wozki dla zimowych noworodkow

Zaczęty przez elizapj, 27 Maj 2010, 21:16:47

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

elizapj
wybierze wózek z dużą gondolą
emmaljungi, teutonie i chyba mura maxi cosi mają największe.
wyściółka jak wyściółka - zawsze mozesz włożyć kocyk :)

Kasia

eliza gratuluję :bravo:

z warszawskich sklepw z wózkami moge polecić świat dziecka na Towarowej :)

a wózek/gondola tak naprawdę kazda bedzie dobra, lepsze moga się okazać te wieksze, bo na dłużej starczy ale te mniejsze tez złe nie są :)

elizapj

#27

Cytat: Kasia w 28 Maj 2010, 09:09:10eliza gratuluję
dzieki:)
Cytat: zuzia w 28 Maj 2010, 00:41:16emmaljungi, teutonie i chyba mura maxi cosi mają największe.
dzieki to na te bede zwracac uwage:)

Cytat: zuzia w 28 Maj 2010, 00:41:16iółka jak wyściółka - zawsze mozesz włożyć kocyk
niby racja, ale pomyslalam, ze te juz ucieplone moge zmierzyc w sklepie jaka maja powierzchnie wew. a te do kt dopiero wsadze kocyk sie zweza przez kocyk&co.
moze przesadzam z tym ociepleniem , ale przesadna troskliwosc to podobno naturalne przy pierwszym dziecku;)
poza tym te "puste pudeleczka", oprocz tego ze wydaje mi sie beda zimniejsze, to jeszcze sa twarde...tzn jak mi maly zacznie machac raczkami to sie nie poobija? chyba wlasnie ze kocami mu wyloze cale boki...

nie wiem czy tu jest jakas mama, kt miala taka pusta gondolke (typu bugaboo) (sam stelarz u gory wokol, polaczony 1warstwowym materialem z dnem gondolki). od takiej mamy opinie o 'pudeleczku' w praktyce by sie przydaly:) a jak ninonczka mowila, u nas wybor naprawde limitowany - i gl sa same puste pudeleczka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

elizapj
Gratuluje  :daisy:

A nie masz mozliwosci kupienia wozka w PL ???
Nasza gondola nie byla za miekka,poscielilam rozek ktorego nie uzywalam,mala miala miekko :)
Tyle ze ja czerwcowa mama ;D

fasolka1980

elizapj - a gdzie wy teraz mieszkacie?

jesli szukasz naprawde duzej gondoli to moze Emmaljunga Duo Combi - tylko ze to jest kolumbryna  :crazy:

ishka82

elizapj, serdeczne gratulacje :) :daisy: :daisy: :daisy:

elizapj

#31
Cytat: aniak1211 w 28 Maj 2010, 11:44:17
elizapj
Gratuluje  :daisy:

A nie masz mozliwosci kupienia wozka w PL ???
dzieki:) rozwazalam, ale chyba tego nie kupie w pl, nauczona doswiadczeniem z innymi sprzetami, lepiej miec sprzetfirmy, kt serwis istnieje w kraju, w kt sie mieszka. nie wiem czy wozki wymagaja serwisowania, ale jesli niedaj sie cos stanie, czesc  bedzie potrzebowac wymiany... wole miec sprzedawce pod nosem.
Cytat: fasolka1980 w 28 Maj 2010, 13:12:35elizapj - a gdzie wy teraz mieszkacie?
w bardzo dziwnej pod wzgledem zakupow belgii;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie


magoo


elizapj

#34
reasumuje wszystkie Wasze wypowiedzi, cenne rady Mamy, uwagi pan/panow ze sklepow, gatki z kolezankami, wydaje mi sie ze mam liste cech idealnego wozka dla listopadowego noworodka.

zamiescilam moje top wazne cechy w ankiecie i jedynie nie mam pewnosci czy strefowe ankiety pozwalaja glosowac na kilka cech. bo w tej ankiecie chodzi mi nie o wybor 1 najwazniejszej cechy tylko o glosy na, wg Was, wszystkie cechy najbardziej przydatne.
domyslam sie, ze takiego wozka ze wszystkim powyzszym + taki kt mi sie podoba + miesci sie w najwezsze windy + nie kosztuje majatku, nie znajde. wiec z czegos bedzie trzeba rezygnowac. i stad potrzebuje Waszej pomocy w decyzji, z kt cechy ewentualnie rezygnowac:)
dzieki za glosy! :thankyou:

