allegro, aukcje, serwisy sprzedażowe

Zaczęty przez effik, 15 Maj 2010, 16:15:10

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OlaFasola

Ratunku, zrobiłam sobie szablon na allegro opierając się na takim oto filmiku instruktażowym http://www.youtube.com/user/Adr805#p/u/7/bU84kWq94cI
No i co dalej,   ja jestem całkiem ciemna w temacie. Nie mam pojęcia jak to teraz wgrać do allegro, bo tam potrzebny jest jakiś kod, o czym również nie mam pojęcia.
Ktoś coś może mi poradzić, czy to jest w ogóle możliwe bez znajomości html?

Kasia

ola, masz ten szablon w wersji "literowej"?

jezeli tak to tak na szybko, może i nieprofesjonalnie ....
jak ustawiasz aukcje to nie wybiarsz szablony
l;ecisz dalej
dalej
jak masz okno w którym wpisujesz tekst aukcji to ustawiasz na tekstowy i wklejasz ten szablon w wersji tekstowej
przełaczasz z trybu tekstowego na wizualny i tam już powinnaś ujrzeć ten szablon wgrany, dalej wpisujesz swój tekst na tym edytorze wizualnym


moze ni9e zadziałać, ja tak raz robiłam i może to być mocno amatorszczyzną śmierdzaca metoda ;)
ale mi to zadziałało wtedy

Lwica

Słuchajcie mam pytanie pierwszy raz w karierze mojej długoletniej przygody ze sprzedawaniem na allegro ktoś mnie prosi o przesyłkę za pobraniem, czy któraś z was kiedyś coś sprzedała za pobraniem. Kupować owszem nie raz kupowałam. Ale jak to wygląda z kasą za przedmiot po jakim czasie i jak one wtedy do mnie docierają.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

feeling.good

ja też dziś pierwszy raz będę za pobraniem wysyłać. Laska mnie prosi bo podobno tak szybciej idzie, a jej bardzo zależy na czasie. Z tego, co widziałam na stronie można wybrać przekaz albo przelew bankowy, ale ile to idzie, jak się deklaruje wartość paczki to nie mam pojęcia. Też chętnie się dowiem :)

emcia

wartość paczki zapisuje się na druku paczkowym

zuzia

pamiętajcie tylko, że przesyłka pobraniowa jest droższa.

konwalia

ja się boję za pobraniem wysyłac-ze ktos nie odbierze i bede kilkanaSCIE ZETA W PLECY

feeling.good

Cytat: konwalia w 17 Sie 2011, 09:25:38
ja się boję za pobraniem wysyłac-ze ktos nie odbierze i bede kilkanaSCIE ZETA W PLECY

ja też nigdy nie wysyłam, ale teraz babka bardzo mnie prosiła, ma ponad 500 tylko pozytywnych komentarzy, kupiła 2 koszulki, więc się zgodziłam.

konwalia kiedyś polecałaś stronę taniewysylanie.pl  Miałaś z nimi jeszcze jakieś doświadczenia? Chyba bym przez nich wózek wysłała  :knuje:

konwalia

feeling wysyłałam opony, byłam zaowiolona-trzeba mioec drukarke, bo list przewozowy drukujesz sama. z tego co pamietam w strechu bylo drozej niz w kartonie-ale i tak super, bo ok 35zł płaciłam
a i musisz podac wage i wymiary, kurier był chyba z dhl

brawurka

zamawiałam dla mamy wierzę, pisałam chyba nawet tutaj o tym i niestety nie działa, tz działa radio i pen, powinno działać jeszcze :cd, sd i iPod
mam kartę gwarancyjną, musze napisac do kolesia, ale co mam napisać, że chce odesłać na gwarancje to oczywiste, ale żeby nie było, że ja odeśle i już jej nie dostane, za przesyłke płace ja, prawda? z potwierdzeniem odbioru mu wysłac? czy jak?

