Fakes - kupilybyscie podrabiana torbe?

Zaczęty przez mayagaramond, 01 Cze 2010, 10:22:32

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tachogti

Nie kupilabym bo to taka sama wies jak dres abibos albo adonis  :rotfl: nie stac mnie i tyle ;)
lubie markowe rzeczy ale tez bez przesady. Lubie Martensy miec martensowe, conversy conversowe, draveny dravenowe a jak nie mam na nie kasy to sobie zbieram. Bardziej patrze na jakosc niz marke.
Nie kupilabym tez od zlodzieja torebki jak moja znajoma ktora nawiozla z paryza firmowe torby prady, chanel i gucci kupione od zlodziei w metrze  :bad:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

szelma

#26
Cytat: nionczka w 01 Cze 2010, 14:36:49Ze co?

Że torba z wielką kłódką:
https://www.islandnet.com/~sas/domains/sunnyreplicas/catalog/images/paddington-tan-f-sm.jpg

Dodany tekst: 01 Cze 2010, 13:39:04

Cytat: tachogti w 01 Cze 2010, 14:37:45Nie kupilabym tez od zlodzieja torebki jak moja znajoma ktora nawiozla z paryza firmowe torby prady, chanel i gucci kupione od zlodziei w metrze

:padam: Masakra!

mayagaramond

Cytat: szelma w 01 Cze 2010, 14:34:26"podróby" - mocne inspiracje


ale to jest co innego. np. szpilki buffalo tez maja czerwona podeszwe jak te od laboutin, ale nie jest na nich napisane "laboutin". Przeciez projektanci zary czy h&m jezdza na pokazy i kopiuje pomysly/ trendy itp. Ale to jest OK. Natomiast zupelnie nie rozumiem sensu zakupu torebki LV w Azji za 10$. Nie wsponinajac o tym, ze jak cie zlapie gdzies clo to moge ci wlepic niezla kare - z reguly kilkakrotnosc ceny zakupu oryginalnej.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

#28
Cytat: szelma w 01 Cze 2010, 14:38:33Cytat: nionczka  Dzisiaj o 02:36:49 Ze co?Że torba z wielką kłódką:https://www.islandnet.com/~sas/domains/sunnyreplicas/catalog/images/paddington-tan-f-sm.jpg


Nie, juz mnie Inka olsnila, ze to Birkin

Dodany tekst: 01 Cze 2010, 13:41:34

ooo, przypomnialo mi sie! Kupilam irence podroby kickersów, ale sama nosze oryginalne. Jak jej gira przestanie rosnac, tez dostanie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malybob

Dziewczyny, skad Wy znacie te wszystki marki??? Mnie moznaby bylo wmowic,ze Birkin to marka karmy dla zwierzat i bym uwierzyla... ;)

szelma

maya, ale mój durny polar jest podróbą jak ta lala tylko że by Troll :D. Ma dokładnie taki sam design jak te klasyczne Benche, łącznie z dziurami na kciuki. I taką samą czcionką wyszyte jest na golfie Bunny lol. Idiotyzm zupełny!

nionczka

Cytat: malybob w 01 Cze 2010, 14:42:07Dziewczyny, skad Wy znacie te wszystki marki??? Mnie moznaby bylo wmowic,ze Birkin to marka karmy dla zwierzat i bym uwierzyla...

ja nie znam. A jak juz znam to dlatego, ze przez pare lat zajmowalam sie moda  w pracy i znalam troche mimo woli.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

#32
O szpilki z czerwoną podeszwą bym kupiła, bez przesady, to że Laboutin takie robi, to nie znaczy, że inni nie mogą ;D

Dodany tekst: 01 Cze 2010, 13:44:09

Cytat: malybob w 01 Cze 2010, 13:42:07
Dziewczyny, skad Wy znacie te wszystki marki??? Mnie moznaby bylo wmowic,ze Birkin to marka karmy dla zwierzat i bym uwierzyla... ;)
O Birkin był artykuł w Wysokich Obcasach, to się dowiedziałam ;)
Imagine there is no hate

nionczka

Cytat: malybob w 01 Cze 2010, 14:42:07Dziewczyny, skad Wy znacie te wszystki marki??? Mnie moznaby bylo wmowic,ze Birkin to marka karmy dla zwierzat i bym uwierzyla...