Dodany tekst: śro 02 cze 2010 08:42:12 GMT-1

na wypadek gdyby jednak mozna bylo glosowac tylko na 1 pozycje zamiast an wszystkie wanze. ZMIENILAM PYTANIE w ankiecie.
niech sie tylko nikt glosujacy nie pomyli , pliz :pray: :pray: :pray:

poniewaz zaden glos jeszcze nie oddany wiec latwo bylo ta zmiane wprowadzic. teraz prosba jest: zaznaczcie ceche bez kt najpredzej byscie sie obeszly.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

elizapj, ja zagłosowałam przed zmianą pytania na cechę, która byłaby dla mnie najważniejsza ;D

elizapj

Cytat: ishka82 w 02 Cze 2010, 12:07:16
elizapj, ja zagłosowałam przed zmianą pytania na cechę, która byłaby dla mnie najważniejsza ;D
ryzyko wprowadzania zmian:)
to napisz mi po prstu bez kt bys sie obeszla:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

#37
elizapj dziwna dla mnie ta ankieta  :blush:.  Dla mnie np. wózek musi mieć skrętne koła
niezależnie od tego  czy dziecko zimowe czy nie ;D  Wiec mogę zaznaczyć co ma dla mnie male
znaczenie w ogóle, a nie dlatego, że dla zimowego dziecka :)

tak samo inne cechy nie zależą od tego czy dziecko zimowe czy nie ;D

elizapj

Cytat: Angelos w 02 Cze 2010, 17:39:13tak samo inne cechy nie zależą od tego czy dziecko zimowe czy nie Grin
nie no jasne. sa cechy kt sa wazne przez okragly rok. ta lista objemuje wszystkie i te na kt szczeglnie chce zwrocic uwage ze wzg na zime oraz te kt ogolnie sa (na obecnym etapie mojego rozumienia wozkow) wazne:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bozena.dp

#39
elizapj super, gratuluje :)  :daisy:
a wątek z chęcią czytam, bo mam podobny "problem" do twojego ;)

ishka82

Cytat: elizapj w 02 Cze 2010, 16:19:21
ryzyko wprowadzania zmian:)
to napisz mi po prstu bez kt bys sie obeszla:)
Dla mnie nieskrętne koła w wózku, to pomyłka niezależnie czy wózek na zimę, czy na lato ;)

fasolka1980

 eliza - hmm, dla mnie tez niezbyt zrozumiala jest ta ankieta....

napisz moze w jakich warunkach mieszkacie - tzn czy zalezy Ci na wadze, po jakich terenach bedziesz nim jezdzic, czy czesto bedziesz przewozic w samochodzie i zalezy Ci na szybkim skladaniu  itp

na razie nic oprocz tego ze dziecko jest "zimowe" nie wiemy, a bez tego trudno cos doradzic

elizapj

#42
Cytat: bozena.dp w 02 Cze 2010, 17:26:51
elizapj super, gratuluje :)  :daisy:
a wątek z chęcią czytam, bo mam podobny "problem" do twojego ;)
gratulacje:)

Cytat: ishka82 w 02 Cze 2010, 18:43:04
Dla mnie nieskrętne koła w wózku, to pomyłka niezależnie czy wózek na zimę, czy na lato ;)
ok, czyli ze skretnych nie rezygnowac. dobra:)