Kasia

#85
brawur sprawdz czy masz odesłać do kolesia czy czasem nie do serwisu?
gwarancje niekoniecznie sie zgłasza u sprzedawcy,

Dodany tekst: 07 Wrz 2011, 21:28:09

rozumiem ze to gwarancja a nie ten zwrot w ciagu 10dni od zakupu?
bo jak zwrot to do kolesia slesz i tak naprawde sprzedawca powinien zwrócic za towar i obie przesylki

iksa_nl

Jak naprawa na gwarancji to lepiej od razu isc do serwisu, bedzie szybciej niz przez sklep.

konwalia

Cytat: Kasia w 07 Wrz 2011, 22:27:00bo jak zwrot to do kolesia slesz i tak naprawde sprzedawca powinien zwrócic za towar i obie przesylki
Kasia jak prywatna osoba, to nie musi, jej dobra wola to jest

Kasia

Cytat: konwalia w 08 Wrz 2011, 10:09:39
Kasia jak prywatna osoba, to nie musi, jej dobra wola to jest
no tak, ja z góry załozyłam, że sprzet ... wieża ... firma :D

brawurka

mój brat kupił samochód na tej aukcji
http://allegro.pl/vw-polo-1-6-klima-okazja-i1918834104.html

nie czytał oczywiście treści aukcji i nie zadzwonił przed kliknięciem kup teraz, zadzwonił do mnie facet      (brat licytował z mojego konta) mega zdenerwowany, że cena nie taka itd brat do niego oddzwonił i anulowali aukcję. Ale gdyby brat się uparł to kto ma racje? brat który kupił na kup teraz samochód za 4,60, czy koleś który w aukcji napisał, że prosi o telefon przed kliknięciem?

rudasekawf

Cytat: brawurka w 07 Lis 2011, 12:06:06nie czytał oczywiście treści aukcji i nie zadzwonił przed kliknięciem kup teraz, zadzwonił do mnie facet      (brat licytował z mojego konta) mega zdenerwowany, że cena nie taka itd brat do niego oddzwonił i anulowali aukcję. Ale gdyby brat się uparł to kto ma racje? brat który kupił na kup teraz samochód za 4,60, czy koleś który w aukcji napisał, że prosi o telefon przed kliknięciem?
Myślę, że byłaby to chyba transakcja wiążąca. Było głośno o takie sprawie, w której babka kupiła nowego merca za tysiąc złotych zamiast za sto tyś bo ktoś źle przecinki postawił. Skoczyło się to tak, że babka samochód "kupiła".

magdalinska

mi sie wydaje, ze gosc nie ma racji, aległowy nie dam. oferta to oferta

ddu


Kasia

Cytat: brawurka w 07 Lis 2011, 12:06:06nie czytał oczywiście treści aukcji i nie zadzwonił przed kliknięciem kup teraz, zadzwonił do mnie facet      (brat licytował z mojego konta) mega zdenerwowany, że cena nie taka itd brat do niego oddzwonił i anulowali aukcję. Ale gdyby brat się uparł to kto ma racje? brat który kupił na kup teraz samochód za 4,60, czy koleś który w aukcji napisał, że prosi o telefon przed kliknięciem?
jezeli brat aukcje wygrał, tzn aukcja sie zakończyła a oferta brata nie została przed zakończeniem anulowana to sprzedawca powienien sprzedac ;)

ale aby sprzedał to pewnie musiałaby się odbyc sprawa w sądzie ;)

spojrzałam teraz widze że brat aukcje wygrał więc samochód do kupienia ;)

zosia2007

w/g mnie jesli nie jest napisane, ze aukcja jest tylko aukcja informacyjna o samochodzie i nie ma skutkow prawnych to brat kupil samochod.
zreszta nawet jakby bylo cos takiego napisane to w sadzie i tak by mogl wygrac

Kasia

a tak w ogóle, takie aukcje informacyjne to mozna na tablica pl za darmoszke wystawiać
i te oferty sa widoczne na allegro :)

aniak1211

brawurka
Wydaje mi sie ze brat KUPIL auto po cenie jaka byla podana,
a ze facet zla wystawil to juz jego problem;D

brawurka

tak myślałam, że mógłby to wygrać, ale sumienie by go zjadło i ja z mamą:)

salsa

#98
raczej uchyliłby sie powołując na błąd czyli wadę oświadczenia woli
Sąd by uznał błąd - przecież wiadomo, ze nikt nie sprzedaje auta za 4 zł....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magdalinska

przeciez głosne byly sprawy, w ktorych ktos kupił auto za kilka zł i sąd uznał, ze aukcja byla wazna. byla tez taka sprawa jakiegos jachtu chyba, tez aukcja nie byla uniewazniona