Meat free Monday

Zaczęty przez mayagaramond, 31 Maj 2010, 12:42:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

przeciez czerwone mieso jest zdrowe - dla mnie cycek kurzy wlasnie w sobie nie ma za grosz substancji odzywczych :D

jakby tak patrzec na wszystko w ten sposob, to ryby z potoku spod bialki musialabym przywozic, a kure sprowadzac z 50 km od miasta, bo zapewne te w carrefourach to takie samo gowno jak wszedzie.

ja jestem zwolennikiem jedzenia miesa - nie jemy go czesto z powodu braku miejsc, w ktorych mozna kupic dobre - natomiast czlowiek jadl mieso od zawsze i tego sie nie wyprze ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

#26
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 31 Maj 2010, 14:02:38
jeszcze proponuje sprawdzac skad przyszla skora na nasze buty :D i na jakich powierzchniach byla hodowana do tego celu ;)

uwazasz, ze hodowanie swin czy kurczakow  w takich warunkach jest humanitarne i sprzyja jakosci miesa:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

#27
Zwierzu ale to do mnie te słowa??

a gdzie ja napisałam ze mięso czerwone ejst zdrowe czy tez nie/

po prostu napisałam ze jemy je rzadko

nie napisałam tez, ze jestem  przeciwna jedzeniu mięsa
jem mało, bo uważam, ze nie powinno sie z nim przesadzać poza tym nie chce mi sie go przyrządzać i nie mam takiej potrzeby organizmowej - wiadomo, ze mięso dzis nie jest "czyste" i lepiej jeść go mniej a więcej warzyw
juz nie jedne badania udowodniły, ze dieta lekkostrawna z mniejsza ilością mięsa a większą warzyw jest dietą zdrowszą dla organizmu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 31 Maj 2010, 15:05:40ja jestem zwolennikiem jedzenia miesa - nie jemy go czesto z powodu braku miejsc, w ktorych mozna kupic dobre - natomiast czlowiek jadl mieso od zawsze i tego sie nie wyprze


nie prawda, nie jadl go zawsze. A jesli jadl to jadl go mniej. A teraz i ludzi przybylo i spozycie miesa wzroslo, bo jest tanie. A dlaczego jest tanie? Bo jest wytwarzane prawie jak na tasmie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Kurde wczoraj w TV widziałam reklamę - karkówka z Lidla w marynacie za 7.90 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

toz to obok mięsa nawet nie leżało

zresztą nie kupuje mięsa w marketach
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

szelma

To wcale nie jest tak, że człowiek jadł od zawsze mięso. Od czasów nowożytnych mięso było tylko dla bogatych - biedota obywała się raczej bez. O kwestiach zdrowotnych ciężko w ujęciu historycznym dyskutować, ale teraz raczej badania pokazują, że wegetarianie żyją dłużej, mają niższą masę ciała i choesterol, a białka i żelaza raczej im nie brakuje, tak jak się zwykło uważać kiedyś. I że widać różnicę in plus pomiędzy ludźmi, którzy nie jedzą mięsa w ogóle albo jedzą sporadycznie, a tymi, którzy jedzą mięso często.

zwierzatko_mojej_mamy

salsa nie, nie pisalas, tylko ja nadmienilam o czerwonym - bo mnie strasznie wkurza faworyzowanie kurczakow z nie wiem jakiej przyczyny tak w ogole ;) w wiekszosci przypadkow nie je sie go z powodu "bo niezdrowe" - a jak sie zapytasz, co niedrowe i dlaczego, to nie ma juz komu odpowiedziec, bo nie wiedza ;)
po prostu irytuje mnie spisywanie na straty jakiegos skladnika, bo w 3 artykulach ktos cos napisal, ale do konca nie wiadomo co :)

