zaczęty przez tusia, 05 Cze 2010, 17:59:50

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tusia

Czy znacie jakieś domowe sposoby leczenia po ukąszeniu przez meszki/muszki ???

Moja koleżanka będąca w ciąży ma niestety, problem z pozbyciem się obrzęku i śladów po meszkach i nie wiem, co jej poradzić :(
Jak wiadomo, nie chce wziąć antybiotyków, bo boi się o maleństwo, a to dopiero pierwszy trymestr.
Woli zastosować bezpieczniejsze, domowe sposoby.

Może spotkałyście się już z podobnym problemem?
Proszę poradźcie  :pray:
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

nie spotkalam sie, nie wiedzialam nawet, ze na ugryzienie takiego pierda w ogole sie stosuje antybiotyki i troche mnie to dziwi - ale ja jestem uprzedzona do antybiotykow - podejrzewam, ze takie leczenie to w przypadku uczulenia tylko, ale moge sie mylic.

w internecie jest mnostwo sposobow domowych - ocet, maka ziemniaczana, cebula, soda oczyszczona - poguglaj - moze cos pomoze.
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

tusia, ja polecam komarol z apteki...na prawdę działa :thumbup:

magoo

mojemu P. zawsze pomaga wapno, ale nie wiem, czy w ciazy wolno  :hmm:

tusia

Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

jak mialam jakies mega uczulenie w ciazy to lekarz powiedział, że mi wapna nie przepisze, że nie wolno. brałam na wlasną ręke. tusia jakieś maści homeopatyczne są, ja maje smarowalam w tamtym roku

vobi

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 05 Cze 2010, 19:10:05nie spotkalam sie, nie wiedzialam nawet, ze na ugryzienie takiego pierda w ogole sie stosuje antybiotyki i troche mnie to dziwi

Na byle ukaszenie antybiotykow sie oczywiscie nei stosuje, ale jest jakis sort muszek skurwielek, na ktore chyba tylko antybiotyki pomagaja - przynajmniej w zeszlym roku troje moich znajomych musialo zrec antybiotyki, bo po ukaszeniu przez malego gnojka byli napuchnieci jakby z Golota walczyli co najmniej. To chyba nie jest kwestia uczulenia (przynajmniej zaden z w/w znajomych alergikiem dotad nie byl), tylko jakiegos syfu ktore te gnojki maja w swoim ... :hmm: jadzie? W kazdym razie, jesli kolezanka Tusi miala pecha i pozarly ja te male skurwielki, to wapno wiele nie pomoze (a nawet nie wiem czy w ciazy mozna). No, duzo nie pomoglam....

zwierzatko_mojej_mamy

no popatrz jakie male gowno i jakie zjadliwe.. TUSIA - a znajoma byla u lekarza?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

tusia

#8
Nie wiem czy już była u lekarza, dowiem się pewnie jutro w pracy.
Koleżanka ma bardzo pogryzione i spuchnięte kolana, dlatego boi się czy bez antybiotyków się obejdzie...

Dodany tekst: 07 Cze 2010, 14:04:33

Dowiedziałam się już :)
Koleżanka była u lekarza i przepisał jej klemastynę:

http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=536

Opuchlizna pomału schodzi, ale mówi, że kolana ma aż fioletowe, jakby ze schodów spadła...
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

giga

tusia,warto zapamietac nazwe tego leku, bo u nas komary grasuja niemilosiernie,
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

#10
no, to nie jest anybiotyk, czyli chodzi wylacznie o reakcje uczuleniowa

ale przeczytalam opis (cos kojarze ze sama Clemastinum zazywalam na jakis niby-alergiczny katar czy cos i straaaaasznie spiaca po nim bylam ;D), i nie jarze, przeciez zdanie drugie zaprzecza pierwszemu :hmm:

Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Clemastina przenika do mleka matki, lecz jej oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne.


Lek może być stosowany w ciąży tylko w przypadku zdecydowanej konieczności i za zaleceniem lekarza. Klemastyna jest wydzielana z mlekiem kobiecym. Ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych u noworodków nie należy karmić piersią podczas leczenia lub przerwać podawanie leku.


Dodany tekst: 07 Cze 2010, 22:36:40

giga na komary (tzn. zapobiegawczo, jako odstraszacz) najlepsza jest wit. B Complex. Tylko nie jestem pewna, czy mozna ja bezkarnie zazywac przez dluzszy czas, czy nie ma jakichs skutkow ubocznych.

elfana

Ja niestety mam chyba taka krew że co by nie było to wszystkie muszki, meszki itp.. ciągną do mnie jak ćma do światła :( I nic mi nie pomaga.. Muszę się kilka dni męczyć i nawet smarowanie za dużo nie daje :/

ewelinkaa

#12

MESZKI - domowe sposoby na uciążliwe owady. Jak skutecznie zwalczyć meszki?
domowe sposoby na meszki, herara, jak zwalczać meszki, leczenie meszki pogryzienie, meszki, meszki ochrona, meszki w domu, meszki w kuchni, meszki zwalczanie, meszki zwalczanie domowe sposoby, meszkowate, sposoby na meszki, zwalczanie meszek w domu
Domowe sposoby na meszki pozwolą nam się pozbyć tych małych i z pozoru niegroźnych owadów z domu. Ukąszenia meszek powodują bóle głowy, nudności, gorączkę i bóle stawów. Objawy te są reakcją na toksynę wydzielaną podczas ukłucia przez owada. Zbyt duża dawka jadu może spowodować wstrząs anafilaktyczny, a nawet śmierć. W związku z tym warto poznać sprawdzone domowe sposoby na meszki, by wiedzieć jak skutecznie z nimi walczyć.

