Meat free Monday

Zaczęty przez mayagaramond, 31 Maj 2010, 12:42:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

A ja pangę lubię i czasem jadam i mam gdzieś teorie spiskowe na jej temat :D A jakby mi teściowa zabroniła, to pewnie jadłabym codziennie lol

mayagaramond

#101
Cytat: vobi w 02 Cze 2010, 00:47:13Salander


ta z z Millenium Larssona? lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

o matko, alez sie usmiałam  :rotfl:  :rotfl:

o pandze słyszałam przerózne historie, nie kupuje bo mi po prostu nie smakuje :D
za to lubie tilapie, ma takie zbite miesko :D kolezanka z pracy robi tilapie w galarecie czasami i przynosi - PYCHA!!

a co do miesa - nic nie jest zdrowe w nadmiarze, a piramida zywieniowa pokazuje, ze jednak tego miesa powinno być mniej w stos do warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych. Sama zauwazyłam, ze jak sie do tej piramidy stosuje, to chudne bez wiekszego wysiłku do swojej "naturalnej" wagi.

http://www.dietadodomu.pl/grafika/piramida.jpg

natomiast nie dorabiam do tego ideologii, bo mi sie nie chce ;)

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi


salsa

he he niezły spisek pangowy :D

zaraz sie okaże, ze Chińczycy próbują za pomocą pangi unicestwić ludy Europejskie :)

tym bardziej nie bedę jej jeśc :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

W Kauflandzie na przykład nie ma ryb z Europy, przekopałam kiedyś całą zamrażarkę, palce mi zesztywniały, a nawet sola francuska i halibut grenlandzki były z hong kongu..
Imagine there is no hate

salsa

ryby tez kupuje w rybnym  nie w markecie... o maj gat zaczynam myslec ze jednak mam jakies zboczenie jedzeniowe :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magdarynka

vobi a czy ty chcialabys byc bezwartosciowa ? lol  Byc samym mieskiem i nawet nie miec imienia ?  :rotfl: I tak sie rodza absurdy :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

D. kiedyś pojechał specjalnie do rybnego, bo chciał jakąś fajną rybę. I wrócił z dwoma rolmopsami, bo w rybnym nic innego nie było lol.

mayagaramond

Cytat: inkageo w 02 Cze 2010, 09:31:48
W Kauflandzie na przykład nie ma ryb z Europy, przekopałam kiedyś całą zamrażarkę, palce mi zesztywniały, a nawet sola francuska i halibut grenlandzki były z hong kongu..

to chyba nie jest az tak dziwne, bo w Europie ryb morkisch az tak duzo nie ma. Pamietam, ze na malcie, bedacej wyspa;), chyba 90% ryb jest z importu.

Niestety ale nasze morza sa dosc eksntensywnie "wylowione" - znalazlam info, ze baltyk w 75%, morze polnocne w 77%. Znalazlam info: polowa ryb spozywanych w Europie jest albo importowana albo lowiona w wodach poza Europa.

W niektrych przypadkach odradza sie zakup ryb pochodzacych z morza srodziemnego, bo gatunek jest zagrozony (sardynki lepiej z atlantyku niz z morze srodziemnego). Cherry chyba na 1. stronie wkleila taka liste.

Tutaj zalecaja, zeby kupowac rybe oznaczona symbolem "Marine Stewardship Council (MSC)", ktory jest gwarancja zrownowazonego i ekologicznego polowu.

Zakup w sklepie rybnym tak naprawde niczego nie gwarantuje.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

#110
oooo, to ja wam pokażę jak się łowi sardynki :D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: szelma w 02 Cze 2010, 10:13:30
D. kiedyś pojechał specjalnie do rybnego, bo chciał jakąś fajną rybę. I wrócił z dwoma rolmopsami, bo w rybnym nic innego nie było lol.

opluty opluty
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

vobi


nionczka

Cytat: mayagaramond w 02 Cze 2010, 11:26:05Cytat: inkageo  Dzisiaj o 09:31:48 W Kauflandzie na przykład nie ma ryb z Europy, przekopałam kiedyś całą zamrażarkę, palce mi zesztywniały, a nawet sola francuska i halibut grenlandzki były z hong kongu.. to chyba nie jest az tak dziwne, bo w Europie ryb morkisch az tak duzo nie ma. Pamietam, ze na malcie, bedacej wyspa;), chyba 90% ryb jest z importu. Niestety ale nasze morza sa dosc eksntensywnie "wylowione" - znalazlam info, ze baltyk w 75%, morze polnocne w 77%. Znalazlam info: polowa ryb spozywanych w Europie jest albo importowana albo lowiona w wodach poza Europa. W niektrych przypadkach odradza sie zakup ryb pochodzacych z morza srodziemnego, bo gatunek jest zagrozony (sardynki lepiej z atlantyku niz z morze srodziemnego). Cherry chyba na 1. stronie wkleila taka liste. Tutaj zalecaja, zeby kupowac rybe oznaczona symbolem "Marine Stewardship Council (MSC)", ktory jest gwarancja zrownowazonego i ekologicznego polowu. Zakup w sklepie rybnym tak naprawde niczego nie gwarantuje.

