pralko-suszarka- warto?

Zaczęty przez marlen_ka, 30 Maj 2010, 18:52:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marlen_ka

Jako, ze juz w sierpniu przeprowadzamy sie do Polski i bedziemy urzadzac nasze mieszkanie, powoli zaczynamy sie rozgladac za artykułami agd i stad moje pytanie- macie, korzystacie lub korzystałyscie z pralko-suszarki? jakie sa Wasze opinie i doswiadczenia?

Bo ja przegladajac sklepy internetowe widze, ze jest bardzo duzy wybór i nawet przystepne ceny i teraz sie zastanawiam, czy warto?
Z jednej strony, takie 2w1 zajmuje duzo mniej miejsca w łazience, ale czy to nie jest kosztem jakosci?  Moze lepiej kupic oddzielnie pralke i suszarke?

szelma

Ja jestem przeciw idei suszarki do ciuchów - niszczą się i już. Mieliśmy w UK pralko-suszarkę i raz suszyłam w niej ręczniki - nie dość że trwało to wieki, to jeszcze na koniec wcale nie były suche-suche.

marlen_ka

a ja juz przez tyle lat przywykłam do suszarki, ze teraz nie mogłabym zaczac rozwieszac prania. Ja zawsze uzywałam suszarki samodzielnej i zawsze pieknie suszyła mi pranie, a jesli chodzi o niszczenie sie ciuchów to tym sie nie martwie, zawsze mozna szybciej kupic nowe ;)

szelma

W każdym razie z pralko-suszarki zadowolona nie byłam. Była dość nowa, a robiła okrutnie dużo hałasu i strasznie długo trwało suszenie.

nionczka

W Bilbao zabilabym za suszarke. Tam pranie schlo przez tydzien i najczesciej trafialo z powrotem do pralki bo zaczynalo smierdziec. W Warszawie jest cieplo i sucho i pranie w dzien jest suche wiec moim zdaniem tutaj to zbytek. Co innego kiedy ma sie duza rodzine i dom. wtedy mzoe sie przydac.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

Ja mam i sobie chwalę. Szczególnie przy dziecku. W marcu ciuszki schły długo - w suszarce 2 i pól godziny - przy noworodku było to zbawienie. Nie korzystam często, ciuchy sie w mojej nie niszczą. 

mayagaramond

Cytat: marlen_ka w 30 Maj 2010, 19:52:57Moze lepiej kupic oddzielnie pralke i suszarke


kupilabym oddzielnie. Pralko-suszarki chyba pozeraja wiecej pradui z tego co przeczytalam na niemieckich stronych nie susza tak dobrze jak same suszarki.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marlen_ka

 dzieki za opnie :beer:
rilla a jaka masz suszarke?