maya nie uwazam ze to humanitarne i sprzyja - mowie tylko, ze tak samo nalezaloby podejsc do skory uzytej w produkcji buta - skad pochodzi i jak bylo hodowane zwierze - o tym nikt nie mowi. najbardziej mnie smiesza wegetarianie, czy weganie popierdalajacy w skorzakach i wiekoszosc nie zada sobie pytania, skad ma buty, w ktorych chodzi ;)

maya - statystycznie od zawsze ;) chleb jadamy w ogole od niedawna, a powiedz ludziom, ze nie powinni go jesc wcale i spozycie bialych bulek rosnie jak na drozdzach - kaz sobie wyobrazic czlowiekowi rezygnacje z chleba, kluch -nidirydy ;)  

szelma - ale ja mowie o prehistorii a nie o szlachcie ;) to jest dosc swieza historia :) tamci polowali i jedli ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Anupka

Cytat: salsa w 31 Maj 2010, 15:12:23zresztą nie kupuje mięsa w marketach

Nie wiem, czy badano to w PL, ale w NL przeprowadzono badania i okazało się, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy mięsem z marketów, a mięsem od tzw. rzeźnika (piszę tzw., bo co to za rzeźnik, u którego kości dla psa nie można kupić ;-P). Niestety nie pamiętam, czy było tak samo dobre, czy tak samo niedobre ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

#33
tzn wegetarianie i weganie z ideologia gloszona ;)

Dodany tekst: 31 Maj 2010, 14:22:28

moj nauczyciel angielskiego pozyczyl kiedys taki wskaznik do czystosci wody, ktorego uzywaja przy sprawdzaniu jakosci przed i po zalozeniu filtra na kran ;)

zmierzyl wtedy kranowe i multivite - wynik dla obu byl 312 czegostam lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Anupka

Cytat: szelma w 31 Maj 2010, 15:16:59mają niższą masę ciała

hmmm.. no to może byłby dla mnie argument, ale ja chyba najzwyczajniej w świecie lubię mięcho :-P

Ale jeden dzień w tygodniu bez nie jest dla mnie problemem, już teraz nie jest tak, że jemy mięso codziennie, loooozzzz...
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

zwierzu, nie mój okres specjalizacji, ale wydaje mi się (!), że neandertalczycy i inne homo przed-sapiensy polowały na zwierzęta, ale jednak podstawą wyżywienia były produkty niemięsne. Poza tym wiesz - oni podobno kanibalami byli, więc nie powoływałabym się na ichnią dietę ;).

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 31 Maj 2010, 15:20:11maya nie uwazam ze to humanitarne i sprzyja - mowie tylko, ze tak samo nalezaloby podejsc do skory uzytej w produkcji buta - skad pochodzi i jak bylo hodowane zwierze - o tym nikt nie mowi. najbardziej mnie smiesza wegetarianie, czy weganie popierdalajacy w skorzakach i wiekoszosc nie zada sobie pytania, skad ma buty, w ktorych chodzi


zgadza sie, ale rocznie na uboj idzie chyba 50 miliardow sztuk bydla!

I tak jak napisalam na poczatku - nie chodzi o calkowita rezygnacje z miesa, ale o swiadomosc. I jesli chodzi o buty to ja np. kupujac wezowe chcialabym miec pewnosc, ze nie ubito na nie weza pod ochrona. Nie kupilabym futra z leoparda, nawet jakby 5€ kosztowalo.

Z drugiej strony nie jestem tez fanem sztucznych futer, ostatnio zastanawialam sie ile potrzeba wody by wyprodukowac metr sztucznego futra, ktore nie wyglada jak plastik.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Najlepsze morskie produkty były w Bostonie i w Santiago  :dreaming:.

