Fakes - kupilybyscie podrabiana torbe?

Zaczęty przez mayagaramond, 01 Cze 2010, 10:22:32

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond



Wczoraj spotkalam sie ze znajomymi ze studiow i ci, ktorzy robili MBA byli m.in. w Szanghaju. Dziewczyny przywiozly osbie kilka toreb - jacobsa, LV itp. Sa rzekomo dobrze podrobione i nie widac, ze to fakes. Torba kosztuje ok. 10$.

Kupilybyscie? Ja nie. Albo mnie stac na prawdziwa albo szukam uzywanej, ale w zyciu nie kupilabym torby wiedzac, ze jest podrabiana (bo tak na prawde 100% pewnosc, ze mamy w reku oryginal ma sie tylko przy zakupie w autoryzowanym sklepie). Ale nie wyobrazam sobie wejsc do sklepu w Szanghaju i wyjsc z 4 torbami, ktora udaja, ze kosztowaly po kilkaset $.



"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Stanowczo nie. Mówię nie jakimkolwiek podróbom. To udawanie, że stać nas na coś, na co nas po prostu nie stać. I tyle.

panikarola

Nie, bym nie kupiła, po co? Mnie marka sama w sobie nie kręci, dla przyjemnosci posiadania rzeczy dobrej jakościowo w dobrej cenie mi podróba niepotrzebna - są tańsze, bardzo dobre i ładne rzeczy, no i są second handy.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zwierzatko_mojej_mamy

nie ;) to jedno z najgorszych wiesniactw wg mnie - takie slomobutowe ;) mnie nie stac i z duma nosze torebki z parfois ;) na skorzane mnie by bylo stac normalnych firm, ale jakos nie przemawia do mnie wydawanie 700 zl za jedna torebke - no chyba ze bym sie zakochala bez pamieci, co nie nastapilo do tej pory ;) wole 5 roznych na sezon, dwa i do kosza ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marlen_ka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 01 Cze 2010, 10:34:30
nie ;) to jedno z najgorszych wiesniactw wg mnie - takie slomobutowe ;) mnie nie stac i z duma nosze torebki z parfois ;) na skorzane mnie by bylo stac normalnych firm, ale jakos nie przemawia do mnie wydawanie 700 zl za jedna torebke - no chyba ze bym sie zakochala bez pamieci, co nie nastapilo do tej pory ;) wole 5 roznych na sezon, dwa i do kosza ;)
dokładnie, ja tam mam  :) torebki bardzo szybko mnie nudza, dlatego przewaznie nie kupuje drogich torebek, bo po kilku  tygodniach czymiesiacach i tak laduja one na dnie szafy. Mam tylko 1 droga torebke armaniego, ale to był prezent

mayagaramond

laski opowiadaly, ze niektore torby to podroby dla idiotow: material jak od LV, a na torebce napis GUCCI

opluty opluty
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Ja bym tam chciała ładną, markową torebkę (ale może nie LV, bo mi się nie podobają i już), ale mnie nie stać, więc kupuję torebki na pakamerze :D. Dlatego że mnie nie stać i nie będę udawać, że mam gucciego na ramieniu, skoro to wcale nie gucci.

Tak jak zawsze odrzucało mnie od wszelkich butów z 4 paskami albo innych adibasów ;).

zwierzatko_mojej_mamy

no - co innego wydac na buty wiecej kasy, bo jesli tylko maja obcas to 90% ma inaczej wyprofilowana podeszwe niz moja i kupienie dobrych to szczescie wielkie, bo place za komfort ;) z ramionami z kolei nie mam zadnym problemow, takze kazda torebke nosi mi sie wygodnie ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

No w sumie racja - torebkę bym chciała jedną porządną po prostu. A drogich butów to bym chciała na kopy lol.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: szelma w 01 Cze 2010, 12:07:22torebkę bym chciała jedną porządną po prostu
ja mam jedna skorzana porzadna piekna - prezent od mamy - ale skora na raczkach bardzo sztywna, ramie odcina, no i piekna byla i droga i bardzo rzadko uzywam - kurde, musze czesciej ;) ale mam ja juz z 5 lat chyba jak nie dluzej i wyszlam w niej ze 4 razy..
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mignon

Nie, nie kupiłabym świadomie podróbki

ale koleżanka kiedyś kupiła w jakimś netowym sklepie fajną torbę, miesiąc później zobaczyłam w Twoim Stylu niemal identyczną, ale od YSL; więc może biegam z jakąś podróbką, ale nic o tym nie wiem, nie znam światowych trendów ;)

ale generalnie nie mam potrzeby posiadania takich luksusów :)

niewiemjaka


inkageo

Nie kupiłabym świadomie, wolę reserved niż podróbę ;) Mam jedną małą podróżną torbę LV, siostra upolowała za 100 funtów w sklepie z używanymi markowymi rzeczami w Londynie, ale 100% pewności, że to oryginał nie mamy. No tak 90%. No i sto lat temu w Turcji kupiłam zamszowe, zielone, rażące, pumy, ale ich nie nosiłam, bo mi było później trochę wstyd :D
Imagine there is no hate

mayagaramond

inkageo - mozesz sprawdzic, czy logo LV nie jest nigdzie ucieta. Musi byc symetryczne, nie ma zadnych krzywych szwow itp.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Cytat: mayagaramond w 01 Cze 2010, 11:22:32Kupilybyscie? Ja nie. Albo mnie stac na prawdziwa albo szukam uzywanej, ale w zyciu nie kupilabym torby wiedzac, ze jest podrabiana (bo tak na prawde 100% pewnosc, ze mamy w reku oryginal ma sie tylko przy zakupie w autoryzowanym sklepie). Ale nie wyobrazam sobie wejsc do sklepu w Szanghaju i wyjsc z 4 torbami, ktora udaja, ze kosztowaly po kilkaset $.

