Muffiny z jagodami, malinkami

Zaczęty przez Basia, 17 Lip 2008, 20:52:11

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Basia

ja z malin i jagód robię muffinki:

2 szklanki maki
1 łyżka proszku do pieczenia
szczypta soli
2 szklanki owoców (jakie akurat są, np jagody, brzoskwinie, maliny)
1 szklanka posiekanych orzechów (włoskich, migdałów co kto woli)
100g masła,
1 szklanka cukru,
2 jajka
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii lub ewentualnie cukier waniliowy
1/2 szklanki mleka

Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia , solą, orzechami. Dodać owoce.
Masło utrzeć z cukrem na puszystą mase, dodac jajka i wanilię. Potem dodawać mieszankę mąki z owocami  na przemian z mlekiem (mieszajac juz tylko łyżką). Napełnić foremki na muffiny lub papilotki prawie do pełna. Piec okolo 25-30 minut w piekarniku rozgrzanym do 190stopni

smacznego! :P
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

ishka82

po lekkim zmodyfikowaniu to były pierwsze muffinki jakie upiekłam :) pełen sukces :) zrobiłam bez orzechów ze śliwkami, pychota, a kilka dni później z malinami, też dobre, ale trochę mi "pesteczki" przeszkadzały ;)

rudasekawf

Chodzą muffiny już za mną dłuższy czas. Zawsze zapomnę kupić jednak foremki, żeby je upiec :/ Macie foremki blaszane czy takie silikonowe?

aniak1211

Cytat: rudasekawf w 22 Wrz 2011, 17:49:40Macie foremki blaszane czy takie silikonowe?

Ja posiadam silikonowe do ktorych juz nie trzeba papilotek i latwo sie wyjmuje upieczone muffiny:)

ishka82

ja mam silikonowe i bardzo polecam :) piekłam bez papilotek, a nic się nie przypaliło, łatwo było je wyjąć :) ja kupiłam jakieś najtańsze w tesco ;)

rudasekawf

Cytat: ishka82 w 22 Wrz 2011, 17:59:00ja kupiłam jakieś najtańsze w tesco
zawsze mi się przypomni po zakupach. Jak ostatnio przypomniało mi się dobrze to właśnie w tesco nie było. A ile mniej więcej potrzebuje tych foremek? Tzn na ile muffinów jest tego ciasta?

ishka82

ok. 12 szt. :) ja mam 2 foremki po 6 szt. ;)

emcia

zrobiłam kokosowe i waniliowe z kwaśną marmoladą z mirabelek
nawet ładne