Nasze obiadki

Zaczęty przez giga, 14 Maj 2010, 12:10:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia2007

zeberka pieczone, ziemniaki i kalafior gotowany

effik

#126
Cytat: magdarynka w 08 Cze 2010, 15:59:02
Wczoraj baklazany nadziewane miesem i swiezymi pomidorami.
Dzisiaj dorsz, surowka z kiszonej mlodej kapuchy i ziemniaki.
Jutro golabki, w czwartek pierogi z truskawkami, w piatek penne z sosem baklazanowym. W sobote pstrag z jakimis warzywami.

ładny plan tygodniowy. ja tylko wiem co dziś lol

Dodany tekst: 09 Cze 2010, 08:40:56

Cytat: mobka w 08 Cze 2010, 16:00:23
Juz dawno jest tu http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,5011.0.html ;)

podziękowawszy :D

aja

kalafiorowa
choć troszkę niesmaczna  :crazy:

magdarynka

effik jak nie zaplanuje wczesniej to zazwyczaj jemna obiad zupki chinskie ;D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Ziemniaki, kalafior, jajko sadzone i maslanka. I nie wiem co jutro :D

chocoladette

Cytat: mobka w 09 Cze 2010, 16:27:41Ziemniaki, kalafior, jajko sadzone i maslanka.

Ja mialam to samo :D

effik

Cytat: mobka w 09 Cze 2010, 15:27:41
Ziemniaki, kalafior, jajko sadzone i maslanka. I nie wiem co jutro :D

sądzę, że u mnie tak się jutro skończy :D

ishka82

U mnie podobnie, czyli ziemniaki, kalafior, jajko sadzone i sałatka ze świeżych warzyw :)

giga

Cytat: mobka w 09 Cze 2010, 15:27:41
Ziemniaki, kalafior, jajko sadzone i maslanka. I nie wiem co jutro :D
u mnie to samo
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Wczoraj chciałam zrobić curry z krewetkami i mlekiem kokosowym według przepisu z netu, ale wyszła taka ohyda, że poszliśmy po frytki :D.

Dzisiaj będą naleśniki (albo frytki lol).

mayagaramond

Cytat: szelma w 10 Cze 2010, 09:57:26Wczoraj chciałam zrobić curry z krewetkami i mlekiem kokosowym według przepisu z netu


trzeba bylo zrobic wg mojego przepisu ze strefy ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

mayagaramond, ale tam jest pasta i inne składniki, których nie mam szans zdobyć na mojej wsi :D. Nazbyt światowy ten przepis :D.

mayagaramond

Cytat: szelma w 10 Cze 2010, 09:15:10
mayagaramond, ale tam jest pasta i inne składniki, których nie mam szans zdobyć na mojej wsi :D. Nazbyt światowy ten przepis :D.

nie musisz brac pasty, mozesz doprawic chinskimi przyprawami.

Nie wiem jak zrobic w domu paste, ale wiem jak zrobic mleko kokosowe ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mobka

#138
U mnie dzis bunt na pokladzie. Przy takiej temperaturze zjemy troche mnije zdrowo - fix chinski knorra z kurczakiem i ryzem ;D

aja

zaczełam od ciasta na śniadanie bo byłam ciekawa jak wyszło - teraz mi niedobrze więc na obiad szukam czegoś na ostro

ishka82

Ziemniaki, kalafior, ryba :)

didi_loczek

Kanapki z serem, męża nie ma i nie chce mi się gotować :D

mobka

Knedle Aviko, 10szt ze sliwka, 5szt. z truskawkami, maselko i bulka tarta.

szelma

Wczorajsze naleśniki w biegu między pracą i fitnessem.

zosia2007

piersi kuraka z grilla, mlode ziemniaki i ogorki

ishka82

Kotlety rybne, ziemniaki, surówka...smażyc będę pewnie wieczorem, żeby nie paść z gorąca ;D


claridad

dopiero teraz zobaczyłam  :headbang: :headbang:
co do zapiekanki to robię ot zwyczajnie

najpierw kurczaka smaże na patelni z cebulką, ale tak troszkę tylko. Blanszuje kalafiorka. Wkładam do naczynka najpierw kurczaka, pozniej kalafiorka, pozniej kuraka i zalewam sosem.
Sos robie tak ze biore jourt 0%, dodaje przecisniete glowki czosnku, sol, pieprz wiadomo i duuuzo koperku :) i zapiekam.

Tak banalne, że chyba nie spełniłam waszych oczekiwań :)

mobka

Dzis beda pulpety z indyka w sosie koperkowym http://magiasmakow.blox.pl/2010/02/Pulpety-w-sosie-koperkowym.html mloda kapusta na cieplo http://magiasmakow.blox.pl/2010/06/Mloda-kapusta-na-gesto.html i albo ryz, albo kasza.

A jutro ta sama kapusta, ziemiaki mlode i schabowy.

effik

dziś sama jestem, więc lajtowo - naleśniki z nadzieniem z serka homogenizowanego i pomarańczy.
jutro łosoś. ale jeszcze nie wymyśliłam, z czym. ostatnio był na makaronie z pomidorkami i z odrobiną sosu czosnkowego.