Dla mnie Birkin to Jane Birkin :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

Cytat: malybob w 01 Cze 2010, 13:42:07
Dziewczyny, skad Wy znacie te wszystki marki??? Mnie moznaby bylo wmowic,ze Birkin to marka karmy dla zwierzat i bym uwierzyla... ;)
ja znam z filmow i seriali ;) np o Birkin gadaly co chwila dziewczyny w "Gilmore Girls" :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

szelma

#35
No ale Louboutin to nie tylko czerwona podeszwa, ale też inne części dizajnu buta :). Louboutiny bym chciała, ech!

Dodany tekst: 01 Cze 2010, 13:45:43

Cytat: nionczka w 01 Cze 2010, 14:44:36Dla mnie Birkin to Jane Birkin :-)

Bo torba jest nazwana właśnie od Jane Birkin :).

justynaaaa2

Cytat: malybob w 01 Cze 2010, 13:42:07
Dziewczyny, skad Wy znacie te wszystki marki??? Mnie moznaby bylo wmowic,ze Birkin to marka karmy dla zwierzat i bym uwierzyla... ;)
no własnie też się nad tym zastanawiam  :hmm: tzn. domyślam się, że ktoś kto interesuje się modą i śledzi trendy to będzie wiedział, ale mnie to w ogóle nie interesuje więc nie rażą mnie podróbki bo i tak nie wiem czy to oryginał czy nie jak widzę na ulicy ;)
ja gucci czy chanel rozpoznam ale z innymi już ciężko ;D skąd mam wiedzieć, że wzór jakiejś tam torebki to podróba ;)
więc nie zawsze kupno podróby wielkiego artysty będzie celowe w myśl zasady "pokażę że mnie stać a wcale mnie nie stać" czasem to może wynikać z niewiedzy :)

mignon

Cytat: justynaaaa2 w 01 Cze 2010, 14:46:36ja gucci czy chanel rozpoznam ale z innymi już ciężko  skąd mam wiedzieć, że wzór jakiejś tam torebki to podróba
więc nie zawsze kupno podróby wielkiego artysty będzie celowe w myśl zasady "pokażę że mnie stać a wcale mnie nie stać" czasem to może wynikać z niewiedzy

no właśnie o tym pisałam :) do dziś nazwa "Birkin" nic mi nie mówiła i mogłabym paradować z taką torebką-podróbką w zupełnej nieświadomości :)

nionczka

Cytat: justynaaaa2 w 01 Cze 2010, 14:46:36więc nie zawsze kupno podróby wielkiego artysty będzie celowe w myśl zasady "pokażę że mnie stać a wcale mnie nie stać" czasem to może wynikać z niewiedzy


jesli nie ma  nadrukowanej nazwy wzdluz i wszerz to moze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

nionczka a tak w ogóle to widziałam, że szukałaś mnie wczoraj  :knuje:

nionczka

Cytat: justynaaaa2 w 01 Cze 2010, 14:53:59nionczka a tak w ogóle to widziałam, że szukałaś mnie wczoraj
wysylam pw
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malybob

Cytat: nionczka w 01 Cze 2010, 13:51:37

jesli nie ma  nadrukowanej nazwy wzdluz i wszerz to moze.