cherry

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 31 Maj 2010, 15:05:40przeciez czerwone mieso jest zdrowe - dla mnie cycek kurzy wlasnie w sobie nie ma za grosz substancji odzywczych Cheesy
ja jakos nie przepadam za czerwonym miesem, zdrowe wszystko w odpowiedniej ilosci :-)
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 31 Maj 2010, 15:05:40jakby tak patrzec na wszystko w ten sposob, to ryby z potoku spod bialki musialabym przywozic, a kure sprowadzac z 50 km od miasta, bo zapewne te w carrefourach to takie samo gowno jak wszedzie.
ja jestem zwolennikiem jedzenia miesa - nie jemy go czesto z powodu braku miejsc, w ktorych mozna kupic dobre
tez zaliczam sie do miesozernych, a powody do nie zaczestego spozycia jak piszesz
Cytat: szelma w 31 Maj 2010, 15:16:59teraz raczej badania pokazują, że wegetarianie żyją dłużej, mają niższą masę ciała i choesterol, a białka i żelaza raczej im nie brakuje, tak jak się zwykło uważać kiedyś. I że widać różnicę in plus pomiędzy ludźmi, którzy nie jedzą mięsa w ogóle albo jedzą sporadycznie, a tymi, którzy jedzą mięso często.
wegetarienie zyja chyba tylko dluzej jak naprawde zastepuje mieso innymi produktami typu soja i straczkowe itp. Bo jak dla kogos przejscie na weretarianizm to tylko zaprzestanie jedzenia miesa bez uzupelnienia innymi produktami (znam takie przypadki), to chyba dluzej nie pozyje...
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Cytat: salsa w 31 Maj 2010, 14:12:23
Kurde wczoraj w TV widziałam reklamę - karkówka z Lidla w marynacie za 7.90 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
moim zdaniem mięso w lidlu jest niezłe :)
a karkówka jest super chuda i ładnie przygotowana na kotlety ;)
tzn. tej w marynacie nigdy nie kupowałam, tylko zwykłą, ale były to ładne chude kawałki :)

zwierzatko_mojej_mamy

szelma podstawa pewnie jakies korzenie z ziemi itp ;) jasne, ze nie podstawa, bo to mieso musialo przybiec ;) ale w tym sensie, ze przewod pokarmowy czlowieka juz od wtedy byl przystosowany do trawienia miesa, natomiast do trawienia wypiekow typu chleb i ciacha z maki dopiero od ilu? 200 lat? wczesniej byly zarna i takie tam, ale nie rozdrabnialy na proch, tylko troche ;) w sumie trzeba poczytac o mlynarstwie :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 31 Maj 2010, 15:40:39w sumie trzeba poczytac o mlynarstwie

Fascynujący temat :D. Zgłębmy go dogłębnie :D.

cherry, zależy jeszcze, czy przestaje się jeść i mięso, i ryby, i jajka, i ser, i co tam jeszcze. Jeśli z tego wszystkiego nie je się tylko mięsa, a je ryby itp., to można trochę pożyć ;).

salsa

#42
Cytat: Anupka w 31 Maj 2010, 15:20:31Nie wiem, czy badano to w PL, ale w NL przeprowadzono badania i okazało się, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy mięsem z marketów, a mięsem od tzw. rzeźnika (piszę tzw., bo co to za rzeźnik, u którego kości dla psa nie można kupić ;-P). Niestety nie pamiętam, czy było tak samo dobre, czy tak samo niedobre wink
a PL wyszło ze w marketach jest mega syfa mieso wielokrotnie odświeżane itp
ja kupuje w miejscu gdzie mieso jest tylko rano bo potem sklep wykupiony a towaru juz nie ma
codziennie jest świeże