Cytat: fasolka1980 w 02 Cze 2010, 20:25:34napisz moze w jakich warunkach mieszkacie - tzn czy zalezy Ci na wadze, po jakich terenach bedziesz nim jezdzic, czy czesto bedziesz przewozic w samochodzie i zalezy Ci na szybkim skladaniu  itp
watpliwosci jaki wozek wybrac biora sie stad, ze w Belgii, wiekszosc wozkow na rynku to 'pudeleczka' bez wysciolki lub jakiegolwiek ocieplenia i tu sprzedawcy mi mowia, ze zima w takich pustych gondolkach wcale nie bedzie dziecku zimno bo je moge ubrac. a ja im malo wierze, bo wozki niem, szw, pl (gdzie zime powazniej sie traktuje) bywaja bardziej 'wypasione' w wysciolki, glebsze gondole, glebiej zachodzace budy, etc etc...mam przeczucie (moze bledne) ze w BE lubia dzieci hartowac. I chce podjac decyzje o kupnie wozka, na pods dosw innych mam, kt mialy dzieci zima - wiedziec na jakie bajery mam zwracac uwage + bez jakich sie moze wozek obejsc.
- mieszkam w centrum miasta, bede gl jezdizc po chodnikach
- ale mam 5 min do lasu, gdzie tez zapewne bede chadzac czesto stad dobrze miec kola na wszystkie tereny
- samochdem jezdic nie bede, bo strach sie bac jak tu jezdza - stad skladanie mnie mniej interesuje
- winde mam wiec wnosic nie bede musiala, ale winda waska, - stad podejrzenie ze kola musza byc skretne, bo inaczej nie zakrece w niej wozkiem (4 pietro wiec musze nia jezdzic)
- wroza mi wielkie dziecko haha (bo Tata duzy) wiec gondoli ani waskiej, ani krotkiej nie zechce;) szczegolnie jesli ma byc taka pusta i bede w nia musiala wkladac spiworki, kocyki etc zabierajace cenne miejsce:)
- snieg tu pada rzadko, ale wiatr bywa czesto b silny i wilgoc jest przerazliwa - stad wiem ze cieplo w tej gondoli musze zapewnic
licze ze to pozwola lepiej zrozumiec ankiete ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: elizapj w 02 Cze 2010, 21:39:46winde mam wiec wnosic nie bede musiala, ale winda waska, - stad podejrzenie ze kola musza byc skretne, bo inaczej nie zakrece w niej wozkiem (4 pietro wiec musze nia jezdzic)
a po co chcesz zakręcac w windzie? :)

wjeżdzasz przodem, wyjeżdzasz tylem

elizapj

Cytat: Kasia w 02 Cze 2010, 20:53:54
a po co chcesz zakręcac w windzie? :)

wjeżdzasz przodem, wyjeżdzasz tylem
warto spytac architekta po co taka wybral;) winda jest szersza ale plytka. dzis wjezdzalam testowym wozkiem przodem i raczka wystaje poza winde jesli sie po prostu wjedzie przodem bez skrecenia.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: elizapj w 02 Cze 2010, 21:56:58warto spytac architekta po co taka wybral;) winda jest szersza ale plytka. dzis wjezdzalam testowym wozkiem przodem i raczka wystaje poza winde jesli sie po prostu wjedzie przodem bez skrecenia.

powiedz czyim!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: nionczka w 02 Cze 2010, 21:30:47
powiedz czyim!

Nionczki siostrzenicy :D bardzo ja ciekawily moje sufity na klatce podczas tych prob i bledow:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

#47
Cytat: elizapj w 02 Cze 2010, 20:56:58
warto spytac architekta po co taka wybral;) winda jest szersza ale plytka. dzis wjezdzalam testowym wozkiem przodem i raczka wystaje poza winde jesli sie po prostu wjedzie przodem bez skrecenia.


aaaaaaaaaa to juz rozumiem :) no to stokkiem byś tak stanęła ;) bo my czesto tak stajemy aby sie jeszcze ktoś zmiescił ;)

czyli zwróciłabym uwage czy raczka sie "łamie"
łamie sie jeszcze na bank w teutonii :) w innych wózlach tez chyba :)

elizapj

Cytat: doda w 03 Cze 2010, 17:39:40uważam ze wszystkie punkty dotyczące siedziska są  nieistotne dla zimowego dziecka, bo wtedy będzie jeździc tylko w gondoli
widze, ze za duzymi skrotami myslowymi operuje;)
wozek mam zamiar kupic 2w1, czyli wszystkie funkcje siedziska bede de facto wybrane wraz z kupnem gondoli.
wlasnie posprawdzalam wymiary z katalogu emmaljungi:( i niestety do mojej windy glebokiej na 86cm nie zmiesci sie zadna:( chyba, ze da sie kolami zlamac po wjechanie. a mi sei wlasnie podobaly ich podwozia nieskretne...teutonia nie ma wymiarow w katalogu, a na str tylko w wersji USA, gdzie podaja w calach grrr.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

elizapj wydaje mi się, że teutonia nie jest dużych rozmiarów.

Tu masz wozki wraz z rozmiarami :)
http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1786&%3CosCsid%3E