Nawet z duza nazwa moze ;) Bo skad moze zwykly smiertelnik wiedziec,ze ta Wasza Birkin to nie cos w rodzaju Reserved?

inkageo

Cytat: malybob w 01 Cze 2010, 13:57:12
Nawet z duza nazwa moze ;) Bo skad moze zwykly smiertelnik wiedziec,ze ta Wasza Birkin to nie cos w rodzaju Reserved?
Birkin to nazwa modelu, firma to Hermes, chyba dosyć rozpoznawalna :)
Imagine there is no hate

malybob

#43
Aaaaa... No, widzicie, blondynka jestem :)

mayagaramond

#44
Cytat: nionczka w 01 Cze 2010, 14:44:36Dla mnie Birkin to Jane Birkin :-)


i to na jej czesc Hermes nazwal swoja torbe birkin. Kelly to hold dla Grace Kelly.

Dodany tekst: wto 01 cze 2010 11:12:39 GMT-1

Cytat: szelma w 01 Cze 2010, 14:44:50Bo torba jest nazwana właśnie od Jane Birki


nie zauwazylam, ze tez napisalas. Dopiero przyszlam po przerwie i tez chcialam sie pomadrzyc ;D


Cytat: justynaaaa2 w 01 Cze 2010, 14:46:36czasem to może wynikać z niewiedzy


moze, ale jesli opuszczasz sklep w szanghaju z 5 torbami po 10$ kazda, skoro wiesz, ze normalnie nawet na jedna nie mozesz sobie pozwolic.

Niestety niektore podrobki do zludzenia przypominaja oryginal - niestety, bo jest to przestepczosc zorganizowana, przeciez nikt nawet i w azji nie szyje oficjalnie podrobek ;)

Sa niemieckie i angielskie fora, na ktorych dziewczyny wymieniaja sie cechami charakteryzujacymi oryginalne torebki.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

siog

nie kupilabym ani podrobki ani inspiracji. Tak samo jak nie bylo mnie stac na porzadna skorzana torebke to kupowalam ladna, dobra szmaciana ale nigdy ze skaju...

Lwica

Świadomie zapewne nie. Ale nie patrze na nazwy od kogo są torebki, ogólnie mało mnie to interesi. Ma być dla mnie wygodna i ładna. Ma pasować do rzeczy itd. A czy projekt ktoś zgapił, skopiował to już nie mi wnikac, nie znam światka mody torebkowej więc nie potrafiłabym nawet ocenić tego.
Zapewne większość kobiet dostałaby torebkę do ręki i nawet nie potrafiłaby okreslić marki a autentyczności tym bardziej więc nie wiem po co to komu.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

siog

Cytat: Dorotka1981 w 01 Cze 2010, 15:40:00

Zapewne większość kobiet dostałaby torebkę do ręki i nawet nie potrafiłaby okreslić marki a autentyczności tym bardziej więc nie wiem po co to komu.

zalezy gdzie

mayagaramond

Cytat: Dorotka1981 w 01 Cze 2010, 16:40:00a autentyczności tym bardziej więc nie wiem po co to komu.

to jest karalne. Jak Cie na lotnisku w USA albo Francji zlapia z Guccim made in Asia to zaplacisz taka kare, ze moglabys sobie kilka oryginalnych torebek kupic.

Produkcja podrobek na taka skale, jak ma to miejsce w Azji to zorganizowana przestepczosc.

Nie mowiac juz o tym, ze dla mnie chodzenie z torba o ktorej wiem, ze jest podrobka jest obciachem.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

ddu

nie kupiłabym, zdziwiłam się, jak koleżanka z Egiptu nawiozła takie badziewia...
a kolega kupił dziewczynie zegarek, kt. oryginalnie kosztuje ileś tam tysiecy euro,a  w Chinach grosze.... no jak ktoś się zna, to przecież od razu wie, że to nie może być oryginał, a jak ktoś się nie zna...
nie rozumiem

w Toruniu mamy taki butik http://butik-luztro.com/
lubię tam chodzić, oglądać, kupiłam kilka ciuchów
teraz pojawiają się prady, chanele, torby za 1000 zł, kt. nazwy mi nic nie mówią... i inne....i zastanawiam się, czy to mogą być oryginały
i już się boję kupować