Dodany tekst: 31 Maj 2010, 14:46:49

Cytat: golinda w 31 Maj 2010, 15:36:23w biedronce jest b. dobre mięso na grilla (z sokołowa)
karkówka taka świeża, że palcami prawie można ją rozbijać
to był kawał czegos w nieokreślonym kolorze kupy zapieczętowany folią
i ta cena....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: cherry w 31 Maj 2010, 15:38:53ja jakos nie przepadam za czerwonym miesem, zdrowe wszystko w odpowiedniej ilosci :-)
no ale co innego nie przepadac i nie jesc, a co innego podpinac niejedzenie pod teorie, ktorej sie nie rozumie ;)

maya - ale ja jak najbardziej jestem zwolennikiem uswiadamiania nawet kosztem niejedzenia miesa, jesli jest z rzezni, gdzie krowy stoja sobie na plecach itp natomiast nie lubie dzialania polowicznego ;)
np namawiania do rezygnacji miesa w imie idealu MFM, ale w inne dni zarcia go juz niezaleznie od zrodla, nie pytania o rzeznie, z ktorej pochodzi, o traktowanie zwierzat. tak samo jak oredownictwo chronienia tych na mieso, a nie pytania o te butowe i torebkowe ;) przeciez mi nie powiesz, ze pytasz o to za kazdym razem ;) i ze ekspedientka WIE skad maja skory do wyrobu :D  
ja po prostu lubie konsekwencje i taka postawe bardzo szanuje - ktos nie chce, zeby zwierzeta placily za nasze apetyty i chec dobrego wygladu zlymi warunkami uboju - to sie dowiaduje na kazdym kroku o te sprawy - jesli tego nie robi wszedzie, tylko tam gdzie mu powiedzieli, a sam juz nie mysli jakie sa jego idealy, to dla mnie jest gorszy od faszyzmu :D tak lezie jak ta krowa bo mowia, ze tak ma byc :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

cherry

Cytat: szelma w 31 Maj 2010, 15:42:58cherry, zależy jeszcze, czy przestaje się jeść i mięso, i ryby, i jajka, i ser, i co tam jeszcze.
to juz chyba weganizm - oni nic nie jedza co pochodzi od zwierzat  :crazy: nie wyobrazam sobie
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

#45
sa jeszcze frutarianie czy jak tam - oni jedza tylko to co spadło z drzewa - w sensia ze nie wolno okaleczać nawet roślin z ich płodów :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

szelma

cherry, są różne zestawienia produktów odzwierzęcych i różne nazwy - nie znam się aż tak :D. Sama zresztą mam bardzo cyniczne podejście - mięsa po prostu nie lubię i z tego powodu nie jem. Jeśli uratuję dzięki temu biedne zwierzątka, to dobrze. I w sumie tak raz na dwa-trzy miesiące zdarza mi się coś mięsnego zjeść z powodów różnych.

inkageo

#47
Trzeba mieć bardzo dużo czasu i chyba nie pracować, żeby się naprawdę zdrowo odżywiać, mięso kupować ze sprawdzonego źródła, chyba trzeba pojechać najpierw z krową porozmawiać, czy szczęśliwa zapytać, kurę co jadła, zbadać glebę na której marchewka rośnie, no nie da rady ;D

Dodany tekst: 31 Maj 2010, 14:58:53

A i tak wszystkie umrzemy ;)
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: salsa w 31 Maj 2010, 15:56:44oni jedza tylko to co spadło z drzewa
no to nie wiem gdzie sie tacy zaopatruja - przeciez w zadnym sklepie nie mozesz miec pewnosci, ze to jablko to spadlo, a nie zostalo zerwane..

z wiki:
"odmiana wegetarianizmu dopuszczająca spożywanie wyłącznie owoców i warzyw, których zerwanie nie powoduje śmierci rośliny. Nie akceptują spożywania np. marchwi czy sałaty."

moj boze - ale bym byla chuda lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdarynka

Cytat: inkageo w 31 Maj 2010, 14:57:44
Trzeba mieć bardzo dużo czasu i chyba nie pracować, żeby się naprawdę zdrowo odżywiać, mięso kupować ze sprawdzonego źródła, chyba trzeba pojechać najpierw z krową porozmawiać, czy szczęśliwa zapytać, kurę co jadła, zbadać glebę na której marchewka rośnie, no nie da rady ;D
:rotfl: :rotfl: :rotfl: iluvu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login