Meszki to małe, bo maksymalnie mające 10 mm długości, owady, które po ukąszeniu pozostawiają wyraźny, często krwawiący ślad i trwający nawet do kilku dni bolesny obrzęk. Ukłucie jest spowodowane przez samice, które potrzebują białka z naszej krwi do złożenia jaj. Po zapłodnieniu składają od 200 do 500 jaj w strumykach i rzekach. Po 2-3 tygodniach wylęgają się z nich larwy, które po kolejnych 6-8 tygodniach przepoczwarczają się. Wraz z nastaniem pierwszych ciepłych dni przekształcają się w dorosłe osobniki, w związku z tym na plagę meszek najczęściej narzekamy od kwietnia do sierpnia.

Dlaczego meszki są takie groźne?

Ukąszenia meszek mogą wywołać bardzo groźną chorobę - hararę, reakcję alergiczną skóry wywołaną wprowadzeniem do naszego organizmu śliny tych owadów. Jednak zagrożenie tą chorobą dotyczy tylko osób upojonych alkoholem i niemowląt. Ponadto zbyt duża dawka jadu, która jest zawarta w ślinie meszek, wstrzyknięta do organizmu może spowodować wstrząs anafilaktyczny, a nawet śmierć. Naukowcy podejrzewają, że w ślinie owadów znajduje się substancja odpowiedzialna za rozpuszczanie krwinek czerwonych i niszczenie ludzkich tkanek, co może się objawić się m.in. obrzękiem płuc.



witamina B
Meszki, podobnie jak komary i kleszcze, zwabia zapachu potu człowieka. Aby zniechęcić meszki do kąsania, należy regularnie przyjmować witaminę B, która zmienia zapach potu. Wtedy woń, którą wydziela człowiek, staje się dla meszek nie do zniesienia.

olejek waniliowy i zapach migdałów
Większość kąsających owadów nie toleruje przyjemnych i relaksujących zapachów. Należy do nich m.in. zapach wanilii, dlatego posmarowanie ciała tym aromatycznym olejkiem do ciasta skutecznie odstraszy meszki. Meszkowate uciekają także przed zapachem migdałów, goździków i lawendy.



carpe diem

niewiemjaka

Cytat: ewelinkaa w 14 Cze 2014, 13:12:02MESZKI - domowe sposoby na uciążliwe owady. Jak skutecznie zwalczyć meszki?
domowe sposoby na meszki, herara, jak zwalczać meszki, leczenie meszki pogryzienie, meszki, meszki ochrona, meszki w domu, meszki w kuchni, meszki zwalczanie, meszki zwalczanie domowe sposoby, meszkowate, sposoby na meszki, zwalczanie meszek w domu
gugiel ci sie cos zaciął... :crazy:

ewelinkaa my tutaj mamy googla ;) możemy sobie bezpośrednio wyszukać teksty, które przeklejasz z innych stron czy forum,
nie na tym polega to forum... napisz coś konstruktywnego z własnego doświadczenia o! bez kopiowania cudzych tekstów ;)


mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Cytat: niewiemjaka w 15 Cze 2014, 14:54:55Cytat: ewelinkaa  Czerwiec 14, 2014, 01:12:02
MESZKI - domowe sposoby na uciążliwe owady. Jak skutecznie zwalczyć meszki?
domowe sposoby na meszki, herara, jak zwalczać meszki, leczenie meszki pogryzienie, meszki, meszki ochrona, meszki w domu, meszki w kuchni, meszki zwalczanie, meszki zwalczanie domowe sposoby, meszkowate, sposoby na meszki, zwalczanie meszek w domu
gugiel ci sie cos zaciął... crazy
ahahahaha o jezu dobre :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

pani ewelinkaa zostala zbanowana z powodu notorycznego przeklejania tresci z innych stron
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Piekarka

Też się zmagałam z tym problemem. Nie tylko swędziało, ale puchłam strasznie. Koleżanka poleciła mi odkażać miejsce ukąszenia i smarować olejkiem herbacianym. Jest idealny.

Piekarka

Po pierwsze nie drapać! odkażenie jak najbardziej i do tego coś chłodzącego - na przykład amol.

niewiemjaka

Piekarka no to Amol czy olejek herbaciany w końcu hmm ?

gravit32j

u mnie mama zawsze smarowała sokiem z aloesu, pomaga, szczególnie na ukąszenia osy czy pszczoły