W Hiszpaniitez duzo ryb jest z importu albo hodowli sztucznych bo A. w morzu nie ma tylu, B. sa zbyt drogie (po tunczyka trzeba plynac na Szeszele i tam ich porywaja piraci somalijscy wiec koszty ubezpieczenia i wyprawy sa ogromne).
Niby sa swieze ryby z morza, ale w takiej cenie, ze wiele osob po prostu nie moze sobire na nie pozwolic tak czesto jakby chciala. Szczegolnie jesli trzeba kupic dla paru osob.


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

no dobra, mam wiecej ale nie zmniejsza to się.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

salsa

#115
Cytat: szelma w 02 Cze 2010, 11:13:30D. kiedyś pojechał specjalnie do rybnego, bo chciał jakąś fajną rybę. I wrócił z dwoma rolmopsami, bo w rybnym nic innego nie było LOL
he he no niezle :D ja mam tu blisko pracy - wyskoczę w przerwie i kupie co mi trzeba :)
poki co sie sprawdza :)

Dodany tekst: 02 Cze 2010, 11:02:50

Cytat: mayagaramond w 02 Cze 2010, 11:26:05Zakup w sklepie rybnym tak naprawde niczego nie gwarantuje.
gwarantuje mi świeżość - wiem kiedy maja dostawy
poza tym jakość smakową - kupiłam parę razy dorsza w Tesco czy innym Kauflandzie i te ryby sa takie... suche, bez smaku, nie pasuje mi to
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

#116
Czyli w rybnym mintaj i sola są z Europy? Aż z ciekawości wejdę i zapytam. U nas w rybnym są głównie śledzie, ryby wędzone, jakieś moskaliki i inne małe pikutki, ale o mrożone filety nie pytałam. Wiaderka ze śledziami są firmy aro, więc mrożone ryby pewnie też z makro, czyli Azji..

Dodany tekst: 02 Cze 2010, 11:04:09

Salsa ale Ty kupujesz mrożone, czy świeże? Świeże podobno tylko nad morzem warto kupować ;) Bo zanim tutaj dojadą, na południowe kresy, to już świeże nie są ;) Nie rozmraża Ci się w pracy taka ryba? :D
Imagine there is no hate

szelma

Właśnie zagłębiam się w temat tego, ile ryb złowionych przez belgijskich rybaków zjadanych jest w BE i wychodzi na to, że prawie wszystko eksportują, a wszystko, co jedzą, to importują lol. Totalny bezsens :D. Ale mule są miejscowe przynajmniej ;).

salsa

#118
Cytat: inkageo w 02 Cze 2010, 12:02:51Salsa ale Ty kupujesz mrożone, czy świeże? Świeże podobno tylko nad morzem warto kupować wink Bo zanim tutaj dojadą, na południowe kresy, to już świeże nie są wink Nie rozmraża Ci się w pracy taka ryba? Cheesy
jak kupuje w pracy to w te dni w ktore maja dostawy - i wtedy kupuje świeże

a tak to mrożone - ale tez wide roznice - te w tesco maja duzo lodu - to oznacza, ze ryba była polewana dodatkwo woda przy mrożeniu, przez co jest cięższa i mniej jej kupujesz (płacisz za ten lód)- a potem jak rozmrozisz to nagle mały filecik

te z tego sklepu nawet wizualnie są diametralnie inne

jesli kupuje mrożone to raczej w ramach zakupów spożywczych - mam w aucie torby na zakupy (zeby nie brac w sklepie reklamówek) + torbę termoizolacyjną i nic sie nie rozmraża :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: inkageo w 02 Cze 2010, 12:02:51mintaj i sola są z Europy?


mintaj nie moze byc z europy, bo wystepuje w pln pacyfiku;) Soli w ogole nie powinno sie kupowac, tunczyka zreszta tez nie...

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Dlaczego nie można kupować soli francuskiej z hong kongu? Chyba ten gatunek nie wymiera, bo w kauflandzie jest tego dużo ;)

Ja wybieram najdroższe firmy, to wtedy lodu jest mało, na opakowaniu podają w procentach ilość wody.
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: inkageo w 02 Cze 2010, 12:19:10Dlaczego nie można kupować soli francuskiej z hong kongu? Chyba ten gatunek nie wymiera, bo w kauflandzie jest tego dużo wink

Ja wybieram najdroższe firmy, to wtedy lodu jest mało, na opakowaniu podają w procentach ilość wody.

Po 1. ze wzgledu na strasznie dlugi transport. Hongkong - Brzeg ;)

Po 2. w necie podaja, ze zasoby soli w morzu polnocnym, irlandzkim sa zagrozone.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Maya 99% ryb jest z hongkongu, więc co mam począć :D Czasem zjem pstrąga, ale ma ości i przez miesiąc jeszcze pamiętam jak mi stały w gardle :D
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: inkageo w 02 Cze 2010, 12:34:14Maya 99% ryb jest z hongkongu, więc co mam począć Cheesy Czasem zjem pstrąga, ale ma ości i przez miesiąc jeszcze pamiętam jak mi stały w gardle

a sandacz? Sledz?

Ja pstraga b. lubie. Pieke w calosci i osoci wyjmuje za jednym zamachem.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Cytat: mayagaramond w 02 Cze 2010, 12:39:25a sandacz? Sledz?
Śledź na obiad smażony w panierce? :D Toż to sama skóra :D Można sobie w occie zjeść kilka razy do roku ;)

Pstrągi robimy na grillu w lecie, ale tyle z tym zabawy, a jedzenia mało ;)
Imagine there is no hate