Nie. Wolalabym kupic cos zainspirowanego stylem jakiegos projektanta, ale napewno nie podrobe, z logo, etc.
To odnosnie ciuchów, butów i torebek.

Natomiast nie mam zdania odnosnie mebli. Chyba bym sie zastanowila nad dobra podrobka. Ale nie dlatego, zeby udawac,z e mam cos w domu tylko dlatego, ze podoba mi sie wlasnie ten wzór. No,a le z meblami sie czlowiek nie obnosi i zazwyczaj nie maja logo. A znajomym odwiedzajacym otwarcie bym mowila, ze to kopie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malybob

Ja nie kupilabym podroby dla "marki". Ale jesli np. torba bylaby po prostu w moim stylu i porzadna to chyba nie mialabym oporow przed kupnem "Gucciego" ;)

inkageo

#16
Te moje ulubione torby są inspirowane Fendi, ale jak kupowałam, to nie wiedziałam ;D Później gdzieś zobaczyłam, że Fendi podrabia moje torby  :rotfl: :rotfl:
http://picasaweb.google.pl/Inkageo/Torebki?authkey=Gv1sRgCKfVj4mJrM-SHg#5395764360285128178

Dodany tekst: 01 Cze 2010, 11:22:46

Ochnik też ma w tym sezonie torby a la spy bag, ja kupiłam z 5 lat temu, albo dawniej ;D

Dodany tekst: 01 Cze 2010, 12:25:13

Aaaa i podoba mi się bardzo fason birkin i chyba kupiłabym inspirowaną, ale bez logo ;)

Dodany tekst: 01 Cze 2010, 13:26:20

Boskie są...
Imagine there is no hate

justynaaaa2

Cytat: malybob w 01 Cze 2010, 13:18:15
Ja nie kupilabym podroby dla "marki". Ale jesli np. torba bylaby po prostu w moim stylu i porzadna to chyba nie mialabym oporow przed kupnem "Gucciego" ;)
o to ja mam dokładnie tak samo :)
prędzej kupiłabym podróbę i odpruła znaczek niż kupiła oryginał z rzucającymi się w oczy z kilometra znaczkami chanel czy innego LV ;)
w egipcie na bazarze :D chciałam sobie kupić taką torbę weekendową, zajebista na kółeczkach ale wszystko to były "firmówki" ze znaczkami wytłoczonymi na całości  :crazy: jedna jedyna gucci  :P była czarna gładka z małym znaczkiem ale w końcu nie kupiłam, bo zapomniałam o niej ;D

mayagaramond

Cytat: inkageo w 01 Cze 2010, 14:20:43Boskie są...


tez mi sie podobaja, ale w tym wypadku nawet nie kupilabym podobnie wygladajacej, bo birkin ma tak charakterystyczny design, ze byloby mi wstyd chodzi z podroba.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

#19
Ja tez kupilam torbe wielka turkusowa z klodka i potem sie dowiedzialam, ze to jest inspiracja czyms tam. Nawet nie pamietam czym. Ale nie byla identyczna tylko troche podobna.

Dodany tekst: 01 Cze 2010, 13:33:51

Cytat: inkageo w 01 Cze 2010, 14:20:43Aaaa i podoba mi się bardzo fason birkin i chyba kupiłabym inspirowaną, ale bez logo


A to wlasnie moja
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Cytat: justynaaaa2 w 01 Cze 2010, 14:26:59prędzej kupiłabym podróbę i odpruła znaczek niż kupiła oryginał z rzucającymi się w oczy z kilometra znaczkami chanel czy innego LV

Ja nie kupiłabym żadnej przy takich opcjach :D. Ale faktem jest, że w normalnych sklepach zdarzają się "podróby" - mocne inspiracje. I tak mam polar z Trolla, który wygląda dokładnie jak Bench. Dopiero w UK się o tym dowiedziałam :D. I teraz noszę cholernika tylko w domu, bo mi głupio :D. Zwłaszcza że akurat na głupiego Bencha mnie stać, więc to już totalny bezsens, żeby się lansować podróbą w takim przypadku :D.

inkageo

Cytat: mayagaramond w 01 Cze 2010, 13:31:35

tez mi sie podobaja, ale w tym wypadku nawet nie kupilabym podobnie wygladajacej, bo birkin ma tak charakterystyczny design, ze byloby mi wstyd chodzi z podroba.
Ja myślę, że w Polsce na 100 osób, to może jedna wie co to birkin ;) Ale fakt, faktem, że nie widziałam tego fasonu w sklepach.
Imagine there is no hate

nionczka

Cytat: mayagaramond w 01 Cze 2010, 14:31:35tez mi sie podobaja, ale w tym wypadku nawet nie kupilabym podobnie wygladajacej, bo birkin ma tak charakterystyczny design, ze byloby mi wstyd chodzi z podroba.

W Hiszpanii co druga dziewczyna taka nosi bo kilka sklepów je zrobilo przez pare lat i pewnie niewiele z nich zna oryginal. Ja poznalam przypadkiem przy pracy (wtedy zajmowalam sie moda)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

#23
Cytat: nionczka w 01 Cze 2010, 14:33:19Ja tez kupilam torbe wielka turkusowa z klodka i potem sie dowiedzialam, ze to jest inspiracja czyms tam. Nawet nie pamietam czym. Ale nie byla identyczna tylko troche podobna.


najprawdopodobniej chloe paddington ;D

aa, sorry, doczytalam, ze birkin.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login